Завідувачка - Мощіль Галина Василівна

День виборів...

У кого запитать поради?

Кому віддати врешті голос свій?

Нелегко з кандидатів вибирати,

Як бюлетень нагадує сувій.

В Карпилівській сільській бібліотеці увазі користувачів предоставлена викладка літератури "Діалог з виборцями''.

Відвідувачі можуть ознайомитися з правовою літературою, Законами України про вибори, а також бюлетенями нового зразка, щоб навчитися правильно вказати свій вибір.





Літо все непрогуляли-

Курінь для гри ми збудували.

А щоб правильно все організувати,

Довелось літератури немало прочитати.

Наші сільські діти так відпочивають.


.


«Конституція гарантує»

Бібліотека - храм насправді

А книги - вікна в цілий світ

Якщо ви люди, книзі серцем раді

Заходьте на розраду на привіт.

Тут і книжки, журнали і газети

Чекають ваших спрагнених умів

Через віки учені і поети

Ідуть до вас шеренгами томів.

До уваги користувачів Карпилівської сільської бібліотеки тематична поличка «Конституція гарантує», де представлена література по захисту прав громадян; та викладка літератури «Молодь і книга», де викладена література що користується популярністю у молоді.



«Під знаком Купідона»

Мені здається, - може, я не знаю,

Було і буде так в усі часи:

Любов, як сонце, світу відкриває

Безмежну велич людської краси...

14 лютого у Карпилівському сільському клубі вирувало свято до Дня закоханих.

Жителі Карпилівки та сусідніх сіл веселились,танцювали, приймали участь в ігровій програмі та освідчувалися в коханні.

Бібліотекар Галина Мощіль та гостя Наталія Стеценко привітали присутніх зі святом, а також організували поетичний зорепад «Під знаком Купідона».

До уваги присутніх була представлена книжкова викладка на дану тематику та плакати з висловами українських поетів і письменників про кохання.


33-тя сльоза

...Зворушує мелодiя скорботи,

В уявi 33-й постає...

Незримий вiдчуваю дотик

Трагедiї, що всi думки снує...

Сьогоднi, 23 листопада, в Карпилiвськiй сiльськiй бiблiотецi було проведено спомин-реквiєм «33-тя сльоза». Бiблiотекар презентувала слайди про жахи голодомору i запропонувала присутнiм переповiсти що вони знають про голод зi слiв своїх близьких.

Марiя Листопад розповiла як рятувалась її родина вiд голодної смертi. Микола Дяченко згадав голодомор 1946-47 р, свiдком якого був. Валентина Симоненко переповiла спогади своєї матерi про жахи розкуркулення та виселення з домiвок.

Cвiчу Пам’яті запалив Микола Григорович Дяченко i запропонував вшанувати жертв голодомору хвилиною мовчання.


Флешмоб до Дня Незалежностi при Карпилiвськiй сiльськiй бiблiотецi.

«Земля серпанку i калини»

Теплим i гостинним став цей свiт,

сонця благодать чарує з неба,

оповита зеленню блакить,

пiсня i куліш - так як i треба.

В Карпилiвцi вiдбулося районне свято Зеленої недiлi.

До пiдготовки та проведення даного дiйства долучилися бiблiотекарi Карпилiвської та Духiвської бiблiотек: Галина Мощiль та Вiкторiя Яценко. Книжкова виставка «Земля серпанку i калини» та оформлені яскравою вишиванкою вiкна сiльського клубу привертали увагу присутнiх.

Свiт дитинства чарiвний

Ось i дочекалися ми лiта.

Перше червня - наша втiха.

Бо цей день в усьому свiтi

Приурочили ми дiтям.

