Доля і чин пана Федора Габелка

(До 101-ої річниці від дня народження земляка, великого українця з Австралії)

Федір Павлович Габелко, автор цієї книги скінчив свій земний шлях 25 липня 2017 року на сотому році життя у м. Мельбурн. За місяць до своєї смерті, перебуваючи в лікарні, він звернувся до всіх, хто його знав, до своїх близьких та друзів зі словами: «Я кажу вам зі свого життєвого досвіду: нема того, що неможливо пройти, нема того, що неможливо одолати, нема того, що неможливо навчитися. Як казав геній нашого народу Т. Г. Шевченко: «Учітеся, брати мої!...»

Презентувати книгу автор планував в Україні особисто у день свого 100-ліття – 1 березня 2018 року. Та, на жаль, не так сталося, як гадалося…

Історія життя Федора Габелка нероздільно пов’язана з долею українських емігрантів, розсіяних по всьому світу.

Без усіляких сумнівів, шановний читачу, добірка праць, що ввійшла у книгу людини великої творчої вдачі, патріота України, не залишить тебе байдужим! Матеріали, що містить книга «Тернистим шляхом: спогади, статті, роздуми, вірші»,зокрема, краєзнавчого характеру Федір Павлович Габелко збирав усе своє життя. Його спогади охоплюють кілька поколінь його родини, а це – понад 100 років!

Ознайомитися з виданням ви можете в Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика та Березотіцькій сільській бібліотеці-філії.

12 випадкових книг із безлічі новинок бібліотеки.

Світлана Алексієвич. Останні свідки. Соло для дитячого голосу.

Пер. з рос. Л. Лисенко. - К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2016. - 368 с.

Друга книга славнозвісного художньо-документального циклу Світлани Алексієвич «Голоси Утопії». Спогади про Другу світову війну на теренах СРСР тих, кому під час війни було 6—12 років — найменш заангажованих і водночас найвразливіших її свідків. Війна очима дітей виявилася ще страшнішою, ніж та, яку закарбував жіночий погляд у книжці «У війни не жіноче обличчя». «Останні свідки» — це подвиг дитячої пам’яті. Книга друкується в новій авторській редакції.



Сергій Жадан Інтернат [Текст] : роман / Сергій Жадан. - Чернівці : Меридіан Черновіц, 2017. - 336 с.

...Одного разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі...

...Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім...

Дяченки М. та С. Магам можна все: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. Я. В. Житіна; худож.-оформлювач Н. С. Га- лавур. — К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. — 347 с.

Уявіть, шановний читачу, що людина, ось, наприклад, ви — це такий собі будиночок із безліччю кімнат, у яких живуть їх мешканці. І ось комусь — сторонньому, в усякому разі, не вам, спадає на думку — а що буде, якщо відселити деяких мешканців, навіть не питаючи власника будинку? Що буде, якщо препарувати душу лю-дини?..

Таємничий Препаратор почав свою справу. Разом з ним почав діяти і Хорт зі Табор — вроджений маг. Магам, як відомо, можна все, особливо коли в мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але... Але справа навіть не в тому, що його супро¬тивник теж маг, він дуже могутній і вже мільйон років удосконалює свою магічну майстерність, а в тому, що в битву втрутилась любов...

Дяченки М. та С. Віта Ностра: роман / Марина та Сергій Дяченки; пер. з рос. О. Негребецького; худож.-оформлювач Н. С. Галавур. — К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2017. - 380 с.

«Віта Ностра» — роман-ідея, роман-перетворення, роман про те, як стати дорослим, пізнати себе, про біль і страх. Істинний страх, коли боїшся, що щось може статися з твоїми близькими, коханими, рідними, беззахисними, та ще й через твою провину, змушує Сашу Самохіну вступити до дивного інституту Спеціальних Технологій, де студенти схожі на чудовиськ, а викла-дачі — на занепалих янгелов. І життя її перетворюється на жахіття...

Келлі Марта Холл Бузкові дівчата. Роман. / Пер. з англійської В. Горбатька. — К. : Нора-Друк, 2017. — 544 с. — серія «Чита-цький клуб».

Кароліна Феррідей працює у Французькому консульстві у Нью-Йорку. Але її життя кардинально змінюється, коли гітлерівська армія вторгається до Польщі у вересні 1939 року, а невдовзі у 1940 році окуповує Францію.

Польська дівчина Кася Кужмерик розуміє, що її безтурботна молодість закінчилася, коли, після окупації Польщі нацистами, починає виконувати доручення підпільного руху опору. У напруженій атмосфері один хибний крок може мати згубні наслідки.

Для амбітної молодої німецької лікарки Герти Оберхойзер оголошення про роботу у перевиховному жіночому таборі здається квитком у нові професійні сфери. Але вона опиняється в пастці нацистського концтабору і стає однією з лікарів-злочинців, що робили досліди над живими людьми.

Життя цих трьох жінок неймовірним чином перетинається, їхні історії розгортаються на різних континентах: від Нью-Йорка до Парижа, Німеччини та Польщі. Кароліна і Кася прагнуть від¬новити справедливість для тих, кого історія забула.

Мартін Дж. Р. Р. Буря мечів : Роман / Джордж Р. Р. Мартін ; Пер. з англ. Н. Ти- совської. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 1152 с. : іл. (Пісня льоду й полум’я ; кн. 3).

Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається міль¬йонними накладами. Третя книга циклу — «Буря мечів» — це історія братовбивчої Війни п’ятьох королів на тлі страшної загрози для всього людства, яка вже насувається з-за Стіни.

Купріян О. Солоні поцілунки : повість / Ольга Купріян. — Київ : ВІД «Академія», 2017. — 128 с.

Повість Ольги Купріян «Солоні поцілунки» — про відкриття себе і переживання чотирнадцятилітньої дівчини. Про болісні зміни в її стосунках з однолітками і дорослими. Про перші досвіди самостійності, цілком недитячі розчарування і сльози.

«Чемним» дівчатам і хлопцям, а тим паче їхнім батькам читати не рекомендується.

Джеймісон, Сесилія Леді Джейн / Сесилія Джеймісон. — Харків : Вид-во «Ранок», 2017, —224 с. :іл.

«Леді Джейн» — пронизлива і драматична повість американської письменниці Сесилії Джеймісон (1848-1909), створена на рубежі 20 ст. Цією історією дівчинки-сироти, сповненою неймовірних поворотів долі, таємниць і майже детективних обставин, уже більше століття зачитуються діти і підлітки. І сьогодні вона хвилює, переконує, викликає співчуття, а часом і сльози — недарма ця талановита книга по праву увійшла в золотий фонд світової літератури для дітей. Самотнє дитя леді Джейн, що протистоїть жорстокому і холодному світові, виходить переможцем у цій боротьбі — завдяки душевній красі, твердості характеру і вмінню бути вдячною і милосердною.

Сердюк, Марія Стів Джобс / Марія Сердюк. - К.: «Агенція «ІРІО», 2018. 144 с., іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» це унікальний проект, який сприяє набагато якіснішому дозвіллю батьків і дітей. Книжки серії написані в захопливій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів та відкривають для себе життя головних героїв - видатних людей усіх часів. Із цих історій дитина дізнається, що можливо досягти будь-якої мети завдяки наполегливій праці, вірі в себе та бажанню принести щось корисне у світ. В кінці кожного розділу - завчасно підготов¬лені запитання, які допоможуть дитині зрозуміти і запам’ятати найважливіше. Історії навчать дитину досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися та до кінця вірити у свій успіх!

Потерянко, Юлія Альберт Ейнштейн / Юлія Потерянко - К. : «Агенція «ІРЮ», 2017. - 104 с., іл. - (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Серія «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей» - це унікальний проект, який сприяє набагато якіснішому дозвіл¬лю батьків і дітей. Книги серії написані в захоплюючій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів та відкривають для себе життя головних героїв — видатних людей усіх часів. Із цих історій дитина дізнається, що завдяки наполегливій праці, вірі У себе та бажанню принести щось корисне у світ, можливо досягти будь-якої мети. В кінці кожного розділу - завчасно підготовлені запитання, які допоможуть дитині зрозуміти і запам’ятати найважливіше. Історії навчать дитину досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися та до кінця вірити у свій успіх!

Чайка М. В. Казки старого замку / Марина Чайка. — X. : Вид-во «Ранок», 2017. — 80 с. : іл.

Рудий кіт Хомут завжди в центрі подій. То він шукає злодія, то вирушає з подружками на бал до замку. Котик уперше в житті закохується до нестями і знаходить нових цікавих друзів. А ще він більше не жадібний, хоча сметанку полюбляє, як і раніше. Адже цей рецепт котячого щастя діє безвідмовно.

Андрусяк І. Лякація : вірші для дітей / Іван Андрусяк. Намалювала Лілія Курцеба. — К.: Фонтан казок, 2017. - 56 с. (Серія «Добрі вірші»)

Іван Андрусяк - один із найулюбленіших поетів сучасних українських дітей. Кумедні, розбишацькі сюжети, яскраві образи й «добрі — капості» у нього неодмінно поєднуються з досконалою поетичною технікою, тонким чуттям мови і ефектною звуковою грою. Це вірші, які не вчаться напам’ять, а легко й хвацько запам’ятовуються самі - й у поєднанні з креативними ілюстраціями юної художниці Лілії Курцеби запрошують маленького читача до веселої гри.

Збірка «Лякація» удостоєна у 2016 році Корнійчуковської премії, а низка віршів із неї включена до нової шкільної програми для вивчення в третьому класі.

Нова книга в нашій книгозбірні!

Реквієм для Рози

Хто така Роза, яку роль вона відіграла в житті юної актриси - піаністки і як переплелися складні перипетії життя героїв минулого і сьогодення, ви дізнаєтеся із нового роману Раїси Плотникової, який отримав спеціальну відзнаку «Вибір видавця» на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2016».

Плотникова Р.

Реквієм для Рози: роман / Раїса Плотникова; худож.- оформлювач В. М. Карасик. — Харків: Фоліо, 2016. — 251 с.

Основна історична складова «Реквієму для Рози» — старі листи. Актриса колишнього театру Садовського, піаністка, пише коханому послання в безвість, змальовуючи жахіття свого існування у Києві на початку 30-х років XX століття. Чекісти змушують її працювати прибиральницею і після допитів замивати криваві сліди катувань у підвалі «черезвичайки», а пізніше — супроводжувати знущання над людьми грою на піаніно. Уже в наш час ці листи майже столітньої давності потрапляють до рук скромного доцента, викладача історії. У вирі сучасного життя він іде слідами авторки пожовклих аркушів, переживає власну драму, шукає паралелі в подіях минулих років і знаходить своє кохання вже у круговерті Революції Гідності.

Новинки

Чемерис В. Л.

Амазонка; Київ—Соловки / Валентин Чемерис; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: ЛА «Час читати», 2016. — 507 с.

Нова книжка Валентина Чемериса присвячена поетам XX століття, імена яких стали символами великої жертовної любові до України, незламності духу, правди й боротьби.

Що спонукало Олену Телігу, героїню повісті «Амазонка», вишукану красуню-аристократку, не менш прекрасну поетесу, яку називали новітньою Лесею Українкою, ступити на кривавий шлях боротьби за визволення Батьківщини? Письменник зображує жінку, що вміє і страждати, і радіти, і бути ніжною, але коли перед нею ворог — стає хороброю та незламною. Такою й зустріла Олена свою смерть у горезвісному Бабиному Яру в Києві в лютому 1942 року, де її, патріотку, члена ОУН, розстріляли німецькі фашисти.

Про трагічну долю чотирьох поетів: Крушельницьких — батька Антона й сина Івана, та Вороних — батька Миколу й сина Марка, про їхнє життя, творчість, любов і загибель під час сталінського «Великого терору» 1930-х років читач дізнається з роману-есе «Київ—Соловки».

Чемерис В. Л.

Аравійська пустеля / Валентин Чемерис; худож,- оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2016. — 443 с.

Валентин Чемерис (нар. 1936 р.) — відомий український письменник, автор історичних і фантастичних романів, які вже стали культовими: «Смерть Атея», «Фортеця на Борисфені», «Ольвія», «Генерали Імперії», «Ордер на любов», «Ярославна», «Ваші пальці пахнуть ладаном», «Марина —цариця московська».

Але читачі знають Чемериса і як автора оповідань — хронік, казок, легенд, — у яких він небайдуже та неупереджено розповідає не тільки про минуле, але й про сучасне життя. У цій книжці дорослих і дітей зацікавить погляд автора на події, які відбувалися в різні роки, — з проекцією на сьогодення. Своєрідна мандрівка Україною разом з письменником стане справжньою екскурсією із захоплюючими краєвидами та цікавими розповідями, якими Валентин Чемерис начебто стверджує, що доля однієї людини, її почуття та думки так само важливі, як доля народів, події, з яких потім твориться історія.

Пономаренко Любов.

Нехворощ: Новели та повість. - Полтава : Дивосвіт, 2016. - Вид. 2-е. -192 с.

У новій книзі відомої української письменниці Любові Пономаренко переплітаються найкращі традиції реалістів, імпресіоністів, експресіоністів, сюрреалістів: новели зачаровують і водночас приголомшують читача, безумовно, запам'ятовуючись. Характери героїв вияскравлюються переважно на рівні емоційно-інтимних рефлексій на драматичні повороти долі, ситуації на межі життя і смерті. Таємниця, подих якої відчутний майже в кожному творі письменниці, проектується на взаємопроникнення реального й потойбічного

У повісті "Нехворощ" дві самотності долають простір і позапростір назустріч одна одній, мають зазирнути в серце темряви і світла, щоб збагнути: "дім людський не на Землі, а в душі" і "кожен має здобути свій дім".

Проза Любові Пономаренко відповідає світовим взірцям символіко-психологічного письма і не залишить байдужим сучасного читача.

Рот Й.

Сто днів. Левіафан / Йозеф Рот; пер. з нім. П. В. Таращука; худож.- оформлювач О. А. Гугалова. — Харків: Бібколектор, 2016. — 236 с.

Йозеф Рот (1894, Броди, Галичина — 1939, Париж) — австрійський письменник і журналіст, один з найвизначніших німецькомовних авторів першої половини XX століття, чиї твори увійшли до скарбниці світової літератури. Більшість його романів екранізовано.

«Сто днів» (1935) — єдиний історичний твір письменника, де на тлі вбивчого безумства імператора Наполеона І подано разюче зображення трагедії малої людини, — а водночас і цілого покоління! — що беззастережно вірила в проголошені ідеали.

«Левіафан» (1940) — один з останніх творів Йозефа Рота, що вийшов друком уже після смерті автора й зображує нині втрачений світ єврейських громад Галичини та Східної Європи.

Кокотюха А. А

Різник із Городоцької: роман / Андрій Кокотюха; худож.- оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Бібколектор, 2016. —250 с.: іл.

Львів, 1913 рік. Напередодні Різдва жорстоко вбито кількох дівчат легкої поведінки. Газети дали невловимому вбивці прізвисько — Різник із Городоцької. Але кримінальна хроніка та інші сенсації більше не цікавлять уже відомого читачеві львівського адвоката Клима Кошового. У нього життя налагоджується: він має адвокатську практику, заможну клієнтуру, повагу в суспільстві й наречену — відому акторку театру і кіно. Та захищати хворого юнака, якого підозрюють у жорстоких вбивствах, Кошовий усе ж таки погоджується. Програти він не може, а перемога — це додаткова й гучна реклама. Але щойно невинний виходить на волю, на Клима починається справжнє полювання. Щоб урятувати своє життя, йому треба якнайшвидше знайти Різника. Так починаються пошуки, котрі приводять Кошового та його друга Йозефа Шацького в стіни психіатричної лікарні, відкривають світ львівських повій і таємниці хворих душ. Клим не знає, як Різник змінить його життя. 1 тим більше не уявляє, що ця справа підніме завісу над однією з таємниць впливової красуні Магди Богданович...

Баклай Наталя

«Живиця»: Поезії. - Лубни: Комунальне видавництво «Лубни», 2016. - 188 с.

Увазі читача пропонуються вірші громадянського звучання, написані впродовж останніх десятиліть відомою поетесою, членом Національної Спілки письменників України Наталею Баклай.

Біля витоків її поезії - доля народу, правда землі, пам’ять поколінь і глибока любов до України.

Вірші пульсують радощами і болями, захопленням і жалем, вірою і відчаєм.

Збірка «Живиця» - п’ятнадцята книга авторки, яку поетеса щиро дарує шанувальникам українського поетичного слова.

Єшкілєв В. Л.

Богиня і Консультант / Володимир Єшкілєв; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2016. —362 с.

Роман «Богиня і Консультант» здатний зламати звичні та зручні стереотипи з шкільних підручників. Володимир Єшкілєв проводить читачів за кулісу української історії та руйнує нав’язану нам картину владної гри глобальних сил. А все починається з того, що одного дня хлопці, шукаючи мотузку, виламують замок шухляди і натрапляють на камінець, захований серед археологічного мотлоху. Той день назавжди змінює долі героїв роману, вплітаючи їх у довгу криваву історію, що тягнеться крізь століття. Автор інтригує читача детективною непередбачуваністю пошуків, точністю історичних деталей та парадоксальними інтерпретаціями відомих подій і фактів.

У 2010 році за роман «Богиня і Консультант» Володимиру Єшкілєву була присуджена Міжнародна літературна премія «Портал».

Сенцов О. Г.

Купите книгу — она смешная / Олег Сенцов; сост. А. А. Паленчук; худож.-оформитель Л. П. Вировец. — Харьков: Фолио, 2016.— 219 с.

Интересно, а что сделали бы вы, если бы появился, ну, скажем, Кто-то и предложил загадать одно — только одно! — желание, которое исполнится? Герой зтого романа думают не долго, потому как считают зто предложение простой шуткой. Вот и заказывает один вагон алмазов, второй — целое поле конопли, ну а третий... С третьим сложнее, ведь он почему-то очень серьезно отнесся к такому невероятному предложению. Как же распоряжаются моло- дьіе люди свалившимися на них дарами? Прочитайте зтот роман и вы поймете (впрочем, как и наши герой), что єсть кое-что более ценное, чем алмазьі. Да, и еще: никакого назидания, никакого морализаторства, никаких выводов в тексте вы не найдете. И тем не менее...

«Купите книгу — она смешная» — зто тот случай, когда название произведения абсолютно точно отражает его содержание. Это очень веселий, очень смешной, очень легкий для чтения роман.

Ренд А.
Чоловік, якого я купила: з ранніх творів / Айн Ренд; пер. з англ. В. К. Горбатька; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2016. — 475 с. — (Карта світу).

Ця книга познайомить читачів з творами Айн Ренд 1920—1930-х років, котрі не були опубліковані за її життя. Серед них: «Чоловік, якого я купила» — перше оповідання, написане письменницею англійською мовою у рік, коли вона прибула в США і ледь могла говорити англійською; повість «Червоний пішак», де авторка, розповідаючи про стосунки між жінкою та двома чоловіками, вперше порушує тему свободи особистості й диктатури держави (події відбуваються в Росії); п'єси «Ідеал» і «Подумай добряче», для яких характерний швидкий розвиток подій та зовсім несподівані повороти сюжету; уривки з філософського роману «Джерело», що не ввійшли в остаточну версію твору, який став культовим. Завдяки цим раннім творам письменниці можна простежити, як розвивались літературний талант і філософські погляди Айн Ренд.

Віценя Л.М.

Прости за все... Одинадцять сходинок у вічність: Художньо-документальна повість. - Полтава : Дивосвіт, 2016. - Вид. 2-е, переробл. і доповн. - 240 с. + 16 с. вкл.

Повість про Сашеньку - юну, надзвичайно талановиту художницю з Пол-тави, життя якої обірвалось тільки-но дівчинка переступила поріг свого одинадцятиліття, адресується широкому колу читачів – дітям і дорослим.

Книга полтавської журналістки і поетеси, члена Національної спілки письменників України та Національної спілки журналістів України розповідає про яскраве коротке життя і творчість талановитої дівчинки, про духовний світ сім’ї полтавських інтелігентів, про Всесвіт людської душі

Доторкнувшись до її життя, відкриваючи для себе багатий і неповторний світ її образів, її захоплень, діти й дорослі однаково щиро зізнаються в тому, що зустріч із Сашенькою змінює їх, пробуджує їхні душі, відкриває серця, запалюючи в них жагу до творчості, пробуджує гостру необхідність розібратися в собі, знайти себе в цьому світі й сенс свого буття. Саме про це вони пишуть у книгах відгуків після відвідання виставок малюнків Саші Путрі - у містах України, Росії, Австрії, Німеччини, Англії, Греції, Індії...

У 2002 р. ця книга вийшла у світ російською мовою, зараз вашій увазі про¬понується її доповнений і перероблений український варіант.

Яворівський В. О.

Марія з полином наприкінці століття: роман/ Володимир Яворівський; худож.-оформлювач Л.П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2016. —203 с.

У романі В. Яворівського «Марія з полином наприкінці століття» трагедія чорнобильської катастрофи розкривається через долю родини Мировичів, батьківська оселя якої знаходилась у селі Городища, розташованого всього за двадцять кілометрів від атомної станції. Автор, нічого не приховуючи і називаючи речі своїми іменами, оприлюднює страшну правду про справжні наміри й шляхи імперії до дешевого збагачення, нехтування Москвою долями України й українців.

Ульяненко О.

Вогненне око: роман / О. Ульяненко; худож.- оформлювач Д.О. Самойленко. — Харків: Бібколектор, 2016. - 313 с

У романі «Вогненне око» (1999) із вражаючою достовірністю зобра¬жено цинічний і жорстокий абсурд української дійсності 90-х років минулого століття. Це і всепереможні у своєму безглузді і жорстокості злочинці брати Роздайбіди, і не менш злочинний міліціонер Гільмедов, і представник корумпованої верхівки полковник Кравченко... Це твір про злочин і безкарність, в якому із жахливими подробицями змальована «нечистота та розклад людського буття».

