Завідувачка - Цебро Олександра Григорівна

Все про вибори

В Україні незабаром мають розпочатися місцеві вибори. Цього року вони будуть проходити за зміненим Виборчим кодексом. Для того, щоб ознайомити жителів села з новинками в Законі про місцеві вибори Губська сільська книгозбірня провела для користувачів бібліотеки експрес - інформацію «Все про вибори». Бібліотекар Олександра Цебро розповіла відвідувачам про зміни в Законі про вибори до місцевих рад, а також познайомила з бюлетенями нового зразка, щоб навчитися як правильно зробити вибір. Увазі присутніх була запропонована викладка літератури «Вибори – 2020».



Голуб миру

Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, яке покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що - небудь заради спокою на Землі. Мир у рідній Україні найзаповітніше бажання всіх українців. З нагоди цієї дати до Губської книгозбірні завітали члени клубу "Рукоділля" на майстер - клас "Голуб миру". Бібліотекар Олександра Цебро розповіла про історію виникнення Міжнародного дня миру, висвітлила його значення для людства та провела майстер - клас по виготовленню паперових голубів, адже білосніжна голубка з гілочкою оливи є емблемою миру. З творчим завзяттям діти приступили до виготовлення голубів. А потім піднявши паперових голубів високо над головою діти висловили протест проти війн на всій Землі, а яскраві повітряні кульки понесуть їх високо в небо, як символ миру і радості з побажанням мирного майбутнього Україні. Увазі відвідувачів була запропонована викладка літератури "Хай квітне земля твоя і моя" !


Журнали читаю, тому все знаю

Не зважаючи на бурхливий розвиток нових інформаційних технологій дитячі газети і журнали продовжують бути джерелом знань, порадниками і друзями. На сторінках журналів діти завжди мають змогу знайти те, чого немає в підручниках. Журнали порадують їх казками, цікавими ідеями, іграми, загадками, саморобками, допоможуть опанувати різними техніками рукоділля, розважать та підтримають.

Для більш детального ознайомлення з періодичними виданнями, які надходять до Губської сільської бібліотеки бібліотекар Олександра Цебро підготувала і провела з дітьми села журнальний коктейль. Діти з великим задоволенням гортали сторінки яскравої преси з цікавими кросвордами, літературними іграми, розмальовками. Потім вони розповіли про те, які періодичні видання передплачують у їхніх родинах, які газети та журнали читають вони вдома та яку інформацію дізнаються саме з журналів. На закінчення зустрічі діти здійснили подорож сторінками улюблених журналів.



Солодкий день у бібліотеці

До Всесвітнього дня шоколаду бібліотекарка Губської сільської бібліотеки провела для дітей села рандеву-дегустацію. Юні відвідувачі бібліотеки мали змогу познайомитися з історією появи шоколаду, його корисними властивостями та цікавими фактами, про цей чудовий смаколик. Діти здійснили віртуальну подорож країнами, які є фаворитами виробництва шоколаду та познайомилися з музеями світу, де єдиним експонатом є його величність - шоколад. Згадали величезну кількість назв цукерок та шоколадок пов'язаних з дитячими літературними творами. Увазі відвідувачів була запропонована викладка літератури "Солодкий рай" і, звичайно ж, дегустація улюблених солодощів із запашним трав’яним чаєм.




"Чари купальської ночі"

Напередодні найцікавішого та найколоритнішого народного свята Івана Купала у Губській сільській бібліотеці увазі користувачів була представлена експрес-інформація "Чари купальської ночі". Бібліотекар Олександра Цебро підготувала інформацію про звичаї, вірування і обряди, пов'язані із Купальським святом, про магічні і цілющі властивості води, вогню та трав.

Як говорить історія свята, у народі є звичай плетіння вінків із польових квітів. Присутні вирішили зануритися у чарівність такого дійства - дружньо зібрали квіти біля бібліотеки і сплели вінки.

Також до перегляду в бібліотеці користувачам була запропонована викладка літератури "Обряди та ритуали на Івана Купала".




Країна мовних цікавинок

Багато в світі є щедрот,

Моя Вкраїна чорноброва.

І лиш народ тоді народ,

Як є у нього рідна мова.

На мовне асорті у Міжнародний день рідної мови до Губської сільської бібліотеки завітали діти села. Під час заходу вони захоплено поринули у світ рудної української мови – дізналися про її тернистий шлях та цікаві історичні факти, про унікальні літери та слова. З особливим задоволенням діти взяли участь у мовній вікторині, продемонстрували знання українських приказок та прислів`їв.