1 червня 2018 р. бiблiотекарем Карпилiвської сiльської бiблiотеки був органiзований бiблiопiкнiк «Свiт дитинства чарiвний». До участi у заходi запросили дiтей, якi не тiльки багато читають, а й приймають активну участь у проведеннi масових заходiв у закладах культури. Юних активiстiв привiтали: голова первинної ветеранської органiзацiї, депутат Духiвської сiльської ради Микола Григорович Дяченко та мати - героїня Ганна Миколаївна Салогуб. Присутнiх дiтей ознайомили з їх правами i запропонували вiкторину на дану тематику. На закiнчення юних активiстiв пригостили солодощами.

МАГIЯ ДЕРЕВ»

Давайте боротись за чистоту природи.

Планетi не будем наносити шкоди.

Посадим лiси i гайочки зеленi,

сади i дiброви - планети легенi...

Пiд таким гаслом 19 травня в Карпилiвськiй бiблiотецi був проведений бiблiопiкнiк «МАГIЯ ДЕРЕВ». В примiщеннi бiблiотеки юнi користувачi ознайомились з інтерактивною виставкою «ДЕРЕВА В ЖИТТI ЛЮДИНИ: СПОКОНВIКУ I ДОНИНI». Далi захiд продовжувався на природi - в тiнi берізок. Користувачi приймали активну участь у ньому: відгадували загадки, ділилися розповідями про висадку дерев та кущів. Москаленко В. та Симоненко Т. прочитали вiршi про природу. Закiнчився пiкнiк чаюванням з яблучним варенням.

Флешмоб у вишиванках

...Люби свою сорочку шиту,

В нiй України праведна стежина.

Легенду бережи нажиту,

Вона,як життєдайна днина.

В Карпилiвськiй сiльськiй бiблiотецi 18 травня пройшов флешмоб «Вишиванку одягай - рiдний край не забувай!»

...Доки свiтанками сонце встає, а на калинi зозуля кує -
Пам'ять людська не забуде повiк мук закатованих, попелу крик...

«Тихi зорi вiчної пам'ятi» - пiд такою назвою в Карпилiвськiй бiблiотецi 10 травня 2019 р. було проведено iсторичну мандрiвку для дiтей 6-9 рокiв. На захiд був запрошений Микола Григорович Дяченко, який бачив жахiття вiйни дитячими очима. Читачi зацiкавлено слухали розповiдi лiтнього чоловiка про тi страшнi часи. Дiти - Вiталiй Москаленко, Коля Павленко, Оксана Третяк декламували вiршi про вiйну. По закiнченню заходу учнi вшанували Миколу Григоровича весняними квiтами, якi потiм вiн поклав до пiднiжжя пам'ятника загиблим воїнам.

Погляньте навкруги

тут рiчка,й гори, i луги.

Яка у нас земля чудова,

Тож хай не в'яне ця краса казкова....

27 квiтня в Карпилiвськiй бiблiотецi вiдбулося чергове засiдання дитячого екологiчного клубу «Джерело».

Юнi екологи не лише вивчають проблеми навколишнього середовища,а самi дбають про чистоту рiдного краю.

«I знову читаємо Кобзаря»

Благословен той день i час

Коли прослалась килимами

Земля,яку сходив Тарас,

Малими босими ногами...

9 березня в Карпилiвськiй сiльськi бiблiотецi вшанували великого Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Поетичний зорепад пiд назвою «I знову читаємо Кобзаря» згуртував поцiновувачiв поезiї рiзного вiку.

На заходi звучали твори Т.Шевченка у виконаннi як дiтей, так i дорослих.

Володимир Iвасюк - життя як пiсня

Не цвiтом встелено дорогу

Вона терниста i важка,

Та свiтить нам аж до порога

Завжди зоря Iвасюка...

В Карпилiвськiй сiльськi бiблiотецi 5 березня було проведено літературно - музичну годину «Володимир Iвасюк - життя як пiсня». Бібліотекар Галина Мощіль ознайомила присутніх з життям i творчiстю Володимира Iвасюка та прослухали пiснi у виконаннi автора. Для користувачів була підготовлена тематична поличка «Корифей собору нацii».

