Завідувачка - Білик Наталія Степанівна

http://berezotochalib.blogspot.com/ - Блог Березотіцької сільської бібліотеки

Виставка – вшанування «Любов’ю огорни героїв,Україно.

20 лютого День пам'яті Героїв Небесної Сотні. В цьому році відзначається четверта річниця від дня, коли відстоюючи права демократії і свободу на Майдані загинули перші 100 осіб, яких пізніше назвали "Небесною Сотнею".

З цієї нагоди працівниками Березотіцької сільської книгозбірні було організовано виставку - вшанування «ЛЮБОВ'Ю ОГОРНИ ГЕРОЇВ, УКРАЇНО».

Кращої ніж рідна мова не буває.

Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної і культурної багатоманітності.

Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу. Мова - духовний скарб нації.

В Березотіцькій сільській бібліотеці з цього приводу для учнів 5 - 7 класів було проведено мовознавчий калейдоскоп «Кращої ніж рідна мова не буває». Юні читачі з цікавістю слухали старовинну легенду про українську мову, яку їм розповіла завідувач книгозбірнею Наталія Білик. Бібліотекар Лариса Павлунік підготувала та провела мовознавчі ігри "Закінчи рифму", "Алфавіт", "Імена". Діти з радістю розповідали вірші та прислів'я про мову.

Зустріч з поезією Наталі Баклай у Березоточі.

Бібліотеки Лубенщини – традиційне місце для зібрань людей творчих та тих, хто вміє відчувати душею красу поетичного слова. До Березотіцької сільської книгозбірні на зустріч до читачів завітала талановита поетеса, член спілки письменників України Наталя Баклай. Від жителів села знану землячку привітали завідувач сільською бібліотекою Наталія Білик та директор сільського будинку культури Олексій Білокур. Вони презентували гості символічний коровай та пісню «Березоточа». У чарівний світ поезії запросили присутніх працівники Лубенської районної бібліотеки імені Володимира Малика Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук. Вони зазначили, що поезію Наталі Михайлівни вирізняє окриленість та народність – від землі та води та запросили її до слова.


В переповненій залі шанувальники творчості поетеси, затамувавши подих, слухали розповідь надзвичайно талановитої жінки та її неповторні поетичні рядки. Під час заходу лунали вже відомі вірші та поезії з нової збірки «Жінка з віршами», яка нещодавно вийшла з друку у видавництві «Лубни». Автор і на її сторінках лишилася вірною сповідальності та щирості, з якими йде до читача.

Поезія сповнена життєстверджуючою енергією, любов’ю до людини, до рідної землі не залишила байдужими присутніх - старшокласників Березотіцької школи та постійних відвідувачів сільської книгозбірні. Учасники заходу також мали змогу познайомитись з творчим здобутком Наталі Баклай представленим на книжковій виставці «Лубенська Чураївна» та підготовленої до ювілею поетеси.

Душевності та ліричності дійству додала пісня «Дорогу додому», яку виконали художній керівник Березотіцького БК Ольга Чоботар та учасниця художньої самодіяльності Віра Черниш.

"Народе мій, до тебе я ще верну..."

12 січня до Березотіцької сільської бібліотеки завітали учні 6 класу разом з вчителем української літератури Ніною Юхимівною Передерій на літературну годину "Народе мій, до тебе я ще верну...", присвячену 80-ій річниці від дня народження українського поета Василя Стуса.
Завідувач книгозбірнею Наталія Білик розповіла про діяльність Української гельсінської групи, яка була першою легальною правозахисною організацією в Українській РСР та відіграла одну з ключових ролей у національно-визвольній боротьбі українського народу, розпочала ненасильницький, легальний і правовий шлях у здобутті Україною незалежності, становленні демократії, поваги до прав людини. До цієї групи належав і Василь Стус - український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, якого називали Шевченком XX сторіччя.
Бібліотекар Лариса Павлунік підготувала відеоматеріали «Із забуття - в безсмертя!», «Василь Стус. Синові", який учні переглянули з великим задоволенням. Також юним користувачам пощастило почути живий голос поета у запису. Пролунали вірші «Осліпле листя відчувало яр...», «На Колимі запахло чебрецем....».
Насамкінець присутні ознайомилися з літературою, яка розповідає про нелегкий життєвий та літературний шлях Василя Стуса.

«Гонорові заготовки»

Під такою назвою 1 листопада в Березотіцькій сільській бібліотеці проведено чергове засідання клубу за інтересами "ГОСПОДАРОЧКА". Захід проходив у формі «смачного дня». Засідання було присв'ячене "кулінарним смаколикам" - розраховане на кулінарів, які можуть виготовити шедевр з овочів, вирощених вдома, з мінімальними затратами.

Члени клубу охоче ділилися своїми кулінарними рецептами, а також секретами їх приготування.

Адже, cмачно і корисно відкрити взимку баночку огірків чи помідорів, грибочків чи кабачків приготовлених саме за власними рецептами, якими господині поділилися та охоче обмінялися під час засідання.

Завідувач книгозбірнею Наталія Білик намагається кожне засідання провести в цікавому форматі - основа якого завжди пов'язана з книгою та бібліотекою.

Програма Volunteer Сommunity у Березоточі.

В перший день осінніх канікул у Березотіцькій сільській бібліотеці було гамірно та весело. До книгозбірні завітала керівник єврейського общинного центру Любов Перебейніс, яка є учасником міжнародної волонтерської програми Volunteer Сommunity. Вона провела для хлопчиків та дівчаток майстер-клас з глинотерапії. Глинотерапія- один з методів арт-терапії, який базується на вільному самовираженні. Під час занять з глиною діти не тільки власноруч створюють різноманітні вироби, але й спілкуються, висловлюють власні думки та вчаться взаємодіяти. Разом з гостею з єврейської громади та бібліотекарем Ларисою Павлунік діти віком від 5 до 12 років визначили, що для таке родина, родинні цінності та створили з глини невеличкий маєток. Любов Перебийніс подарувала бібліотеці гончарну глину від Volunteer Сommunity і тепер юні читачі зможуть постійно брати участь у заняттях з глинотерапії.