Насамкінець увазі присутніх була запропонована викладка літератури «Рідна мова, чиста як роса», на якій представлені поетичні та прозові твори, народні думи та пісні, старовинні легенди та перекази, що відображають рідну мову як духовний скарб нації.

День села в Губському

Село моє із кетягом калини

І на узбіччі хата дорога

Для нас усіх отут коріння Батьківщини

І хліб святий і мами пісня дорога!

Рідне село… Скільки теплих слів можна казати про рідний край, де ми народилися, де пройшло наше дитинство, де ми живемо. Кожен пишається свою рідною землею, з маленьких частинок якої складається велична Україна. Тут наше коріння, тут наша земля, яка дала нам горде ім`я – українці.

Сонячного літнього дня 24 серпня, коли вся Україна відзначала День Незалежності, Губське відзначало день села. Напередодні цього свята Губська сільська бібліотека серед своїх найменших користувачів оголосила конкурс малюнка «Моє село в майбутньому». Під час святкового дійства всі учасники були нагороджені призами та солодкими подарунками.

Бібліотекар Олександра Цебро підготувала і презентувала на святі тематичну виставку «Мій рідний край – життя мого перлина». Також маленькі користувачі бібліотеки Настя Каптан, Ліза Цебро, Ліза Попович, Таня Павленко зачитали присутнім вірші про своє рідне село:

Багато гарних сіл на світі,

Але мені миліш за все

Моє село – чарівне Губське

Таке прекрасне й дороге!


Держава на захисті прав людини

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно! –

говорять сьогодні дорослі й малі –

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас – єдина,

Немає такої, як ти, на землі.

28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме цього дня 23 роки тому було прийнято Основний Закон України.

Щоб познайомити дітей з історичними передумовами прийняття Конституції України бібліотекар Губської сільської бібліотеки Олександра Цебро провела інформаційну годину «Держава на захисті прав людини». Присутні дізналися про Пилипа Орлика, творця першої Конституції, ознайомилися з цікавими фактами з історії Основного Закону, та його статтями, які стосуються захисту прав дітей.

Наприкінці діти ділились своїми думками про власні права та їх значення в житті кожної дитини, а набуті під час заходу знання закріпили правознавчою вікториною.

Також до уваги користувачів була запропонована книжкова виставка «Основний Закон нашої держави», що представляє літературу історичного характеру про відомі постаті, які будь-яким чином були причетні до творення Конституції.

«Чарівна краса вишиванки»

Вишиття веселкове розквітає над краєм

сорочку з любов’ю до грудей пригортаю

на ній вишита доля мого славного роду

цвіт калини та сонця , ніжна синь небозводу.

16 травня Всеукраїнське свято - День вишиванки. Вишиванка - це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємося у вишиванки не тільки для краси, а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне показати всьому світу, що є така країна - Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію. З Нагоди цього святу в Губську сільську бібліотеку завітали діти села у вишиванках. Бібліотекар Олександра Цебро презентувала книжкову виставку «Чарівна краса вишиванки», діти багато дізналися про свято вишиванки про деякі маловідомі факти, пов’язані з цим ремеслом а ще й помилуватись барвистими вишивками майстринь села.

Мама! Найдорожче слово в світі!

Де б не був ти, щоб ти не робив,

Назавжди вона твій шлях освітить,

Ніжним серцем відданим тобі.

«Матуся наша ангел на землі»

Під такою назвою в Губській сільській бібліотеці 12 травня пройшло засідання юних членів клубу «Рукоділля». Діти з цікавістю слухали бібліотекаря Олександру Цебро, яка розповідала про історію виникнення свята матері, ознайомила з легендою про те, як на землі з’явилася перша сім’я.

В цей день всі прославляють матерів, говорять теплі, приємні слова, дарують квіти та подарунки, тому діти вирішили власноруч приготувати подарунки своїм мамам – чудові весняні тюльпани з цукерок для найрідніших стали найкращим подарунком.


ВІТАМІНИ ВЖИВАЄМО ПРО СВОЄ ЗДОРОВ'Я ДБАЄМО.

Здоров’я - розкіш для людини,

Найбільша цінність у житті

Як є здоров’я день при днині,

Можливість є йти до мети.