Пам'ять великого поета та композитора вшанували хвилиною мовчання.

А сталося це лiт 20 тому...

Ти i я-то два крила,

Як у небо мрія рветься

Нас обох вона звела

I тепер сім’єю зветься....

Напередоднi Дня святого Валентина в Карпилiвськiй бiблiотецi було органiзоване рандеву на тему «А сталося це лiт 20 тому». На захiд запрсили сiмейнi пари що прожили 20 рокiв у шлюбi. Це сiм'ї - Симоненко, Арсененко, Далада. Вони жваво дiлилися своiми поглядами щодо вiдносин в сiм'ї, декламували вiршi про кохання, та поринали в спогади. Згадували як 20 рокiв тому прибiгали в бiблiотеку щоб побачити коханих. Келихи з шампанським та заклик ,,гiрко'' пепенесли ювiлярiв у щасливi днi весiль Присутнiй на заходi депутат обласноi ради Владислав Мостовенко привiтав сiмейнi парни i вручив подарунки. Iз щирими привiтаннями та побажаннями виступив голова первинноi ветеранськоi органiзацii, депутат сiльськоi ради Микола Дяченко

Афган - мiй бiль, моя кривава рана

Минають днi ідуть роки,

Життя листки перегортає,

А бiль Афгану навiки

В душi чомусь не замовкає...

9 лютого в Карпилiвськiй сiльськi бiблiотецi була проведена година -реквiем ,,Афган - мiй бiль, моя кривава рана''. В книгозбiрню запросили воiна - iнтернацiоналiста Василя Андрiйовича Коробку. Почався захiд з перегляду клiпу про вiйну в Афганiстанi та розгляду свiтлин Василя Андрiйовича.

Вiталiй Москаленко та Оксана Третяк читали вiршi про Афган. Дiти уважно слухали спогади афганця про тi часи. Загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Бібліодесант до літніх читачів

...Для мене книги--світло дня,

Для мене книги--диво-ночі,

Моя сім'я й моя рідня,

Мій розум,серце,ясні очі...

"Сторінками нашої революції''

22 січня увійшло до національного календаря як велике державне свято-День Соборності України. З нагоди цієї важливої дати в Карпилівській сільські бібліотеці було проведено історичний екскурс для дітей ,,Сторінками нашої революції''. Користувачі ознайомилися з подіями тих далеких років До уваги дітей була запропонована тематична поличка ,,Україна в нас єдина - бережи її, дитино.''

Зустріч задля розвитку

До Карпилівської сільської бібліотеки бібліотекар Галина Мощіль запросила активних мешканців села на зустріч з учасницею проекту «Участь через залучення» Тетяною Сафроновою. Провідний методист районної книгозбірні презентувала проект, який допомагає перетворити сільські заклади культури у центри місцевої активності громади. Вона познайомила присутніх із досвідом громад Львівщини та Дніпропетровщини та розповіла, що таке внутрішні та зовнішні ресурси громади та як їх можна використати для вирішення місцевих проблем. Своїми думками щодо розвитку громади поділилися активні учасники заходу голова ветеранської організації Микола Дяченко, переселенці з Донбасу Світлана Фьодорова та Володимир Москаленко, мати-героїня Ганна Салогуб.

Давайте боротись за чистоту природи.

Планетi не будем наносити шкоди.Посадим лiси i гайочки зеленi,сади i дiброви-планети легенi...

Пiд таким гаслом 19 травня в Карпилiвськiй бiблiотецi був проведений бiблiопiкнiк ,,МАГIЯ ДЕРЕВ''. В примiщеннi бiблiотеки юнi користувачi ознайомились з iнтерактивною виставкою ,,ДЕРЕВА В ЖИТТI ЛЮДИНИ: СПОКОНВIКУ I ДОНИНI'' Далi захiд продовжувався на природi - в тiнi берiзок. Користувачi приймали активну участь у ньому; вiдгадували загадки, ділилися розповідями про висадку дерев та кущiв. Москаленко В. та Симоненко Т. прочитали вiршi про природу. Закiнчився пiкнiк чаюванням з яблучним варенням.

