Книга для Вас!

Книга – джерело знань, вірний друг та порадник!

Книга навчає, розраджує в тяжкі хвилини, відкриває для свого читача незвіданий світ духовного багатства, розширює кругозір дитини і збагачує світогляд дорослого.

До уваги всіх шанувальників друкованого слова в читальній залі центральної книгозбірні представлена книжкова виставка-порада «На всі ваші Що? Де? Коли? розумні книги дадуть відповідь завжди». Тут ви знайдете для себе і художні цікавинки сучасних українських та зарубіжних письменників, і рекомендовану література по вихованню, психології, астрофізиці, історії.


Народжені вільними

24 серпня українці святкують – День народження нашої держави. Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії. Так, нарешті, здійснилося суверенне право українського народу на самовизначення. Народ України затвердив право жити власним життям, самим обирати собі владу, встановлювати взаємини із сусідами та будувати майбутнє.

З нагоди національного свята в районній бібліотеці для дітей ім. О.Донченка була проведена історична відеогодина «Є найсвятіше слово на землі: Одне. Високе. Світле Україна». Діти також переглянули патріотичну абетку «Моя держава Україна», калейдоскоп цікавинок про Україну, ознайомилися з державними символами та книжковою виставкою «Це моя Україна, це моя Батьківщина».


Працівники бібліотеки відмітили, що творення історії Батьківщини, її сьогдення і майбутнього, її репутація в світі цілком залежить від зусиль кожного українця.

Наше майбутнє – з нашою країною.

Ми спокійні за неї, тому що любимо

свій край і віримо в себе.

Ніхто не зможе любити Україну

сильніше за нас. І нікому, крім нас,

не подарує наша земля стільки

свого тепла, любові й турботи.

Микита Кашницький

Тож нехай свято Незалежності духмяним серпневим запахом українського хліба принесе у кожний дім щастя і добро, порозуміння та згуртованість, мир та любов!


Закон - над усе

У пору літнього сонцестояння, коли природа радіє найдовшим дням у передчутті жнив, разом зі щедрістю полів до нас приходить щороку свято – День Конституції України. До цього всенародного свята працівники районної бібліотеки для дітей ім. О.Донченка оформили книжкову виставку- панораму «Конституція України: вимір історії і часу».

Конституція – наш дороговказ у розбудові успішного майбутнього і головний оберіг державності. Сьогодні ми по праву пишаємося незламним духом нашого народу, пишаємося ідеями сьогодення, які уособлюють патріотизм, силу духу й віру, стверджуємося у міжнародній спільноті як вільна країна.

Юні відвідувачі бібліотеки ознайомилися з правами та обов’язками громадян України. Адже розділ про права людини – один із найважливіших у Конституції нашої держави, яка утвердила реальність української національної державності, визнала людину найвищою соціальною цінністю. Діти також отримали цікаву і корисну інформацію про державні символи, які осяюють наше життя, зміцнюють сили українців.

Маленькі патріоти добре усвідомлюють, що бути українцем – це щиро любити свою Батьківщину, дотримуватися законів нашої держави, займати активну громадянську позицію. Кожен, хто хоче, щоб у спільному Домі-Державі всі жили щасливо, повинен добре знати Конституцію, розуміти її, виконувати і боронити.

Цінність і виконання Основного Закону, неухильне дотримання прав і свобод та рівність всіх перед Законом – головне для побудови країни, де кожен відчуватиме себе вільно і захищено.

Китай – країна чотирьох тисячоліть.

Книжкову викладку під такою назвою оформлено на абонементі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. Видання, представлені увазі читачів, розкажуть багато цікавого про цю дивовижну країну. Вони ознайомлять користувачів з історією, культурою, традиціями Китаю. Одна з найзагадковіших країн світу стане ближчою та більш знайомою і завдяки художнім творам котрі також запропоновано до уваги читачів. Китай це не просто країна, це ціла планета! Тут зароджувалась и тисячоліттями розвивалась одна з найдревніших цивілізацій людства. Китай подарував світу гуманістичну філософію, неперевершений живопис, велику поезію. Нині країна займає перше місце в світі за чисельністю населення і третє за площею. 2019 рік оголошено роком Китаю в Україні

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з виданнями про Піднебесну. Відкрийте для себе Китай. Давайте поринемо у цю цікаву,загадкову та дивовижну країну!

************

"ЄС на книжковій полиці" в Лубенській районній бібліотеці для дітей ім. Олеся Донченка від громадської організації «Молодіжна Альтернатива». Шановні користувачі бібліотеки і всі бажаючі! Скористайтеся можливістю познайомитися з цікавими матеріалами.

Бібліотека – для маленьких громадян

У перший день літа ми традиційно відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії у листопаді 1949 року. ООН підтримала цю ініціативу та оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика для користувачів оформлена книжкова виставка «Дитинства чисте джерело». Нові, якісно ілюстровані видання надають консультацію стосовно захисту прав дітей, поради батькам щодо виховання та оздоровлення малюків, ідеї змістовного дозвілля.

"З історії писемності, кирилиці та глаголиці"

До дня слов`янської писемності і культури в читальній залі центральної книгозбірні діє перегляд літератури "З історії писемності, кирилиці та глаголиці".

Дивовижний світ китайських казок

2019 рік оголошено Роком Китаю в Україні. І щоб діти краще пізнали цю дивовижну країну в районній бібліотеці для дітей ім.О.Донченка працівниками книгозбірні оформлена казкова вітрина «Знайомтеся: китайські народні казки».

Тож маленькі читачі мали можливість ознайомитися з народною творчістю Китаю, яка бере свій початок у глибині віків, понад три з половиною тисячі років тому.

Діти залюбки пройшлися сторінками казок про тварин. Нам дещо дивно чути, що тигра китайці вважають царем звірів, адже в інших країнах такої честі заслужив тільки лев. Пояснити це можна тим, що леви живуть в Африці, де в тропічних районах є широкі пустелі та напівпустелі, а в буйних тропічних китайських лісах господарюють тигри.

Досить багато в китайців чарівних казок. Люди споконвіку домагалися справедливості і тому витворювали в своїй уяві добрих чарівників та фей, зичливих зміїв та драконів.

Китайці завжди високо цінували вірність та дружбу, щедрість людської душі.

Сподобалися малечі і побутові казки, в яких мовиться здебільшого про звичайних людей, про їхні дії та вчинки. Ці казки вчать нас мудрості, людяності, застерігають від поганих та необачних вчинків.

Якщо, читаючи російські, болгарські чи польські казки, ми знаходимо в них багато спільного з нашими, то в китайських багато що здається нам дивовижним, незвичайним і викликає великий інтерес до цього незнаного світу.

Чим більше малюків долучиться до казкової вітрини, тим більше казок житиме серед нас, тим впевненішою ходою вони йтимуть по світу, сіючи знання, доброту, правду і мудрість.

Відкрий для себе рідний край

Тихою рікою пливе час. Його не спинити ні на хвилину. Але пам’ять збереже все найдорожче для людської душі. І обов’язково знайдеться у ній місце для Батьківщини, для рідного краю, місця, де ми народилися.

Рідний край… Вікова твердиня – Лубенщина… Ми впізнаємо його за пахощами квітучих лугів, за шелестом вітру в кронах дерев, за неповторним смаком джерельної води.

В стінах районної бібліотеки для дітей ім. О.Дончека діє виставка – калейдоскоп «Відкрий для себе рідний край». Адже любов до нашої неосяжної України починається з любові до маленької Батьківщини, до пам’яті про рідний поріг, стежки дитинства, до мудрості народної; з живого почуття любові до рідної природи, із прихильності до тієї землі, на якій ти виріс, до звичайного оточення і знайомого з дитинства пейзажу.