Під Крутами там молоде юнацтво

На прю криваву з ворогами стало.

За Україну, славу, честь й богатство

Життя юнацьке своє там віддало.

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут - саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу

за свободу і незалежність. Їх було триста - студенти та гімназисти. Проти них були тисячі - солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії.

Подвигу юнаків, які загинули у битві під Крутами у Березотіцькій сільській бібліотеці була присвячена година пам’яті: "Вам вічна слава, Вам вічна пам’ять", яка відбулася 28 січня. На захід завітали учні 5 класу зі своєю вчителькою Наталія Олексіївна Кокозій.

Крути, без сумніву, були, є і будуть завдяки героїзму молодих студентів, однією з героїчних сторінок нашої історії.

Туристична Європа

Європа, Європа, Європа… Здається, неначе таке просте слово, а скільки в ньому незрозумілого, непізнаного. Думаю, багато користувачів книгозбірні хотіли б дізнатися: що таке Європа? У пункті Європейської інформації працівники Березотіцької сільської бібліотеки підготували захід у вигляді подорожі по країнам Європи. Користувачам були запропоновані путівники з яких вони дізналися як в країнах Європи відпочивають взимку, як розважаються на зимових святах, як зустрічають Новий рік та багато нового та корисного.

2016 рік, указом Президента, оголошений Роком англійської мови в Україні.

Знання англійської мови має важливе значення у житті кожної людини, адже вона визнана мовою міжнародного спілкування.

Особливу важливість вивчення англійської мови дає той фактор, що знаючи дану мову людина має доступ до всіх важливих інформційних ресурсів, як єлектронних, так і друкованих. Ну і звичайно ж варто відзначити той факт, що Інтернет на 57% - англійськомовний.

З метою популяризації англійської мови та літератури по її вивченню, в Березотіцькій сільській бібліотеці організована книжкова виставка під назвою "Вивчай англійську - йди в ногу з часом". Працівники бібліотеки привертають увагу відвідувачів до цієї виставки.

Хрести… Хрести…

Померлих так багато,

Що не усіх земля і прийняла…

За убієнних на весь світ кричати

Нам треба. Пам’ятати все про них

І кожне ім’я злотом написати

Грядущим на скрижалях кам’яних.

Кожного року у четверту суботу листопада в Україні відзначається національний пам'ятний день — День пам'яті жертв голодоморів.

26 листопада в Березотіцькій сільській бібліотеці було проведено Годину спомин: "Голодомор - трагедія українського народу" на заході були присутні учні 7 - 8 класів.

Голодомор став страшною трагедією для українського народу. В історичній літературі немає одностайності щодо причин голодомору 1932 - 1933 років. Радянська історіографія заперечувала існування голодомору, а мільйони жертв називала вигадкою націоналістів. Від нього загинуло в Україні 9 мільйонів людей. Вдумаймося в цю цифру.

Голодомор 1932 - 1933 років - масовий, навмисно організований радянською владою голод, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української ССР.

Юні корисувачі мали змогу переглянути фільм "Голод 33" подіями якого були дуже вражені та схвильовані.

Також наша книгозбірня долучилася до акції, яка проходить по всій Україні "Запали свічку" як символ пам'яті про людей, яких свідомо позбавили життя, застосувавши жахливу зброю масового знищення - штучний голод.

Під покровом Пресвятої Богородиці

Щоб поглибити знання учнів про роль українського козацтва в історії, ознайомити їх з особистістю свята Покрови Пресвятої Богородиці, виховувати любов до рідної землі, її традицій, вірувань, культури працівники Березотіцької сільської бібліотеки запросили до себе на гостини учнів 5 класу разом з учителем української літератури та мови Ніною Юхимівною Передерій на історичну годину "Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра"".
Завідувач бібліотекою Наталія Білик нагадала учням, що тепер 14 жовтня відзначається День українського козацтва та День захисника України.
Славна наша Україна героїчними сторінками своєї історії.
Згадали і про першого гетьмана Дмитра Вишневецького (1550 - 1557) і останнього Кирила Розумовського (1750 - 1764).
Юні користувачі дізналися, що найбільше, а тобто 22 роки гетьманська булава належала Івану Мазепі, який очолював козацтво з 1687 по 1709 роки.
Закінчився захід вікториною по козацтву, яку провела для дітей Лариса Павлунік.

До всесвітнього дня бібліотек у Березотіцькій сільській бібліотеці бібліотекар Лариса Павлунік з учнями 9 класу здійснили віртуальну мандрівку "10 Найбільших бібліотек світу".

Бібліотека – це не просто споруда, це місце із особливою атмосферою та архітектурою. З давніх-давен не просто так у одній будівлі збирали книги, таким чином намагались зібрати всю світову мудрість в одному місці. Не дивлячись на шалену популярність Інтернету, бібліотеки не зникають, адже вони мають особливе значення і ніколи не зможуть бути заміненими чимось іншим.

***********

28 вересня в Березотіцькій сільській бібліотеці до 150 - річчя з дня народження М. Грушевського було організовано і проведено з учнями 6 класу літературно - історичний екскурс "Вірний син свого народу".

М. Грушевський легендарна постать України, фундатор відродження української держави, а також письменник, історик, літературознавець, перший президент України.

Юним користувачам було дуже цікаво дізнатися про долю такої легендарної та талановитої людини, патріота, лідера, титана праці.