Пекарська М.-К.

Клас пані Чайки / Малгожата-Кароліна Пекарська ; пер. Б. Ю. Антоняк ; ред. А. О. Івченко. — X. : ВД «ШКОЛА», 2016, —336 с

Ця книжка є справжнім бестселером для учнів-старшокласників. У ній розповідається про те, що цікаво підліткам: про труднощі їхнього віку, про негаразди у школі та вдома, але насамперед про перші почуття і розчарування. Головні герої роману, варшавські гімназисти, вчаться складного мистецтва прийняття іншої людини — з усіма її вадами — і врешті пізнають ціну дружби.

Для дітей старшого шкільного віку.

Тисовська Н.

Секрети старої стрільниці : Роман / Наталя Тисовська. — К. : Наш час, 2016. — 256с.

Творчу студію «Ґвалт» збурило надзвичайне повідомлення — четверо друзів-студійців отримали грант на зйомку анімаційного фільму «Характерник», присвяченого кошовому отаману Івану Сірку. Але під час презентації проекту сталося лихо — раптово і загадково помер історик, який консультував грантерів щодо написання сценарію. Чи не може ця смерть бути пов’язана з таємницею, яку свого часу забрав у могилу Іван Сірко?

Степаненко Микола

Сучасні письменники Полтавщини довідник / Микола Степаненко. - видання друге, змінене і доповнене. - Полтава : ФОП Гаража М. Ф., 2016. - 112 с

У довідникові викладено коротку історію створення Полтавської обласної організації Національної спілки письменників, уміщено відомості про сучасних поетів, прозаїків, драматургів, публіцистів, критиків, літературознавців, які своїм життєвим і творчим шляхом пов’язані з Полтавщиною

Для вчителів-словесників, студентів гуманітарних факультетів, учнів краєзнавців, усіх, хто цікавиться літературно-мистецькими традиціями Полтавщини.

Хіти зимових канікул

Штанко Катя.

ДРАКОНИ, ВПЕРЕД!. Повість. [Іл. К. Штанко]. - К: А-БА-БА-ГА- ЛА-МА-ГА, 2014. - 272 с.: іл.

Одна з найулюбленіших українських дитячих графіків Катерина Штанко майже закинула малювання. Справжні поціновувачі її таланту в розпачі — як таке могло статися? яка цьому причина?.. Нелегко повірити, але причина насправді прекрасна: віднедавна Катерина Штанко відчула в собі вулканічні пориви до... письменницької праці. Замість ілюструвати чужі твори, вона вирішила писати свої. І що вже найнеймовірніше — з легкістю написала просто цікавенну казкову повість! Київський школяр, захопившись біологією, випадково вирощує... дракона, який круто змінює його звичне життя... Ця феєрична казка є певною мірою і детективом, і пародією на детектив. Тут і легке фентезі, і дитяча «бондіана», і багато пізнавальних моментів. Це перша повість визначної української ілюстраторки. І якби ж ви знали, як нелегко було вмовити її проілюструвати власну книжку...

Янышев Р.

Герой Параллельного Мира : Повесть. — СПб. : Издательский Дом «Азбука-классика», 2008. — 240 с. : ил. — (Истории для непослушньїх).

Большие приключения большого человека Павла Лосева!

Обьїкновенньїй школьник Пашка постоянно слышит: «Паша, Паша, когда ты станешь человеком?» И вот... Из-за своего любопытства он оказывается в Славии — в месте, которое таит множество власностей, и ему ничего не остается, как бороться за свою жизнь. Он побеждает дракона, прилетевшего из Готландии, вызволяет из рабства свою подругу — иными словами, становится Павлом Всеволодовичем, большим человеком! Но дома его ждут свои «драконы» — алгебра, геометрия, физика, химия... Знакомы вам такие? Теперь Павел Лосев готов их одолеть!

Мацко Ірина.

Шпинат для мізків: замальовки, новели / Ірина Мацко. - Львів : ЛА «Піраміда», 2015. - 88 с.

Пригодницька повість Зірки Мензатюк - письменниці, яка все своє життя віддає дитячій літературі, лауреату премії ім. Лесі Українки, - не лише захоплює своїм карколомним сюжетом, небезпечною, сповненою випробувань і несподіванок мандрівкою найбільшими українськими замками. Ця книга передусім вчить любити свій край і його дивовижну історію, багату на героїчні вчинки та містичні події.

Зірка Мензатюк, перш ніж писати, сама подалася у мандри замками та фортецями України, і так яскраво передала враження від своєї подорожі у цій книзі, що після її прочитання хочеться теж вирушити на пошуки нових реліквій і таємниць, які залишилися нам від наших славних предків.

Книга рекомендована для читання у шкільній програмі з української літератури учням п’ятих класів.

Мікула О.

Чий вулик кращий?-К.: Світло на Сході, 2010. - 128 с.

Ця книжка для тих, хто ще не зовсім дорослий, але вже не вважає себе дитиною. Оповідання про підлітків, пов’язані спільним «героєм» - маленькою бджілкою, що «перелітає» з одного оповідання до другого та поєднує історії, що на перший погляд здаються не пов’язаними між собою. Герої книжки постають перед вибором - між правдою та брехнею, між добром та злом, між Богом та гріхом. Ця книжка допоможе читачам, коли вони матимуть вирішити подібні питання та зробити правильний вибір - обрати Ісуса Христа Своїм Другом, Учителем, Господом.

Міщенко О.М.

Літні пригоди Богданчика: Повість - Лубни: Комунальне видавництво "Лубни", 2012. - 152 с.

У книзі для дітей українського письменника Олександра Мітенка “Літні пригоди Богданчика” захоплююче і доступно розповідається про древні народні традиції, які сягають глибини віків і збереглися досі. Книга вчить добру і людяності, любові до людей і природи та всього сущого. Вона розрахована на широке коло читачів підліткового віку, їх мам і тат.

АНДРУСЯК І.
Чупакабра та інші зайчики. Усе солодший сад / Іван Андрусяк. Видання друге, доповнене. — К.: Фонтан казок, 2015. — 48 с. (Серія «Добрі вірші»)
Два цикли віршів увійшли до нової книжки відомого «здитинілого» поета Івана Андрусяка. «Чупакабра та інші зайчики» — вірші розбишацькі, сповнені гумору та добрих капостей. «Усе солодший сад» — поетичні прогулянки тата з донею, тож і вірші тут для обох — більше для доні, але трохи й для тата.
За всіх чупакабр у цій книжці відповідає сам Іван Андрусяк, за всіх зайчиків — молода львівська художниця Марта Кошулінська.

АНДРУСЯК І.

Чупакабра та інші зайчики. Усе солодший сад / Іван Андрусяк. Видання друге, доповнене. — К.: Фонтан казок, 2015. — 48 с. (Серія «Добрі вірші»)
Два цикли віршів увійшли до нової книжки відомого «здитинілого» поета Івана Андрусяка. «Чупакабра та інші зайчики» — вірші розбишацькі, сповнені гумору та добрих капостей. «Усе солодший сад» — поетичні прогулянки тата з донею, тож і вірші тут для обох — більше для доні, але трохи й для тата.
За всіх чупакабр у цій книжці відповідає сам Іван Андрусяк, за всіх зайчиків — молода львівська художниця Марта Кошулінська.

Матіяш Б.

Твої улюблені пси та інші звірі/ Богдана Матіяш. - Мегіdian Czernowitz. - Кам’янець-Подільський, ПП Галагодза Р.С., 2012. - 60 с.

На обкладинці використано малюнок Дар’ї Герасимової.

Лубенська центральна районна бібліотека імені Володимира Малика поповнила свою книгозбірню новими примірниками книг.

Тож запрошуємо відвідати відділ обслуговування нашої бібліотеки (читальна зала та абонемент)!

До 30-х роковин Чорнобильської аварії

«Чорнобильська трагедія: І мертвим, і живим та ненародженим…»

Сергій Красильніков

(Виставка авторської книги)

Є в нашій історії дати, про які, скільки б не минуло часу, ми зобов»язані пам»ятати – заради себе, заради майбутнього, заради тих, хто заступив нас перед бідою. Одна з таких дат- роковини Чорнобильської аварії, найжахливішої техногенної катастрофи ХХ століття. Вже 30 років слово «Чорнобиль» болем відлунює у серцях мільйонів людей. Страшна катастрофа стала чорною точкою відліку- життя розділилося на до і пісня аварії. Але, що найважливіше, для багатьох людей часу «після аварії» вже не існує…

Двотомник Сергія Красильнікова, учасника тих подій «Чорнобильська трагедія: І мертвим, і живим та ненародженим…» - це видання – великого Чорнобильського літопису. На його сторінках автор відтворив історію ЧАЕС, очевидців чорнобильського пекла. Унікальні світлини і безжалісні факти повертають нас у ті дні, воскрешають пам'ять про людей, які одними з перших кинулися приборкувати «мирний атом».

Ця книга – нагадування кожному про високе покликання людини, про величезну особисту відповідальність за долю життя на Землі, за долю всього людства.

Книгу центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика 26 квітня 2016 року, в день роковин Чорнобильної катастрофи, презентував Володимир Пилипенко, екс-народний депутат України.

Про автора

Сергій Петрович Красильніков

Народився 15 січня 1951 року в містечку Басарабка (Молдова) в родині військовослужбовця. Вищу освіту здобув у Київському інженерно-будівельному інституті. За фахом – інженер-будівелиник.

З 1987 до 1993 року працював на ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У 1988 році, у складі рятувального загону ВО «Спецатом», брав участь у ліквідації наслідків землетрусу у Вірменіі.

З 1994 року очолює Спілку інвалідів Чорнобиля Святошинського району міста Києва.

Член Організаційного комітету України з підготовки та проведення заходів до 20-х роковин Чорнобильської катастрофи (2006 р.)

Постійний член Кординаційної ради Чорнобильських громадських організацій міста Києва та Кординаційної Ради громадських організацій Святошинського району міста Києва.

Одружений, має доньку (1990 р.н.) та сина (1991 р.н.).

Інвалід І групи, прикутий до інвалідного візка.

Колектив Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика щиро дякує Сергію Красильнікову. Хай вам, шановний авторе, здоровиться і будеться.

КНИГИ-НОВИНКИ

Нові надходження

Вона прийшла непрохана й неждана,

І я її зустріти не зумів.
Вона до мене випливла з туману
Моїх юнацьких несміливих снів.
Вона прийшла, заквітчана і мила,
І руки лагідно до мене простягла,
І так чарівно кликала й манила,
Такою ніжною і доброю була.
І я не чув, як жайвір в небі тане,
Кого остерігає з висоти…
Прийшла любов непрохана й неждана —
Ну як мені за нею не піти?
Василь Симоненко


КНИГИ-НОВИНКИ

Книги-новинки

Книги подаровані Фундацією ім. І.Багряного

Засновник і головний редактор серії «Бібліотека газети "Літературна Україна" - Сергій Козак

Шукав у слові Україну : спогади про Тодося Осьмачку / упоряд. Сергій Козак. - К. : Літ. Україна, 2013. - 204 с.

Пропонована читачеві книжка — перша в Україні збірка спогадів про видатного українського поета, прозаїка, перекладача Теодосія Ось­мачку (1895—1962) — людину великого обдарування, що сягнула вер­шин геніальності, і водночас надзвичайно складної, трагічної долі, лю­дину, яка хоч і торувала свої стежки на чужині, проте жила Україною, шукала її у слові.

Авторами спогадів є відомі літератори, діячі української культури, які відіграли важливу роль у житті поета, — Володимир Біляїв, Марія Кейван, Людмила Коваленко, Григорій Костюк, Петро Одарченко, Юрій Стефаник. Видання не лише містить важливі фактичні відомості про малознаний еміграційний період життя Теодосія Осьмачки, що ста­нуть цінним джерелом для дослідників його творчості, а й подає своєрід­ний «колективний портрет» наших культурних діячів на чужині.


Ротач П. Перебіг літ і подій / Петро Ротач; упоряд. Сергій Козак.— К. : Літ. Україна, 2015. — 68 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. 12)

У цій книжечці — два яскраві мемуарні твори: Петра Ротача і його вдови Алли Ротач.

«Перебіг літ і подій» — це автобіографія українця, якого майже все життя цькував імперсько-тоталітарний режим. Цькував лише за те, що його працьови­тих батьків-середняків розкуркулили ленінсько-сталінські сатрапи. А ще за те, що гітлерівці вивезли його на рабську працю до Рейху.

Петро Ротач — поет, краєзнавець, науковець, журналіст, громадський діяч. Його літературну долю в буквальному розумінні зламали: забороняли публікуватися, оббріхували, чинили моральний тиск, таємно стежили за кожним його кроком, підслуховували телефонні розмови — усе це тривало ще й у 1980-х роках, навіть у період так званої горбачовської перебудови.

«Гіркі і світлі тридцять літ і три роки» Алли Ротач — схвильована й багата на цікаві факти оповідь про заснування Полтавського музею І. П. Котляревського, його перших працівників і видатних людей України, причетних до цього осередку нашої культури, який не раз доводилося рятувати.

Цей збірник пам'яті до 90-ліття знаного письменника й науковця відкривають статті професора, доктора філологічних наук Миколи Степаненка і відомого діяча української еміграції, публіциста Олексія Коновала, які додають важливі штри­хи до портрета Петра Ротача, чий доробок є справжнім скарбом для істориків, краєзнавців, документалістів, белетристів, та й пересічних читачів.

Коновал О. В ім'я України /О.Коновал ; упоряд. С. Козак. — К. : Літ. Укра­їна, 2013. — 56 с. : портр. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2013. — № 6).

До цього видання увійшли статті відомого громадського діяча укра­їнської еміграції, дослідника її літературного процесу, публіциста, од­ного з керівників Фундації імені Івана Багряного Олексія Коновала, що їх упродовж кількох років друкувала «Літературна Україна». Вони становлять лише частку великого за обсягом і вагомого доробку цієї непересічної особистості, діяльність якої охоплює і громадську роботу, зокрема авторські публіцистичні виступи, статті, розвідки, досліджен­ня, і видавничу справу, зосібна упорядкування численних видань, і працю з пошуку та збереження цінних архівних матеріалів. Пропоно­вана читачеві добірка матеріалів цілком відображає широту інтересів Олексія Коновала: політичне життя української еміграції, наріжні проблеми української культури, історія України у XX столітті, а та­кож постать і творчість видатного політичного діяча й письменника Івана Багряного. Утім, в такій тематичній різноманітності зібраних у книжці статей звучить спільний мотив — громадянська небайдужість палкого патріота України, що, попри тяжку долю на чужині, не згас­ла, а стала головним сенсом його життя.

Його голос чути досі (Розмови з Анатолієм Дімаровим) / упоряд. Є. Дімарова, С. Козак. — К. : Літ. Україна, 2015. — 260 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. — № 10)

Ця — номінально — збірка інтерв'ю класика нашої літератури фактично є розкішним модерним романом, романом-відкриттям, який читається на одному подиху. Адже створена неабияким май­стром про неабияку людину та унікальні ситуації, що з них складалося її життя.

Книжку можна було б назвати «Дімаров про Дімарова». Утім, хтозна, чи сам би незабутній Анатолій Андрійович створив цю або подібну до неї літературну річ, — та на щастя (читацьке), йшли й ішли до нього по інтерв'ю один за одним журналісти, письменники. І то висококласні.

Ось і склалася напрочуд цілісна оповідь, частини якої органічно до­повнюють одна одну. Завдяки ініціаторам цього видання — для бага­тьох наступних поколінь збережено постать, у якої все з великої літери, адже Дімаров завжди буде дорогий нам як Громадянин, Письменник, Наставник, Товариш, Роботяга Духу, Українець... Усе це — в новій книжці, щедрій на яскраві думки й гострі емоції

Героям слава! / упоряд. Сергій Козак, Юрій Пригорницький. —

К.: Літ.Україна, 2014. — 100 с.

Це — перша книжка в історії України, що впоряд­кована для фронту й відправлена на фронт. Перша, яку передає не військове відомство, а звичайні, мирні люди — волонтери.

Тут найкращі рядки із сердець найкращих поетів. Для святих воїнів жорстокої війни. Для перемоги цього досить!

Шевченко на барикадах свободи / упоряд. Сергій Козак. — К. : Фундація ім. І. Багряного, 2015. — 308 с.- (Книжкова "Літературна Україна")

У нинішню нелегку добу не забуваймо і про тяжчі часи (яких в України було чимало). Приміром: «...моторошна руїна української державності, української душі й духу... Державні знамена розірвано на онучі. У нас залишилося лише СЛОВО. І тоді — з останніх генетичних зусиль, можливо, навіть із відчаю нація всю себе вкладає в Тараса Шевченка», — так про значення Великого Кобзаря в нашій історії мовить один з авторів цієї книжки — Володимир Яворівський. Ро­зуміння Шевченкової місії поглиблюють також мудрі, яскраві сторінки, писа­ні Євгеном Сверстюком, Володимиром Яцюком, Тарасом Салигою, Михайлом Слабошпицьким, Анатолієм Подолинним, іншими відомими і малознаними авторами й об'єднані тематикою цього видання.

Збірник публікацій, що побачили світу 2000—2014 рр. на шпальтах «Літе­ратурної України», має назву «Шевченко на барикадах свободи». Тут уміщено аналітичні і публіцистичні статті, а також розвідки, інтерв'ю, репортажі, го­ловний герой яких — наш геніальний Тарас, актуальність його гуманістичної думки для всіх епох. Матеріали стосуються поетичної, прозової, епістоляр­ної, образотворчої спадщини Пророка, географії його мандрівок, шевченко­знавства в Україні та еміграції, світоглядного впливу Кобзаря на сучасників і нащадків тощо. Як мовиться в цій розумній і цікавій книжці, «Осягання Шевченкового духовного буття та інтегрованість його у свою творчу практику авторами різних епох і поколінь — неприпинне. Його Слово — дія вічної ма­терії».

Прочитати цей збірник — зробити важливий крок в осмисленні шляху нашого духовного Батька, пізнанні нашої долі, нашого древнього, мудрого народу. Прочитати цю книжку — переконатися у правдивості слів: «у тому й полягає таємниця геніальності поета, що перед його очима зникають часові межі і відкривається ріка життя народного».

Дбайливо впорядковане видання прислужиться вчителям середніх шкіл і професурі, студентам, людям творчих професій, дослідникам минувшини й сучасності. Його сторінки із задоволенням перегортатиме вдумливий читач.

Чернов А. Полтавці: Слово і Доля/Анатолій Чернов. — К. : Літ. Україна, 2015. — 96 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. № 15)

Ця книжка, яка є збіркою біографічно-краєзнавчих нарисів, цінна тим, що зібрала дописи постійного автора «ЛУ» Анатолія Чернова як про малові­домих, так і про знаних письменників, митців, громадсько-політичних діячів гоголівського краю. Серед перших — Михайло Дмитренко, Петро Омельченко, Федір Попадич, Василь Тютюнник та ін. Видатних і прекрасно знаних (хоч вони і не однаковий слід в історії України залишили) діячів культури представляють Іван Котляревський, Симон Петлюра, Мстислав Скрипник, Павло Загребельний, Володимир Самійленко... Чимало нового дізнаємося про перебування Тараса Шевченка в нинішньому райцентрі Решетилівці.

Книжка «ПОЛТАВЦІ: Слово і Доля» зацікавить широке коло читачів, адже не повторює хрестоматійну інформацію, а відкриває незнані, тим-то й дорогоцінні подробиці про життя видатних людей, вершників нашої дер­жавності, доля яких так чи інакше пов'язана з Полтавським краєм.

Воскобійник М. Г. Україна - XX: Національна ідея і чин : публіцистика, листування /М.Г.Воскобійник ; упорядник С. Козак. - К.: «Літературна Україна» ; «Ярославів Вал», 2011. - 486 с.

Це книжка публіцистики одного з найпомітніших україн­ських істориків у США - Михайла Воскобійника, представника славного козацького роду з Полтавщини, який мусив залишити рідну Україну, але й за її межами зберіг діяльну любов до Бать­ківщини. До видання ввійшли статті, опубліковані в еміграцій­ній пресі, а також листування Михайла Воскобійника з відомим письменником і політичним діячем Іваном Багряним.

Від Миколи Гоголя до Івана Багряного: літературними шляхами рідної країни / упоряд. Сергій Козак. — К. : Фундація ім. І. Багряно­го, 2015. — 234с.-(Книжкова "Літературна Україна)

Де «мала батьківщина» Максима Рильського: у Києві чи в Романівці? Де народилася Ліна Костенко: біля «вічної ріки» — Дніпра чи біля його притоки Леглича? Де місце спочинку Іва­на Багряного?..

Книжка, яку Ви, шановний читачу, тримаєте в руках, спов­нена цікавих фактів — відповідей на ці й подібні запитання і належить до надзвичайно цінного жанру — літературного краєзнавства.

На сторінках видання Ви по-новому відкриєте для себе Ми­колу Гоголя, Лесю Українку, Івана Франка, Івана Багряного, Сергія Єфремова, Миколу Костомарова, Леоніда Мосендза, Василя Симоненка і багатьох інших світочів нашого красного письменства.

Статті про них написані різними авторами й опубліковані на шпальтах «Літературної України» в різний час. Ці матеріа­ли дбайливо зібрав і впорядкував з них книжку залюблений у краєзнавство письменник Сергій Козак. Є тут і його авторські публікації.

«Від Миколи Гоголя до Івана Багряного» читається із за­хопленням, починаючи від перших сторінок.