Ми добре всі знаємо, що здоров’я - найбільша людська цінність, недарма в народі кажуть, що за гроші здоров’я не купиш. Дбаючи про своє здоров’я, ми дбаємо про здоров’я майбутніх поколінь усієї нашої української нації. З нагоди Всесвітнього дня здоров’я в Губській сільській бібліотеці пройшла година здоров’я «Вітаміни вживаємо про своє здоров’я дбаємо». Бібліотекар Олександра Цебро розповіла про користь овочів і фруктів, про здоровий спосіб життя, фізичне навантаження, та користь вітамінів. Присутні на заході переглянули відеофільм «Як бути здоровим» та поділились своїми знаннями даної теми, відповідали на актуальні для них питання. Бережіть себе і свій організм, радійте життю,набувайте хороших звичок, привчайте себе до активного способу життя будьте розумними і мудрими, крокуйте до «Країни Міцного Здоров’я» і пам’ятайте, що Ваше здоров’я – у Ваших руках – такими були заключні слова бібліотекаря.

Дзвенить струмочком рідна мова

Чудова українська мова!

Не згинула вона у течії віків.

Мова солов’їна, мова колискова

Рідного народу і моїх батьків.

21 лютого наша країна відзначає День рідної мови. Це свято тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Саме завдяки їй ми можемо порозумітися, переказати свої почуття, переживання. З нагоди цього свята Губська сільська бібліотека запросила дітей села на захід «Дзвенить струмочком рідна мова». Діти до заходу підготували прислів’я про мову, про ціну рідного слова.

Бібліотекар ознайомила з викладкою літератури «Наша мова барвінкова». Потім всіх звеселила інтелектуальна гра «Рідне слово». Разом відгадували загадки, заглиблювалися в таємниці слова.

Діти приємно провели час та мали змогу взяти цікаві книги, щоб прийти знову до бібліотеки.

Афганістан: героїзм крізь біль і сум.

Афганістан…

Ти в наших думках, як птиця в польоті,

Ти в наших серцях, затихлих в скорботі.

15 лютого в Губській сільській бібліотеці була проведена година – реквієм «Афганістан: героїзм крізь біль і сум». В книгозбірню завітали ветерани афганської війни: Володимир Сидоренко, Олекссій Ковтюх, Михайло Канівець, Анатолій Пасічний та сільський голова Анатолій Тітенко.

Захід відкрила Любов Таркані та познайомила присутніх із книгою «Пам'ять живе». Це спогади про наших земляків Лубенців, що загинули в Афганістані.

Воїни поділилися спогадами про ту страшну чужу війну, адже вони не з книжок знають, як це втратити свого побратима, засинати та прокидатися під музику куль. Скорботною хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто поліг в Афганських ущелинах.

Презентацію виставки-роздуму «Два покоління-дві війни», на якій представлена література про війну в Афганістані та війну на Донбасі, підготувала і провела Олександра Цебро.

Хай буде мир,

Весняні квітують квіти,

Гармати стихнуть, оживуть руїні.

З війни батьків більш не чекають діти,

Героїв не оплакують родини…

Любима серцю валентинка

Напередодні романтичного свята Дня Святого Валентина користувачі Губської бібліотеки вирішили, що найкращим подарунком до свята закоханих будуть сердечка та листівки зроблені своїми руками.
«Любима серцю валентинка» - так називалася година творчого дозвілля, де під керівництвом бібліотекаря діти взялися виготовляти оригінальні паперові «валентинки» для своїх однокласників та найдорожчих людей, адже найприємніший подарунок це тай, що зроблений власноруч. А ще діти познайомилися з історією та традиціями Дня Святого Валентина. По-різному прикрашені яскраві, індивідуальні – ці вироби принесли задоволення і хороший настрій всім учасникам. Тепер є чим привітати своїх найближчих друзів.

Ти будеш жити Україно!

Яка ж вдала сьогодні днина!

Що хочеться співать пісень

Моя соборна Україна

Знов зустрічає новий день.

Такими чарівними рядками розпочався історичний хроноскоп в Губській сільській бібліотеці – філії, присвячений великому державному святу – Дню Соборності України. Бібліотекар розповіла присутнім про становлення і розвиток українського національного державотворення. Відвідувачам заходу була запропонована викладка літератури «Україна мила, край чудовий, моя найкраща в світі сторона», де представлено літературу про славетних синів українського народу, які боролися за об’єднання, намагаючись відродити незалежну, соборну українську державу. Учасники заходу ознайомились з історичними факторами про Україну, пригадали видатних українців.