Міжнародний день писемності

У Березотіцькій сільській бібліотеці було проведено годину спілкування з учнями 4 класу. Бібліотекар Лариса Павлунік повідала дітям, що міжнародний день писемності - один із міжнародних днів, який відзначається в системі організації об'єднаних націй.

Цей день щорічно святкується 8 вересня. А також у цей день проводяться конференції та злети вчителів, найбільш видатних педагогів нагороджують. Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність.

*********************************************************

9 вересня в Березотіцькій сільській бібліотеці було весело та гамірно до нас на гостини на перегляд мультфільмів завітали вихованці дитячого садка "Берізка" а також учні початкових класів.

Самі маленькі користувачі були в захваті від розважально - пізнавального мультсеріалу "Алекс в чарівному саду", а старшим бібліотекар запропонувала переглянути мультфільм "Король лев", який заворожив юних користувачів вже з перших хвилин перегляду.

"Іван Франко - дітям"

Україна дала світові багато визначних людей. Серед них яскравою постаттю є Іван Франко – класик української літератури, геніальний письменник, перекладач, публіцист, громадський і просвітницький діяч, який своєю невтомною працею будив і зміцнював національну свідомість українців. Іван Франко дуже любив дітей, а також полюбляв для них писати.

27 серпня в Березотіцькій сільській бібліотеці з нагоди 160 -річчя з дня народження Івана Франка була проведена літературна подорож по творах Івана Яковича.

"Хай світанки твої Україно, сонце сяйвом мережить своїм"

23 серпня Березоточа святкувала 25-у річницю Незалежності України. Жителів села зібрав біля будинку культури літературно - музичний вечір "Хай світанки твої Україно, сонце сяйвом мережить своїм" який сільська бібліотека підготувала разом з працівниками будинку культури.

А в книгозбірні завідуюча Наталія Білик та бібліотекар Лариса Павлунік провели для молоді урок народознавства «Україна у вишивці». Найменші ж таланти

змагалися у конкурсі малюнків "Україна - мій рідний край", найталановитіші одержали солодкі подарунки.

Конституція... Основний закон України... Невеличка книжечка, але настільки глибока й важлива, чітка й цікава.
В Березотіцькій сільській бібліотеці до дня Конституції пройшла тематична година "Конституція України новий відлік часу"

Дітям була запропонована правознавча, документальна, історично-довідкова література з фондів бібліотеки. Завідуюча книгозбірнею Наталія Білик розповіла користувачам про Конституцію України, і про історію української державності та про Конституцію Пилипа Орлика, роль Конституції в житті країни і людей, права і обов'язки пересічних громадян, про те, як «народжуються» закони, які відносини регулює цивільне право, сімейне право тощо.

Користувачів особливо зацікавила історія прийняття нової Конституції України 28 червня 1996 р. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету, а Українська держава посіла «серед держав світу осібне і рівне становище». Підростаюче покоління звернуло увагу також на структуру та зміст Конституції, а саме — розділ ІІ «Права, свободи та обов'язки людини і громадянина»: наскільки захищені права дитини, право на освіту, на охорону здоров'я, відпочинок.

"У книги немає канікул"

Під такою назвою 14 червня в Березотіцькій сільській бібліотеці розпочалися літні читання.

До бібліотеки завітали дітлахи з пришкільного табору. Для юних читачів було проведено перегляд дитячої літератури "Що читати влітку?". Діти з задоволенням взяли участь у вікторині "Серпантин казок", а також грали в гру "Бібліотека - книжковий дім".

А читання на подвір’ї біля бібліотеки сподобалося всім найбільше. Найменші користувачі бібліотеки з задоволенням переглядали мультики.

«Дружба творить чудеса»

Під такою назвою розпочався день друзів в Березотіцькій сільській бібліотеці присв'ячений Всесвітньому дню друзів. Діти, які завітали цього дня до бібліотеки поділилися, своїми роздумами про справжню дружбу та розповіли про своїх вірних друзів та про те, за що вони їх так називають. В ході бесіди стало зрозуміло, що дітки розуміють, що таке справжня дружба. Завідуюча бібліотекою Наталія Білик наголосила дітям, що запорука щастя, як і дружби — це готовність жертвувати собою, своїм часом. «Встановлювати дружні взаємини — це те саме, що й учитися їздити на велосипеді. Лише знання тут не допоможуть. Важливо намагатися застосовувати їх і не впадати у відчай, навіть якщо вас спіткає невдача. І якщо ви уже вирішили знайти справжніх друзів, тоді виявляйте безкорисливість і самі будьте другом».

Родзинкою зустрічі було малювання на свіжому повітрі "Сонечка дружби", яке вийшло усміхненим, радісним, мирним з блакитними оченятами та веснянками на щічках! Ланцюжок дружби міцно зв'язав всіх наших сонечкових діток в дружні обійми.

"Тут живе дитинство"

У перший літній день в Україні, як і в усьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей!

Гамірно, весело і багатолюдно було сьогодні у Березотіцькій сільській бібліотеці. Учні 3 - 5 класів завітали до книгозбірні на гостини. Де на них радо і гостинно чекали завідуюча бібліотекою Наталія Білик та бібліотекар Лариса Павлунік, які провели для дітей розважальне свято "Тут живе дитинство". Діти грали в гру: "Чарівна скринька", де потрібно було відгадати героїв відомих казок. А свої художні здібності діти проявили у конкурсі малюнків: "Улюблені герої - улюблених казок."

Усі учасники свята отримали сувеніри і гарний настрій.