Архів діаспори. Сторінками літературної періодики української еміграції (1945 — 1969): збірник статей / упоряд. Сергій Козак. — К. : Літ. Україна, 2015. — 176с . - (Книжкова "Літературна Україна)

Ця книжка, без сумніву, має стояти в помешканні кожної української культурної сім'ї. Як, наприклад, «Кобзар» або оповідання Григора Тютюнника.

«Архів діаспори» — збірник статей колосальної духовної сили. Писалися ці матеріали в повоєння (1945 — 1969 рр.} й належать та­ким відомим авторам, як Іван Багряний, Євген Маланюк, Олександер Оглоблин, Володимир Винниченко, Юрій Дивнич (Лавріненко), Дмитро Дорошенко та ін.

Тут і політика, й історія української літератури, і власне історія, не викривлена на догоду Кремлеві, й історіографія, і мистецтво — обра­зотворче й театральне, й чимало іншого. А головне — багато щирої душі видатних мислителів, багато правди, яка, дбайливо зібрана й об'єднана в цю книжку знаним літератором і дослідником Сергієм Козаком, хвилює своєю глибиною та актуальністю.

А й справді. Узяти хоча б «Чому я не хочу вертатись до СРСР?» І. Багряного. Факти й картини, які наводить письменник, аргумен­туючи небажання повернутися до любої, проте «збільшовиченої», України, дуже нагадують реалії путінської тоталітарної Росії... З іншого боку, маловідомі літературні постаті, про які завдя­ки розвідкам і публікаціям діаспорних дослідників дізнавалася еміграція, й досі, на наш жаль і сором, в «материковій» Україні лиша­ються майже незнаними...

Ось так творча спадщина патріотів-емігрантів «працює» й нині, коли на полі бою і у свідомості наших громадян вирішується питан­ня: бути чи не бути Україні.

Цей безцінний доробок свого часу було оприлюднено і до сьогодні збережено завдяки унікальному явищу — еміграційній періодиці, про­дукту мудрої та далекоглядної діяльності жертвенних українців.

Українська планета Ді-Пі : сторінками газети «Українські вісті»

/ упоряд. Сергій Козак. - К. : Літ. Україна, 2013. - 564 с.

До цієї книжки увійшли матеріалу надруковані в еміграційній газеті «Україн­ські вісті». Це перший з трьох запланованих збірників матеріалів унікального дру­кованого видання, яке виходило за кордоном у 1945—2000 роках і висвітлювало головні події суспільно-політичного, економічного та культурного життя україн­ської еміграції. Публікації, зібрані під цією обкладинкою, охоплюючи період з 1945 по 1951 рік, розповідають про перебування українців у таборах для переміщених осіб — Ді-Пі та початки подальшого їх розселення по світу і тому становлять своє­рідний літопис цієї непростої сторінки в історії українства. Збірник є цінним дже­релом для вивчення політичних процесів і організацій періоду Ді-Пі, економічно­го і соціального становища українців в еміграції, літературного процесу зокрема Мистецького українського руху (МУРу), театрального, мистецького, церковного та наукового життя. Водночас книжка рясніє цінними біобібліографічними до­кументами, що дозволяють уточнити життєписи цілого грона культурних діячів. Видання містить низку важливих відомостей, необхідних при укладанні словників, енциклопедій, та стане справжньою знахідкою для істориків, літературознавців, мистецтвознавців, етнологів, а також усіх, кого цікавить історія розселення україн­ців за кордоном, їхнє суспільно-політичне, церковне і культурне життя на чужині.

Степаненко М. Непроминальне в часоплині / Ми­кола Степаненко. — К.: Літ. Україна, 2015. — 144 с. — (Бібліотека газети «Літературна Україна». — 2015. — № 16).

«Залягло повічно в моїй пам'яті таке: оповідає бабуся, як напівбоже­вільний дід Петро Рева йшов у поле, щоб ложку баланди дали йому: "А не положено ж було, бо непрацездатний, старий. Коли вишкрібали котел — то кричав: "Людочки добрі! Не шкребіть дуже, залиште мені хоч ложку-дві!.." І вижив старий, бо й у голодівку ми були милосердні».

Милосердність, гуманізм, людяність. Це душа, серце книжки Миколи Степаненка — освітянина, науковця, письменника, який дивує майстер­ністю володіння Словом, чутливістю до Слова, відданістю Слову вкраїн­ському. Це — професіонал, як кажуть, од Бога!

Перший абзац у цій анотації запозичений в автора зі статті-нари-су про голодно-вбивчі 1932-33 рр. «Не зарубцюється на серці рана...». Справді, людяність, а ще й замилованість дивом нашої мови є душею цієї прецікавої книжки. Роздуми М. Степаненка про творчість Івана Огієнка, Олеся Гончара, Петра Ротача, Віктора Баранова, Анатолія Мойсієнка, Лесі Степовички та багатьох інших талановитих літераторів сподобаються всім поціновувачам філософського слова.

Пишучи про інших, М. Степаненко мимоволі, не ставлячи це за мету, показав себе мудрою, задушевною людиною.

Вітаміни для осіннього читання

Малює осінь пензлем кольори…

В садах осінніх опадає листя…

Нарешті час спочинку на порі

Вітає осінь землю з падолистом

І хочеться домашнього тепла,

А ще в дощі шипшинового чаю,

Щоб гарна книжка для душі була,

Ну ось така, щоб душу зігрівала…

Для наймолодших читачів

Нестайко В. 3. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Секрет Васі Кицина. Енело- лик, Уфа і Жахоб’як/ Всеволод Нестайко; мал. В, Харченка. — X. : ВД «ШКОЛА», 2014. — 128 с. — (Серія «Дитячий бестселер».)

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.


Нестанко В. 3. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Таємний агент Порча і козак Мо­розенко. Таємниці лісею «Кондор» / Всеволод Нестайко; мал. В. Хар­ченка. — X.: ВД «ШКОЛА», 2014. — 128с. — (Серія «Дитячий бестсе­лер».)

Легка, життєрадісна» сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі» дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісо­вої школи з ведмежою мовою викладання, а також про новостворений пташиний ліцей.

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Казки для хлопчиків. — К.: Компанія ОСМА, 2015. — 96 с.: іл.

Короткі, але захопливі історії; мало тексту на сторінці, але багато малюнків; цікавий сюжет — саме те, що треба для непосидючих хлопчаків! Саме з допомогою такої книжки можна привернути увагу і, в разі необхідності, вгамувати малюка.

Для дітей молодшого шкільного віку.

Шоколадні вірші про кохання/ М. Савка. – Л. Вид-во старого Лева, 2012,-57 с. і іл.

Ліндґрен А. Пеппі Довгапанчоха : повість / Астрід Ліндґрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. А. Джанік’ян. — К. : РІДНА МОВА, 2015. — 312 с.: іл.

Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, — фантазерка, бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді розгорни мер­щій книжку уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен і поринь у пригоди Пеппі Довгапанчохи — доньки капітана, який став найсправжнісіньким королем.

Нестайко В. 3. Олексій, Веселесик і Жарт-Птиця ; Казка про Жарт-Птицю, про братів-чарівників, про Веселицю Прекрасну та її сестер : Казкові повісті / Худож. О. Чичик. — К. : Країна Мрій, 2014. — 96 с.: іл.

Що воно за істота така — Жарт-Птиця? Жар-птицю всі знають, всі читали у казках про її неймовірну красу. А от вередливий Лесик шукає Жарт-Птицю, щоб урятувати ляльку Гальку, а семеро братів-чаклунів намагаються визволити із полону цю диво-пташку.

Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Нестайко В. З. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк / Всеволод Нестайко; мал. В. Харченка. — X.: ВД «ШКОЛА», 2014. — 128 с. — (Серія «Дитячий бестселер».)

Легка, життєрадісна, сповнена доброго гумору книга розповідає про веселі, дотепні пригоди зайчика, їжачка та їхніх однокласників, учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання.

Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Забіла Наталя Велика збірка творів. Вірші/ Наталя Забіла; мал. Є. Житник. — X. : ВД «ШКОЛА», 2014. — 320 с.

Двотомник, який ви тримаєте в руках, містить кращі віршовані та прозові твори На­талі Забіли, яка по праву вважається корифеєм української дитячої літератури.

До збірки не ввійшли деякі твори та окремі фрагменти, що зображували певні істо­ричні та ідеологічні реалії, незрозумілі або ж нецікаві сучасному читачеві.

Збірку призначено для читання дорослими дітям дошкільного віку і для самостійно­го читання — молодшим школярам.

Рауд Е. Пригоди Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька: Котяча облога. Пацюча фортеця / Ено Рауд; пер. О. Завгороднього; мал. В. Харченка. — X. : ВД «ШКОЛА», 2014. — 240 с. (Серія «Дитячий бестселер».)

Нове видання української версії пригод всесвітньо відомих персонажів естонського письменника Ено Рауда — Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька.

Для дітей середнього шкільного віку.

Для школярів



Стронг. Д. Гармидер у школі/Джеремі Стронг; пер. З анг.- Л.:Вид-во Старого Лева, 2015. – 187 с. : іл.


Костецький А. Г. Незвичайні пригоди і таємниці. Повісті-казки — X.: Белкар-книга, 2014. — 288 с.: іл. — (Скарбничка школяра)

До збірки відомого українського письменника Анатолія Костецького увійшли захоплюючі та повчальні повісті-казки: «Все — як насправді», «Мінімакс — кишеньковий дракон, або День без батьків», «Суперклей Христофора Тюлькіна, або «Вас викрито — здавайтесь!». Герої цих творів — школярі — опиняються у різних незвичайних, а часом і скрутних ситуаціях, достойно виходити з яких їм допомагає дружба, сміливість та винахідливість.


Павленко М. Русалонька із 7-В та Загублений у часі/Марина Павленко. – 3-тє вид. стереотип. – Вінниця: Теза, 2013.-215 с.

Нестайко В. 3. Одиниця з обманом. П’ятірка з хвостиком. Супер «Б» з «фрикадельками»: Повісті. — X.: Белкар-книга, 2014. — 416 с.: іл. — (Скарбничка школяра).

Автор книги — відомий дитячий письменник Всеволод Зіновійович Нестайко — написав чимало повістей і оповідань для дітей. Його твори несуть у собі особливий заряд довірли­вості та доброти.

До цієї збірки Всеволода Нестайка увійшли його відомі повісті «Одиниця з обманом» і «П'ятірка з хвостиком» (у новій авторській редакції), а також повість «Супер «Б» з «фрика­дельками». У них вирує шкільне життя з його радощами і при­крощами, веселими і сумними подіями. Героям цих повістей — школярам середніх класів — притаманні найкращі людські якості: щирість і відданість, здатність до співчуття і самопожертви.


Рутківський В. Ганнуся. В гості до лісовика: весела пригод. Повість. – Л.: Вид-во Старого Лева, 2014.-230 с. : іл.

Роздобудько І. Одного разу... : роман / Ірен Роздобудько; передм. Л. Ворони- ної. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 224 с.: іл.

Одного разу ми народжуємося на світ. Починаємо шукати сенс життя. Робимо помилки. Розчаровуємося. Падаємо. Злітаємо. Віримо. Зневірюємося. Шукаємо вчителів — або самі стаємо вчителями. Любимо — або не знаходимо любові. Спе­речаємось —- або дозволяємо себе переконати. Робимо свій вибір — або пливемо за течією. Віримо, що добро перемагає зло, — або самі стаємо злом.

Одного разу нам усім хочеться повірити в диво.

Приміряти на себе бодай одну його пір’їнку.

Можливо, ця книга — ота пір’їнка.

Корній Д. Зворотний бік темряви : роман / Дара Корній ; передм. Г. Пагутяк; худож. О. Семякін. — 2-е вид., стереотип. — Хар­ків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. — 320 с.: іл.

Разом зі своїм батьком, темним безсмертним Стрибогом, Мальва перейшла до світу темних. Її наставниця Птаха свідомо пішла на цей учинок, адже вважає, що Мальва са­ма повинна зробити вибір: на чиїй стороні їй залишитися. Могутність дівчини зростає день у день, а знання —- щогодини, та невдовзі вона дізнається про зворотний бік тем­ряви... То чию сторону врешті-решт обере Мальва, адже від цього залежить майбутнє, і не лише її?

Сайко. О. Новенька та інші історії/ Оксана Сайко.- Л.: Вид-во Старого Лева, 2015. – 185 с.: іл.

13-річним героям оповідань Оксани Сайко доводить­ся - може, вперше в житті і часто в драматичних ситуа­ціях - зробити рішучий вибір на користь або добра, або зла. Так вони пізнають людей і пізнають себе. Які ме­тоди годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді - бігти за дорослими чи намагатися рятувати самому? Чим «віддячити» не надто доброзичливому учителеві - осудом, а чи співчуттям?..

Для дорослого читання

Антологія мудрості. Любов. Родина. Афоризми та кри­латі вислови / За ред. Григорія Лат­ника. — К. : Арій, 2014. — 208 с. — (Антологія мудрості)

У цьому виданні зібрано перлини люд­ської мудрості — афоризми та крилаті висло­ви великих мислителів, учених, письменни­ків, поетів, відомих суспільних і політичних діячів різних епох і народів про найпотаємніше, найзагадковіше та найблагородніше люд­ське почуття - любов та всі її прояви. У книзі ви знайдете чимало цінних порад і практич­них рекомендацій. Окремий розділ присвяче­но яскравим і глибоким висловам про шлюб і родину, які будуть цікаві й корисні сучасному читачеві, особливо молоді, та сприятимуть його моральному самовдосконаленню.

Книга призначена для широкого кола чи­тачів.

Печорна О. Грішниця / Олена Печорна; передм. М. Іванцової. - 2-е вид., стереотип. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного До­звілля», 2015. - 288 с.

Її краса стала її прокляттям: чоловіки жадали її — і вони отримали бажане, а вона — невиліковну хворобу. Вона знаходить притулок у глухому селі Чор­нобильської зони. Позаду залишаються понівечене життя в родині пияків, чи то дитбудинок, чи то дім розпусти, зґвалтування за зґвалтуванням і син, яко­го в неї вкрали... Відверта сповідь грішниці, яка понад усе переймалася чужим болем!

Дочинець. М. Булава і серце. Великі романи великих людей/ Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа. 2012. – 128 с.

Дочинець. М. Криничар: Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської Домінії: роман.- Мукачево: Карпат. Вежа, 2013-331 с.

Фіалко Н.І. Зламані жоржини. Тернопіль:

Навчальна книга—Богдан, 2013. —304 с.

Роман ‘‘Зламані жоржини” оповідає непросту долю вчительки Галини Павлівни Ковальчук.

Карколомний сюжет, несподівані повороти долі головної героїні, заплутані життєві ситуації — саме це вирізняє даний твір з-поміж інших жіночих романів.

Для широкого загалу читачів.

Соловей О. Є. Ельза. — Харків: Треант, 2010.— 160 с.

Олег Соловей (народився 21 лютого 1970 р. на Донеч­чині) — поет, прозаїк, літературний критик. Автор кількох поетичних збірок — «Фієста інфікованих» (2000), «Осінній Хадж» (2001), «Камінний Шепіт» (2002), «Аль Катик» (2004), «Конуси і дирижаблі» (2006), «Живі і Мертві» (2007) і книги малої прози — «Танок, який виконують всі дівчатка» (2005). Науковець, кандидат філологічних наук. Засновник і редактор донецького літературно-мистецького альманаху «Кальміюс». Учасник колишнього донецького літугруповання «05Т» Член Асоціяції українських письменників. Мешкає в м. Донецьку.

Ці короткі, майже скупі оповіді, в яких клекочуть стефаниківські пристрасті та гаряча українська історія разом із сьогоденням, ніби водномить зійшли із гір високого людського духу і підлої ницості, непоказної щирості і лютої неправди. У цих образних та мінімаліст­ських історіях сконденсовано цілі саги УКРАЇНСЬКОГО життя.

КуяваЖ. Дерево, що росте в мені : роман / Жанна Куява ; передм. В. Лиса. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвіл­ля», 2015. — 224 с.

Кожна людина має душевний стрижень, який є основою її особистості. Таке собі живе дерево, що росте десь у глибині. Це дерево можна виростити й дочекатися плодів... а мож­на й убити. Чеслава не відразу зрозуміла, що жити, зраджуючи себе, вона не здатна. Ма­буть, для того їй треба було знести втрату' коханого, зраду та болісну образу... Але, так чи інакше, щастя чекає на кожного з нас. Треба тільки набратися терпіння.

Від ремонтної майстерні – до сучасного підприємства(Лубенському верстатобудівному заводу – 100 років)

До Всеукраїнського дня бібліотек Лубенська центральна районна бібліотека отримала в подарунок книгу від колективу Лубенського верстатобудівного заводу:

Загартовані працею: істор. нарис: [з нагоди 100-річчя Лубенського верстатобудівного заводу, 1915-2015 рр.]. – Запоріжжя, 2015. – 303 с.

Ця книга – розповідь про одне з найстаріших і найпотужніших підприємтсв міста Лубни, Полтавської області та машинобудівної галузі країни. Вона про завод, який вже століття, разом з країною, переживав і переживає всі злети і падіння, здобутки і прорахунки, віддзеркалюючи їх у своїй золотій долі та долях тися робітників, що високо несуть трудову честь.

Колись напівкустарна майстерня, завдяки старанній праці багатьох поколінь заводчан, перетворилась у сучасне, високотехнологічне, оснащене досконалим обладнанням підприємство.

Історичний нарис написаний на основі архівних документів, друкованих джерел та спогадів кадрових працівників заводу.

Демкина Т.В.

Бананы для Фердинанда. - К.: Демкина Т.В., 2014. - с. 20, ил. 22

Надо ли ссориться с бабуинами? Все ли обезьяны любят бананы? Где и как увидеть буш-бэйби? Можно ли дружить с мартышками? Ответы на эти вопросы - в книге «Бананы для Фердинанда».

В книгу вошли веселые истории, случившиеся с автором за годы жизни в Восточной Африке.

Иллюстрации сделаны на основе авторских фотографий.

Книга предназначена для детей младшего школьного возраста.

Демкина Т.В.

Главное дело жизни. – К: Демкина Т.В., 2015.-с. 16, ил. 17

Об авторе:

Татьяна Демкина много лет прожила в Кении, а также путешествовала по Танзании, Эфиопии и Южно-Африканской Республике. Ее очерки, рассказы и сказки основаны на наблюдениях за жизнью и поведением диких животных и птиц. Они опубликованы в авторских книгах, сборниках, на литературных интернет порталах, а также в журнале «Мир животных».

Произведения Татьяны Демкиной отмечены многочисленными наградами международных литературных конкурсов в разделе детской литературы, среди которых диплом конкурса «Новая детская книга» издательства «РОСМЭН» - самого престижного конкурса детской литературы на русском языке. Татьяна Демкина является лауреатом международного конкурса малой прозы «Белая скрижаль», а ее сказочная экологическая повесть «Путешествие цапли» награждена специальным дипломом Берлинского литера­турного института им.А.П. Чехова «За лучшую книгу о животных».

Демкина Т.В.

Путешествие цапли. – К: Демкина Т.В., 2013.-с. 20, ил. 25

Сказочная история, рассказанная в этой книге, основана на многолетних наблюдениях автора за жизнью и поведением птиц Восточной Африки. Все персонажи имеют реальных прототипов. Иллюстрации в книге сделаны на основе авторских фотографий.

Книга предназначена для детей младшего школьного возраста.

Шарамко В.А.

«Із глибини серця». – Лубни: Інтер Парк, 2015.-62 с.

Сиченко О.В.

«Думки і видумки». - Лубни: Інтер Парк, 2015. - 74 с.

Сиченко Олександр Володимирович, 1952 р. н., проживає в місті Лубнах Полтавської області, лікар за фахом.

Автор поетичних збірок «Римовані рядки» (2010 р.), «Жук-корупціонер» (2010 р.) книги з історії медицини на Лубенщині «Дорога добра та надії» (2003 р., у співавторстві).

У 2012 році у видавництві «Інтер Парк» побачила світ книга чотиривіршів Олександра Сиченка «Римовані думки (серйозні і не дуже)», яка здобула визнання у читачів. її продо­вженням є «Думки і видумки», яка пропонується до вашої уваги.

Анатолій Устименко

Усти 80 «Держава без влади». - Лубни: Інтер Парк, 2013. - 60 с.

Махно і «революція» 1917 року були схожі один на од­ного, мов близнюки: непослідовні, хаотичні, непередбачувані. З ким тільки не братався і проти кого тільки не воював Нестор Іванович. То вступав до червоної армії, то воював з більшовиками, виправдовуючи це тим, що вони хочуть монополізувати Україну. Як будь-який анархіст, Нестор Махно був проти державної вла­ди, вважаючи, що селянському самоуправлінню ніякі вказівки ззовні не потрібні.

Мало хто з істориків знав, що саме Нестор Іванович Мах­но зі своїм військом вибив із Криму Врангеля, а за розгром білих під Маріуполем був нагороджений орденом Червоного прапора за номером чотири.

Махно не був українським націоналістом в строгому розумінні цього слова, але, на відміну від більшовиків, бачив Україну незалежною.

Сердюк Ігор

Пам'ять серця: вірші. Видання друге, доповнене. — Гадяч, видавництво "Гадяч’,’ 2011. — 68 с.

Світлій пам’яті сина мого Ігоря (1964-2011) я присвячую збірку його віршів «Пам’ять серця», змістом яких є глибока сутність його особистості, філософський напрям думки, ясне, глибоке розуміння природи людського буття. За фахом юрист, за станом душі-мрійник смиренний у взаємовідносинах з рідними, близькими, друзями, які його люблять. Він є для нас скарб і наші серця там, де наш скарб, і ми разом з ним живемо у вічності, щоб бути нерозлучними.

Вірші сина не претендують бути почутими широкому загалу читачів, писав він не для друку, а виливав у рядках стан своєї зболеної душі, впродовж свого короткого, але наповненого любов’ю, повагою рідних, друзів життя.