І нам є чим пишатися. Наше славне місто Лубни є найдавнішим містом Полтавщини, прийняте до ліги історичних міст України. Ми пишаємося красою Посульського краю, древніми традиціями і мудрістю предків, багатою культурною спадщиною та славними сторінками історії.

Юні відвідувачі книгозбірні, ознайомившись з виставкою, отримують цікаву інформацію про ріднокрай. Розглядають традиції, звичаї рідного краю, гортають сторінки історії, мандрують літературними стежками письменників-земляків, повніше пізнають дивосвіт природи свого краю – його красу та неповторність, а також беруть краєзнавчу літературу для читання.

Для мам і тат, що виховують малят

У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас родинне свято – Міжнародний день сім’ї. З цієї нагоди працівники районної бібліотеки для дітей ім. О.Донченка оформили виставку-композицію «Для мам і тат, що виховують малят».

Як із струмочка починається ріка, так і життя людини починається з родини. Дорога у життя, у великий світ іде з домівки, з материнського серця, від батьківського порогу.

Мати і материнство схожі на Сонце, яке несе життєдайне тепло всьому людству. А батько – то впевненість, мужність, сміливість. Сім’я – це святий вузол, яким пов’язані всі члени родини.

Оформлена виставка в книгозбірні – це ще одна сходинка до родинного єднання. Діти та батьки мають змогу ознайомитися з цікавою інформацією родинної тематики, різноманітними легендами, прислів’ями та висловами про маму, родину – про одвічну істину, про початок усього доброго і світлого, про те, що хвилює людську душу змалку і впродовж життя.

Наші діти - наше майбутнє, вони продовжувачі родинних традицій, родовідної пам’яті. Адже сім’я – це пам’ять роду, а рід – запашна гілка на пишній кроні української державності. Як добре, коли діти зростають і виховуються в повних сім’ях, коли шанують традиції та звичаї!

«І травень знову нагадає історію жахливих днів»

Минають роки, відлітають у вічність. Але є один день, який ніколи не стерти з пам’яті нашого народу. Це 9 травня 1945 року – дата, яка проголосила визволення нашої рідної землі від фашистських загарбників і перемогу всього людства над злом війни.

До Дня пам'яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, що відзначаються в Україні 8-9 травня, в читальній залі центральної книгозбірні оформлена книжкова виставка-спомин «І травень знову нагадає історію жахливих днів». Видання, представлені на виставці, розкривають читачам причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій в історії українського народу – Другої світової війни; висвітлюють подвиг жінок, партизан, молодіжного підпілля, в’язнів концтаборів, розповідають про обпалене війною дитинство.

Виставка також пропонує користувачам ознайомитися з новинками художньої літератури українських та зарубіжних письменників про незабутні події тих вогненних років.

З когорти класиків

Потужно і весело, поетично і натхненно звучить величне ім’я, що належить всьому світові – М.В.Гоголь. 210 років відділяють нас від знаменної дати – народження великого письменника українського походження, а його твори назавжди увійшли в скарбницю світової літератури. Чому ж вони хвилюють людей ХХІ століття, такі актуальні й у наш час? Мабуть тому, що письменник зображував свою Батьківщину, описав українські звичаї, обряди, вірування, легенди, перекази. Митець був наділений оригінальним поглядом на життя та яскравим самобутнім талантом.

Тож до річниці Миколи Гоголя працівники районної бібліотеки для дітей ім.О.Донченка оформили книжково-інформаційну виставку «З когорти класиків". Адже серед видатних людей, які складають славу і гордість світової культури, належне місце посідає М.В.Гоголь, великий чародій слова, який мав дар проникати в таємницю душі людської.

Читачі та гості книгозбірні мають змогу ознайомитися з віхами життя та творчості письменника, ввійти в його світ, «відчути його багатогранність й неповторну красу», бо найкраще про письменника розкажуть його твори.

Здається, що з далекого минулого, з кожної сторінки до нас промовляє сам автор, життя якого є прикладом великого служіння мистецтву.

Сьогодні М.В.Гоголь дорогий нам як геніальний художник слова, як великий патріот, який вірив у потужні сили свого народу, добре знав українську культуру та історію.

Ми маємо гордитися, що на українській землі народився і виріс закоханий у рідний край її історик, побутописець і романтик, поповнивши світові скарби художніми цінностями найвищої проби.

Шляхами Великого Кобзаря

Вшановуючи 205-ту річницю від дня народження Т.Г.Шевченка – геніального українського поета і художника, мислителя, основоположника нової української літератури та української мови, в стінах книгозбірні ім. О.Донченка працівники бібліотеки оформили виставку –маршрут «Шляхами Великого Кобзаря».

Відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з життям і творчістю, мудрістю і мужністю великого пророка, усвідомлюючи світове значення його творчості.

Весь свій могутній талант український поет присвятив служінню народові. Вся його творчість зігріта гарячою любов’ю до Батьківщини. Читаючи твори Кобзаря, відчуваємо біль, сум і тугу за народ, за Україну. Його поеми, вірші пройшли крізь віки і не втратили актуальність, а навпаки виховують все нові і нові покоління патріотів.

Зв’язки Великого Кобзаря з полтавським краєм тісніші, ніж із будь-яким куточком України. Все життя його творчу уяву тривожили полтавські враження й знаходили вираження в слові. Не є винятком і наш Посульський край.

Шевченко і сьогодні сяє провідною зіркою всьому передовому людству. А вогонь його душі запалює в серцях людей іскри віри, надії, любові до рідної землі, свого народу.

І на оновленій землі, над ланами, широкими полями, вільними містами і селами, як весняні води могутнього Дніпра, лине вічно жива в народі слава Великого Кобзаря.

Майстер слова

21 лютого наш рідний край і вся Україна відзначає 98-му річницю від Дня народження Майстра художнього слова, автора численних творів історичної тематики Володимира Кириловича Малика.

Твори Володимира Кириловича «Князь Кий», «Горить свіча», «Таємний посол» та багато інших популярні серед читачів і нині. Сповнені гуманізму, любові до України та її історії, високохудожні твори майстра будуть завжди полонити серця дітей та дорослих.

В Лубенській центральній районній бібліотеці, яка носить ім’я письменника, організована постійно діюча виставка «І книги – журавлями по світах». Матеріали виставки познайомлять читачів з життєвим і творчим шляхом Володимира Кириловича Малика та з надзвичайно цікавими його творами.

З нагоди міжнародного Дня рідної мови

21 лютого ми відзначаємо міжнародний День рідної мови.

Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія народу, його душа і культура. З нагоди цієї святкової дати в читальній залі бібліотеки оформлена тематична книжкова виставка «Нам українською судилось говорити!» На поличках виставки представлені науково-популярні видання, підручники, довідники, публікації з журналів.

Пересічний читач має змогу доторкнутися до витоків рідної мови, познайомитися з культурою усного мовлення та граматикою сучасної української мови. Чимало цікавого розкажуть книги про походження людських прізвищ, імен та назв населених пунктів.

Янголи на білих крилах

Пам’ять про Небесну Сотню житиме в наших серцях вічно…З покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014років на Майдані у боротьбі за краще життя України. Тоді, 5 років назад, ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодної душі. І до сьогодні люди продовжуються висвітлювати свої почуття через картини, пісні, вірші…

До уваги користувачів в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика представлена виставка - вшанування «Янголи на білих крилах», присвячена Дню Героїв Небесної Сотні, що відзначається в Україні 20 лютого. Кожен бажаючий може ознайомитися з документальними та художніми виданнями, що розповідають про події 2013 -2014 років.