"Казкова мандрівка по країнах Європи"

19 травня до дня Європи з учнями 4-го класу у Березотіцькій сільській бібліотеці було проведено віртуальну гру-подорож "Казкова мандрівка по країнах Європи". Разом з героями книг і мультиків діти залюбки мандрували сторінками улюблених книг, а також складали пазли за казками письменників зарубіжних країн.

7 травня в Березотіцькій сільській бібліотеці відбувся урок пам'яті "Перемога свята перемога, свято миру свободи й весни". На захід були запрошені учні 5-7 класів та шкільний бібліотекар Юлія Михайленко. Захід розпочався переглядом слайдів про Велику Вітчизняну війну.

Завідуюча бібліотеки Наталія Білик ознайомила присутніх з тематичною поличкою "Не згасне світло подвигу".

У виконанні Каті Пипко та Каварми Ксенії прозвучали вірші на військову тематику.

Бібліотекар Лариса Павлунік познайомила присутніх з книгою спогадів "Подвиг їх безсмертний". На сам кінець заходу діти з задоволенням взяли додому книги на воєнну тематику.

Сьогодні нас зібрав загальний біль-

Біль пам'яті про 26 квітня.

Минуло стільки літ... А звідусіль

Відлуння драми нашого століття.

В затишному залі кафе "Берізка" с. Березоточа 24.04 2016 року відбувся вечір- реквієм

"Наш біль - Чорнобиль" приурочений 30- річчю Чорнобильської трагедії. На захід були запрошені ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС з дружинами, вдови, переселенці,

для яких за 30 років Березоточа стала рідною домівкою.

З словами вдячності звернулась до присутніх сільський голова Н.В. Білокур, а також побажав присутнім здоров’я, миру, добра переселенець директор

Державного підприємства Березотіцької філії " УКР ЛІК ТРАВИ" А.А. Остапчук, до присутніх звернувся Голова первинної організації "Союз Чорнобиль України" при Березотіцькій сільській раді В.С. Тютюнник поділився спогадами про перебування в зоні відчуження та подарував музичне вітання.

А в Березотіцькій сільській бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки "Земля наш спільний дім" де один із розділів "Гірко пахне Чорнобиль". Присутнім були запропоновані як документальні так і художні книги різних авторів та об’єднує їх одна тема: "Біль пам’яті про 26 квітня".

„ЇЇ величність – українська Книга” – під такою назвою в Березотіцькій сільській бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка-калейдоскоп, приурочена до Всесвітнього дня книги та авторського права.


„Читайте! Читайте! Читайте!

Читайте не поспішаючи,

щоб не втратити жодної краплі

коштовного змісту книги.

Читайте! Нехай не буде жодного дня,

коли б ви не прочитали хоча б

однієї сторінки з нової книги!"

К. Паустовський

До Всесвітнього дня здоров’я, який відзначається 7 квітня, в Березотіцькій сільській бібліотеці до уваги читачів запропонована тематична поличка «Здоров’я в твоїх руках!".

Інтернет: правила спілкування та безпечної поведінки в мережі Інтернет.

4 квітня в Березотіцькій сільській бібліотеці до Всесвітнього дня Інтернету, для учнів 8-9 класів були проведені «Практичні заняття». Бібліотекар Лариса Павлунік розповіла дітям, що таке Інтернет, як ним користуватися, як створити поштову скриньку, надіслати та одержати електронного листа, як захистити свої дані в мережі Інтернет. А на закінчення учні мали змогу самі скористатися Інтернетом. Здобуті практичні навички обов’язково їм знадобляться.

2 квітня — Міжнародний день дитячої книги.

У Березотіцькій сільській бібліотеці до дня дитячої книги була організована книжкова виставка «На хвилинку зупинись, нові книги подивись», на якій представлена нова дитяча література, що надійшла до бібліотеки, а також бібліотекар Лариса Павлунік провела для юних читачів цікаву вікторину «Чарівний світ казок Ганса Крістіана Андерсена».

"Тарас Шевченко - наша душа, мудрість і сила"

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті засяє веселка.

Повні сил і живої снаги,

Ми вшановуємо пам’ять Шевченка.

9 березня в Березоточі відбувся урочистий мітинг з нагоди 202 - ої річниці з дня народження українського мислителя, художника і просвітителя, Великого Кобзаря українського народу - Т. Г. Шевченка. Учні школи та односельці зібралися біля пам'ятника Тараса Шевченка, щоб вшанувати видатного письменника.

У Березотіцькій сільській бібліотеці користувачам була запропонована книжкова виставка " Є в Шевченка народження дата, дати смерті у нього нема".

Слово наше рідне!

Ти сьогодні зазвучало

Як початок, як начало,

Як озброєння всім, видне

Слово наше рідне

ПОЕТИЧНА ГОДИНА В БЕРЕЗОТОЧІ.

В Березотіцькій сільській бібліотеці пройшла поетична година «Душа моя сонця намріяла» присвячена 125 – річчю з дня народження видатного українського поета Павла Григоровича Тичини. До цієї події бібліотекарі Наталія Білик та Лариса Павлунік організували книжкову виставку та разом із учнями 8- 9 класів перегорнули сторінки життя великого майстра слова, послухали його найкращі поезії.

Павло Григорович, який володів 15 мовами, найкращі рядки присвятив своїй рідній - українській.

І знову 33-го ми чуємо відлуння

28 листопада в Березотіцькій сільській бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки «Чорна сповідь моєї Вітчизни та її затамований біль». На виставці були представлені книги про страшні сторінки історії, а також зібрані спогади старожилів, які пережили те лихо.

О 16.00 всі присутні вшанували померлих хвилиною мовчання та запалили свічки пам’яті.

День писемності та мови

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу це його рідна мова, яка пов’язує людину з її народом, з кожним поколіннями, з їхніми духовними надбаннями.