Перерваний політ душі - то наслідок бездушності і безвідповідальності лікарів, він згас у муках, а йому б ще жити та жити... «1 коли на білому світі стало багато-багато людей, Бог розгубився, бо не вистачило в нього для кожного щастя».

Хай святиться ім’я твоє. Сину!

Думи Архипа Никоненка

в записах Пан­телеймона Куліша [упорядкування, передмо­ва, вступна стаття В.М. Подриги]. - Оржиця, 2015.-60 с.

До книги вміщено думи оржидького кобзаря та лір­ника Архипа Никоненка (? -1855) в записах Пантелеймона Куліша, що були надруковані ним у першому томі мону­ментальної праці "Записки о Южной Руси" (1856). Видан­ня розраховане на широке коло читачів, які цікавляться уснопоетичною спадщиною Полтавщини, Воно може ста­ти посібником для вивчення фольклору в освітніх навчаль­них закладах.

Кононенко Б.Д. Стрілою Перуна:

Поезія сонцепоклонна. - Полтава: Полтавський літератор, 2015. - 66 с.

Автор - хоробрий «чорнобилець», самовідданий патріот і гарний Зоет, має кілька книжок. За природним покликанням - язичник, залюблений у рідний край:, неповторну приудайську колиску його таланту, оборонець лісів, лук і духовного багатства. Там: народилися його яскраві, дзвінкі рядки,

там і продовжується трудова і творча біографія. Вчитаймось у його ліричні роздуми — поза сумнівом, вони схвилюють кожного з нас...

Демкина Т.В.

Птичка, которая предсказала цунами, и другие истории от буль-буля. - Київ: ТОВ «НВП «Інтерсервіс», 2012. - 32. с.: і а. 37

Истории, рассказанные в этой книге, основаны на многолетних наблюдениях автора за жизнью и поведением птиц Восточной Африки. Все иллюстрации в книге сделаны на основе авторских фотографий.

Книга предназначена для детей в возрасте от пяти до восьми лет.

Нова книга краєзнавців

«Народ, котрий не вміє пошановувати великих людей свого минулого, не гідний мати їх у майбутньому», - стверджував видатний історик Володимир Соловйов. Це справді так. Тож ми живучи у своєму часі, повинні згадати всіх великих людей минулого, які залишили нам наукову і культурну спадщину, свої духовні заповіти аби віддати їм належну шану.

Життя це не тільки прожиті людиною роки, а те, що залишилося після неї у пам’яті нащадків. На жаль, історія часто-густо розпоряджається так, що пам'ять про все, що звершила людина, стирається, губиться на шляху до нащадків, а на скрижалях історії закарбовуються інші імена. І лиш час розставляє все на свої місця, але не швидко і не завжди.

Завдяки розвідкам відомих краєзнавців Ігоря та Валерія Козюр до нас повернулoся багато призабутих імен звитяжних синів і дочок, які творили славу нашого краю.

Нещодавно автори багатьох книг на історичну тематику випустили у світ ще одну - «Їх пам’ятає рідний край» . Ця книга за тематикою є продовженням «Історичних силуетів».

Талановиті майстри пера як завжди вміють запалити читача теплим, щирим інтересом до історії своєї «малої батьківщини». Публікації цих досліджень вже пройшли свої випробування в періодичній пресі, дістали добрі, схвальні відгуки і доповнені новими відомостями зібрані під однією обкладинкою .

Герої книги дуже різні, неординарні особистості та й часова відстань між цим героями тривалістю в декілька століть. Та всіх їх ріднить одне - служіння вітчизні.

З відстані далекого минулого рельєфно постає у всій величі канцлер Російської імперії Олександр Безбородько, якого Володимир Малик вважав ймовірним автором «Історії Русів». Його фантастичні, неймовірні навіть за сучасними мірками кар’єрні злети , що підносили його до вершин державного управління і приватне життя канцлера, яке нагадувало бурхливий авантюрний роман . Життєпис цікавий для нас і в сенсі пізнання загадкової епохи ХУІІІ ст. і її неординарних творців.

Надзвичайно цікаві, невідомі широкому загалу факти з життя послідовниці нашої славетної землячки, кавалерист-дівиці Надії Дурової часів Першої світової війни Антоніни Пальшиної, ректора Києво- Могилянської академії Іренея Фальковського, відомого скульптора із славного козацького роду Івана Мартоса, «шахової королеви» ,лубенки Людмили Руденко та ін.

Видання вміщує розвідки про багатьох інтелігентів, імена яких за радянської доби замовчувалиcя, викреслювалися і витиралися з пам’яті людей .

Про світлу і ідейну особистість успішного міністра освіти гетьманського уряду Скоропадського, прекрасного вченого і оратора, великого патріота і подвижника, наукова спадщина якого ще недостатньо вивчена, поцінована , діяча,який працював за різних політичних режимів, але не врятувся від кривавого шаленства «червоного терору» - Володимира Науменка. Про митців – шістдесятників, які відстоювали високі ідеали і духовні цінності нашого народу Ліну Костенко, Василя Симоненка та Аллу Горську.

Деяких з героїв книги автори знали чи знають особисто, вони близькі їм світоглядно. Це люди дії, які багато встигли зробити і роблять для України. Це професор, завідувач кафедри графічного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв чорнобилець Олег Векленко та письменник Володимир Малик. З деякими - автори вели листування, як от з нашим земляком з с.Снітин, колишнім льотчиком, а нині журналістом і письменником, істориком і дослідником авіації Півночі та Арктики Іваном Юхимовичем Негеблею.

Читаючи книгу , ми не перестаємо дивуватися, яких титанів духу народжував наша полтавська земля і яку високу історію вони творили. Нам треба знати їхні імена, аби зрозуміти, що маємо щастя належати до красивого і обдарованого народу, який навіть за відсутності власної держави творив вітчизняну науку і культуру .

В черговий раз автори донесли до читача хвилюючий подих історії і викликали в нього почуття причетності до історії свого народу.

Все змінне у світі – а пам'ять – категорія вічна. Бо ж моральна сила народу наочно засвідчується пам’яттю людських діянь, тим внеском на загальне благо, який вони зробили для розвитку суспільства і збуджує у читача думку про відповідальність нащадків перед великими попередниками. Колись поет Євген Летюк писав:

Геолог з надр підняв зразки порід,

На них комах якихсь відбитки

всюди.

Комахи й ті лишають вічний слід…

А ми з тобою, друже,

Люди!

Життя наших краян, цікавих і свідомих свого призначення на землі людей , яке відтворили на сторінках книги наші знані краєзнавці, закликає нас зробити посильний вклад у піднесення економічного і культурного рівня нашої держави, відстоювання ідеалів відкритого громадянського суспільства, утвердження прагнення до праці і добра.

Українцям під силу вистояти і перемогти !

Саливон С. М. Українець/ С. М. Саливон. – Лубни: Інтер Парк, 2015. – 54 с.

Дані твори навчають справжньому патріотизму. Саме слово патріот має широке значення і означає: безмежне служіння своєму краю із великою повагою і відданістю своєму народові. До речі, до цього закликає гасло на зворотній сторінці обкладинки книги: «Народе мій, ти всюди – патріот!». А в сьогодення – потрібно підняти у людських серцях дух патріотизму до своєї української землі.

Суховершко Г. В. Золоте перо Василя Симоненка/ Г. В. Суховершко. – Черкаси: Вертикаль, 2010. – 66 с.

Відомий український поет і журналіст Василь Симоненко близько семи років працював у редакціях обласних газет «Черкаська правда», «Молодь Черкащини» і в республіканській «Робітничій газеті». Йому належить більше 500 публікацій – нарисів, статей, кореспонденцій, репортажів, фейлетонів, рецензій.

Автор книги – кандидат історичних наук, доцент, перший головний редактор обласної газети «Молодь Черкащини» (1960-1963) тісно співробітничав з Василем Симоненком, який очолював відділ пропаганди у цій же редакції.

Матеріали пропонованої книги написані у різні роки. У них є певні повторення, що свідчить про те, що автор протягом десятиріч не змінив своїх поглядів і дотримується однозначних висновків про творчу спадщину Василя Симоненка як журналіста, про його вагомий внесок у розвиток українських засобів масової інформації.

Ця давно очікувана книга по суті – перша спроба узагальнення, вивчення і осмислення публіцистики Василя Симоненка. За ясністю і глибиною думки, за багатством характеристик, животворною джерельністю рідної мови Симоненко став у перший ряд українських публіцистів як у ті роки, так і в нинішні. Визначальною для нього завжди була боротьба добра зі злом, правди з кривдою. Таким він і увійшов у народну пам’ять.

Для всіх, хто цікавиться журналістикою

Костюк Г. Зустрічі і прощання: спогади у 2-х кн./ Г. Костюк. – К.: Смолоскип, 2008. – Кн. 1. – 720 с.

«Зустрічі і прощання» - це мемуари видатного літературознавця, людини, молодість якої припала на одну з найдинамічніших, але й найтрагічніших епох нашої літературної історії, 1920-30-ті роки.

У 1925-29 рр. Григорій Костюк вчився у Києві, слухаючи курси таких видатних постатей як М. Зеров, П. Филипович, Б. Якубський. У 30-х переїхав до Харкова й увійшов до літературного об’єднання ПРОЛІТФРОНТ, де тісно спілкувався з М. Хвильовим, М. Кулішем, П. Тичиною, Ю. Яновським, Г. Епіком, Іваном Багряним, Остапом Вишнею та багатьма іншими літераторами. Був очевидцем сталіністської розправи над інтелігенцією, зрештою і сам потрапив до концентраційного табору. Перший том «Зустрічей і прощань» присвячений саме цьому періоду життя Г. Костюка. Це живі, пронизливі спогади про усіх тих митців і учених, з якими зустрічався автор, про проблеми, які їх хвилювали, зрештою про побут, саму тканину життя.

Досі найширшими мемуарами про літературний Київ та Харків 20-30-х років вважалися «Розповідь про неспокій» Юрія Смолича. Одначе книга Костюка, написана у еміграції, тобто без жодних цензурних втручань, значно повніша і щиріша. Вона зацікавить не лише спеціалістів-філологів – прочитавши «Зустрічі і прощання», велику насолоду отримає кожен, хто цікавиться живою історією культури.

Неврлий М. Минуле й сучасне: зб. слов’янознавчих праць/ М. Нервлий. – К.: Смолоскип, 2009. – 956 с.

Академік Микола Ярославович Неврлий (нар. 15. 11. 1916 р. в Ростові-на-Дону) – український, але й чеський і словацький літературознавець-славіст, більшість своїх праць присвятив дослідженню української літератури ти її зв’язків з іншими слов’янськими літературами, зокрема з чеською словацькою.

До цього збірника увійшло торзо україномовних праць Миколи Неврлого.

Окремі розділи складають праці про Закарпаття і Пряшівщину та спогади автора про різних письменників і вчених.

Костюк Г. Зустрічі і прощання: спогади у 2-х кн../ Г. костюк. – К.: Смолоскип, 2008. – Кн.». – 512 с.

Другий том мемуарів «Зустрічі і прощання» присвячений діаспорному періоду життя Григорія Костюка (1940-1980-ті рр.). Україна, Німеччина, Франція, США – ось основні арени подій. Герої історій, які розповідає Г. Костюк, - відомі всім нам: Т. Осьмачка, Ю. Косач, Ю. Клен, А. Любченко, І. Кавалерідзе, І. Багряний, У. Самчук та багато інших. Як вони переживали складні часи: нацистську окупацію, табори для переміщення осіб («Ді-Пі»), облаштування та вкорінення на новій землі – про все це – «Зустрічі і прощання». Без пафосу і моралізатора, без ідеологічної – радянської або й на ціоналістичної – надсадності, притаманних деяким мемуарам, Костюк пише про культурне і літературне, політичне та й просто побутове життя – своє і свого оточення.

«Зустріч і прощання» - одна з найкоштовніших перлин української мемуаристики. Вперше ці спогади вийшли друком у видавництві Канадського інституту українознавчих студій (Едмонтон) - перший том у 1987 р., другий – у 1998 р. В Україні ця книга з’являється вперше – зі збереженням авторського стилю та невеликими правками, покликаними узгодити текст із вимогами сучасного правопису.

Воїнам Світла: колектив. подарунковий зб. поезій. – Мукачеве, Закарпаття: волонтер. вид-во «Серце патріота», Благодійний фонд «Віта Дольче», 2015. – 256 с.

«Воїнам Світла» - зимовий подарунковий збірник поезій від сотні сучасних українських поетів для героїв, захисників Вітчизни, які Новорічні та Різдвяні свята зими 2014-2015 рр. проводять не в родинному колі, як зазвичай, а в зоні військових дій на сході України, захищаючи її від внутрішніх та зовнішніх ворогів. Патріотична, пейзажна лірика, вічна тема кохання, людських стосунків – широка тематика представлених у збірнику творів. А ще – в рядках і між ними – тепло сердець, що співпереживають, позитивний енергетичний посил від творчої когорти.

Симоненко В. Україно, ти моя молитва/ Упоряд. В. Пахаренко. – Черкаси: вид. Чабаненко Ю., 2014. – 224 с.

Він не жив, а горів, і шлях його був схожим на падіння зірки, яка у своєму короткому польоті встигла вразити, зачарувати, засліпити. Яскравий талант Василя Симоненка освітив український літературний небосхил, а його щире, просте, полум’яне слово запалило тисячі сердець.

Пропоноване видання містить твори, які вповні розкривають багатогранність творчої особистості Василя Симоненка. Орієнтоване на широке коло читачів.

Пономаренко Н. Т. Не многое о многом: поэзия/ Н. Т. Пономаренко. – Лубны: Интер Парк, 2015. – 56 с.

Пономаренко Микола Тарасович народився на Чернігівщині. Закінчив Львівський державний медичний інститут. Почав працювати на Луганщині, з 1970 року в Полтаві: головний лікар дитячої обласної клінічної лікарні, завідувач дитячим та ЛОР-відділеннями Полтавської обласної клінічної лікарні ім.. М. В. Скліфосовського. Відмінник охорони здоров’я.

Лисич М. Г. На барикадах гідності: вірші/ М. Г. Лисич. – Чернівці: «Ратуша», 2015. – 152 с., іл.

Писати вірші Микола Лисич почав уже в зрілому віці. Активно підтримує новітні процеси, що відбуваються в Україні, її поступальну ходу до цивілізованої Європи. Учасник буремних днів на Помаранчевому майдані та Революції гідності, велелюдних заходів, пов’язаних з історичним минулим та сучасними знаковими подіями в Україні.

«На барикадах гідності» - п’ята вибрана та доповнена поетична книга автора. Вона про історію козацтва, непрості події наших днів, про почуття патріотизму та національної гордості за рідну землю, притаманні справжньому українцю.

Збірки Миколи Лисича побували на багатьох книжкових форумах, зокрема у Львові, Києві, Чернігові, Херсоні та Полтаві, де швидко знайшли свого прихильного читача. Пропонована книга теж розрахована на широкий загал шанувальників поетичної творчості.

Секлитова Л.А., Стрельникова Л.Л.

Мудрость в афоризмах. Расширяя грани­цы познания / Л.А. Секлитова, Л.Л. Стрель­никова. — 4-е изд. — М.: Амрита, 2014. — 336 с. — (Эзотерика в афоризмах).

Книга знакомит читателя с эзотерическими основами, адаптированными для современного восприятия. Высшие Учителя посылают чело­вечеству мудрые мысли в новой интерпрета­ции, расширяя границы нашего познания.

В книге собраны основы, на которых строит­ся развитие личности не только на Земле, но и в Мироздании. В ненавязчивой форме человеку напоминают о том, как должно идти восхожде­ние по ступеням.

Гуляев Э., Гуляева Ф. Лечение на расстоянии или как помочь близким если они дале­ко. — К.: «Хай-Тек Пресс», 2012. — 288 с. + 2 диска

Данное пособие поможет вам разобраться в очень непростых вещах. Ка­ким образом наша мысль влияет на материю. Почему это влияние не имеет границ. Как направить свою мысль в нужное русло. Но главное — после ее прочтения вы сможете не только желать здоровья и благополучия своим близким, но и сможете реально дать им это. Мамам больше не придется переживать, в безопасности ли их ребенок, который вынужден поздно воз­вращаться домой — они смогут очень эффективно защитить его. Больше не нужно будет спрашивать родственников «удачным ли был перелет?» — вы и так будете уверены что удачным.

О том, как качественно улучшить свою жизнь, используя силу мысли, присутствующую в каждом из нас, но пока используемую бездумно, рас­скажет эта книга. Также здесь вы найдете многократно проверенные на практике методы гармонизации отношений между людьми и восстановле­ния своего здоровья.

Коваль, Роман. Крізь павутиння змосковщення. Михайла Кратів / Бібліотека Історичного клубу "Холодніш Яр” / P.M. Коваль. — Київ : Історичний клуб "Холодний Яр” ; Вінниця : ДП "Центр ДЗК”, 2013. — 352 с. — [Серія "Вид.пні українці". — Кн. 4].

У спогадах члена Революційної української партії Павла Крата йдеться про його молоді літа на Полтавщині, зокрема в Гадяцькому повіті, Хоролі та Лубнах, а також у Харкові й Одесі. Автор розповідає, як "виросла, як вихова­лася та наддніпрянська сила, що гейби стихійно підвелася в 1917 році до тих славетних велетенських подвигів, що по цілім світі розбудили славу україн­ського імені".

Друга частина книжки — матеріали до біографії генерала-поручника Армії УНР Михайла Крата, котрий, як і його двоюрідний брат Павло, прорвав­ши "павутиння змосковщення", став на шлях служіння рідному народові.

У виданні вміщені також біографії інших членів родини Кратів, учасни­ків Визвольної боротьби, та спогади Михайла Крата про своїх бойових по­братимів.

Книжка буде цікава й для дітей, бо значна її частина присвячена дитя­чим та юнацьким рокам Павла Крата з його пригодами, бешкетами, першим коханням, бійками та дуелями.

Рекомендовано Історичним клубом "Холодний Яр" для вивчення уви- щих і середніх навчальних закладах України.

Шаповал Ю. І. Торкнутись історії. - Київ - Дніпропетровськ : Парламентське видавництво, «Ліра», «Ткума», 2013. - 504 с.

Історія залишається в Україні предметом щонайгостріших дискусій, щонайнесподіваніших відкриттів і щонайглибшого читацького зацікав­лення. Юрій Шаповал - знавець її таємниць, дослідник архівів, публіка­тор незнаних фактів і документів, учений із міжнародним ім’ям. І водно­час він - талановитий популяризатор історичних знань, автор незмінно цікавих телевізійних програм, радіопередач і газетних оповідей.

Його нова книжка присвячена саме таким, злободенним проблемам нашої давнішої й зовсім недавньої історії, сповненої не лише “білих плям”, а й суперечливих інтерпретацій і непростих питань, на які нелег­ко знайти переконливу і прийнятну для всіх відповідь.

Що стоїть за феноменом Української Повстанської Армії і чому судження про неї настільки поляризовані? У чому полягають історичні уроки трагедії Бабиного Яру? Чому не вичерпується інтерес до сталінсь­кої доби і який механізм помітної тут і там ресталінізації історичної свідомості? Що набула і що втратила Україна за роки, що минули від проголошення незалежності у серпні 1991 року? Чи має Україна власну політику пам’яті і чим може бути корисний досвід інших країн у здійс­ненні такої політики?

На ці та багато інших питань Юрій Шаповал намагається відповісти своєю книжкою, органічно поєднуючи проблемний підхід із нарисово- оповідним. Чимало її сюжетів читаються як захопливий детектив. Історичні постаті - від Винниченка й Шульгіна, від Хвильового до Бреж­нєва, до Стуса та Єльцина - постають у насиченому контексті, проникливо й ерудовано відтвореному автором.

Чудовим доповненням до цієї книжки є унікальний ілюстраційний матеріал, що пожвавлює й унаочнює авторську оповідь. Праці Юрія Шаповала незмінно знаходять високу оцінку і фахівців-істориків, і ширшого кола читачів, зацікавлених вітчизняною історією та політи - кою. Не є винятком і ця книжка.

Подрига Володимир. Письменники у зв’язках з Оржиччиною: матеріали для літературно-краєзнавчого нарису. - Оржиця: ТМ “Оржиць- кий оксамит”, 2014. — 104 с.

У книзі вміщено статті довідки про письменників, які деякий час проживали, працювали, відпочивали на Оржиччині. Видання розраховане на широке коло читачів, котрі цікавляться розвитком духовної культури Полтавщини. Матеріали можуть стати посібни­ком для вивчення літератури рідного краю в освітніх навчальних закладах.

Павленко Марина Райдуга в решеті. Про дитинство Павла Тичини, Надії Суровцової, Василя Симоненка, Василя Сгуса, Ірини Жиленко : роман у повістинах / Марина Павленко. — Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2014. — 368 с. — (Серія «Сузір’я славетних»).

Людині дано так мало дитячих років, але який глибокий слід залишають вони у долі! Адже саме з дитинства — і по­тяг до знань, і любов до своєї землі, і власна гідність, і всі таланти, якими потім засвітишся у цьому світі...

Для широкого кола читачів.

Чегусова 3. A. Декоративне мистецтво України кінця XX століття. 200 імен: Альбом-каталог. — K.: ЗАТ “Атлант ЮЕмСі”, 2002. — 511 с.: іл. — Укр., англ.