Ідеї для подарунків та домашнього декору

Людина, яка перетворює ремесло на творчість, знає, що будь-яка річ, виготовлена власноручно, вбирає в себе добру енергію творця. Такі речі приємно дарувати рідним та друзям, вклавши в них частинку своєї любові. Що ж робити, коли не вистачає знань чи навиків у рукоділлі? Допоможуть вам вірні порадники – книги. До уваги читачів та любителів hand-made – книжкова виставка «Ідеї для подарунків і домашнього декору», яка діє в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. Видання, що представлені на виставці, ознайомлять читачів з технікою декупажу, паперопластики, бісероплетіння, в’язання та вишивання, флористики.

Сьогодні надзвичайно модно прикрашати себе і свій дім різноманітними аксесуарами, виготовленими власноруч. До послуг читачів – журнали виставки: «Рукоделие», «Делаем сами», «HAND-MADE», «Уютная квартира», «Українська вишивка», «Вишиванка», «Діана», «Burda».

Отже, друзі : пробуйте, вигадуйте, творіть!

Краса і сила народних свят

Грудень - перша сторінка надзвичайно цікавої книги про зимові свята та пов’язані з ними народні звичаї та обряди. Адже в традиційних святах, як у краплині роси, відбивається душа народу, його висока мораль і національна неповторність.

В читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика діє книжково-ілюстративна виставка «Свята наші, дайте краси і сили, щоб ми у світі славно жили», присвячена українським звичаям, традиціям та обрядам, пов’язаним із зимовими православними святами. Читачеві пропонуються етнографічні праці, фольклорні розвідки, популярні видання з народознавства.

«Навіки до тридцятих ми прикуті»

Виповнюється скорботна річниця трагедії українського народу: 85 років тому мільйони синів і дочок України, мільйони невинних людей були без жалю винищені Голодомором. Ця трагедія не є історичним минулим нашого народу, вона й зараз болить і нагадує про себе.

Вшанувуючи пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років у читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені В.К. Малика діє книжкова виставка «Навіки до тридцятих ми прикуті».

На виставці представлені унікальні дослідження вітчизняних та зарубіжних істориків, які розповідають правду про жахливу соціальну катастрофу XX століття: колективізацію та Голодомор.

Не може бути гіршої муки, ніж бачити, як від голодної смерті відходить у вічність людина з її неповторним світом, а тим більше, коли втрачають життя мільйони людей.

Весь жах тих часів і досі супроводжує очевидців Голодомору, гіркі спогади яких розгортаються перед читачами у книгах.

Книжкова виставка також знайомить читачів з історичними розвідками нашого земляка В. М. Козюри та з художніми творами, які відображають трагедію українського селянства в роки Голодомору.

Пам’яті героїв Майдану присвячується!

До Дня Гідності й Свободи, що відзначається в Україні щорічно 21 листопада, в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика діє книжкова виставка-перегляд «Пам’ять про героїв стукає в наші серця». Матеріли, представлені на виставці, ознайомлять користувачів з історичними фактами про трагічні сторінки України 2013-2014 років та художніми творами, присвяченими подіям на Майдані

Він серце віддав дітям

28 вересня 1918 року народився видатний вчитель-гуманіст, дитячий письменник Василь Олександрович Сухомлинський, чиї провідні ідеї виховання поширюються в Україні та світі.

З нагоди святкування 100-літнього ювілею видатного педагога в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика оформлена книжкова виставка «Людина з великої літери».

На полицях виставки представлена педагогічна спадщина Василя Сухомлинського, його художні ілюстровані твори для дітей, мудрі вислови. Читачі також мають змогу переглянути матеріали, присвячені життєвому шляху та творчості митця.

Багатолика Європа

Кожного року у травні відзначається День Європи в Україні. Це свято з кожним роком стає справою державного значення і відіграє неабияку роль у формуванні громадської думки про майбутнє нашої держави.

Не залишається осторонь цього величного свята й Лубенська центральна районна бібліотека імені Володимира Малика. З метою інформування користувачів нашої книгозбірні з питань європейської інтеграції, виховання патріотизму, шанобливого ставлення до історії та культури інших країн до Дня Європи в читальній залі бібліотеки оформлено книжкову виставку «Багатолика Європа».

Чорнобиль… Трагедія… Пам’ять

Чи знаєш ти, світе

Як сиво ридає полин,

Як тяжко, як тужно

Моєму народу болить!

(Б.Олійник)

26 квітня 1986 року… Чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. На благодатній землі українського Полісся, майже в центрі Європи, за 110 км. від столиці України Києва, сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою.

Понад 30 років ця невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, і до цього часу завдає шкоди здоров'ю мільйонів українців. Наслідки чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.

В читальній залі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика до уваги користувачів представлена книжкова виставка-вшанування «Гріх непростимий – Чорнобиль». Видання, представлені на ній, познайомлять усіх бажаючих з трагічними сторінками в історії України та всього світу.


Врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

Особливий день в історії України

В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День соборності України.

З нагоди цієї визначної дати в центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика до уваги користувачів представлена виставка «Нехай не розмежованою залишиться навік», яка містить матеріали про тернистий шлях України до соборності!

Чорна спадщина Чорнобиля

На долю нашого народу випала безліч трагічних подій, спогади про які гострим болем пронизують серце. Однією з таких подій стала трагедія на Чорнобильській АЕС, коли 26 квітня 1987 року квітуче Полісся накрила хмара радіаційного вибуху. Відтоді Чорнобиль став чорною плямою на нашій блакитній планеті.

Сучасне покоління не має права забувати трагічні сторінки історії. З цією метою в читальній залі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика бібліотекарі оформили книжкову виставку-огляд «І все перекреслив урановий атом…». Документальні та художні твори, представлені на ній, ознайомлять всіх бажаючих з деталями трагедії на ЧАЕС, її наслідками та подвигом героїв-ліквідаторів, які, ризикуючи собою, першими прийняли на себе вогонь атомної катастрофи.

Твори Тараса – України гордість і окраса

Щороку відзначають українці на своїй землі і в зарубіжжі день народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. З криниці Кобзаревого слова черпаємо ми і нині наснагу у ствердженні незалежності України.

З нагоди 203-ї річниці від дня народження поета в читальній залі бібліотеки до уваги користувачів представлена книжкова виставка «Твори Тараса – України гордість і окраса». Матеріали виставки ознайомлять читача з біографією і творчим шляхом Тараса Шевченка, його творами та Лубенською сторінкою життя Кобзаря.

Жінки з великої літери

Славний наш Лубенський край своєю красою, культурними надбаннями, історією, людьми. Тут черпали й черпають наснагу для своїх прекрасних вчинків, звитяжної праці й творчості талановиті жінки Лубенщини.

Їм, берегиням, просвітницям, героїням, присвячена книжкова виставка «Видатні жінки Лубенщини», представлена в читальній залі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. Історичні розвідки та публікації про життя і діяльність жінок, які з любов’ю роблять вагомий внесок у розвиток нашого краю, не залишать байдужими користувачів бібліотеки!

Даруймо книги і любов!

Ось і прийшов один з найулюбленіших днів для всіх закоханих – 14 лютого. Але мало хто знає, що цього дня у багатьох країнах світу відзначають ще й Міжнародний день дарування книжок (International Book Giving Day). Це одне з наймолодших свят. Започаткувала його американка Еммі Бродмур у 2012 році. Згодом це починання підтримали в усьому світі. Просуванню свята сприяла підтримка відомих акторів, блогерів, журналістів та письменників.