9 Листопада в Україні відзначається день української писемності та мови. У Центральній Районній бібліотеці ім. В. Малика, та сільських бібліотеках, а саме: Михнівській, Березотіцькій, Остапівській, Олександрівській, Окіпській, Левкоромоданівській та Литвяківській з нагоди цього свята проведено ряд заходів.

Книжкова виставка до дня рідної мови в Березотіцькій сільській бібліотеці

До дня української писемності та мови, яке відзначається 9 листопада в Березотіцькій сільській бібліотеці бібліотекар Лариса Павлунік провела для учнів 7-9 класів презентацію книжкової виставки «Плекаймо рідну мову».

Учні згадали прислів’я та приказки про мову, слово, а також змагалися, хто більше розгадає загадок.

«Ми з дитинства навчаємося мови. Але вона постійно розвивається і вдосконалюється. Тож будьте допитливими, цікавтеся, досліджуйте ці зміни. Любіть і бережіть мову. Дружіть із граматикою – незмінним диригентом багатоголосого оркестру слів» – закликала бібліотекар користувачів на закінчення заходу.

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня, коли православні вшановують пам'ять святих мученець Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек.

Цього дня в центральній районній бібліотеці та сільських бібліотеках-філіях: Березотіцькій, Вищебулатецькій, Войнихівській, Мацківській, Нижчебулатецькій, Новооріхівській, Олександрівській, Оріхівській, Остапівській, Тишківській, Шеківській, В’язівській, Михнівській та Губській з нагоди цього свята пройшли цікаві заходи.

«Бібліотека – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак» - під такою назвою в Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година.

Учні Михнівської середньої школи багато цікавого дізналися із розповіді бібліотекаря Марченко Лідії про походження бібліотеки міста Нівенію, про древній «Храм-музей» - Олександрійську бібліотеку.

Цікаво пройшло свято книги у Войнихівській, Тишківській, Березотіцькій та Вищебулатецькій сільських бібліотеках.

Користувачі активно приймали участь у вікторинах «Книги-бібліотека-читач».

Для своїх користувачів в Олексанрівській сільській бібліотеці бібліотекар організувала перегляд літератури «Мандруючи світом книги».

Синьо-жовтий прапор України –Це безхмарне небо, синє-синєА під небом золотіє ниваІ народ – і вільний і щасливий.Прапор як святиню любі діти,Треба шанувати і боронити.Прапор символ нашої держави,Він для всіх ознака сили й слави.

Цими віршовими рядками розпочався в Березотіцькій сільській бібліотеці урок народознавства «Прапорові барви України», проведений 23 серпня для старшої групи дитячого садка «Берізка». Бібліотекар Лариса Павлунік розповіла малечі, що прапор України є національним символом держави – Україна, це символ державності та незалежності. Також бібліотекар зупинилася на історії прапора з найдавніших часів і до сьогодення.

На закінчення уроку діти пригадали якого кольору зараз прапор України і намалювали його олівцями та фарбами.

Березотіцька сільська бібліотека з Лубенщини здобула всеукраїнське визнання.

Березотіцька сільська бібліотека була визнана найкращою серед бібліотек, які реалізують на Полтавщині програму «Бібліотека – громада: відкритий простір» за підтримки фонду «Монсанто» та Української бібліотечної асоціації. Про роботу книгозбірні, яка протягом останніх місяців перетворилась на справжній сучасний інформаційний та культурний центр громади, розповіли березотіцькі бібліотекарі київським журналістам, які завітали на Лубенщину для зйомок відеосюжету про сільський заклад культури.

«У нашій бібліотеці тепер можна пройти навчання на курсах комп’ютерної грамотності, презентувати свої творчі здобутки - організувати виставку власних робіт чи презентацію книги і, звичайно, познайомитись із новинками української літератури. У бібліотеці також працює «Бібліотечне сільпо», яке щомісяця запрошує тих, хто вирощує лікарські трави та гарні квіти, обмінятися з односельцями насінням, розсадою, плодами та власним досвідом», - розповіла молодий бібліотечний фахівець Лариса Павлунік.

Завідуюча Наталія Білик поділилася останніми здобутками книгозбірні: «Після отримання гранту від фонду «Монсанто» ми разом з колегами з Оржиці, Лубен, Гадяча стали переможцями конкурсу «Піар-офіси сучасних бібліотек» організованого програмою «Бібліоміст». Наша бібліотека має підтримку від міжнародних організацій, односельців та місцевої влади. Сесія сільської ради нещодавно виділила кошти на придбання нових меблів для бібліотеки. Нові технології та набутий досвід допомагають нам краще виконувати свою місію – наближати до людей інформацію та знання, берегти українську мову та культуру».

Нова книга Надії Гринь для юних читачів Березотіцької бібліотеки.

В Березотіцькій сільській бібліотеці до Дня захисту дітей була проведена презентація нової книги дитячої письменниці Надії Гринь «Крилаті друзі».

До бібліотеки завітали гості – старша група дитячого садочка «Берізка» разом з вихователькою Пиріг Оксаною Василівною та учні 1-3 класів з вчителькою Карпенко Мариною Анатолівною.

Бібліотекар Лариса Павлунік розповіла дітям про поетесу , яка народилася та виросла у Березоточі та її чудові дитячі книги «Смачна країна» та «Дитинства пора золота».

Завідувачка бібліотеки Наталія Білик прочитала малечі вірші з нової поетичної збірки Надії Іванівни «Крилаті друзі».

Дітлахи пригадали птахів, які живуть на Полтавщині та поділилися власними історіями про пташок, які мешкають в нашій місцевості .

І живуть у пам’яті народуЙого вірні дочки і сини, Ті, що не вернулися з походівГрізної великої війни.Їх життя і помисли високіКотрим не судилось розцвісти,Як зіницю ока, берегти.