Це перше за роки незалежності України видання, присвячене творчості провідних художників професійного декоративного мистецтва. Великий ілюстративний ряд доповнюють творчі кредо митців, а також грунтовна стаття, в якій автор дає глибокий аналіз художніх процесів, що передували 90-м рокам і на повну силу проявилися саме протягом останнього десятиліття XX ст. Творчість окремих митців характеризується у контексті всього різноманітного, різностильового художнього розвою цього часу. Біографічно-енциклопедичний довідник подає основні відомості про митців. Призначене художникам, мистецтвознавцям, викладачам і студентам спеціалізованих вузів, тим читачам, яких цікавить сучасне мистецтво України.

Книга-новинка

Миколайчук І.

Сценарії / упорядник М. Є. Миколайчук; вступ, ст. Л. І. Брюховецької. — К.: Ред. журн. «Міжнар. туризм», 2008. - 544 с. : іл.

У книжці найповніше представлено літературні й режисерські сце­нарії та заявки на сценарії легендарного українського актора, режисера Івана Миколайчука (1941-1987) — митця, який став національним сим­волом покоління. Збірка містить усі його твори — від найперших проб пера до серйозних робіт, у тому числі в співавторстві з відомими пись­менниками й режисерами. Це дає змогу оцінити багатогранність інте­ресів людини із глибоким художньо-філософським поглядом на життя, простежити еволюцію видатної особистості.

Для фахівців і тих, хто цікавиться історією українського кіно та твор­чою долею Івана Миколайчука.

ПОДАРУНОК ЛУБЕНСЬКІЙ ЦЕНТРАЛЬНІЙ РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ ВІД СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ

Владислав Бєлорус «Душа перелита у слово». - Лубни: Інтер Парк, 2013. - 56 с.

Надворі осінь. Тихо опадає з дерев пожовкле ли­стя, барвистим килимом милують око ще не зів ’ялі від лютих морозів квіти...

Так гарно навкруги, а серце огортає біль від того, що цієї краси вже ніколи не побачать сотні юнаків, які загинули в АТО, захищаючи рідну Україну.

1 серед них - наш Владислав.

Владе (так по-дружньому ми тебе називали), ти був звичайним хлопчиком... Єдине, можливо, що відрізняло тебе від інших юнаків, - це те, що ти на­магався жити так, щоб нікому не завдати болю. А нам усім сьогодні так боляче від того, що немає тебе по­ряд з нами. Ти говорив про те, що ми ще будемо тобою пишатися...

Владику! Ми пишаємося тобою! Але чому ж та­ким болем пронизує ця пошана наші серця?

Ти не любив говорити багато, частіше просто щиро посміхався, а всі свої думки й почуття вислов­лював у віршах. На жаль, багато із твоїх маленьких творінь загинули разом з тобою. Але ті вірші, що вда­лося розшукати, зібрані у цій збірочці, яка й стане без­смертною пам’яттю та болючим спогадом про тебе, наш любий Владику.

Ми пишаємося тобою, любимо і завжди будемо пам ’ятати про тебе...

Твої однокласники та Ліана Миколаївна

Портяк В. В. У снігах. Новели. — К.: «Преса України» 2013,- 136 с.

Василь Портяк - майстер малої прози, автор книжок «Кри- слачі», «Новели», «Четверо за столом», «У снігах». За його сцена­ріями знято художні фільми: «Меланхолійний вальс», «Санато- рійна зона», «Вишневі ночі». Він - лауреат премій «Благовіст», імені Павла Усенка, Нестора Літописця, Міжнародної літератур­ної премії «Корона Карпат». У новелах письменника зображено драматичну історію Західної України, пов’язану з національно- визвольним рухом, репресіями радянської влади і долями прос­тих людей. Оповідна манера письменника позначена лаконізмом, спресованістю фабули, реалістичною точністю розмовних інтона­цій. Твори письменника перекладалися англійською, угорською, словацькою, японською мовами.

Малігон А. Первісний дощ. Поезія. — К.: Преса України, 2013. — 80 с.

Анна Малігон — авторка збірок поезії «Дзвінок у двері», «Переливання крові», «Покинутим кораблям».

Своєю новою збіркою «Первісний дощ» вона засвідчує розвиток кращих традицій української жіночої поезії. її вірші позначені чуттєвістю, іронією, сповідальністю і балансують між класичним романсом і сповіддю.

У особі Анни Малігон маємо яскраву поетку, яка рефлек- сує на теми, знайомі мільйонам жінок усього світу.

Секлитова Л.А., Стрельникова Л.Л. Человек эпохи Водолея. Контакты с Высшим Косми­ческим Разумом / Л.А. Секлитова, Л.Л. Стрельникова. — 8-е изд. — М. : Амрита, 2012. — 320 с. : ил. — (Развитие Души).

Быстрое распространение Законов и новых знаний по всей Земле способствует безболезненному перехо­ду человечества на путь прогресса. Если бы человек выбрал духовный путь развития, то многих катаклиз­мов удалось бы избежать.

Отторжение нового, нежелание его осмыслить сви­детельствуют о неготовности человека правильно оце­нивать современную ситуацию. Духовное развитие — единственный источник жизни и эволюции. Когда человек не видит и не понимает, что ведёт вверх, а что вниз, —- это свидетельствует об отсутствии правильных понятий в сознании индивида.

Козаченко Іван. Зимовий птах. Вибрані вірші. Спогади. — К.: Преса України, 2013. — 160 с.

«Голос Івана Козаченка нагадує останню надію: є ще Поезія...»

До книжки вибраного відомого українського поета ввій­шли вірші з прижиттєвих збірок, ранні та останні вірші, а та­кож спогади про нього.

Лозинський А. На різні теми. Публіцистика. Житомир: - ПП «Руга», 2013 р. - 380 с.

Вєдєнєев Д.В., Будков Д.В. Заручниця глобального протистояння. Трагедія Великого Голоду 1932— 1933 рр. в Україні у контексті «холодної війни» (1945—1991 рр.): Моногра­фія. — К.: Дорадо-Друк, 2013. — 232 с.

У запропонованій монографії на основі раніше засекречених документів ЦК Ком­партії України, радянських органів державної безпеки, наукової та спеціальної літе­ратури уперше комплексно розглянуто вплив інформаційно-психологічного проти­стояння періоду «холодної війни» між Заходом і Сходом на формування концепції «Голодомору-геноциду» 1932—1933 років в Україні. Причини та змістовне наванта­ження творення концепції «штучного голоду» подаються авторами на широкому тлі запеклої психологічної війни між двома воєнно-політичними блоками. Висвітлю­ються, зокрема, зусилля центрів ідеологічної та інформаційної боротьби, радянологів та офіційної радянської історіографії, спеціальних служб західних держав та СРСР, закордонних центрів українських націоналістів з використання теми Голоду 1932— 1933 рр. у глобальному протистоянні зі своїми противниками.

Могильний А. Нічні мелодії. — К.: Преса України, 2013. — 128 с.

Аттила Могильний (1963-2008) — один із найяскраві­ших поетів-вісімдесятників. Уже першою книжкою «Турма­ни над дахами» він заявив про себе, як про зрілого майстра поетичного слова. Романтичний, вишуканий, відвертий і ніжний — таким назавжди запам’ятався він читачам своїми віршами.

До збірки «Нічні мелодії» увійшли кращі твори поета.

Пантюк, Сергій. Війна і ми : роман / Сергій Пантюк. - К.: Ярославів Вал, 16 2012. - 168 с. : іл. - (Серія «Червоне та чорне»)

«Війна і ми» Сергія Пантюка - це роман-сповідь. Це плетиво спогадів, відчаю і перемог. Війна справді живе в кожному з нас. Просто ми в цьому не хочемо зізнатися собі. Вся історія людства зіткана з воєн. І всі вони неодмінно на благо комусь. Тому невиди­мому, що перебирає мотузками, граючи у свій, тільки йому зрозу­мілий, ляльковий театр.

А людство? Воно втомлюється без воєн. Воно зловісно підганяє все нові й нові хвилі лихоліть, забуваючи, що, коли стріляють, куля може вибрати й тебе, яким би ти хорошим не був.

Чіп Б. М. 3 двох віків, з двох епох. — К.: Преса України, 2013.— 224 с.

Борис Чіп — автор збірок поезії «Очі мого батька», «Плин», «Двокрилля», «Жнивень», «Серпневе освідчення», «Підкова», «З двох віків, з двох епох», «Йордань»; книжок для дітей «Іжачок-заздрісник», «Веселі мандрівки», «Повер­нення Легкокрилки»; повістей «Дума про Старого Лиса» та «Свято сакури», роману «Микола Пимоненко». У творчому доробку автора — близько десяти поетичних драм і траге­дій, понад сто пісень.

Лауреат премій імені Володимира Сосюри, «Київ» імені Євгена Плужника, імені Наталі Забіли.

До нової книжки Б. Чіпа увійшли твори, написані у різні періоди життя, а також більше ста нових поезій.

Сидоржевський М.О. Пам'ять нашого роду / Михайло Сидоржевський. - Київ : Український пріоритет, 2013. - 192 с.

«Пам'ять нашого роду» - четверта книжка журналіста і письменника Михайла Сидоржевського. У книжці автор досліджує генезу роду, до якого належить, і сягає середини XVIII століття. При підготовці книжки автор використав спогади своїх батьків, старших односельчан, інформацію, отриману з сільських церковних ме­тричних книг, інші матеріали.

Щербань А.Л., Щербань О.В. Нариси з історії міста Опішне козацької доби. - X.: Країна мрій, 2011. - 176 с.

Опішне, нині селище в Полтавщині, розташоване на перехресті двох важливих шляхів. Це обумовило вагоме значення цього поселення як торгівельного та виробничо­го осередку Гетьманщини. Принаймні з 1660- их років Опішне було ратушним містом (за європейськими критеріями) з розвинутою інфраструктурою. Опішнянські вулиці пам’ятають багатьох видатних історичних діячів і сотні тисяч безіменних нині воїнів, купців, хліборобів... Благословенна опішнянська земля прийняла в своє лоно тисячі тіл тих, хто її обробляв, захищав від поневолювачів та тих, хто прагнув її захопити.

Пропонована книга є першим дослідженням історії Опішного козацької доби (XVII - XVIII століть). Тут зібрано і систематизовано досі розпорошені в різних публікаціях і джерелах факти, подано авторські міркування й висновки.

Стрельников А.И., Стрельникова Л.Л.

Откровения Космоса / А.И. Стрельников, Л.Л. Стрель­никова. — 7-е изд. — М.: Амрита, 2013. — 592 с. — (За гранью непознанного).

Данная книга знакомит читателя с начальными по­нятиями индивидуальной программы человека, особен­ностями её строения, влияющего на продолжительность жизни и судьбу человека. Рассказывает об отдельных ви­дах кармы и развязывании кармических узлов, об энер­гетическом паспорте человека, характеризующем его внутреннюю суть, знакомит с энергетической теорией развития человека, а также повествует об энергиях рож­дения и смерти.

Книга раскрывает энергетические свойства мо­рали и её влияние на набор душой положительных и отрицательных энергий, особенности духовного совер­шенствования, знакомит читателя с влиянием времени на психику человека, с особенностями течения внутреннего и внешнего времени индивида и планет. Книга повеству­ет о роли спутников для планет, о чёрных и белых дырах в Космосе и многом другом.

Домашенко Тетяна Небесна Сотня воїнів Майдану. Т. М. Домашенко. - К. - Вишневе: Духовна вісь, 2014.-192 с., іл. КВЫ 978-966-8477-19-5

У цій книзі зібрано поезії, насичені емоціями остан­ніх подій, що відбуваються в Україні, котрі авторка пережила особисто на Євромайдані, та вірші, написа­ні упродовж десятиліть, які за змістом вплітаються в сьогоднішні реалії. Духовно-патріотичний настрій цієї збірки переконливо свідчить, що для поетеси Тетяни Домашенко гасло “Бог і Україна - понад усе!” є визна­чальним як у житті, так і у творчості. Тому й не дивно, що саме їй належить цей, до болю пронизливий, по­етичний образ - Небесна Сотня.

Символічним також є й святий образ Архангела Михаїла - Архистратига Небесних воїнів, котрий своїми сонячними крилами і вогненним мечем поєднує земне й небесне.

Косач Ю. Володарка Понтиди. Роман мого прадіда — К.: Преса України. 2013.- 432 с.

Юрій Косач (1908-1990) - племінник Лесі Українки - належить до недооцінених українських прозаїків XX століття. Емігрувати до.США, він працював будівельником, був золотошукачем, редагував літературні газети «Обрії» та «За синім океаном».

Його авантюрний роман «Володарка Понтиди» - перлина українсь­кої прози. Вишукана мова, динамічний сюжет, образ романтичного, бла­городного героя, що стає жертвою любовної жаги до княжни Тараканової, яка претендувала на російський престол, видаючи себе за доньку імперат­риці Єлизавети Петрівни і Олексія Розумовського, портрети російських шпиків, що розшукували авантюристку по всій Європі, історичні декора­ції доби рококо - все це перетворює роман у знахідку для справжніх літе­ратурних гурманів.

Соловйов С. Г. Солом’яний двір. Роман. - К.: Преса України, 2013. - 224 с.

Так буває з тими, хто не гнеться перед сильними світу і не продається за посади. Якщо ти вже ступив на цю стежку, то не дивуйся, що від зради побратима не розверзлися небеса, а давнє кохання відчайдушно допома­гає відновити справедливість.

Роман Сергія Соловйова «Солом’яний двір» — це одна велика приго­да, в якій переплетені детектив, іронія, зречення від буденності й постій­ні відкриття героєм свого життя, невіддільного від сучасних українських реалій.

Ґудзь Ю. Навпроти снігу. Вибране. — К.: Преса України, 2013. — 400 с.

Юрко Ґудзь (1956-2002) належить до загадкових постатей українського вісімдесятництва не лише тому, що помер за нез’ясованих обставин. Його творчість, незрозуміла сучасниками, досі залишається недослідженою.

До книжки «Навпроти снігу» увійшли його поетичні збірки «РозІБсгірІит до мовчання», «Маленький концерт для самотнього хроно- па», поема «Барикади на Хресті», оповідання з книжки «Замовляння неви­димих крил», «Гуміарабік», романи «Не-Ми», «Ісихія».

Твори Юрка Гудзя відзначені преміями Міжнародного поетичного конкурсу в італійському місті Тріуджіо, фундації імені Євгена Бачинсько- го «У свічаді слова» та імені Івана Огієнка. За результатами анкетування критиків у журналі «Слово і час», «Замовляння невидимих крил» визнані кращою прозовою книжкою 2001 року.

Похід через засніжений перевал. — К.: Преса України, 2013. — 384 с.

До збірки «Похід через засніжений перевал» увійшли оповідання тридцяти українських авторів XXI століття, написані на соціальну тема­тику.

Всі зібрані оповідання — про головні проблеми, з якими зіштовхну­лося українське суспільство після здобуття незалежності: прірву між мі­льярдерами і народом, корупцію, цинізм та продажність великої буржуазії, роз’єднаність суспільства за мовою і світоглядними цінностями, деграда­цію села. Та при хаосі й відсутності справжніх національних лідерів у кри­зових ситуаціях герої більшості оповідань показують благородство, спів­чуття до болю ближнього, патріотизм та інші найкращі людські якості.

Серед оповідань — відомі майстри короткої прози та невідомі автори з різних куточків України, талановита молодь, яка незабаром буде визна­чати якість сучасної української літератури.

Герасимчук В. Н. Язик до Києва доведе, або Цікаві ролі театру в школі. — К.: Преса України, 2013. — 168 с.

Зізнаймося відразу в анотації:

ми любимо читати їм нотації — вчимо їх і повчаємо весь час...

А нашим дітям в нашій рідній школі так хочеться самим зіграти ролі й своїм талантом здивувати нас!

Чумак І. В. На відстані пам’яті. — К.: «Преса України». 2013. - 304 с.

До нової книжки «На відстані пам’яті» увійшли твори письменника, в яких порушуються актуальні проблеми морального та духовного вибору сучас­ної людини.

Шевчук А. О. Теплі спогади в холодний вечір. Вибране — К.: «Преса України». 2013.- 336 с.

До книжки вибраної прози українського письменника-дисидента Анатолія Шевчука «Теплі спогади в холодний вечір» увійшли повість про мордовські та­бори «Болюче відчуття полону», оповідання «У велику зону», «Ніч з постріла­ми» та інші твори, написані в різні періоди життя.

На початку шістдесятих років його перші публікації відразу привернули ува­гу критики і майстрів слова. Це проза, яка тяжіє до побутового реалізму, зображу­ючи спустошених радянською системою людей, самотніх і незрозумілих оточенню.

У 1966 році Анатолія Шевчука було засуджено за звинуваченням у націо­налістичній та антирадянській діяльності. Його оповідання друкувалися в диси­дентському збірнику «Лихо з розуму», який вийшов у Парижі, а після виходу на волю письменника не друкували більше двадцяти років.

ПОДАРУНОК ВІД УКРАЇНСЬКОЇ БІБЛІОТЕЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ ТА КОМПАНІЇ «МОНСАНТО» БЕРЕЗОТІЦЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ БІБЛІОТЦІ-ФІЛІЇ - ПЕРЕМОЖЦЮ СОЦІАЛЬНОГО ПРОЕКТУ

«БІБЛІОТЕКА – ГРОМАДА: ВІДКРИТИЙ ПРОСТІР»

Денисенко Л.Калейдоскоп часу / Л. Денисенко ; передм. Т. Щербачен- ко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013.- 320 с.

Люди люблять прихилятися одне до одного... До власних спогадів, снів і мрій. Але понад усе люди прихиляються до часу й віку. Певно, ЧАС частіше за Бога отримує різні рахунки від людей. Імовірно, до ВІКУ людина виставляє безліч пре­тензій.

Усім нам, незалежно відвіку, хочеться, щоб наші історії закінчувалися щас­ливо та розпочиналися інші.

Саме про стосунки з часом і віком ідеться у цій збірці, що містить легкі й іро­нічні оповідання та комедійну драму «24:33:42».

500 советов пчеловоду / сост. П. П. Крылов. — Харьков : Книжный Клуб «Клуб Семейного Досуга; Белгород : ООО «Книжный клуб “Клуб семейного досуга”», 2013. — 256 с.

Бджільництво — наука давня і складна, і навіть досвідченому пасічникові за­вжди знайдеться, у чому вдосконалюватися. У цій книзі зібрані практичні по­ради, що стосуються утримування бджолиних сімей. З неї ви довідаєтеся, як правильно облаштовувати пасіки, вирощувати бджолині сім’ї, лікувати хво­роби бджіл і збирати унікальні корисні продукти їхньої життєдіяльності.

Даниш Василь ІДУ НА ВИ / Василь Даниш. - Львів: ЛА «Піраміда»,2014. - 268 ст. : іл.

Народна мудрість говорить: якщо хочете прожити 50 ро­ків - посадіть сад, 100 років - збудуйте будинок, 1000 років - виховайте сина. Тому народ, який бажає зберегти себе в іс­торії, повинен піклуватися про власне виховання. Саме ця книга допоможе у процесі формування національної еліти, яка спирається в своїй діяльності на поняття шляхетності, аристократії, лицарства та відповідальності еліт. Застосову­ючи правила, що навчають поваги, любові та гідності, не ози­раючись у минуле, а дивлячись у майбутнє - можна змінити ментальність. І ця книга допомагає зрозуміти, як це зробити. Читайте і змінюйте свій світогляд, будуйте нову еліту нації!

Роздобудько І. Подвійна гра в чотири руки: роман / Ірен Роздобудь­ко ; передм. В. Марченка; худож. А. Печенізький — Хар­ків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. — 224 с.: іл.

Юна Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та роз­слідування загадкових злочинів. Ось і цього разу норовлива генераль­ська дочка не може відмовитись від нової справи! Убито талановитого інженера, а з його дому викрадено креслення нової моделі аероплана. Ниточка розслідування приводить Мусю до пароплава «Цариця Дніпра». Десь на його палубі серед респектабельних пасажирів зачаївся вбивця... Не вагаючись, відчайдушна дівчина вирушає у смертельно небезпечний круїз. Під підозрою всі! Та не всі виживуть...

Надійка Гербіш Теплі історії до кави. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2014.— 168 с.

У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішен­ня, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміли­вість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Шкляр В. Маруся : роман / Василь Шкляр. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. - 320 с.

КВЫ 978-966-14-7838-0 (дод. наклад)

Тендітна золотоволоса дівчина народилася для щастя. Але бурхливий 1919 рік — один із найдраматичніших в історії України — покликав її до бороть­би за волю Вітчизни. Після загибелі братів, повстанських отаманів, шістнадця­тирічна гімназистка Саша Соколовська стає на чолі тисячного війська. Відтепер вона — отаман Маруся. На шлику її козацької шапки напис «Смерть ворогам України!». Та навіть у вирі кривавих подій доля дарує їй щире кохання і шанс зберегти життя...

Шкляр В. Залишенець. Чорний ворон : роман / Василь Шкляр. - Хар­ків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. - 432 с.

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах- анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам’яті упокореної ма­си ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріля­ли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли нав­круги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — зали- шенці — обрали собі смерть.

Габор Василь. Про що думає людина: Василь Габор. — Львів: ЛА «Піраміда». 2012. — 132 с.

Нова книжка Василя Габора, знаного новеліста, упорядника антологій і автора видавничого проекту «Приватна колекція», на­писана переважно в жанрі дзуйхіцу (асоціативного письма).

Медвідь Ганна. На струнах душі: збірка оповідань / Ганна Мед­відь. — Львів : ЛА «Піраміда», 2014. — 252 с.

Нова прозова книга Ганни Медвідь «На струнах душі» при­ваблює лаконічністю і динамікою сюжетів, драматизмом подій, які нікого не залишать байдужими. Історії героїв оповідань вра­жають відвертістю, кожен твір — особливий. Тут переплелося все: життя і смерть, чоловіки та жінки, кохання і ненависть, батьки і діти, друзі та вороги.