Міжнародний день дарування книжок – це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу до читання та книги. Цього дня заведено дарувати книжки один одному, членам родини, бібліотекам та залишати твори друку в людних місцях. З кожним роком все більше книг, як уже читаних, так і зовсім нових, вирушає в дорогу в усіх куточках світу.

Подяку тим, хто дарує свої улюблені книги бібліотекам хочемо висловити і ми, працівники абонементу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика. Ціла когорта наших читачів задіяна в бібліо - акції «Прочитав книгу – подаруй бібліотеці». Тож велика вдячність: Аллі Стацюрі, Наталії Слободянюк, Ніні Макаренко та Олександру Панченку, Таїсії Савченко, Олені Альберт, Юлії Добросол та Марії Богомол, Анатолію Таранському, Віталію Ісакову. Завдяки Вам, шановні читачі, наш фонд став багатшим на десятки нових цікавих книг, а багато інших читачів із задоволенням їх читають.

Автор світового бестселеру – Сідні Шелдон.

Книжкова поличка «Автор світового бестселеру – Сідні Шелдон», яка експонується на абонементі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика, присвячена життю та творчості цьогорічного ювіляра, американського письменника та сценариста – Сідні Шелдона.

Сідні Шелдон (справжнє ім’я Сідні Шехтель) народився 11 лютого 1917 року в місті Чикаго в єврейській родині. До речі , його бабуся та дідусь (батьки матері Наталі Маркус) до 1917 року мешкали у невеличкому поселенні поблизу Одеси, але незадовго до народження онука, побоюючись погромів, емігрували до Сполучених Штатів. Вже з раннього дитинства Сідні мріяв стати письменником. Перші його вірші були опубліковані в місцевій газеті, коли йому ледве виповнилось 10 років. Подальша доля Шелдона була тісно пов’язана з Голівудом, де він став досить успішним сценаристом та продюсером: за кращий сценарій він отримав «Оскар», а за мюзикл «Руда» був нагороджений бродвейською премією «Тоні».

Але справжнє всесвітнє визнання Сідні Шелдон здобув, як автор захоплюючих, непередбачуваних гостросюжетних романів. Відтоді, як у 1970 році вийшов його перший роман «Зірвати маску», а згодом один за одним наступні 18, його ім’я стало синонімом слова «бестселер». Романи Шелдона перекладені на 56 мов, їх наклад сягає понад 300 мільйонів екземплярів, його творами зачитуються більш ніж у ста країнах світу, ім’я письменника внесено до Книги рекордів Гіннеса.

Неабиякою популярністю користуються твори Сідні Шелдона й серед читачів абонемента, його динамічні, яскраві та інтригуючі романи цікаві, як жіночій, так і чоловічій аудиторії.

Тож, хто ще незнайомий з творчістю американського майстра слова – Сідні Шелдона, не вагайтесь, завітайте до нас, адже на абонементі зібрано всі твори автора.

Приходьте, читайте твори Шелдона! Будьте впевнені - ви не пошкодуєте!

«Жіночий голос української літератури 19 століття»

Ніякий інший народ не мав стільки жінок – письменниць, як український. Період кінця 19ст. – початку 20ст. можна впевнено означити як культурний жіночий ренесанс, оскільки на мистецьку арену вийшла численна плеяда письменниць. Марко Вовчок, Олена Пчілка, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Наталія Кобринська, Уляна Кравченко, Дніпрова Чайка – це кращі з кращих, справді шляхетні не лише за своїм походженням, а й за своїм чином, українська аристократія в духовному вимірі. З їх появою на повні груди зазвучав жіночий голос в українській літературі, новаторський голос. Письменниці внесли у культурний простір того часу зовсім інший тип героя, відмінний від традиційного. Новим персонажем їх творів стає жінка – інтелігентна, меланхолійна, самодостатня особистість з активною життєвою позицією. Вони змінюють фокус її зображення, переносять героїню у центр подій, вивищують її, створивши з неї «царівну», «білу мрію», «одержиму духом», «блакитну троянду», від жінки – жертви: «покритки», «бурлачки», «повії», «наймички» - не зосталося і сліду. Творчість письменниць кінця 19ст. – початку 20 ст. – одне з найбільших модерністських відкриттів, щось майже екзотичне, цілком нове в українській літературі.

Пригадати їх творчу спадщину, оцінити її з погляду сьогодення, ознайомитись з життєвою долею найяскравіших представниць інтелігенції того часу можна, завітавши на абонемент центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика, адже саме тут оформлено книжкову поличку «Жіночий голос української літератури 19 століття». Презентовані на ній видання в повній мірі розкривають жіночий літературний процес кінця позаминулого століття, дають змогу ознайомитись з творчістю досить цікавих її представниць, імена яких були раніше незаслужено забуті. Долучайтесь! Насолоджуйтесь прочитаним, відривайте нове!

Знаємо та реалізуємо свої права

Життя інколи подає нам такі уроки, що ми волею-неволею починаємо відстоювати свої права, без яких ми – ніхто.

Тому сьогодні важливо кожному знати хоча б ази правової абетки для захисту своїх прав.

Районна бібліотека для дітей постійно шукає ефективні форми і методи роботи з читачами у галузі правової освіти. Без правової культури населення неможливо побудувати правову державу, не можна навчити людину користуватися своїми правами, захищати та відстоювати їх.

Тож бібліотечними працівниками проводяться правові тижні, турніри правознавців, вікторини, бесіди, правові ігри. Зокрема, в бібліотеці діє куточок «Правова планета дитинства», спрямований на профілактику правопорушень, надання правових знань та навичок правомірної поведінки.

На виставці представлені міжнародні законодавчі акти про права дітей, міжнародні угоди, закони України статті та книги відповідної тематики.

З дотриманням прав нерозривно пов’язане і виконання конституційних обов’язків. Права та обов’язки, свобода і відповідальність – тільки в комплексі ці поняття роблять людину повноправним представником суспільства.

Смак коронованого слова

«Коронація слова» - Міжнародний літературний конкурс романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей. Метою його створення є підтримка новітньої української культури, пошук нових імен. «Коронація слова» відкрила для широкого кола читачів понад 250 авторів, серед яких Ірен Роздобудько та Люко Дашвар, Анна Хома та Галина Вдовиченко, Андрій Кокотюха та Василь Шкляр. Результатом існування конкурсу стало видання понад 100 романів.

Тож працівники центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика вирішили представити читацькому загалу художні твори авторів, удостоєних цієї престижної премії. На абонементі створена книжкова поличка «Смак коронованого слова». Книги, представлені на виставці, різноманітні за тематикою, жанровими особливостями, але кожна з них цікава по-своєму.

Сподіваємось, що в дивовижному розмаїтті творів сучасної української літератури, відзначених «Коронацією слова» кожен читач бібліотеки, навіть найвибагливіший, знайде собі книги до вподоби.

«Європейський Союз – дізнайтесь більше»


Щорічно в третю неділю травня Україна святкує День Європи. Європа – це один із центрів сучасної науки, техніки і технологій, найцінніша скарбниця досягнень та пам’ятників культури, багаторічна історія.

Книжкова виставка «Європейський Союз – дізнайтесь більше», що діє в читальній залі бібліотеки, ознайомить читачів з країнами Європи, їх пам’ятками, економікою, з традиціями європейських народів. Також виставка містить інформацію про співпрацю України та країн ЄС.

До 170-річчя від дня народження Генрика Сенкевича.