Цими віршованими рядками нашого славетного земляка Василя Симоненка у Березотіцькій сільській бібліотеці розпочався урок мужності «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги»… На захід були запрошені учні середньої школи.

Працівники бібліотеки Наталія Білик та Лариса Павлунік разом з учнями переглянули ту сторінку історії, яка кров’ю променіє і через роки залишається для нашого народу незагойною раною. «Молоде покоління має знати і пам’ятати героїчне минуле своєї країни», - звернулася Наталя Степанівна до учнів.

70 років без війни…, а тоді випускники 1941 року танцювали свій останній шкільний вальс і не знали, що через декілька хвилин о 4-й годині ранку 22 червня їх поглине кривавий танок, що триватиме 1418 днів і ночей.

З хвилюванням присутні слухали спогади односельців про участь в боях війни, записані їхніми дітьми.

Ці рідкісні матеріали зібрані і зберігаються в книзі спогадів «Подвиг їх безсмертний» майже 50 років.

На закінчення заходу присутні переглянули тематичну поличку «Подвиг, що залишиться в віках» та прослухали вірші про війну на фоні пісні «Степом, степом…»

«Неповторність життя і творчості»

Березень – багатий на свята. 19 березня Україна відзначала ювілейну річницю народження видатної доньки українського народу, патріотки ,поетеси-шестидесятниці - Ліни Костенко. В Березотіцькій сільській бібліотеці-філії була проведена літературна година «Неповторність життя і творчості» присвячена 85 – річчю нашої великої сучасниці.

Завідуюча бібліотекою Наталія Білик наголосила, що Ліна Костенко не потребує представлення. Безсумнівно, в українській літературі її ім’я з того ряду, що й Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка. Ліна Василівна своєю безкомпромісністю громадянською позицією і високоталановитою поезією гідно продовжує традиції великої української літератури. Бібліотекар презентувала книжкову виставку творів Ліни Костенко та матеріали про її творчий та життєвий шлях.

На заході у виконанні Богдани Руденко, Олександра Павлунік та Олександри Кучеренко прозвучала прекрасна поезія поетеси.

«Аграрне підприємство: шлях до успіху»

13 лютого в Березотіцькій сільській бібліотеці пройшов День фахівця - «Аграрне підприємство: шлях до успіху»

На захід були запрошені приватний підприємець Білокур Олексій Іванович, молодший науковий працівник відділу екології дослідної станції лікарських рослин Калініна Марина Анатоліївна, одноосібники Щербина Віталій Іванович, Мойсюк Оксана Олексіївна, Пиріг Оксана Василівна, Даніленко Тетяна Григорівна, Чоботар Ольга Миколаївна, Момот Наталія Семенівна, Борисенко Світлана Михайлівна, Німець Ігор Іванович.

У вступному слові «Новий проект – нові можливості для громади» завідуюча бібліотекою Наталія Білик розповіла про участь та перемогу бібліотеки у проекті «Бібліотека – громада: відкритий простір», який проголосив для сільських бібліотек фонд «Монсанто». Бібліотекар Лариса Павлунік познайомила присутніх із діяльністю компанії, яка ставить за мету підтримувати сталий розвиток сільського господарства та впроваджує соціальні інвестиції , які допомагають покращувати життя на селі.

Присутні прослухали лекцію молодшого наукового співробітника Калініної Марини Анатоліївни «Нові технології в лікарському рослинництві та їх впровадження». Одноосібник Мойсюк Оксана Олексіївна поділилась досвідом вирощування лікарських рослин на присадибній ділянці.

Наталія Білик презентувала подарунок Української бібліотечної Асоціації та компанії «Монсанто» - 53 книги – новинки і провела інформаційний огляд цієї літератури. Вона зазначила , що завдяки участі у проекті фонди бібліотеки поповнилися новими творами сучасних авторів, а також творами для дітей.

Лариса Павлунік розповіла про нові періодичні видання, які бібліотека отримує завдяки перемозі в конкурсі та ознайомила всіх присутніх з можливостями мережі Інтернет, яка стала доступною для користувачів бібліотеки. Вона продемонструвала перелік сайтів за допомогою яких користувачі матимуть змогу знайти потрібну інформацію, а саме: ринки збуту лікарської сировини, особливості вирощування зернових культур, агротехніка та агрокультура вирощування окремих видів рослин.

А на закінчення заходу всі присутні пригостилися козацьким чаєм, який виготовляють працівники дослідної станції лікарських рослин із зібраних в екологічно чистій зоні мальовничої Лубенщини.

«На Аскольдовій могилі – український цвіт»

На Аскольдовій могилі

Поховали їх –

Тридцять учнів – українців,

Український цвіт!

В ці січневі дні Україна вшановує пам'ять українських юнаків, що полягли в бою під Крутами на Чернігівщині. В Березотіцькій сільській бібліотеці зібрана тематична папка «Трагедія і тріумф 29 січня. День пам’яті героїв Крут» , матеріали з якої були використані при підготовці години реквієму «На Аскольдовій могилі – український цвіт». До бібліотеки були запрошені вчителі, працівники дослідної станції та дитячого садка. Бібліотекарі Наталія Білик та Лариса Павлунік розпочали захід словами: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Лариса Павлунік розповіла, що 29 січня увійшло в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу і тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. Ця битва назавжди залишиться символом нескореного духу нашої нації. 97 років минуло, але світла пам'ять про українських юнаків – патріотів знову стукає в наші серця. Вона закликала пам’ятати і про наших сучасних героїв, які віддають свої життя за честь народу та держави у неоголошеній війні на Сході. Українці, які захищають рідну землю від ворогів, назавжди залишаться в історії та пам’яті народу.