Засуджувати персонажів оповідань, співчувати їм, плакати чи сміятися разом з ними прийдеться вам, шановні читачі.

Матіос Марія. Черевички Божої Матері вирвана сто­рінка з буковинської саги: Повість / Марія Матіос. - Львів: ЛА «Піраміда», 2013. - 208 с.

Повість «Черевички Божої Матері» - трагічна буко­винська історія червня-липня 1941 року, в якій і справді нема пересичення правдою.

Іванка Борсук - головна героїня нової книжки Марії Матіос, що перекочувала зі сторінок повісті «Москалиця», у свої дванадцять рочків розуміє найголовніше: що є Добро і що є Зло.

Бездоганне знання гуцульських вірувань і народних традицій, людської психології та історичних фактів і на цей раз дозволили Марії Матіос відтворити особливу драму людини XX століття на одній із територій, які історик Тімоті Снайдер назвав «кривавими землями».

Печорна О.Фортеця для серця: роман / Олена Печорна; передм. Н. Шев­ченко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», — 368 с.

Після загибелі батька та зникнення матері маленька Леся Райська опинила­ся в селі у бабусі, яка була їй недуже рада. Дівчинка вірила, що колись мама по­вернеться... Єдиною втіхою самотньої дитини стало малювання — Леся мала не­абиякий хист... але ніхто в селі цього не розумів. Уже доросла, Леся залишилася так само нетутешньою для односельців. Вона вміла намалювати сніг, дощ і найзаповітнішу мрію — та не могла стати для них більш зрозумілою. Одне слово — художниця! Та доля веде дівчину тільки їй одній знаними шляхами, і рано чи піз­но до Лесі прийде і радість визнання, і справжнє кохання, і сенс життя...

Роздобудько І. Одного разу... : роман / Ірен Роздобудько ; передм. Л. Ворони- ної. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014, —224 с. : іл.

Одного разу ми народжуємося на світ. Починаємо шукати сенс життя. Робимо помилки. Розчаровуємося. Падаємо. Злітаємо. Віримо. Зневірюємося. Шукаємо вчителів — або самі стаємо вчителями. Любимо — або не знаходимо любові. Спе­речаємось — або дозволяємо себе переконати. Робимо свій вибір — або пливемо за течією. Віримо, що добро перемагає зло, — або самі стаємо злом.

Одного разу нам усім хочеться повірити в диво.

Приміряти на себе бодай одну його пір’їнку.

Можливо, ця книга — ота пір’їнка.

Міла Іванцова. Теплі історії про радість і сум. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2014. - 136 с.

Філософія авторки збірки - триматися позитиву попри все, рухатися впе­ред і не озлоблюватися на людей та світ. Кожне оповідання, велике воно чи ма­леньке, - це цікава історія з життя звичайних людей, а можливо, сучасна вер­сія притчі. З героями не хочеться прощатися, з ними ніби продовжуєш жити, міркуючи, як учинив би на їхньому місці, шукаєш відповіді на власні питання.

Читачі називають твори Міли Іванцової «терапевтичною прозою», кажуть, що від них на душі стає легше.

Ода до радості: зб. оповідань / уклад, і передм. Г. Вдо­виченко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. — 272 с.

Міст, авт.: Люко Дашвар, Сергій Жадан, Ірен Роздо- будько, Володимир Лис, Макс Кідрук, Галина Вдовичен­ко, Лариса Денисенко, Євген Положій, Олександр Гав- рош, Яна Дубинянська

Одного разу десять відомих авторів — Люко Дашвар (Херсон), Володимир Лис (Луцьк), Сергій Жадан (Харків), Галина Вдовиченко (Львів), Макс Кідрук (Рівне), Лариса Денисенко (Київ), Ірен Роздобудько (Донецьк), Олександр Гав- рош (Ужгород), Євген Положій (Суми) та Яна Дубинянська (Крим) — виріши­ли поділитися своїм рецептом радості. А радість буває різна: легка, як вітерець, або з присмаком смутку, тепла й тиха чи сонячно яскрава — обирайте свою.

Коельйо П. Алхімік : роман / Пауло Коельйо ; пер. з порт. В. Шовкуна. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімей­ного Дозвілля», 2014. — 288 с.: іл.

Книга, що стала легендою! Кращий твір уславленого автора!

Непередбачуваний сюжет захоплює з першої хвилини!

«Реалізувати свою Персональну Легенду — головний обов’язок людини», — стверджує Пауло Коельйо. І ви зможете досягти будь- чого, якщо тільки по-справжньому цього захочете! Адже тоді сам Усесвіт прийде вам на допомогу... Ця книга навчить вас жити, ціну­ючи кожен день, радіти життю й не боятися здійснювати мрії!

Бот : роман / Макс Кідрук ; передм. Ю. Мендель. — 3-тє вид. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014.— 480 с. :іл.

Якби київський програміст Тимур встиг прочитати листа з попередженням від незнайомки, то не став би вбивцею мимоволі, тікаючи від хлопчиків-ботів з кривавими очима. Не він випустив джина з пляшки в чилійській пустелі, та й взагалі він не дуже розумівся на нанотехнологіях і заборонених експеримен - тах надлюдьми... Просто, коли ти вмієш дуже добре робити свою роботу, чекай, що хтось неодмінно тебе використає. І ти виявиш у собі те, про що досі не здога­дувався...

Корогодский Г.Как потратить миллион, которого нет, и другие истории еврейского мальчика / Гарик Корогодский. — 2-е изд. — К.: Саммит-Книга, 2014.— 348 с.: ил.

Не всё можно купить за деньги. Чувство юмора и хороший вкус не продаются, и коль скоро ими наделен человек, входящий в национальную сотню Forbes, не вос­пользоваться этим было бы скучно. Эксцентричный бизнесмен Гарик Корогод­ский представляет читателям свою первую книгу.

Эта книга — о еврейском мальчике в советской семье. О приключениях детства, когда мир кажется еще огромным, даже если он втиснут в размеры коммунальной квартиры. О нем самом и о каждом из нас.

Настоящее издание — благотворительный проект. Все деньги от продаж будут перечислены в фонд помощи пенсионерам «Жизнелюб», а каждый читатель помо­жет кому-то улыбаться чаще.

Юлія смаль. Теплі історії з корицею. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2014. — 128 с.

Перед вами — затишна повість про щастя жінки. Вона схожа на клап­тикову ковдру, де основа-полотно містить на собі різнобарвні шматочки тканини, що своїм поєднанням творять унікальний візерунок. Текст має центральну сюжетну лінію: молода жінка трепетно кохає свого чоловіка, виховує дітей, пече яблука з корицею, піци та лазаньї, облаштовує дім усі­лякими мистецькими дрібничками, готується до Різдва й святкує його з найріднішими, вирушаючи в мандрівку.

Яценко Петро. Львівська сага: Роман. - Львів: ЛА «Піраміда», 2009,- 148 с.

Новий роман молодого українського письменника Петра Яценка— про невідомий Львів початку та середини XX століття: справжня сага про життя трьох поколінь двох львівських родин Малодобрих та Овербах-Ліщинських.

Роман захоплює легкістю письма та динамічністію сюжета, а Львів часів Першої світової війни постає перед читачами в цікавих історіях про злодіїв, торговців, колекціонерів, батярів. монахів та звичайних міщан, які разом творять строкату, повну загадкових запахів і марень картину, міф прикордоння Півночі. Заходу та Сходу.

Крістіна Бердинських. Є - люди. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2014.— 184 с.

Ця книжка - блог-щоденник з Інтернету, який автор розпочала під час Євромайдану. У щоденнику «Є - люди» є записи про смерть і поранення, біль і сум, але також про взаємодопомогу, силу й мужність, натхнення і любов.

Каляндрук Т. Б. Таємниці бойових мистецтв України : монографія / Тарас Каляндрук. — Видання шосте, доповнене. — Львів : ЛА „Піраміда“, 2013. — 304 с. : іл.

Книга присвячена бойовим мистецтвам українців і є першим ком­плексним дослідженням цієї теми з точки зору сучасного дослідника. Автор досліджує бойові мистецтва богатирів, пластунів, козаків та інших воїнів. Зі сторінок книги оживає самобутня бойова культура наших предків, яка тисячі років допомагала їм захищати рідну землю від ворогів.

У виданні представлено понад чотириста зображень із рідкісних джерел, більшість з яких до останнього часу були малодослідженими.

ВОЛТЕРАЙЗЕКСОН Стів Джобс/Пер. с англ. - Брайт Стар Паблішин, 2014. - 608 с.

Ексклюзивна біографія Стіва Джобса від автора біографій-бестселерів Бенджаміна Франкліна та Альберта Ейнштейна.

В основу книги покладено понад сорок інтерв’ю із Джобсом, проведених протягом двох років, а також інтерв’ю з понад сотнею його родичів, друзів, ворогів, конкурентів і колег.

Браун Д. Янголи і демони :роман / Ден Браун ; пер. з англ. А. Кам’я- нець. - 2-е вид. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. - 544 с.

Всесвітньо відомого фахівця з релігійної символіки Роберта ЛенГдона термі­ново викликають до Швейцарії, щоб дослідити загадковий знак, випалений на грудях по-звірячому вбитого фізика. Він робить приголомшливе відкриття: це справа рук давнього ворога Церкви — таємної організації ілюмінатів. Крім того, у Ватикані закладено надпотужну бомбу, яку має знайти саме Ленґдон разом із чарівною жінкою-науковцем Вітторією Ветрою. На них чекає шалена пригода: йдучи по сліду безжального вбивці, збирати трупи, видиратися на собори, спускатися в підземелля, щоб знайти нарешті лігво ілюмінатів і врятувати Святий престол.

Книги-новинки

Шарий Г.І. Поляни надій: Збірка поезій. - Полтава: Полтавський літератор, 2013. - 196 с., іл.

В поезії Григорія Шарого чутно голоси минулого у сплетінні з теперішнім. Вірші які увійшли до збірки не мали традиційного сюжету, але їм властива циклічність, як і всій книжці в цілому, і найголовнішим її складникам.

Поза увагою автора не залишилися ні звичайнісінь­кі картини українських буднів, ні прагнення воскресити пам’ять про історію народу в наших скам’янілих серцях. Якщо спробувати визначити суть книги, то тема - сам автор, сюжет - роздуми над долею Матері-України, ідея - рух думок, почуттів.

Творчий доробок поета привабить читачів різноманіт­ністю тематики, оригінальністю стилю, широким жанро­вим діапазоном.

Похід через засніжений перевал: укр. соц. оповідання 21 ст. (2000-2012)/Упоряд. В. Даниленко. – К.: Преса України, 2013. – 384 с.

До збірки «Похід через засніжений перевал» увійшли оповідання тридцяти українських авторів XXI століття, написані на соціальну тема­тику.

Всі зібрані оповідання — про головні проблеми, з якими зіштовхну­лося українське суспільство після здобуття незалежності: прірву між мі­льярдерами і народом, корупцію, цинізм та продажність великої буржуазії, роз’єднаність суспільства за мовою і світоглядними цінностями, деграда­цію села. Та при хаосі й відсутності справжніх національних лідерів у кри­зових ситуаціях герої більшості оповідань показують благородство, спів­чуття до болю ближнього, патріотизм та інші найкращі людські якості.

Серед оповідань — відомі майстри короткої прози та невідомі автори з різних куточків України, талановита молодь, яка незабаром буде визна­чати якість сучасної української літератури.

ТВОРИ. В 60-и томах. Том 8. Щоденники 1963 р. (липень-грудень). — К.: «Альтерпрес», 2006. — 622 с.

На 8-й том (1963 р. липень-грудень) припала публікація щоден­ника одеського періоду, коли Лесь Танюк і Алла Горська почали ставити там «Правду й кривду» М. Стельмаха. Виставу теж було заборонено майже у випускному періоді. Тут є цікаві матеріали про вечір Лесі Українки в Києві, також заборонений владою; до речі, в додатках подано заяву Івана Дзюби до спілки письменників з протестом проти заборони цього вечора.

В цей період Лесю Танюку знімають з друку збірку його пое­зій «Червона калина» в оформленні Али Горської.

Автор записує у щоденнику свої рефлексії стосовно репетицій його наступної вистави — «Шельменко» за мотивами Г. Квітки-Основ'яненка. Цю виставу, визнану своєрідним шедевром також було заборонено — в день прем'єри.

Грудень 1963 р. — смерть Василя Симоненка, матеріали й листи про це і багато іншого.

У додатках подано оригінальний текст режисерської розробки «Шельменка» та інтермедії до вистави. Друкується також «Цыганская любовь или Смерть благородного графа» Армана Касильського в перекладі Олександра Дейча а також «Саламанчина печера» Сервантеса у перекладі Леся Танюка. Є також спогад львівського літературознавця М. Рудницького «Лесь Курбас».

Черняков Б. Микола Лукаш: бібліограф. покажч: 1953-2005/ Б. Черняков. – К.: Критика, 2007. – 585 с.

Понад кордонами: модерна укр. книж. графіка 1914-1945/ Підгот. М. Мудрак. – К.: Критика, 2008. – 175 с.

ТВОРИ. В 60-и томах. Том 7. Щоденники 1963 р. (сі- чень-червень). — K.: «Альтерпрес», 2006. — 765 с.

На 7-й том (1963 р. січень-червень) припала публікація щоден­ника львівського періоду, коли Лесь Танюк і Ала Горська ставили там виставу «Отак загинув Гуска» М. Куліша. Виставу потім було скандально заборонено й звинувачено у формалізмі та націоналіз­мі. Але три місяці перебування Горської і Танюка на Галичині — це заснування тамтешнього Клубу Творчої Молоді «Пролісок», зу­стрічі Л. Танюка з Іриною Вільде, Володимиром Ґжицьким, Михай­лом Рудницьким, львівськими художниками й скульпторами.

У Львові Л. Танюкові вдається переписати в щоденник рідкіс­ний і ризикований на той час музейний документ — «Вивід прав України» Пилипа Орлика. На тлі тогочасного Львова це створює оригінальну мозаїку нового і старого українства.

Вигнані зі Львова Л. Танюк та А. Горська переїздять до Одеси.

У щоденнику є також поезії В. Симоненка, В. Коротича та М. Вінграновського; листування з І. Драчем; А. Вознесенський, Р. Рождественський, Є. Євтушенко, Б. Окуджава, В. Чорновіл, Б. Горинь, М. Косів, Ю. Брилинський, В. Глухий, Б. Кох, О. Зелінський;

Антощак М. В. Воістину люблю: поезії / М. В. Антощак - Тернопіль: ТзОВ “Терно-граф”, 2012 - 124 с., іл.

У збірці поезій “Воістину люблю” молодого автора Миколи Антощака із Бердянська Запорізької області розкриваються почуття любові до рідного краю, матері-України. Вірші озиваються відкритістю, одкровенням, почуттям вдячності близьким та рідним людям.

Молодий поет намагається висповідатися перед читачами за пережите і переболіле. Поезія його безпосередня, щира і відкрита. Тематика творів різноманітна - від патріотичної до інтимної лірики.

Книга розрахована на масового читача.

Ляхевич В. Скарби Скарабея : філософський роман у монологах та есе / Валерій Ляхевич. — К. : Знання, 2011. — 269 с.

У запропонованому творі автор звертається до священної книги зороастрійців “Авеста” та змальовує реальний образ Заратуштри — першого в історії людства духовного месії. А також у романі йдеться про “Кобзар” Тараса Шевченка — Євангеліє Волі. То хто ж у цьому разі Він — Шевченко? Ось на що спрямовує читача автор “Скарбів Скарабея”. Та переказувати зміст роману нема жодного сенсу. Тим паче, роману філософського. Його варто читати. Вдумливо зосереджуючись якраз на відступах у ньому.

Розраховано на широке коло читачів.

Портяк В. В. У снігах. Новели. — К.: «Преса України» 2013,- 136 с.
Василь Портяк - майстер малої прози, автор книжок «Крислачі», «Новели», «Четверо за столом», «У снігах». За його сцена­ріями знято художні фільми: «Меланхолійний вальс», «Санаторійна зона», «Вишневі ночі». Він - лауреат премій «Благовіст», імені Павла Усенка, Нестора Літописця, Міжнародної літератур­ної премії «Корона Карпат». У новелах письменника зображено драматичну історію Західної України, пов’язану з національно- визвольним рухом, репресіями радянської влади і долями прос­тих людей. Оповідна манера письменника позначена лаконізмом, спресованістю фабули, реалістичною точністю розмовних інтона­цій. Твори письменника перекладалися англійською, угорською, словацькою, японською мовами.

Косач Ю. Володарка Понтиди. Роман мого прадіда — К.: Преса України. 2013,- 432 с.
Юрій Косач (1908-1990) - племінник Лесі Українки - належить до недооцінених українських прозаїків XX століття. Емігруваши до США, він працював будівельником, був золотошукачем, редагував літературні газети «Обрії» та «За синім океаном».
Його авантюрний роман «Володарка Понтиди» - перлина українсь­кої прози. Вишукана мова, динамічний сюжет, образ романтичного, бла­городного героя, що стає жертвою любовної жаги до княжни Тараканової, яка претендувала на російський престол, видаючи себе за доньку імперат­риці Єлизавети Петрівни і Олексія Розумовського, портрети російських шпиків, що розшукували авантюристку по всій Європі, історичні декора­ції доби рококо - все це перетворює роман у знахідку для справжніх літе­ратурних гурманів.

Кондратюк А. І. Хутір. Роман. — К.: Преса України, 2013. — 848 с.

Кожний наступний роман Андрія Кондратюка приходить до читача через роки й роки після його написання, як і цей. Колись на заваді стояли ідеологічні перепони, нині — здебільш фінансові, а ще кололітературні. Але от прориваються загати і переконує­мось: реалістично-романтичні традиції українського класичного письменства не загубилися поміж сучасного постмодерністського штукарства, а розвиваються, поглиблюються, являючи вражаю­чої правдивості і художньої сили життєписи роду і народу. І ро­ман «Хутір» — тому яскраве підтвердження.

Майданська С. В. Сподіваюся на тебе. Романи — К.: «Преса України». 2013. - 576 с.

Між геофізичними і соціальними землетрусами пролягла незни­щенна дорога Любові, тому книжка, до якої увійшли три романи пись­менниці, озаглавлена словами, зверненими до Абсолюту Віри. Все, ство­рене під сонцем, народжується і помирає під Її знаком. «Хороша проза - завжди поезія. Тут слово несе печать болю і тінь невисловленого; в ньому звучить відлуння землетрусу, який не тільки руйнує на землі творіння рук людських, а й розкидає людські душі... Романи «Землетрус», «Діти Ніоби», «Сподіваюся на Тебе» дадуть читачеві щедру поживу.

Боголюбский А.И. Миниатюры в калейдоскопе: и в шутку, и всерьёз. Моя судьба (Страницы жизни своей и немного о Родине) [Текст]: [афоризмы, миниатюры, мемуары] / А.И. Бого­любский. - Полтава: ООО «АСМИ», 2014. - 170 с.

Третья книга автора. В ней представлены афоризмы, миниатюры и словесные зарисовки, а также рассказ о судьбе писателя, в которой, начиная с детского возраста и до старости лет, было немало жизненных поворотов и приключений.

Расчитана на широкий круг читателей.

Соловйов С. Г. Солом’яний двір. Роман. — К.: Преса України, 2013. — 224 с.

Так буває з тими, хто не гнеться перед сильними світу і не продається за посади. Якщо ти вже ступив на цю стежку, то не дивуйся, що від зради побратима не розверзлися небеса, а давнє кохання відчайдушно допома­гає відновити справедливість.

Роман Сергія Соловйова «Солом’яний двір» — це одна велика приго­да, в якій переплетені детектив, іронія, зречення від буденності й постій­ні відкриття героєм свого життя, невіддільного від сучасних українських реалій.

Сергій Соловйов — переможець Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», лауреат літературної премії «Благовіст». Твори письменника перекладалися польською та хорватською мовами.

Бакуменко О. Король Ринкової вулиці. Соціальний роман — К.: «Преса України». 2013.- 232 с.

У романі «Король Ринкової вулиці» українського письменника Олександра Бакуменка, лауреата літературних премій імені Івана Нечуя-Левицького та Олександра Олеся, розповідається про життя хлопця-сироти, який наперекір поневірянням вуличного життя став успіш­ною людиною. У творі порушуються соціальні проблеми сучасного українського суспільства. Книжка розрахована на дітей-підлітків, педа­гогів, батьків та широкі кола шанувальників сучасної української літератури.

Жолдак Б. О. Яблука з райського саду. Оповідання і мініповісті — К.: «Преса України». 2013,- 336 с.

Богдан Жолдак - беззаперечний майстер української прози. Він - автор книжок «Спокуси», «Як собака під танк», «Бог буває», «Антиклімакс», «Топінамбур, сину», «Шизотерапія», «Коли генії пла­чуть», «Музичні війни», «Гаряча Арктика» та інші. За його сценаріями знято художні фільми «Запорожець за Дунаєм», «Відьма», «Козаки йдуть», «Дорога на Січ». Він - автор мюзиклу «Конотопська відьма» у постановці київського Молодого театру. Для його письма характерні ко­мічний сюжет, парадоксальність конфлікту, використання прийомів кіностилістики, за якими проступає трагікомічна природа людини.

Кені П. Карнавал революції: Центр. Європа 1989 р. / П. Кені. – К.: Критика, 2006. – 472 с.

Книжка американського історика Педрика Кені про «карна­вальний» складник центральноєвропейських «оксамитових» ан­тикомуністичних революцій постала зі свідчень її учасників, гро­мадян кількох центральноєвропейських країн - головно Польщі, батьківщини знаменитої «Помаранчевої альтернативи», але та­кож Словаччини, Словенії, Угорщини, Чехії, Східної Німеччини та України: чимало сторінок присвячено пробудженому Львову, насамперед діяльності Товариства Лева

Маєрчик М. Ритуал і тіло: структурно-семант. Аналіз укр.. обрядів родинного циклу/ М. Маєрчик. – К.: Критик, 2011. – 325 с.