Генрик Адам Александер Піус Сенкевич - один з найвідоміших і найпопулярніших польських письменників. Його творчість відіграла значиму роль в історії польської культури і отримала всесвітнє визнання. Саме Генрик Сенкевич, першим серед польських письменників, був визнаний гідним Нобелелівської премії з літератури. Це про його творчу спадщину захоплено відгукувалися критики різних країн світу і називали «одним з найбільших майстрів сучасного роману». Жоден із польських письменників не мав стількох видань і перевидань творів, перекладів, театральних і фільмових адаптацій, як він. У Польщі 2016-й рік проголошено роком Генрика Сенкевича. Упродовж цього періоду відзначатимуться важливі дати пов`язані з життєписом письменника: 5 травня – 170-річчя від дня народження, а 15 листопада – 100 років з дня смерті знаного романіста.

Тож до цих пам`ятних дат на абонементі центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика оформлено книжкову поличку «Історичний роман його спадок». На ній представлені романи письменника. Серед них твори, що відображають події минулого України та нашого Лубенського краю.

Запрошуємо відвідати бібліотеку та ознайомитись з творчістю відомого польського письменника.

Світле Воскресіння

Найсвітліше та найголовніше свято всіх християн – світле Христосове Воскресіння, або Пасха.

Свято Воскресіння зберегло своє значення як диво оновлення людини й природи, як традиція,що несе у світ радість та мир.

До уваги читачів – книжкова виставка «Свято Воскресіння Христового», яка діє в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика на ній представлені книги, що розповідають про величні Євангельські події, про звичаї і традиції святкування Великодня нашим народом.

Господині знаходять у періодичних виданнях оригінальні рецепти випікання пасочок, а бажаючі виготовити писанку – інформацію про мистецтво писанкарства.

І все перекреслив урановий атом…

О земле втрачена, явися,
бодай у зболеному сні,
і лазурово простелися,
і душу порятуй мені

В.Стус

26 квітня весь світ схиляє голову в пам'ять жертвам Чорнобильської катастрофи. Ось уже 30 років дзвони Чорнобиля стукають в наші серця, змушуючи нас озиратися в той страшний 1986-й...

Аварія на Чорнобильській АЕС, полум'я її бурхливої пожежі висвітило кожного, хто там працював і хто там жив, хто був поруч з бідою у ту трагічну хвилину і хто нині з відстані літ несе у серці біль за страшну трагедію людства.

Чорнобильська трагедія... 30 років минуло відтоді, а пам'ять наша зберігає все до найменших подробиць. Скільки зламаних доль? Скільки сиріт, що втратили батьків, скільки ненароджених дітей, скільки нових хвороб? Чорнобиль.... Проходять роки після аварії, але біль не вщухає, тривога не покидає людей. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.

Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповідає книжкове бюро-застереження: «І все перекреслив урановий атом…», представлене в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика.

Слово віщого Тараса

Тарас Григорович Шевченко – український письменник, поет, художник, громадський і політичний діяч, Людина з великої літери – народився на нашій українській землі, під нашим рідним українським небом, але належить він до тих людей-світочів, які стають дорогими для всього людства. Його слово вкарбовується в пам’ять, любов до нього живе в серці кожного…

До 202-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в читальній залі Лубенської районної бібліотеки ім. В. К. Малика представлена книжкова виставка «Слово віщого Тараса» - як символ вшанування пам’яті Великого Кобзаря.

ПАМ’ЯТАЙ ПРО КРУТИ


Роки нестримною ходою продовжують свій рух, усе далі й далі відкидаючи нас у часі від подій початку XX століття, коли у полум’ ї революції народжувалась Українська Народна Республіка. Народжувалась, щоб на коротку мить посіяти в серцях справжніх українців надію на відродження нашої незалежності. 29 січня 1918 року біля станції Крути на захист суверенної Республіки стала жменька юнаків-патріотів. 30 з них трагічно загинули в бою.

Цій трагічній події присвячений перегляд літератури «Ой поле, поле крові і скорботи!..», що діє в читальній залі бібліотеки. Про героїзм юнаків-крутян йдеться у працях істориків, публіцистів, письменників.

Читач має змогу ознайомитися також зі спогадами учасників бою під Крутами, свідками очевидців.

«Соборна Україна: від ідеї – до життя»

22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України.

Цій визначній події присвячений перегляд літератури «Соборна Україна: від ідеї до життя», що діє в читальній залі центральної районної бібліотеки ім. В. Малика. Про довгий і тернистий шлях України до соборності, діяльність УНР та її очільників йдеться в цікавих документальних джерелах.

Читачі мають змогу доторкнутися до знаменних подій початку ХХ століття, переглянути книжкові виставки та періодичні видання бібліотеки.

2015 рік

ЛІТЕРАТУРНА СКАРБНИЦЯ МАРКА ТВЕНА

30 листопада 2015 року виповнюється 180 років від дня народження Марка Твена (Семюель Клеменс) – американського письменника, гумориста, сатирика, публіциста. Саме з цього приводу у стінах Лубенської районної бібліотеки для дітей ім. О.Донченка наприкінці листопада діє виставка його творів. Читачі та гості книгозбірні мають змогу поринути у світ незвичайних пригод та подорожей, ознайомитися з віхами життя письменника та почерпнути пригорщу мудрості зі сторінок його творів. Адже вони підкорюють не лише цікавим сюжетом, життєрадісною атмосферою чи живою іронією. З кожної сторінки до нас промовляє сам автор, даруючи «перли» свого гострого розуму та непересічного життєвого досвіду.

ДЕВ'ЯТЬ ПОРАД ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ ВІД МАРКА ТВЕНА

1. Живіть у злагоді із собою. «Людина не може бути задоволена життям, якщо вона незадоволена собою».

2. Можливо, ви самі себе подумки обмежуєте. «Вік - це те, що існує у нас у мозку. Якщо ви про нього не думаєте, його не існує».

3. Розслабтеся. «Гумор - це найбільший дар, даний людству». «Ніщо не може встояти перед натиском сміху».

4. Відкиньте гнів. «Гнів - це кислота, яка більше шкодить судині, в якій вона зберігається, ніж тим, на кого вона ви­ливається».

5. Не вважайте, що вам усім всі зобов'язані. «Не кричіть всім навколо про те, що світ перед вами в боргу. Світ вам нічого не винен. Він був і до вас».

6. Якщо ви робите щось по-своєму, приготуйтеся до того, що вас не зрозуміють.«Людина, у якої є нові ідеї, буде вважатися диваком, до того часу, поки її ідеї не будуть мати успіх».

7. Розставляйте акценти так, як вам того хочеться. «Викиньте з голови всі проблеми. Закрийте вуха, біжіть від думок про проблеми або позбавляйтеся від них усіма можливими способами».

8. Не надто думайте над тим, як відчути себе добре. «Найкращий спосіб підбадьоритися самому - це спробу­вати підбадьорити когось ще».

9. Робіть те, що вам хочеться робити. «Років через 20 ви більше будете шкодувати про те, що ви не зробили, ніж про те, що зробили. Ловіть попутний вітер у свої вітрила. Користуйтеся. Мрійте. Робіть відкриття».

Марк Твен народився в той час, коли поруч із Землею пролітала комета Галлея, і помер у 1910 році в час її наступної появи близько земної орбіти. Письменник передбачив свою смерть ще в 1909 році: «Я прийшов у цей світ разом із кометою Галлея і в наступному році покину його разом із нею». Але він житиме в людських серцях і в дитячих душах, залишивши глибокий слід майстерним словом.

Три Д: для дому, для душі, для дозвілля

Рукоділля – це найкращі ліки від стресу. Давно підмічено, що рукоділля заспокоює, дає змогу відпочити, допомагає знайти правильне вирішення проблеми, адже за заняттям приємною та улюбленою справою відпочивають не тільки думки, але і все тіло.

