Передпасхальний майстер – клас у бібліотеці

2019-04-17

Писанка – один із основних атрибутів українського Великодня й по праву вважається шедевром декоративно – ужиткового мистецтва. Писанки з різних регіонів України не схожі між собою, вони різняться нанесеними елементами і символами, проте значення кольорової гамми та деяка символіка подекуди збігається, оскільки всі українці бажали для себе доброї долі, миру та спокою. Розписувати яйце - справа не проста, але споконвіку вважалося, що кожна справжня господиня повинна володіти хоча б найпростішою технікою.

Директор Лубенської ЦБС Валентина Сьомак ініціювала проведення передпасхального майстер – класу на базі центральної книгозбірні для учасників клубу «У дружьому колі» та постійних користувачів бібліотеки. А щоб навчитися робити це якісно, модератором заходу запросили члена Національної спілки художників України, голову правління ГО художників Лубенщини «Пектораль», керівника гуртків декоративно – ужиткового мистецтва Лубенської СЮТ Аліну Гончарову. Власне, на Лубенщині вона найбільш дотична до цієї справи, не одну великодню писанку майстерно виконала, добре знає й дотримується традицій писанкарства.

Аліна Гончарова підготувала для кожного учасника особисте робоче місце і все необхідне для роботи: яйце, віск, писачок, свічку та фарби. Присутні вперше спробували себе у цій справі, дуже хвилювалися, що в них нічого не вийде. Але майстриня зазначила, що кожна з писанок несе в собі високий заряд позитивної енергетики, тож, приступаючи до писанкарства потрібно мати чисті помисли, спокій на душі та гарний настрій. Крапанки вийшли у кожного! Та ще й які!

Однак, зауважимо, що за технікою виготовлення писанки поділяються на дві великі групи: виготовлені без використання воску та виготовлені за допомогою воскової техніки. Наші крапанки – це найпростіші писанки. Це техніка накрапування на шкарлупу яйця крапок різного розміру з почерговим зануренням яйця у фарбу (від світлої до темної). Після нанесення віск знімається, а з різнобарвних цяток утворюється специфічний мерехтливий ефект.

Учасники майстер – класу були дуже вдячні модератору заходу Аліні Гончаровій за цікаву інформацію, професійне навчання розпису писанок та можливість доторкнутися до прекрасного, відчути свою приналежність до талановитої української нації та створити своє унікальне пасхальне маленьке диво.

Кiлькiсть переглядiв: 171