Монографію «Ритуал і тіло» з пера етнологині, дослідниці історії культу­ри та тендерної проблематики Марії Маєрчик присвячено семіотиці тілес- ности в українській обрядовій традиції - символіці руху, частин тіла, статі та ритуальної андрогінії, одяговим і кулінарним кодам та ін. У розвідці по­казано, як через символічне обігрування у ритуалі тілесних «тем» (зокрема нерухомости, глухоти, німоти, сліпоти, безстатевости тощо) здійснювався перехід особи до іншого соціяльного статусу. Авторчину увагу зосередже­но навколо засадничих переходових сюжетів традиційної культури (наро­дження, весілля, смерти і похорону) та головних персонажів таких ритуа­лів, як-от народженець і його батьки, наречена/наречений, покійниця/ покійник, а окремий напрямок аналізу становить генеза анімістичних уяв­лень у віруваннях селян, зокрема и малодосліджені тендерні аспекти.

Українська шляхта з кінця XIV - до середини XVII століття. Волинь і Центральна Україна. Видання друге, переглянуте і виправлене. - К.: Критика, 2008. - 472 с. іл.

Монографію «Українська шляхта з кінця XIV до середини XVII століття. Волинь і Центральна Україна» доктора історичних наук, професора На УК М А Наталі Яковенко присвячено історії упривілейованого стану на теренах Укга ки у складі Великого князівства Литовського та Корони Польської, формуванню з розмаїтих груп військовослужбового населення та князівської верхівки един эго «шляхетського народу» та його розвитку протягом понад двох століть біл ;юл- ження руських земель до ВКЛ й аж до козацької революції 1648 року. Г:ознхм об’єктом авторської уваги є витоки та соціяльна структура українсько! знат:. її персональний і чисельний склад, правовий та майновий статус елітарних груз.

Єкельчик С. Імперія пам’яті: рос.-укр. стосунки в радян. істор. уяві/ С. Єкельчик. – К.: Критика, 2008. – 303 с.

Книжку Сергія Єкельчика, канадського історика з Університету Вікторії, присвячено репрезентаціям минулого в українській науці й культурі сталінського часу. Автор підважує стереотипні уявлення про сталінізм як всеохопну й дієву диктатуру і на основі численних архівних джерел аналізує обмеженість і часту неефективність дер­жавного контролю над культурою, важливу роль української інте­лігенції у виробленні радянської моделі історичної пам’яті та мож­ливість «прочитати» ідеологічно витримані твори в українському патріотичному дусі. Було би спрощенням думати, доводить автор, що тогочасні російсько-українські стосунки - однобічний диктат «старшого брата». Вони насправді становили складну систему кон­тролю, компромісів і конвенцій, до якої активно залучалися того­часні українські інтелектуали.

Український інтегральний націоналізм (1920-1930-ті роки): Нариси інтелек­туальної історії. [Монографія] / Наук. ред. Ярослав Грицак. - К.: Критика, 2013. - 488 с.,

Монографію львівського історика Олександра Зайцева присвячено одній із найменш до­сліджених тем новітньої історії України - генезі та розвитку радикальної течії українсько­го націоналізму міжвоєнної доби. Автор свідомо дистанціюється від багатолітніх дискусій про те, чи були діячі з-під прапора ОУН героями а чи злочинцями, і зосереджується на проблемі співвідношення загальноєвропейських тенденцій і унікальних рис у феномені, який прийнято називати українським інтегральним націоналізмом, - ідеології і, певною мірою, практики ідейно-політичного напряму, який сформувався в Західній Україні та колах української політичної еміграції у 1920-х роках і був представлений Дмитром Дон- цовим та його послідовниками («чинний націоналізм»), Організацією українських націо­налістів («організований націоналізм»), Фронтом національної єдности Дмитра Палієва («творчий націоналізм»). Особливістю авторського підходу є використання евристичних можливостей, які дає теорія політичних релігій, останнім часом успішно застосовувана для вивчення інтеґралістських ідейно-політичних рухів, а насамперед - увага не тільки до про­грамно-теоретичних аспектів націоналістичної ідеології, але й до мітів, символів і ритуа­лів, що становили не менш важливі складники досліджуваного явища.

Грицак Я. Страсті за націоналізмом: стара історія на новий лад: есеї/ Я. Грицак. – К.: Критика, 2011. – 350 с.

Книжка львівського історика професора Ярослава Грицака продов­жує, наслідує та доповнює збірник 2004 року «Страсті за націоналізмом», але є не так його оновленою й істотно зміненою версією, як радше цілком новим виданням: понад половину вміщених тут есеїв написано протягом семи пореволюційних років і присвячено здебільшого «післяпомаран- чевим» реаліям, а решту текстів суттєво переглянуто та перередаговано. Втім, автор і далі закликає до парадигмальної зміни в поглядах на при­роду націоналізму та, попри драматичні колізії останнього часу, не вва­жає за доцільне змінювати головний висновок, якого дійшов 2004 року: і тоді, і нині Україна має саме стільки націоналізму, скільки потрібно, щоб утримувати відносну політичну стабільність і будувати демократію, а досвід Помаранчевої революції та її поразки тільки увиразнив те, що вагу національного чинника в публічному дискурсі неабияк перебільшено, адже проблеми українського суспільства пов’язано не так із ідентичнос­тями, як із цінностями, які сповідують еліти та громадяни.

Плохій С. Великий переділ: незвичайна історія М. Грушевського/ С. Плохій. – К.: Критика, 2011. – 599 с.

Книжка професора Гарвардського університету Сергія Плохія є першою спро­бою не тільки політичної, але також інтелектуальної біографії Михайла Гру- шевського на тлі ідейних колізій його доби. Життєвий і науковий шлях найви- датнішого українського історика XX століття розглянуто в контексті поразки та розпаду всеросійського історичного наративу і постання національної версії українського історіописання. Заперечивши «звичайну» схему руської історії, Грушевський витворив «незвичайний» на той час конструкт історії української, який започаткував переділ історичного простору між імперським і національни­ми наративами і став передумовою розвалу спершу Російської імперії, а згодом Совєтського Союзу. Аналізуючи у своїй праці обидві ідентичності Михайла Грушевського - історика та політика, дослідник пропонує цілком нове бачення його ролі у підважуванні та руйнуванні імперської ідеї триєдиної російської нації та формуванні українського національного проекту.

Яковенко Н. Вступ до історії/ Н. Яковенко. – К.: Критика, 2007. – 375 с.

В новій книжці чільного українського історика, професора Києво-Могилянської ака­демії Наталі Яковенко захопливу розповідь про виникнення історії як науки та роз­виток історичних поглядів від Античности до наших днів поєднано з ґрунтовним аналізом епістемологічних підвалин і філософських контекстів історичного знання та проникливими рефлексіями над засадами й мотиваціями власного фаху, а також із цілком практичними порадами, покликаними допомогти історикові-початківцю опа­нувати основи обраного ремесла та навчитися професійного ставлення до роботи з джерелами й написання дослідницького тексту. Видання, що є водночас і науково-по- пулярною міждисциплінарною синтезою, і свого роду навчальним посібником ново­го типу, і спеціяльною розвідкою, призначено водночас як широкому читацькому за­галові любителів історії, так і університетській авдиторії, викладачам і студентам, а також науковцям у різних царинах гуманістики.

Ілюстрована історія Києва. – К.: Фенікс, 2012. – 424 с.: іл.

Український гуманітарний огляд/ Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Т-во дослідників Центрально-Східної Європи. – К.: Критика, 2001. – Вип. 6. – 277 с.

Книжку головного редактора часопису «Кри­тика», професора Гарвардського університету Григорія Грабовича присвячено найконтроверсійнішим пи­танням історії модерної української літератури та фун­даментальній ревізії традиційних концепцій і уста­леного літературного канону. Публіковані протягом останніх десятиліть здебільшого англійською мовою, теоретичні, історіографічні, компаративістські та дже­релознавчі праці, що склали збірку, утворюють ціліс­ність, яка уможливлює суттєве переосмислення ук­раїнського культурного й інтелектуального процеси Окрім виправлених і розширених редакцій тих стате що ввійшли до першого видання, книжка містить е й ґрунтовний есей «У пошуках великої літератури • та гостро полемічні розвідки, друковані на шпальтах «Критики».

Беркгоф К. Жнива розпачу: життя і смерть в Україні під нацистською владою/ К. Беркгоф. – К.: Критика, 2011. – 455 с.

Монографію голандського історика Карела Беркгофа присвячено дослідженню повсякден­ного життя та стратегій виживання під нацистською окупацією в 1941-1944 роках населення «найбільшої колонії нацистської Німеччини» — Райхскомісаріяту Україна, який охоплював чима­лу частину українських теренів. Будучи прихильником антропологічного підходу, автор наголо­шує саме «людську» історію, а не політичну чи інституційну, і територіяльну, а не національну чи етнічну, і тому не обмежується самими лише українцями, а приділяє належну увагу всім мешканцям краю, зокрема описує геноцид євреїв і ромів, становище росіян і «фольксдойчів», українсько-польський конфлікт на Волині тощо. Окремо зіставлено побут на селі та в місті, до­сліджено долю військовополонених, совєтський і націоналістичний партизанські рухи, феномен колаборації, перебіг примусових депортацій, культурне та релігійне життя. Особливо важливим є висвітлення штучного голоду в Києві, який автор порівнює з Голодомором 1933-1934 років, а також аналіз етнічних ідентичностей та політичних лояльностей і висновок про вплив совет- ських репресивних практик на творення ментальности, що зумовила брак солідарности й опору окупантам в обставинах терору та масового нищення. Зіперта на дуже широкий масив архівних документів, публікацій і опитувань, монографія стала, на думку критиків, взірцево новатор­ською, проривною та найгрунтовнішою студією свого предмета. Вона стане в пригоді і фахів­цям - історикам, соціологам, культурологам, політологам, і всім, хто цікавиться історією Другої світової війни та України в XX столітті.

Енциклопедія історії України: у 10 т./ Під ред.: В. А. Смолій та ін.. – К.: Наук. думка, 2012. – Т.9: Прил – С. – 2012. – 944 с.: іл.

Енциклопедія історії України: у 10 т./ Під ред.: В. А. Смолій та ін.. – К.: Наук. думка, 2012. – Т.10: Т – Я. – 2013. – 784 с.: іл.

«Справжній суд історії ще попереду» Загальна редакція та вступ Ю. Шаповала. -К.: АДЕФ-Україна, 2011. - 1120 с.

Книга містить унікальні щоденникові записи і спогади одного з найцікавіших українських політиків XX століт­тя Петра Шелеста, а також документи і матеріали про його життєвий шлях і діяльність. Автори-упорядники прагну­ли створити об'єктивне уявлення, реалістичний портрет Петра Шелеста як людини і керівника. Видання містить також інтерв'ю тих, кому довелося знати Петра Шелеста або працювати з ним.

Розрахована на всіх, хто цікавиться історією.

Кравченко В. Україна, Імперія, Росія: вибр. ст. з модерної історії та історіографії/ В. Кравченко. – К.: Критика, 2011. – 544 с.

Статті, вміщені у збірнику «Україна, Імперія, Росія», становлять час­тину наукового доробку одного з провідних українських історіографів професора Харківського національного університету ім. Каразіна Во­лодимира Кравченка. Пропоновані читачеві розвідки висвітлюють різ­номанітні проблеми історії, історичної пам’яті й ідентичності україн­ського суспільства від XVIII століття до сьогодення. Автор аналізує рецепцію Переяславської Ради та постаті гетьмана Івана Ма­зепи, досліджує перебіг українсько-російських стосунків і ставлення українців до Російської імперії протягом останніх століть, висвітлює інтелектуальну історію Слобожанщини, передусім Харківського уні­верситету, висвітлює ті чи ті аспекти життя і творчості його чільних професорів, зокрема Дмитра Багалія та ін.

Заярнюк А. Ідіоми емансипації: «визвольні» проекти і галицьке село у середині 19 ст./ А. Заярнюк. – К.: Критика, 2007. – 335 с.

Монографія львівського історика Андрія Заярнюка написана в жанрі соціяльної історії і розповідає про східногалицьких селян середини XIX ст. - часу, коли вони переживали радикальну трансформацію. Глобальні зрушення в Австрійській імперії, пов’язані з революцією 1848 р., конституційними й ліберальними реформами 1860-х рр., змінили правовий статус селян, уможливили їхню участь у політичному житті, надали їм певних свобод, змінили правовий статус землеволодіння і вплинули на економічну діяльність. Більше за те, середина XIX ст. була епохою, коли селяни зіткнулися з національними рухами і проектами. В книжці досліджено, як відбувалася реальна емансипація у Східній Галичині і як вона змінювала соціяльні практики, що стосувалися галицьких селян. Але ці практики неможливо ні зрозуміти, ні пояснити, не врахувавши мови процесу емансипації - певних формул, що ними послуговувалися для обґрунтування змін і для пояснень чинних практик та підставових уявлень, з яких ці формули поставали.

Єжи Гедройць та українська еміграція: листування 1950-1982 рр./ Упоряд. Б. Бердиховська. – К.: Критика, 2008. – 752 с.

В томі, що продовжує цикл видань «Критики», присвячених історії польсько-українських стосунків (як-от збірник «Простір свободи. Україна на шпальтах паризької “Культури”» чи воєнний щоденник Анджея Бобковського «Війна і спокій»), вміщено вибране листування редактора паризького часопису «Культура» Єжи Ґедройця (1906-2000) з еміґрантами-українцями - науковцями, літераторами, громадськими діячами, зокрема з Іваном Кедриним-Рудницьким, Іваном Кошелівцем. Юрієм Лавріненком, Борисом Левицьким, Іваном Лисяком-Рудницьким. Богданом Осадчуком і Юрієм Шевельовим. Опубліковані листи по­дають не лише багатий матеріял для пізнання та розуміння феномену головного форуму польської інтелігенції, але й чимало цікавих деталей інтелектуального та політичного життя українців в Европі й Америці й докладно ілюструють цілий спектр проблем, що їх протягом другої половини XX століття обговорювали з польськими колегами ліберально налаштовані українські інтелектуали, яких схилив до тривалого спів­робітництва з «Культурою» моральний авторитет Редактора.

Видання містить ілюстративний додаток і ретельно опрацьовані коментарі та покажчики та відкривається переднім словом проф. Богдані Осадчука та ґрунтовним вступом упорядниці - знаної польської укра­їністки д-ра Боґуміли Бердиховської.

Психофізіологічне забезпечення становлення фахівця у про­фесіях типу «людина-людина» : монографія / За ред. О.М. Кокуна. - Кіровоград : Імекс-ЛТД, 2013. - 266 с.

У монографії викладені теоретико-методологічні засади психофізіо­логічного забезпечення становлення фахівців професій типу «людина-лю­дина», встановлені емпіричним шляхом психологічні та психофізіологіч­ні особливості професійного становлення фахівців професій цього типу, а також практичні аспекти психофізіологічного забезпечення становлення фахівців професій типу «людина-людина». Завершує монографію концеп­ція психофізіологічного забезпечення становлення фахівця у професіях типу «людина-людина».

Монографія може становити інтерес для науковців у галузі психофі­зіології, психології праці, практичних психологів, керівників установ та організацій, аспірантів, викладачів.

Психофізіологічне забезпечення готовності студентів до педагогічної діяльності: монографія / за ред. О. М. Кокуна. - К.: Педагогічна думка, 2008. - 296 с.

У монографії викладені теоретико-методологічні і практичні основи психофізіологічного забезпечення готовності студентів до педагогічної діяльності. Перший розділ монографії присвячений розгляду теоретико-методологічних засад подібного забезпечення. У другому розділі наведені, особливості психофізіологічної готовності студентів до педагогічної діяльності в сучасних умовах, визначені під час проведених колективом авторів монографії емпіричних досліджень, і в третьому - надаються методичні рекомендації щодо оптимізації психофізіологічної готовності студентів до педагогічної діяльності. Зокрема авторами розроблені та апробовані підходи, методи, заходи, які можуть застосовуватися з цією метою.

Монографія може становити інтерес для науковців у галузі психофізіології, психології праці, педагогічної психології, практичних психологів, керівників освітніх організацій, аспірантів, викладачів.

Ковпак Д., Каменюкин А.Безопасное общение, или Как стать неуязвимым! — СПб Питер, 2013. — 192 с.

ISBN 978-5-496-00423-7

Что нужно, чтобы стать неуязвимым? Возможно ли сохранять спокой­ствие в любой конфликтной ситуации, не превращаясь ни в молчаливого наблюдателя, ни в яростного борца за справедливость, ни в саркастиче­ского насмешника?

Эта книга научит вас эффективной технике безопасного обшгния. С ее помощью вы сможете противостоять и легкому стрессу, и тяжелому прес­сингу. Воспользуйтесь конкретными советами профессионалов, чтобы до­биваться успеха, избегая нервотрепки.

Стешенко В. В. Ясновидець (Ясновидець Дід Петро). Книга № 1 для тих, хто прагне Жити щасливо! / Стешенко В. В.— К. : Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2012.— 512 с. : ід., портр.

ISBN 978-617-615-016-9

Книга про надзвичайну Людину, наділену Божим даром зцілення душі й тіла та бачення правди. До книги ввійшли пророцтва, настанови, прості й дієві поради для підтримання та відновлення здоров’я від найсильнішого ясновидця України Петра Дементійовича Утвенка.

Мета цієї книги — пробудити свідомість до здоровішого та щасли­вішого життя. Розрахована на широке коло вдумливих читачів.

Філософія: Підручник / Бичко І. В., Бойченко І. В., Табач- ковський В. Г. та ін. — 2-ге вид., стереотип. — К.: Либідь, 2002 — 408 с.

У підручнику автори переосмислюють традиційний монологічний моні­стичний підхід до програми викладання філософії у вищій школі, відмовляються від жорстко альтернативного тлумачення філософії за «формулою»: або матеріалізм, або ідеалізм. Натомість пропонується діалогічні: плюралістичний підхід та сучасне гуманістичне, екологічно виважене розуміння філософського знання з елементами творчого діалогу щодо відмінних позицій.

Для студентів вищих закладів освіти.

Энтони Р. Э56 Главные секреты абсолютной уверенности в себе. — СПб.: Питер,

2013. — 224 с.: ил. — (Серия «Сам себе психолог»),

Как добиться абсолютной уверенности в себе? Те, кто советует вам воспитывать силу воли, правы, но они не так далеко продвинулись на пути к цели. Одного решения преуспевать и вести более плодотворный, творческий образ жизни недостаточно, ибо оно не затрагивает суть проблемы, которая заключается в ошибочном восприятии. Как только мы правильно оценим положение вещей и истолкуем свое окружение в истинном свете, мы сможем изменить себя. Только изменив себя, можно обрести стопроцентную уверен­ность в себе!

Оніщенко, О. І. Художня творчість: проект некласичної естетики : монографія / О. І. Оніщенко. - К.: Ін-т культурології АМУ, 2008. - 232 с. - Бібліогр. : с. 220-230.

У монографії розглядається феномен художньої творчості - одна з пріоритетних проблем дискурсу некласичної естетики, що в дру­гій половині XIX - XX ст. зумовила активні теоретичні пошуки при її висвітленні (А.Шопенгауер, М. Гюйо, 3. Фрейд, К. Ґ. Юнг, Е. Па- нофскі та ін.).

Автор використовує потенціал міжнаукового діалогу, який актуа­лізує вихід у площину естетики, культурології, мистецтвознавства, етики, психології, що відкриває можливості для всебічного осмис­лення проблеми художньої творчості в умовах XXI ст.

У монографії реконструйовано один із наріжних принципів не­класичної естетики - паритетний підхід. Теоретико-методологічні розвідки конкретизуються на прикладах осмислення творчих лабо­раторій видатних митців світу - Е. Т. А. Гофмана, С. Цвейга, К. Ман­на, Л. Вісконті, Г. Міллера, М. Павича та ін.

Для фахівців у галузі естетики, теорії та історії культури, мистецт­вознавства, викладачів і студентів гуманітарних спеціальностей.

Юркевич Памфіл. Історія філософії права; Філософія права; Філософсь­кий щоденник. - Вид. друге. - К.: Ред. журн. “Український Світ”, 2000. - 756 с.: портр.

Памфіл Данилович Юркевич (1826-1874) - найвидатніший український філософ XIX століття. Уміщені в цій книзі фундамен­тальні теоретичні праці П. Юркевича збереглися у рукописах його лекційних курсів. Це видання рукописної спадщини відкриває аб­солютно нову й невідому (навіть вузькому колу фахівців) сферу філософського доробку мислителя — його дослідження у царині держави і права, національного духу та моралі, соціальної струк­тури суспільства і т. ін. В “Історії філософії права” П. Юркевич розглядає: які правомірні стосунки “людство вважало за найкращі норми життя”, а у “Філософії права”: які правомірні стосунки “треба визнати за постійний ідеал”. Філософський щоденник є важливим документом формування філософсько-правової думки П. Юркевича, яка на повну силу виявилася у його фундаменталь­них теоретичних працях.

Видання адресоване викладачам і студентам навчальних зак­ладів із філософською, правничою й загальногуманітарною спеціа­лізацією, усім, хто прагне збудувати на правовій основі Українсь­ку державу й досягти правових стосунків з іншими державами.

Єрмоленко В. Оповідач і філософ: Вальтер Беньямін та його час/ В. Єрмоленко. – К.: Критика, 2011. – 279 с.