Для всіх, хто вміє вишивати, в’язати або ж плести макраме чи виготовляти вироби власними руками, а також для всіх бажаючих цьому навчитися, в читальній залі центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика представлена виставка-натхнення «Три Д: для дому, для душі, для дозвілля».

«Навіки до тридцятих ми прикуті»

Страшне число у нелюдській напрузі

Пропалює світи до глибини:

У тридцять три розіп’яли Ісуса

У тридцять третім на земному прузі

Розіп’ято мільйони без вини.

Б. Олійник

Згідно з Указом Президента України № 431/2007 від 21 травня 2007 року щорічно в четверту суботу листопада відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

Багато літ пройшло… Здавалось би можна й забути, але в серці кожного з нас живе і буде жити пам’ять про найкривавішу трагедію людства. Книжкова виставка «Навіки до тридцятих ми прикуті», яка діє в читальній залі центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика з 9 по 30 листопада, ще раз закликає кожного згадати ті трагічні для України 1932-1933 роки та помолитися за кожну безневинно загублену душу.

…Не може бути гіршої муки, аніж бачити як від голодної смерті відходить у небуття твоя родина. Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!

«Світ фантастики Дяченків»

Під такою назвою оформлено книжкову поличку на абонементі ЦРБ ім. Володимира Малика.

Марина та Сергій Дяченки – це не просто сімейний та письменницький дует, це явище, особлива планета у сучасному всесвіті фантастики та фентезі.

Знамените письменницьке подружжя дебютувало романом-фентезі «Брамник» 1994р. З тих пір ними створено 118 авторських книг, які видано та перевидано (разом з перекладами іншими мовами) загальним накладом понад мільйон примірників.

Кількість нагород та премій найпрестижніших конкурсів у царині фантастики, які отримали твори Дяченків незлічити. Вони лауреати премій «Аеліта», «Сигма – Ф», «Факт», «Лілея –НВ», «Піраміда», а на загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон – 2005», що проходила у Глазго (Шотландія), тандем Дяченків отримав звання «кращих письменників-фантастів» Єврорпи.

Чим же взяли Європу ці автори? Мабуть, своєю парадоксальністю, свіжістю ідей та образів, адже їх романи – це особливий сорт фантастики.

Твори Марини та Сергія Дяченків – не лише хитросплетіння фантастичних подій. Це – поштовх до роздумів над вічними цінностями, над найгострішими проблемами сучасного суспільства. У центрі яких – людина у глибині своїх внутрішніх суперечностей, змальована з неймовірною психологічною достовірністю. А фантастичний сюжет слугує неперевершеним тлом, на якому яскравими вогниками проблискують найпотаємніші закутки людської душі.

Проза Дяченків залишає після себе стійкий післясмак, який дає змогу подивитися на звичайні речі під незвичним кутом.

Тож, запрошуємо всіх бажаючих, завітати на абонемент та ознайомитись з неймовірними та захоплюючими творами Марини та Сергія Дяченків.

Шановні користувачі!

До вашої уваги в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. К. Малика діє перегляд літератури «Шана за подвиг, вдячність за мир!», присвячений Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників, який в Україні відзначається щорічно 28 жовтня.


Україна – земля споконвічних християнських святинь.

Утвердження в Київській Русі християнства (православ’я) як державної релігії, здійснене князем Володимиром, зумовило потребу спорудження християнських храмів. Про те, якими були ці перші споруди, збудовані протягом XI ст., відомостей немає. Можна припустити, що це були невеликі дерев’яні будівлі. Але згодом, прояснений світом Христової Благодаті український народ почав створювати чудові культові архітектурні пам’ятки. Впродовж сторіч в Україні сформувалися справді унікальні типи храмів і видатні монастирські комплекси, авторами яких здебільшого були наші співвітчизники.

На абонементі центральної районної бібліотеки імені В. Малика оформлено книжкову поличку «Україна – земля споконвічних християнських святинь», головною метою якої є висвітлення тисячолітньої історії храмового будівництва на українських землях. Переважна більшість представлених видань складають науково – популярну серію «Національні святині України». Книги серії дають змогу збагнути розмаїття типів і образів сакральних споруд, виразно простежують творчу своєрідність регіональних шкіл храмового будівництва Київщини, Галичини, Волині, Поділля, репрезентують найбільш значущі храмові споруди України. А ще у виданнях мова йде не лише про існуючі церкви та монастирські ансамблі, але й про ті, які не збереглись або від яких лишилися руїни. Унікальні книги серії також знайомлять з авторами архітектурних комплексів – зодчими, іконописцями, умільцями які вклали у ці творіння весь свій талант, багате уявлення про красу і світосприйняття.

Шановні читачі, завітайте до нашої бібліотеки, долучіться до цих неперевершених видань і обережно увійдіть у світ духовного, торкніться таємниць минулого і дослухайтесь голосу святих мур.

Цікавої Вам мандрівки сторінками книг серії « Національні святині України»!

Смак літа

Ось і завітав до нас перший місяць літа – червень. А це означає, що прийшла пора ягід та фруктів. Свіжими ними поласувати вдається недовго. Тому прийшов час для консервування. Є де проявити кулінарну фантазію та забезпечити сім’ю на всю зиму смачнючими вітамінами з банки. А на допомогу вправним господиням в цій справі прийде бібліотека. На абонементі центральної районної бібліотеки ім. В.Малика організовано тематичну поличку «Смак літа». З її допомогою ви зможете приготувати на зиму: смачне варення, компот, повидло, джем. А також ви маєте можливість обмінятися рецептами з іншими відвідувачами бібліотеки. Приходьте до нас, приносьте свої найкращі рецепти та переймайте досвід інших господинь. Пробуйте, експериментуйте і дивуйте своїх близьких смачненьким!

Одвічна висота слова

Література дає нам колосальний життєвий досвід. Вона робить людину інтелігентною, розвиває в ній почуття краси, розуміння життя, креативність, творчість.

У хвилини радості і смутку, за мудрою порадою ми звертаємося до книги. «Література – прихисток людського духу і краси» - під такою назвою діє книжкова виставка в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика.

Перший розділ виставки – «Слово, яке не старіє» - дає можливість книголюбам перегорнути сторінки золотого фонду української та світової класики.

Наступний розділ ознайомить читача з творами В. Шкляра, А. Кокотюхи, В. Чемериса, М. Матіоса, О. Степової та інших сучасних українських письменників.

Для любителів поетичного слова – твори третього розділу книжкової виставки: «Поезії одвічна висота».

Читайте! Нехай Ваше життя буде наповнене зустрічами з цікавими книгами.

«В книжковій пам’яті – миттєвості війни»

У рік 70 – річчя дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Заходи, які відбудуться у країні в ці дні, покликані гідно вшанувати подвиг українського народу, повагу усім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни та консолідувати суспільство навколо ідеї захисту України.

«В книжковій пам’яті – миттєвості війни»: таку назву має книжкова виставка, що діє в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика. Документальні матеріали, представлені на виставці – це історії життя та ратних подвигів і вчинків тих, хто воював на фронтах війни, хто працював у тилу для фронту й перемоги, хто піднімав з руїн і відроджував країну, - це неперевершений взірець служіння своєму народу.

Книжкова виставка містить також фотоілюстрації воєнних часів та добірку художніх творів, в яких замальовується образ воїна - визволителя, воїна-захисника, воїна-переможця.