«Василь Симоненко – лицар нескореногопокоління»

8 січня в Березотіцькій сільській бібліотеці була проведена літературна година «Василь Симоненко – лицар нескореного покоління». До ювілею нашого славетного земляка в бібліотеці була організована книжкова виставка «Я для тебе горів український народе».

У вступному слові завідуюча бібліотекою Наталія Білик наголосила, що в цей морозний день не тільки лубенці, але й уся Україна відзначає 80 - річчя з дня народження поета – шестидесятника, великого сина українського народу Василя Симоненка та зазначила, що 2015 рік визнаний обласною радою роком поета та патріота.


«Життєвий шлях Василя Симоненка короткий і трагічний. Розпочався він у селі Біївці, що на Лубенщині. Саме тут 8 січня 1935 року побачив світ талановитий поет Василь Симоненко», – цими словами бібліотекар Лариса Павлунік розпочала екскурс життєвим і творчим шляхом поета. Вона познайомила присутніх із книгами,які знаходяться у фондах бібліотеки, це - «Тиша і грім» - єдина книга, яка вийшла друком за життя поета в 1962 році, «Земне тяжіння» (1964), «Вино з троянд» (1965), «Поезії» (1966), «Лебеді материнства» (1981), також була презентована книга «Вибране», яка вийшла з друку у 2002 році . І звичайно в цей день лунали безсмертні рядки поета у виконанні учнів Березотіцької школи та користувачів бібліотеки Богдана Шлапка, Олександра Павлуніка, Євгена Сіденка.

Не докорю ніколи і нікому

Хіба на себе інколи позлюсь,

Що в двадцять літ в моєму серці втома,

Що в тридцять смерті в очі подивлюсь.

Цим віршем Василь Симоненко наче заглянув у майбутнє та передбачив свою ранню смерть у 28 років – 14 грудня 1963.

Вітер часу не остудив Симоненкових поезій. Пророче сьогодні звучать слова поета – патріота:

Вкраїнонько! Гуде твоє багаття

Убогість корчиться і дотліває в нім.

Кричиш ти мені в мозок, мов прокляття

І зайдам, і запроданцям твоїм!

Закінчився захід віршем «Лебеді материнства» який з хвилюванням прочитала учениця 7 класу Олександра Кучеренко.

«Пам’ять про минуле в ім’я майбутнього».

25 листопада 2014 року в рамках проекту «Надання підтримки, допомоги та сприяння розвитку активності людей похилого віку, особливо тих, хто постраждав від націонал-соціалізму та сприяння їх соціалізації, повноцінному відновленню відчуття потрібності в суспільстві», за підтримки Німецького федерального фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» в рамках програми «Місце зустрічі -діалог» в Березотіцькій сільській бібліотеці – філії відбулося засідання клубу «Надвечір’я» під девізом «Пам’ять про минуле в ім’я майбутнього».

На засідання були запрошені жінки, які мають статус «Жертва війни» - Ольга Науменко та Катерина Пандаєвська, діти війни - Ганна Щербак,Марія Швидка,Ганна Власенко,Наталія Перерва, Марія Гапонюк, Галина Кулій - найстаріша читачка бібліотеки, Ольга Перепелова- голова ради ветеранів, учні місцевої школи.

Зустріч проходила в надзвичайно теплій атмосфері. Учасників святкового засідання щиросердно вітала сільський голова Надія Білокур.

У своєму вітальному слові вона наголосила: « Ставлення до людей похилого віку є одним із показників морального здоров’я суспільства. Основним доповненням до державної турботи про старше покоління є турбота підростаючого покоління – завзятої енергійної молоді.

Йдуть роки… І тепер настав час, коли ми маємо проявити повагу і піклування про тих, у кого роки забрали здоров’я і сили, за плечима котрих довгі життєві дороги, на яких були не лише квіти й перемоги, та вони не зламались, не схилились перед випробуванням долі ,зберегли щедрість душевну і бажання творити добро».

Ведучі заходу Наталія Білик, завідувачка сільською бібліотекою та Ольга Чоботар, художній керівник будинку культури віднаходили для кожного слова, які нікого не залишили байдужими.

Керівник проекту, голова ПОМГО «Твій світ» Олександр Чепур розмірковує: «Коли звучали життєві історії дітей тієї війни, бабусі плакали, молодь слухала уважно, а я думав, що якщо через стільки років спогади про пережите у дитинстві такі болючі, то як загоїти рани дітей цієї війни, що відбувається зараз в країні? Будемо всі сподіватись, що у цих дітей будуть загоєні рани, в країні запанує мир»

Валентина Сьомак, директор Лубенської ЦБС, голова районного клубу «Надвечір’я» подякувала своїм колегам та сільському голові, що вогник «Надвечір’я», запалений багато років тому на теренах лубенського краю підтримують в Березоточі. У своєму виступі вона сказала: «Сільська бібліотека сьогодні відкрита,як ніколи, для місцевої громади. Це - центр суспільного життя громади, відкритий комфортний простір для місцевої громади. А від сьогодні ще й центр нових інформаційних технологій та безперервної освіти. Бо саме ваша сільська бібліотека в вересні цього року одержала перемогу в проекті « Бібліотека-громада: відкритий простір» за підтримки УБА та компанії «Монсанто» і вже в грудні розпочне працювати безкоштовний Інтернет - центр, де ви всі зможете задовольнити свої інформаційні потреби»

Наталія Сергієнко, завідувачка відділенням соціальної адаптації Територіального центру соціального обслуговування Лубенської райдержадміністраціїнаголосила, що сьогоднішня зустріч це ще одна сходинка до міцного єднання старшого і майбутнього покоління. Тож шануймо кожну мить життя, бо вона безцінна, уміймо нею дорожити, даруймо один одному любов, повагу, взаєморозуміння.

