«Стежками героїв Володимира Малика»

2013-10-01

Дорогою Василя.

Вже стало доброю традицією, у рамках засідань клубу « У дружньому колі», готувати розповіді про цікавих особистостей, талановитих українців, діячів культури та майстрів пера. І у тиждень, коли святкується річниця від дня народження нашого земляка, геніального поета Василя Симоненка, у клубі відбувся вечі пам’яті «Дорогою Василя».

Бібліотекарі повели всіх присутніх дорогою життя Симоненка – важкою, трагічною і такою короткою.
Доля простого хлопця, що зростав у полтавському повоєнному селі, багатьох присутніх повернула у їх дитинство: босоноге, голодне, холодне. Жіночі очі повнились слізьми. Вони слухали розповідь, яка неквапливо, крок за кроком вела життєвим шляхом поета. Дитинство, золота пора юності, насичені студентські роки, перші спроби пера, ніжна палітра кохання – все оживало, бо було підтверджене відео на великому екрані.
Слухачі мали змогу доторкнутися до зерен симоненкової поезії. Звучав живий голос поета, він читав поезію «Ти знаєш, що ти – людина?». Здавалось, неодноразово всі чули цей вірш, але коли він прозвучав з вуст автора, кожний з присутніх зрозумів, яка мудрість, простота і геніальність закладена у цих неперевершених рядках.
Недовгою була життєва дорога поета, як сліпучий метеорит,на мить спалахнув він на небосхилі українського письменства, щоб навіки увійти в безсмертя. Такі, як Василь Симоненко, не вмирають у пам’яті народній, вони завжди поруч з нами. П’ятдесят років виповнилось у грудні 2013 року, як відійшов у вічність митець, але не забувають його палке слово наші поети – земляки. Тож на нашу зустріч були запрошені лауреати літературної премії ім. В. Симоненка – Олександр Печора та Раїса Плотникова, і запрошені не даремно, бо саме вони вже не одне десятиріччя вивчають cимоненкову дорогу життя. Гості ознайомили присутніх з маловідомими фактами із біографії поета та прочитали власні вірші, присвячені «витязю молодої української поезії».

/Files/images/foto_2/IMG_3114.JPG
/Files/images/foto_2/IMG_3116.JPG


/Files/images/foto_2/IMG_3109.JPG


Провести час у бібліотеці не тільки корисно, але й цікаво, запросили учнів 8-го класу загальноосвітньої школи №2 працівники центральної районної бібліотеки ім.. Малика. Вони стали учасниками літературного квесту «Стежками героїв Володимира Малика». Поділені на дві команди «Козаки» та «Чумаки», діти змагалися у спритності та кмітливості, відшукували відповіді на запитання у різних відділах бібліотеки, цитували уривки з творів Володимира Малика і врешті – решт знайшли найголовніше – мудрі слова видатного письменника , які пролунали у читальній залі, як його заповіт нащадкам. А перегляд уривка з нового українського анімаційного фільму створеного за мотивами тетралогії «Таємний посол» безперечно заохотив юних користувачів до прочитання творів нашого славетного земляка. Нова форма роботи сподобалась усім і бібліотекарям, які допомагали у вирішенні поставлених перед командами завдань, і звісно дітям, які не тільки дізнались багато нового, але й позмагалися та повеселилися.

/Files/images/P9250221.JPG

/Files/images/P9250224.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 483