Фотоархів Великої Вітчизняної війни в Полтавщині

В читальній залі представлений фотоархів документів та фотографій з фондів Державного архіву Полтавської області.

«Гіркої пам’яті ковток»

Все більше й більше віддаляє нас час від грізних подій в Афганістані 1979-1989 років. Та пам'ять про воїнів, на плечі яких лягли тяжкі випробування на чужій землі, житиме у віках.

З метою вшанування учасників бойових дій на території Афганістану, в читальній залі Лубенської Центральної районної бібліотеки ім. В. Малика діє перегляд літератури «Гіркої пам’яті ковток».

На перегляді представлені історичні документи та художні твори, присвячені героїчними подіями в Афганістані.

«Незбагненна сила кохання»

Про кохання багато сказано упродовж тисячоліть існування людства. Бо воно є однією з вічних людських цінностей, таких як щирість, порядність, доброта. Бо лише кохання здатне пробудити найкращі особисті якості, піднести до захмарних висот творчості і залишити по собі справжні перлини мистецтва.

До уваги читачів – книжкова виставка

«Незбагненна сила кохання».

Матеріали виставки ознайомлять Вас з красою почуттів видатних людей, з творами художньої літератури, що несуть в собі велику таїну кохання.

«На крилах Симоненкового слова»

8 січня Україна святкує 80 років від дня народження свого вірного сина, поета, журналіста Василя Симоненка. Коротке, мов спалах зорі, життя Поет віддав за гідне майбутнє українського народу.

Пам’яті нашого видатного земляка присвячена книжкова виставка «На крилах Симоненкового слова». Відвідувачі читальної зали Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.К Малика мають змогу перегорнути сторінки життя письменника, доторкнутися до його творчої спадщини, проникнутої гарячою любов’ю до Батьківщини.

Яскравою зорею сяє Симоненкове слово на небосхилі української літератури й зоріти йому у віках.

«Добрі свята приходять у дім»

«Зима прийшла, празників привела»: Говориться в народному прислів’ї. Катерини, Андрія, Миколая, Різдво Христове, Василя, Водохрещі, Стрітення – улюблені свята нашого народу. Українським народно – календарним звичаям присвячена книжкова виставка «Добрі свята приходять у дім», що діє в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки ім.. В. Малика.

Читачі мають змогу ознайомитись з новими, чудово ілюстрованими виданнями з народознавства, доторкнутися до нетлінних джерел прадавньої мудрості.

Від книги – до світла, до знань, до життя

Нетлінним скарбом століть називають книгу – скарбом, що передається від покоління до покоління, об’єднує минуле й теперішнє. І саме бібліотеки слугують для того, щоб зберігати та примножувати ці багатства, зробити їх доступними для громадян.

В читальній залі Лубенської центральної районної бібліотек ім.. В. Малика діє виставка «Від книги – до світла, до знань, до життя», присвячена Всеукраїнському дню бібліотек. До уваги читачів – матеріали, що розповідають про історію книги та бібліотеки, про роль книги і читання в сучасному суспільстві та навчають культури користування книгою.

«Довженкова слава, наче пісня, іде в безсмертя літ ясних»

Олександр Петрович Довженко… Всесвітнє визначення його таланту незаперечне. Він письменник і кінорежисер, маляр і політик, великий патріот свого народу і син свого часу. Авторові відомих кінофільмів «Арсенал» і «Земля», «Аероград» і «Щорс», «Повість полум’яних літ» і «Мічурін». 10 вересня цього року виповнилося б 120 років. В читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика діє літературний перегляд «Довженкова слава, наче пісня, іде в безсмертя літ ясних», присвячений творчості митця.

/Files/images/aaa/IMG_4586.JPG

Матеріали перегляду відкривають читачам сторінки життя і творчості Олександра Петровича Довженка, полум’яного патріота України.

Миті історії української незалежності

24 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, Верховна Рада Української Соціалістичної Республіки урочисто проголосила незалежність України та створення самостійної Української держави – України. Відтоді наш народ відзначає державне свято – День Незалежності.

Довго була в нарузі історія наша багата, доки воскресла воля і краща доля України.

В читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. К. Малика діє книжково-ілюстративна виставка «Миті історії української незалежності».

З матеріалів, представлених на виставці, читач дізнається про яскраві віхи становлення нашої незалежності від часів козаччини і до сьогодення. Цікаві науково-популярні видання не залишать байдужими тих громадян, хто прагне збагатити свої знання з історії України, стати справжнім її патріотом.

/Files/images/aaa/Рисунок1.jpg

Павло Загребельний – патріарх української літератури

Павла Загребельного ще за життя називали класиком – і заслужено. Він працював в українській літературі понад сорок років, створивши більше 30-ти романів, гостросюжетних повістей і кіносценаріїв. З нагоди 90-річчя від дня народження письменника в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. К. Малика оформлений книжковий перегляд «Павло Загребельний – письменник, мислитель, громадянин».

Читачі мають змогу ознайомитися з життєвим шляхом патріарха української літератури та його творчою спадщиною.

/Files/images/aaa/IMG_4297.JPG

«Зупинися на хвилинку –
Подивися на новинку!»

«Зупинися на хвилинку – подивися на новинку!»: таку назву має перегляд нових книжкових надходжень в читальній залі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика.

Пропонуємо вам ознайомитися з творами класиків української літератури, працями шевченкознавців, культурно-мистецькими досягненнями, перлинами світової літератури та іншими виданнями.

/Files/images/aaa/IMG_4282.JPG

Друже!

Ти, напевне, дивився фільми «Затемнення», «Код Давінчі», «Населений острів», «Парфуми. Історія одного вбивці», «Нічна варта».

А чи знаєш, що всі вони створені за мотивами художніх творів?

У нашій бібліотеці ти знайдеш їх та багато інших книг, що були екранізовані, від класики до сучасності: «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського, «Роксоляна» Осипа Назарука, «Анна Кареніна» Льва Толстого, «Граф Монтекрісто» Олександра Дюма, «Вогнем і мечем» Генріха Сенкевича, «Дванадцять стільців» Іллі Ільфа та Евгенія Петрова, «Турецький гамбіт» Бориса Акуніна та багато інших.

Прочитай та переконайся, що книга набагато цікавіша. Жоден фільм не здатен так глибоко розкрити внутрішній світ героя, його думки та почуття.

Тож не барись, приходь на абонемент, тут на книжковій виставці «Шедеври світової літератури на великому екрані» ти знайдеш всіх своїх улюблених героїв та познайомишся з багатьма іншими!

/Files/images/aaa/IMG_3432.jpg

Пізнаваймо історію України.

Історія України – наша дорогоцінна спадщина в якій акумульовано багатовіковий історичний досвід українського народу в усіх сферах життєдіяльності від доісторичних часів до сьогодення. Це історія нашого народу, у якого були свої церква і військо, школи й академії, література і мистецтво, архітектура і музика, упродовж віків була державність.

Але історія наша далеко неоднозначна. Минуле українського народу аж до часів Київської Русі привласнили російські історики. Українців вважали етнічною «гілкою» єдиного російського народу. Тому ми й до цього часу залишаємось ще недоученими історією, живемо в якомусь роздвоєнні: тіло в сьогоденні, а голова в минулому.

Нині, коли відбувся новий виток у процесі розбудови суверенної української державності, стає дедалі зрозумілішім, що без пізнання своєї історії неможливе оздоровлення нашої високої національної свідомості, врешті – решт, неможливий вихід України на передові рубежі світової цивілізації.

Як говорять, минуле не може нам сказати, що робити, але воно може попередити, що робити не треба. Тому слід оглядатися назад, аби знайти дорогу вперед. Знання історії необхідні кожній людині. Нинішньому поколінню, тим паче, є над чим подумати, щоб осмислити й об’єктивно відтворити справжню картину минулого України.