Музичні подарунки для всіх присутніх звучали у виконанні учнів місцевої школи та учасників художньої самодіяльності. По закінченню дійства був складений кошик достатку.

Проект адмініструється в Україні ВБО "Турбота про літніх в Україні". Розрахований на 2 роки. ЦРБ ім. В. Малика, як головний партнер проекту вже в грудні запрошує всіх бажаючих взяти участь у наступних заходах. Додаткова інформація буде на блозі бібліотеки.

Ювілей Анни Ахматової.

«В яскравому сузір’ї імен, які щедро засвітилися в російській поезії початку ХХ століття, ім’я Анни Ахматової було зіркою першої величини. Їй присвячували вірші Блок, Гумільов, Цвєтаєва. Видатні художники писали її портрети, скульптори ліпили її гнучкий стан і гордовиту патриціанську голову. В ній дивовижно поєднувався розум з вражаючою жіночою чарівністю» - цими словами, розпочала завідуюча Березотіцькою сільською бібліотекою Наталія Білик, годину поезії, присвячену 125- річчю від дня народження Анни Ахматової – великої російської поетеси, що має українсько-татарське походження.

Бібліотекар Лариса Павлунік розповіла про життєвий і творчий шлях поетеси, присутні дізналися , що справжнє її прізвище - Горенко, а місце народження - під Одесою. З юних років Анна Ахматова читала латинських авторів, вивчала чотири мови, здобула гарну освіту. Її поетичний голос самобутній і неповторний звучить із 1912 року, коли вийшла з друку перша збірка віршів «Вечер». Її наклад був лише 300 примірників. Присутні на заході мали змогу послухати вірші поетеси, що надруковані в двотомнику, який є в фондах бібліотеки : «Вечер», «Белая стая», «Подорожник», «В царском селе», «Я живу как кукушка в часах», «Обман», «Сад», «Уединение», «Побег», «Выбрала сама я долю», «Сразу стало тихо в доме», «И вот одна осталась я…», «Течет река неспешно по долине…»

Чудові вірші Анни Ахматової, допомагають кожній людині відчути звільнення душі та приєднатися до високого, значного та вічного.

“Шевченкове слово у віках не старіє …”

Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам’ть Шевченка

Цими віршованими рядками 11 лютого 2014 року розпочалася літературно-мистецька година “Шевченкове слово у віках не старіє …” в Березотіцькій сільській бібліотеці-філії.
Цьогоріч Україна та весь світ вшановують 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. Заходи, присвячені цій знаменній події, мають місце у всіх бібліотеках Лубенської районної централізованої бібліотечної системи.
“Для кожного українця Шевченко не просто поет. Ми йдемо до нього, ми чуємо його крізь століття, сприймаємо як сучасника. У нього питаємо поради. У його творчості, житті шукаємо важливі для нас відповіді” - наголосила, відкриваючи захід, завідувачка сільської бібліотеки, вона ж ведуча заходу Наталія Білик.
Відомі та невідомі сторінки біографії видатного українця відкрили учасникам зустрічі бібліотекарі сільської та шкільної бібліотек Лариса Павлунік та Юлія Михайленко.
Присутні з цікавістю дізнавалися про історію дитинства Кобзаря, його перші кроки у живописі та поетичному слові, про першу книгу на віки “Кобзар”. А ще, як зазначається у багатьох історичних довідках, говорилося про безмежну любив Т.Г.Шевченка до української пісні.
На святі прозвучали поезії “Сон”, “Сестрі”, “Наймичка”, “Садок вишневий коло хати”, “По діброві вітер віє”, “Заповіт”, уривки з поем “Сон” та “Катерина” у виконанні Світлани Борисенко, Лариси Павлунік, Юлії Михайленко, Ольги Чоботар.
Учасники літературного заходу відповідали також на запитання вікторини з історії біографії та творів Т.Г.Шевченка (переможцем стала Оксана Мойсюк), переглянули книжкову виставку літератури “Дзвенять Кобзареві струни”.
Захід завершився словами видатного земляка Остапа Вишні “Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілий народ, цілу націю”

«БЕРЕЗОТОЧА - ЧЕБРЕЦЕВИЙ РІДНИЙ КРАЙ»

До дня села Березоточа, в сільській бібліотеці, була проведена презентація книжкової виставки «Березоточа - чебрецевий рідний край». Бібліотекарі Наталя Білик та Лариса Павлунікрозповіли присутнім про історію виникнення рідного села, про земляків, які вписали в його історію славні сторінки, познайомили із поетичною творчістю землячки Надії Гринь, творчістю кобзаря та художника Івана Новобранця, творами якого захоплювались у Німеччині а Канаді, співака та композитора, лауреата І премії Всеукраїнського конкурсу авторів – виконавцяукраїнської сучасної авторської пісні Миколу Євтушенка. Учасники заходу, молоде поколінняжителів села, відкрили для себе багато цікавого та нового.

«ТОЇ СЛАВИ КОЗАЦЬКОЇ – ПОВІК НЕ ЗАБУДЕМО»

До Дня українського козацтва, яке відзначається на славне свято Покрови, в Березотіцькій сільській бібліотеці була проведена історична година «Тої слави козацької – повік не забудемо». Завідуюча бібліотекою Наталя Білик розповіла про історію виникнення цього свята, а бібліотека Лариса Павлунік розповіла про життя видатних козацьких ватажків, про цікаві факти з історії козаччини, увічнення славних козацьких подвигів у літературі та на екрані. На завершення заходу присутні взяли участь у вікторині, найактивнішими учасниками якої стали Марія Андріянівна Шаповал та Марія Павлівна Рожко.
Кiлькiсть переглядiв: 599