Книжку історика філософії, есеїста і перекладача Володимира Єрмоленка присвячено творчості Вальтера Беньяміна (1892-1940) - одного з найупливовіших філософів XX століття. В центрі авторової уваги - засадничі топоси Беньямінового мислення, зокрема образи оповідача, фланера та колек­ціонера, теми міського простору та його трансформацій, феномени пам'яті й апокаліптичного очікування, поняття аури та аналогії. Водночас життя та ідеї Беньяміна постають як певна призма, що крізь неї дослідник намагаєть­ся робити «фотознімки» епохи, насамперед німецької та французької гума­ністки, літератури та мистецтва, загалом інтелектуального побуту 1920-х - 1930-х років. Поруч із Беньяміном на цих «фотознімках» з'являються інші чільні постаті тієї доби, як-от Фройд і Пруст, Бретон і Арагон, Гайдегер і Арендт, Лукач і Адорно, Гофмансталь і Краус, Бльох і Кракауер, Шолєм і Деблін, що їх усіх пов'язує між собою головна тема книжки: драматичне та парадоксальне переплетення сучасносте й архаїки в інтелектуальній атмос­фері першої половини XX століття та зумовлений цим феномен «антимодерного модерну». Книжку щедро ілюстровано портретами згадуваних осіб і світлинами паризького фотографа Ежена Атже, що правлять за свого роду візуальний код Беньямінової філософії.

Тарас Шевченко в критиці. - Київ: Критика, 2013. - Том І: При­життєва критика (1839-1861) / Заг. ред. Григорія Грабовича; упоряд. Олександра Бороня і Михайла Назаренка; комент. Олександра Бороня, Степана Захаркіна, Михайла Назаренка, Олеся Федорука. - їх, 804 с. ІБВК 978-966-8978-69-2 ISBN 978-966-8978-55-5 (том І)

Двотомне видання «Тарас Шевченко в критиці» є найповнішим на сьогод­ні коментованим зібранням опублікованих за життя й у перший рік по смер- ти Шевченка текстів про його літературну й образотворчу спадщину. Статті, рецензії, нотатки, принагідні згадки українською, російською, польською, німецькою та іншими мовами наведено здебільшого в повному обсязі, - зо­крема й дописи, присвячені не тільки Шевченкові особисто, а й українській літературі загалом, збірникам, де було опубліковано його твори, книжкам, тощо. Чимало публікацій запроваджено до наукового вжитку вперше. Майже всі тексти подано за першодруками. Крім текстологічного та реального коментаря, зведення містить анотований покаж­чик імен, а також покажчики Шевченкових творів і періодичних та продо­вжуваних видань. Том І охоплює матеріали, що з’явилися за життя Шевченка.

Гундорова Т. ПроЯвлення Слова: дискусія раннього укр. модернізму/ Т. Гундорова. – К.: Критика, 2009. – 448 с.

Нове, доповнене та перероблене видання монографії Тамари Гундорової «ПроЯвлення Слова» - книжки, знакової для українського літе­ратурознавства середини 1990-х років, - нагадує про досвід раннього модернізму початку XX століття, коли започатковувалися нові фор­ми літературности, і є своєрідною апологією свідомости модерну. Пе­редчуття духу постмодерну в середині 1990-х дало змогу в першому варіянті монографії розглядати злами та переходи нової свідомости початку XX століття в українській літературі як варіянт справджено­го модерну. Із перспективи після-постмодерної нового змісту набува­ють авторчині тези про трансмодерність українського модерного про­екту, про існування інших модернізмів: національних, тендерних, колоніяльних, про явище модернізму як естетичного гнозису.

Тарас Шевченко і Полтавщина / авт.-уклад. О. А. Білоусько, Т. П. Пустовіт; Полт. обл. держ. адмін.; Полт. обл. рада; Держ. архів Полт. обл.; Полт. краєзн. музей; Центр досп. іст. Полтавщини.- Полтава: TOB «АСМІ», 2014. - 500 с.: іл„ табл., схеми, портр.

ISBN 978-966-182-293-0

У книзі висвітлюються різноманітні аспекти зв'язків Т. Г. Шевченка з Полтавщиною протягом життя та посмертного існування українського генія і пророка. Відомі теми доповнені контроверсійними матеріалами, рідкісними документами. Тексти супроводжуються численними ілю­страціями.

Для широкого кола шанувальників Великого Кобзаря та історії Пол­тавщини.

Ревакович М. Persona non grata: нариси про Нью-Йоркську групу, модернізм та ідентичність/ М. Ревакович. – К.: Критика, 2012. – 336 с.

Книжка американсько-української поетки, перекладачки, літературного критика і літературознавиці д-ра Марії Ревакович містить вибрані статті й есеї, написані протягом двох останніх десятиліть і присвячені переваж­но феноменові Нью-Иоркської групи, а також історії і теорії українського модернізму та проблемам творення ідентичности у літературі часів Неза­лежносте. В першій частині поезію Нью-Йоркської групи - і цілого гурту загалом, і окремих його учасників, насамперед Емми Андієвської, Патри­ції Килини та Богдана Рубчака, - розглянуто в естетичному, тематичному та дискурсивному аспектах і вписано у контексти як українського літера­турного процесу (еміграційного та материкового), так і західного модер­нізму. У другій частині проаналізовано окремі явища української літера­тури минулого і нинішнього століть, від раннього модернізму (декадансу) до постмодернізму, з перспективи тендеру, географії, мови та ідентичнос­тей. Більшість пропонованих тут розвідок українською мовою виходить у світ уперше; переклади заавторизовано, переглянуто і виправлено.

Ревакович М. Persona non grata: нариси про Нью-Йоркську групу, модернізм та ідентичність/ М. Ревакович. – К.: Критика, 2012. – 336 с.

Книжка американсько-української поетки, перекладачки, літературного критика і літературознавиці д-ра Марії Ревакович містить вибрані статті й есеї, написані протягом двох останніх десятиліть і присвячені переваж­но феноменові Нью-Иоркської групи, а також історії і теорії українського модернізму та проблемам творення ідентичности у літературі часів Неза­лежносте. В першій частині поезію Нью-Йоркської групи - і цілого гурту загалом, і окремих його учасників, насамперед Емми Андієвської, Патри­ції Килини та Богдана Рубчака, - розглянуто в естетичному, тематичному та дискурсивному аспектах і вписано у контексти як українського літера­турного процесу (еміграційного та материкового), так і західного модер­нізму. У другій частині проаналізовано окремі явища української літера­тури минулого і нинішнього століть, від раннього модернізму (декадансу) до постмодернізму, з перспективи тендеру, географії, мови та ідентичнос­тей. Більшість пропонованих тут розвідок українською мовою виходить у світ уперше; переклади заавторизовано, переглянуто і виправлено.

Чернецький В. Картографуючи посткомуністичні культури: Росія та Україна в контексті глобалізації/ В. Чернецький. – К.: Критика, 2013. – 432 с.
У порівняльній історико-теоретичній розвідці професор славістики і тендер­них студій Маямського університету (Огайо, США) історик літератури та кіна, критик і перекладач Віталій Чернецький, залучаючи до обговорення дискусії про постмодернізм, постколоніялізм і посткомунізм, аналізує на матеріялі постсовєтської літератури, а також інших мистецтв (архітектури, живопису, кіна, перформансу тощо) нові явища і тенденції в культурі України та Росії, що постали впродовж останніх десятиріч XX — початку XXI століття, картографує їх і ставить у щільний контекст соціокультурних транс­формацій. Культурна глобалізація і «другий світ», соц-арт і магічний реалізм, карнавал і гетеротопії, колізії тілесности та сексуальносте, Тендерного та національного, жіночого письма та квір-естетики — все це стає об’єктом концептуально проривного дослідження одного з чільних американсько- українських науковців покоління 2000-х.

Циганкова Е. Сходознавчі установи в Україні: радянський період/ Е. Циганкова. – К.: Критика, 2007. – 292 с.У книжці висвітлено той період розвитку сходознавства в Україні, коли воно виокремилося в самостійний науко­вий напрям і мало розгалужену мережу спеціяльних уста­нов (академічна Катедра арабо-іранської філології та тюр­кології з підлеглими їй комісіями, Всеукраїнська наукова асоціяція сходознавства, Державний український нау- ково-дослідний інститут сходознваства тощо), кожній із яких присвячено окремий нарис. Багато уваги приділено політичному й ідеологічному чинникам, які деформували інтелектуальне життя країни і руйнували розвиток науки. Дослідження виконано на широкому масиві документаль­них джерел, багато з яких запроваджено до фахового обігу вперше.
Catalogue of cultural property stolen from Ukrainian state museums, reserves, institutions and private collections (1999-2009)The catalogue was prepared basing on the materials provided by the Ministry of Internal Affairs of Ukraine, Ministry of Culture and Arts of the Autonomous Republic of Crimea, Main Department of Culture and Arts of Kiev City State Administration, as well as departments of culture of oblast state administrations. This publication is intended for use by the employees of customs and law enforcement agencies, Ukrainian diplo­matic missions abroad, collectors, and wide circle of art lovers, all those who are not indifferent to the problems of preservation of the national cultural property. Cata­logue publishers expect it to be useful for all those who strive to fight against illicit traffic of cultural property both in Ukraine and abroad. Anyone who discovers cultural property items included into this catalogue is asked to contact following government department:
Шейко В.М., Богуцький Ю.П.Ш41 Формування основ культурології в добу цивілізаційної глоба­лізації (друга половина XIX — початокXXI ст.). Монографія. — К.: Генеза, 2005. - 592 с.ІSBN 966-504-469-9Монографія є першим у вітчизняній історико-філософській думці узагальненим осмисленням процесів генези та трансформації глобальних цивілізаційних проблем культурології другої половини XIX — початку XXI ст.Аналізується формоутворююча роль культури у визначенні цивілі­зації,характеризуються методологічні можливості цивілізаційного підходу і особливо —синергетичної парадигми у розгляді історико-культурологічних процесів.Висвітлюється значення психоаналізу для культурології та її творця і носія — людини. Акцентується увага на взаємозв’язку психоаналізу, куль­тури та художньої творчості.Для науковців, викладачів філософії, історії, етнології,психології, археології, мистецтвознавців, студентів, аспірантів, докторантів та чи­тачів, які цікавляться проблемами формування культурології як науки.
Історія Національної академії наук України. 1951-1955 : Частина 1. Доку­менти і матеріали / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архіво­знавства; Ін-т української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського / ред- кол. : О. С. Онищенко (голов, ред.) [та ін.] ; упоряд.: Л. М. Яременко, С. В. Старовойт, Т. В. Брязкало, Г. В. Індиченко. - К., 2012. - 884 с. - (Джерела з історії науки в Україні). ISBN 978-966-02-6667-4 (Ч. 1) Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяль­ності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та мало­відомі архівні документи, матеріали періодичних видань, що характеризують діяльність АН УРСР протягом 1951-1955 рр. Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.
Історія Національної академії наук України. 1951-1955 : Частина 2. Додатки / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т архівознавства; Ін-т укра­їнської археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського / редкол.: О. С. Они­щенко (голов, ред.) [та ін.]; упоряд.: Л. М. Яременко, С. В. Старовойт, Г. В. Індиченко, О. І. Вербіцька, С. М. Коваленко, Є. С. Костюк, І.М. Шихненко. - К., 2012. - 916 с. - (Дже­рела з історії науки в Україні).ISBN 978-966-02-6668-1 (Ч. 2)Дана книга є продовженням першої частини збірника документів і матеріалів «Істо­рія Національної академії наук України. 1951-1955». До цієї частини збірника включено «Додатки», що є науковими розробками колективу Інституту архівознавства НБУВ. Мате­ріали другої частини збірника сприяють заповненню джерельних інформативних прога­лин, які не вдалося висвітлити документально в першій частині.Книга розрахована на науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.

Козюра І. Незабутні/ І. Козюра, В. Козюра. – Лубни: Інтер-Парк, 2014. – 52 с.У книзі вміщено історико-краєзнавчі розвідки та дослідження авторів, які були опубліковані на сторінках рекламно-інформаційного видання «Вісник» (м. Лубни) в 2013 – 2014 р. р.Книга розрахована на читачів середнього та старшого шкільного віку, всіх не байдужих до історії рідного краю. Хало О. Корона Вишневецьких: істор. роман-хроніка/ О. Хало. – К.: Вид-во «Преса України», 2011. – 440 с.В основу книги покладено події від поразки Северина Наливайка під Лубнами в 1596 році до сходження в 1669 році на трон Речі Посполитої останнього представника королівської гілки князів Вишневецьких – Міхала-Корибута. На тлі тогочасних міжнародних відносин різних держав показано становлення козацтва як вирішальної військової сили в утвердженні самостійності України, правдиво змальовано славних ватажків і гетьманів доленосного рицарства, відтворено запровадження церковної унії 1596 р. та боротьбу з нею.Через глибокі дослідження малознаних історичних фактів зображено складний шлях роду Вишневецьких до здобуття королівської корони.Роман сприяє пробудженню цікавості до правдивої історії та виховує почуття справжнього патріотизму. Лубенщина від витоків до сьогодення: історико-краєзнавче видання/ Лубенська р-на рада, Лубенська р-на держ. адмін., сільські ради Лубенського р-ну та ін. – Лубни, 2013. – 136 с.У цьому виданні вміщено інформацію про історичні події, факти, перекази та легенди віковічного Лубенського краю; про людей, які своєю невтомною, плідною працею примножують його багатство і славу. Рожко В. Є. Архієпископ Варлаам Шишацький: шлях до автокефалії/ В. Є. Рожко. – Луцьк: ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2014. – 176 с. Нове дослідження Володимира Рожка є вагомим внеском у церковно-історичну волиніану. Праця ґрунтовно досліджує життя і творчість на духовній ниві видатного сина України, праведника святого українського православ’я архієпископа Могильовського і Вітебського Варлаама Шишацького, який задля ідеї автокефалії нашої церкви пожертвував своїм становищем і, зрештою, життям.Яковлева Л. Найдавніше мистецтво України. – К.: Стародавній Світ, 2013. – 288 с.: 246 іл. Найдавніше мистецтво України посідає важливе місце у первісному мистецтві Європи. Вишукані витвори мобільного мистецтва, скульптура, прикраси, орнамент та оригінальна архітектура жител із кісток мамонта розкривають високохудожню властивість і своєрідність найдавнішого мистецтва України. Монографія представлена Л. Яковлевою є першою узагальнюючою працею, яка охоплює всі художні галузі палеолітичного мистецтва України, розкриває його роль і функції у первісному суспільстві.

/Files/images/aaa/93.jpg/Files/images/aaa/94.jpg/Files/images/aaa/95.jpg/Files/images/aaa/96.jpg

/Files/images/aaa/222.jpg/Files/images/aaa/444.jpg/Files/images/aaa/555.jpg/Files/images/aaa/666.jpg/Files/images/aaa/777.jpg/Files/images/aaa/888.jpg/Files/images/aaa/999.jpg

/Files/images/aaa/101.jpg/Files/images/aaa/111.jpg/Files/images/aaa/333.jpg

/Files/images/aaa/01.jpg/Files/images/aaa/02.jpg/Files/images/aaa/03.jpg/Files/images/aaa/05.jpg/Files/images/aaa/07.jpg/Files/images/aaa/08.jpg/Files/images/aaa/09.jpg/Files/images/aaa/10.jpg/Files/images/aaa/11.jpg/Files/images/aaa/12.jpg/Files/images/aaa/4.jpg/Files/images/aaa/6.jpg

/Files/images/foto_6/Рисунок1.jpg/Files/images/foto_6/Рисунок2.jpg/Files/images/foto_6/Рисунок3.jpg/Files/images/foto_6/Рисунок4.jpg/Files/images/foto_6/Рисунок5.jpg

/Files/images/foto5/Рисунок1.jpg/Files/images/foto5/Рисунок2.jpg/Files/images/foto5/Рисунок3.jpg/Files/images/foto5/Рисунок4.jpg/Files/images/foto5/Рисунок5.jpg/Files/images/foto5/Рисунок6.jpg/Files/images/foto5/Рисунок7.jpg/Files/images/foto5/Рисунок8.jpg/Files/images/foto5/Рисунок9.jpg

/Files/images/foto4/Рисунок1.jpg/Files/images/foto4/Рисунок2.jpg/Files/images/foto4/Рисунок3.jpg/Files/images/foto4/Рисунок4.jpg/Files/images/foto4/Рисунок5.jpg

/Files/images/svt_pochinatsya_z_lyubov/Рисунок1.jpg/Files/images/svt_pochinatsya_z_lyubov/Рисунок2.jpg/Files/images/svt_pochinatsya_z_lyubov/Рисунок3.jpg/Files/images/svt_pochinatsya_z_lyubov/Рисунок4.jpg/Files/images/svt_pochinatsya_z_lyubov/Рисунок5.jpg/Files/images/svt_pochinatsya_z_lyubov/Рисунок6.jpg/Files/images/svt_pochinatsya_z_lyubov/Рисунок7.jpg/Files/images/svt_pochinatsya_z_lyubov/Рисунок8.jpg/Files/images/svt_pochinatsya_z_lyubov/Рисунок9.jpg

/Files/images/1.jpg/Files/images/10.jpg/Files/images/11.jpg/Files/images/12.jpg/Files/images/13.jpg/Files/images/14.jpg/Files/images/15.jpg/Files/images/16.jpg/Files/images/2.jpg/Files/images/3.jpg/Files/images/4.jpg/Files/images/5.jpg/Files/images/6.jpg/Files/images/7.jpg/Files/images/8.jpg/Files/images/9.jpg

/Files/images/foto/Рисунок 36.jpg

/Files/images/foto/Рисунок32.jpg

/Files/images/foto/Рисунок33.jpg

/Files/images/foto/Рисунок34.jpg

/Files/images/foto/Рисунок36.jpg

/Files/images/foto/Рисунок37.jpg

/Files/images/foto/Рисунок38.jpg

/Files/images/foto/Рисунок39.jpg


























































































Цікавинка тижня

Кідрук М. Твердиня: роман/ М. Кідрук. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 592 с., іл.

Максим Кідрук – відомий український письменник, який впевнено просувається до літературного Олімпу. Серед письменницьких нагород молодого автора – премії конкурсів «Коронація слова», «Найкраща українська книга» від журналу «Кореспондент», диплом «Відкриття року» від книготорговельної мережі «КС». Автор першого українського технотрилера «Бот» уже здобув визнання критиків не тільки на території України, а й за її межами. Зараз до вашої уваги ми хочемо представити останній роман Макса Кідрука «Твердиня».

Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому старовинні племена заховали найбільші запаси золота. П’ятеро друзів вирушають на пошуки цього таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. Та чи вони перші, хто доклав зусиль для того, щоб легко розбагатіти?

Вони ще не знають, що з цих місць ніхто не повертався живим…

/Files/images/foto/твердиня.jpg

УРА! НА АБОНЕМЕНТІ НОВІ

КНИГИ!

Довгоочікувана партія нових книг днями надійшла до фондів Абонементу. Ця радісна подія відбулася за сприянням Лубенської районної організації Партії регіонів, яка надала кошти для придбання літератури.
Діапазон нових надходжень широкий – це і останні книги поетів-земляків і різножанрові твори сучасних вітчизняних та зарубіжних письменників.
Шанувальники детективного жанру зможуть отримати задоволення від нових романів: А. Дишева, М. Нестєрова, М. Шахова, Б. Акуніна, Є. Сухова та ін.
/Files/images/foto/IMG_2908.JPG
Поціновувачам фантастики, ми маємо надію, прийдуться до вподоби новинки із серії « Stalker » та пригодницько-фантастичні романи А.Бушкова, В. Шалигіна та Холлі Блек.

/Files/images/foto/IMG_2910.JPG

Не залишили ми поза увагою і жіночу аудиторію. Проникливі романи улюблених та добре знаних письменниць:А. Знаменської, Т. Устінової, Т. Алюшиної, І. Волчок, Є. Арсеньєвої та багатьох інших викличуть шквал позитивних емоцій у наших читачок.

/Files/images/foto/IMG_2906.JPG

Відрадним є те, що завдяки новому надходженню літератури, читачі нашої книгозбірні зможуть відкрити для себе ряд нових літературних імен, таких як: Й. Гольман, В. Колочкова, К. Ессекс, Н. Павліщева, Т. Алєксєєва, Т. Корсакова.

/Files/images/foto/IMG_2914.JPG

Тож запрошуємо всіх на Абонемент!
ПРИХОДЬТЕ ДОЛУЧАЙТЕСЬ
РАДІЙТЕ РОЗМАЇТТЮ КНИЖКОВИХ НОВИНОК
ЧИТАЙТЕ НАСОЛОДЖУЙТЕСЬ


Цікавинка тижня

Людяність у нелюдяний час/ Упоряд. В.С. Тиліщак, В.М. Яременко. – Львів: Часопис, 2013. – 236 с.

Для усіх, хто цікавиться минулим України та кому не байдужа пам’ять про трагічні події в її житті, пропонуємо до уваги книгу, присвячену доброчинцям, які у роки Голодомору 1932 – 1933 рр. допомагали вижити тим, хто голодував.

У видання подано інформацію про понад 140 праведних людей часів Голодомору, прізвища та імена яких встановлено на основі документальних даних та усних свідчень.

Серед хаосу, безкінечної вервиці смертей і страху 1932 – 1933 років залишалися люди, які не злякалися, не втратили благородства і протягнули руку допомоги приреченим. Нерідко наслідки ставали фатальними для самих рятівників, які опинялися перед загрозою розстрілу чи депортації. Проте ніщо не зупиняло людей, імена яких у цій книзі. Сьогодні їхні долі нагадують нам, що героїзм можливий завжди.

/Files/images/foto/s11149971.jpg



/Files/images/foto/Рисунок 5.jpg

/Files/images/foto/Рисунок1.jpg

/Files/images/foto/Рисунок2.jpg

/Files/images/foto/Рисунок4.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1427