/Files/images/aaa/IMG_3400.JPG

З цією метою на абонементі ЦРБ ім. В. Малика оформлено книжкову поличку «Тернисті шляхи історії», на якій представлено видання із серії «Історія України в прозових творах та документах». У книгах цієї серії в художній та документальній формі відтворено широку панораму подій, які відбулися на території України з прадавніх часів до сучасної доби. Розкрито такі важливі питання, як трипільська культура, процес становлення давньоруської держави – Київської Русі, еволюція Литовсько – Руської держави, зародження та розвиток українського козацтва, гетьманування І. Мазепи, сходження несміливих паростків українського національного відродження.

Сподіваємося, що видання, представлені на поличці, допоможуть читачам книгозбірні не лише краще пізнати історію України, а й сприятимуть піднесенню їх національної свідомості.

«Здоров’я – це скарб, цінуй його»

Хочете бути здоровими? Упевненні, що відповідь на це запитання буде позитивною. Адже тільки здорова людина може ефективно реалізувати свої потенціальні можливості.

Книжкова виставка «Здоров’я – це скарб, цінуй його», що діє в читальній залі бібліотеки, ознайомить читачів з інформацією про здоровий спосіб життя.

«Стиль життя - здоров’я» - це назва першого розділу книжкової виставки. Книги, представлені на ньому, містить рекомендації щодо гігієни, фізичного загартування людини, боротьби зі шкідливими звичками, надання першої медичної допомоги.

Про складові компоненти їжі, позитивний вплив корисного харчування на збереження здоров’я людини розповість другий розділ виставки «Вітаміни навколо нас».

Як зберегти на довгі роки молодість та красу жінкам, правильно доглядати за шкірою, як користуватися косметичними засобами порадять Вам матеріали з третього розділу книжкової виставки «Задумано природою – створено людиною».

Діти – наше майбутнє. Дбаючи про здоров’я дітей, ми дбаємо про здоров’я нації. Книги та публікації четвертого розділу книжкової виставки «Світ дитячого здоров’я» стануть Вам в нагоді, шановні батьки, в догляді за дитиною та її здоров’ям.

/Files/images/shevchenko/P5160184.JPG

«ШЛЯХАМИ МУЖНОСТІ І СЛАВИ»

Час не має влади над пам’яттю. І нині ми складаємо шану воїнам – фронтовикам, які вистояли у титанічній боротьбі з ворогом, захистили рідний край від поневолення, забезпечили своїм нащадкам мирне небо над головою. В читальній залі діє книжково-ілюстраційна виставка «Шляхами мужності і слави», матеріали якої ознайомлять користувачів з сторінками героїчного літопису українського народу.

Книжкова виставка «Чорнобиль… Біль і пам'ять вічні»

Чорнобиль – нестерпний біль і невигойна рана українського народу, знак планетарної біди, що не знає ні відстані, ні кордонів. Від початку цієї техногенної й екологічної катастрофи минає 28 років. І весь цей час дзвони Чорнобиля б’ють на сполох, попереджуючи про загрозу неконтрольованого атому.

Книжкова виставка «Чорнобиль… Біль і пам'ять вічні», яка діє в читальній залі бібліотеки, розповідає про чорний квітневий день, коли стався вибух на 4-му енергоблоці ЧАЕС, про подвиг ліквідаторів – чорнобильців, про гіркі наслідки катастрофи для всього людства.

Виставка також представляє художні твори, присвячені трагічній сторінці нашої історії.

/Files/images/foto_6/46710+6.jpg

«Весна іде, наповнена чудес… Христос Воскрес!»

Незабаром на землю зійде чудове свято Великодня – святе і чисте, як безхмарне весняне небо, гарне, як молоде життя.
Книжкова виставка «Весна іде, наповнена чудес… Христос Воскрес!», яка діє в читальній залі, ознайомить користувачів із традиціями святкування Великодня, розповість про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку. Господинь порадують рецепти пасхальних страв, представлених на виставці.

/Files/images/foto_6/12685.jpg

Духов
на єдність українського народу

Останні дні січня традиційно насичені пам’ятними історичними датами. 22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Соборність Українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну соборну державу.
Цій знаковій події присвячена книжкова виставка «Духовна єдність українського народу», оформлена в читальній залі бібліотеки.
До уваги читачів – матеріали з історії Державотворення України, її соціально-економічного розвитку, а також про співпрацю України з міжнародною спільнотою.

/Files/images/Рисунок1.jpg

«Добрі свята

приходять у дім»

Незабаром у кожен дім прийдуть добрі зимові свята: світле Різдво, старий Новій рік та Водохреще. З далекої минувшини до наших днів дійшли народні традиції, звичаї та обряди цих свят. Про те, як відзначали українці новоріччя в давнину, розповість книжково-ілюстративна виставка «Добрі свята приходять у дім», оформлена в читальній залі бібліотеки. Читачі мають змогу перегорнути сторінки видань, щоб доторкнутись душею до глибини народної мудрості.
/Files/images/foto/PC280172.JPG

«Тільки з пам’яті пам'ять не стерти»

Щороку в кінці листопада Україна відзначає День пам’яті жертв голодоморів.

Ця дата – спільна гірка пам'ять, незагоєна рана усіх наступних поколінь українського народу.

Напередодні вшанування пам'яті жертв голодоморів в читальному заці Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика оформлена книжкова виставка

«Тільки з пам’яті пам'ять не стерти».

Матеріали, представлені на ній, розкривають трагедію голодомору 1932-1933 років в Україні. Поряд із історичними фактами тут містяться свідчення людей, які вижили в ті страшні роки. Крила біди Голодомору обпалили і наш край – Лубенщину. Книжкова виставка знайомить з документами про трагічні часи на Лубенщині, а також з художніми творами про Голодомор 1932-1933 років в Україні.

/-//-//-//-//-///-//-//-//-//-///-//-//

Пекельні цифри і слова

У серце б’ють, неначе молот.

Немов прокляття ожива

Рік тридцять третій…

Голод… голод…

Ці слова українського поета Вадима Крищенка не можуть залишити нікого байдужим, бо неможливо бути байдужим до найчорнішого часу в історії України.
Голодомор – не історична минувшина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять українців.
Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодомору. Це поминання – не лише наша данина жертвам голодомору, а застереження для прийдешніх поколінь, щоб були пильними, не допустили повторення страшної трагедії.
Саме до цієї скорботної дати на абонементі оформлено книжкову поличку «Голодомор – смуток душі, біль серця», що складається з документальних матеріалів та художніх творів, які відбивають справжні причини, перебіг та наслідки трагедії.
Видання, представлені на виставці, розраховані на всіх, хто не байдужий до цієї скорботної сторінки української історії.

/Files/images/foto/IMG_2916.jpg

//-//-//-//-//-//-//-//-//-//-//-//-//

Про героїчні події козацької доби розповідає книжкова виставка «Українське козацтво: відгомін віків», оформлена в читальній залі. Читачі мають змогу ознайомитися з життям січового козацтва, його легендарними ватажками, а також з художніми творами про славних лицарів України.

//-//-//-//-//-//-//-//-//-//-//-//

У вересні Україна вшановує пам'ять прозаїка, публіциста, есеїста, кіносценариста Сизоненка Олександра Олександровича.

Ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник штурму Берліна. Автор численних оповідань, повістей; романів «Корабели», «Була осінь», «Мета» нагороджений Шевченківською премією.

Кiлькiсть переглядiв: 6489