Виставка привернула увагу користувачів та змусила замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім нашого народу.

Дегустація літературних новинок в Губській сільській бібліотеці.

Завдяки підтримці Тарандинцівської сільської ради книжкові фонди Губської книгозбірні поповнилися новими цікавими книгами. З цієї нагоди бібліотекар Олександра Цебро запросила користувачів на дегустацію літературних новинок «Знайомтесь: новинки літератури».

Господиня книгозбірні познайомила відвідувачів з книжковою виставкою «Книго моя! Мудрість твоя збагачує наші серця» та провела огляд книжкових новинок.

Незагоєна рана – Афганістан

15 лютого з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, в Губській сільській бібліотеці відбулася зустріч з воїнами - інтернаціоналістами, земляками, що воювали на території інших держав.

Із щирими словами вдячності до земляків звернувся сільський голова Анатолій Тітенко. Він розповів про підтримку та допомогу сільської ради колишнім воїнам та їхнім сім’ям. Микола Павленко, Олексій Ковтюк, Михайло Канівець, Юрій Сидоренко, Анатолій Пасічний поділилися фронтовими спогадами. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.


Бібліотекарі Губської сільської бібліотеки Олександра Цебро та Тарандинцівської сільської бібліотеки Любов Таркані підготували та провели бесіду біля книжкової виставки «В моїй душі болить Афганістан».

БІЙ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ

29 січня… Крути… Є така дата в багатовіковій історії українського народу. Дата полита кров”ю. Саме 29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути ішов бій, що на довгі роки став символом патріотизму у боротьбі за незалежну Україну. Що ж власне сталося під Крутами? Хто були ті юні сміливці? Чого вони прагнули і чи вірили в свої сили? Про це йшлося в історичному спогаді «Бій за волю України», який пройшов в Губській сільській бібліотеці. Бібліотекар Олександра Цебро познайомила присутніх з історією бою, дізналися про подвиг українських юнаків. Перегортаючи сторінки нашої історії дивуємося героїзму героїв і низько схиляємо голови в скорботі і задумі.

УКРАЇНИ ОБПАЛЕНИЙ ЦВІТ.

Під такою назвою 29 січня в Губській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година про трагічні події, що відбулися 99 років тому під Крутами.

Бібліотекар Олександра Цебро презентувала книжкову виставку «Під Крутами пішли в безсмертя», та розповіла про юних студентів, які в січні 1918 року біля невеличкої станції Крути у нерівному бою віддали своє життя, молодість за честь України. Вони завжди житимуть у пам’яті наступних поколінь.

Усний журнал для малечі пройшов у Губській сільській біблоітеці

Усний журнал «Ти дитина – ти людина» пройшов у Губській сільській бібліотеці. Дітей, які відпочивають у пришкільному таборі Тарандинцівської загальноосвітньої школи запросили бібліотекарі Олександра Цебро та Любов Таркані. Вони познайомили малечу із сторінками журналу, які розповіли про права дітей,подорожували у казки, де порушувались права дитини. Бібліотекар Олександра Цебро разом із онучкою Кароліною презентували театралізований виступ, який обговорили хлопчики та дівчатка. На закінчення діти взяли участь у вікторині «Як ми знаєм свої права?». Відповідати на запитання учасникам допомагали вчителі Ольга Миколаївна Оніщенко та Світлана Василівна Савостяненко. Працівники Тарандинцівської сільської ради потурбувалися про солодкий стіл для дітлахів.

Чорнобиль…Трагедія…Пам’ять…

Під такою назвою в Губській сільській бібліотеці пройшла година-спогад присвячена 30-й річниці Чорнобильської катастрофи. На заході були присутні Г.К. Йовенко, переселенка з чорнобильської зони, яка поділилась спогадами тридцятирічної давнини та вдова ліквідатора аварії на ЧАЕС М.Г. Резнікова

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять чорнобильців – ліквідаторів, що загинули борючись з «мирним» атомом. Також вони мали змогу познайомитись з книжковою виставкою «Чорнобильська трагедія – біль України».

«Співець полум’яної юності»

15 червня в Губській сільській бібліотеці проведено літературну годину «Співець полум’яної юності» - На заході були присутні учні та вчителі школи.

Бібліотекар Цебро Олександра Миколаївна розповіла про життєвий та творчий шлях П. Артеменка.

Учителі Йовенко Світлана Василівна та Робуш Світлана Михайлівна провели літературну вікторину.

Кiлькiсть переглядiв: 504