«Все починається з любові»

14 лютого – День святого Валентина. Це дуже давнє і прекрасне свято щирої любові та дружби, яке відзначають у всьому світі. Спеціальні вітальні листівки-валентинки у вигляді сердечок, повітряні кульки – сердечки, знаки уваги, квіти, іграшки та солодощі – все це з любов’ю і ніжністю готують і дарують тим, кого люблять усім серцем.

Для широкого загалу користувачів Карпилівської сільської бібліотеки було влаштовано літературно-музичне свято.

На зустріч з прекрасним до книгозбірні завітала юнацька аудиторія. Звучали вірші про кохання українських класиків Тараса Шевченка, Лесі Українки, Максима Рильського, Ліни Костенко тощо. Ліричні твори вразили юнаків та дівчат щирістю образів, які оповідають про радісні і гіркі миттєвості кохання.


Ще учасники заходу взяли участь в найрізноманітніших конкурсах та вікторинах, переглянули презентовану їм викладку літератури «Все починається з любові», прослухали цікаву інформацію про традиції святкування дня закоханих у різних країнах світу.

Спом'янемо тую славу,що осталась нам з-пiд Крут

Боротьба заради майбутнього.Нема любові понад ту,Що окроплена кров’ю КрутІ ту гарячу кров святуПовік Вкраїні не забути

В Карпилівській сільській бібліотеці бібліотекарем Галиною Мощіль була проведена година-реквієм з нагоди відзначення 100-ї річниці подвигу Героїв Крут. Користувачі познайомились з книжковою виставкою «Їх оплакують роси у полі» , де представлені матеріали про події, які призвели до трагічної загибелі студентського куреня під станцією Крути та стали символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Галина Василівна наголосила, що за радянських часів керівництво всіляко намагалося приховати обставини трагедії ,а подвиг молоді під Крутами було забуто на більш ніж 70 років. На заході пролунали вірші Павла Тичини «Пам’яті тридцяти» та Олени Теліги «Над могилами» у виконанні Сніжани Винниченко та Катерини Сологуб. Присутні запалили свічки та вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання.

День пам’яті жертв Голокосту відзначили в Карпилівській сільській бібліотеці.

На годину - реквієм «Пам’ять єврейського народу» зібрала читачів бібліотекар Галина Мощіль. Вона розповіла односельцям про трагедію винищення євреїв у Європі 1933-1945років та презентувала до їхньої уваги книгу Анатолія Кузнецова «Бабин Яр». Галина Василівна нагадала односельцям слова письменника Віктора Некрасова: «Тут загинули люди різних національностей, але лише євреї були вбиті за те, що вони євреї» та закликала зберігати пам'ять про Голокост, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.

Вірш присвячений цій трагічній сторінці прочитала Вікторія Левченко. Про події 1941 року у Карпилівці, коли фашисти розстріляли три єврейські родини згадували старожили Віра Олексіївна Кушнір та Ганна Петрівна Волошин. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

СІЧНЕВИМИ СТЕЖКАМИ ВАСИЛЯ

10 СІЧНЯ В КАРПИЛІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ БУВ ПРОВЕДЕНИЙ БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ОГЛЯД «ІДУ ДО ВАС ІЗ ЗАБУТТЯ ВОСКРЕСЛИЙ» ПРИСВЯЧЕНИЙ РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА.

Користувачі ознайомились з біографією поета та його творчістю. Наприкінці заходу учениця 6 класу Каріна Павленко прочитала вірш В. Симоненка «Берези в снігу занімілі». Присутні також прослухали пісню «Виростеш ти сину», слова для якої взяті із твору В. Симоненка «Лебеді материнства».

28 листопада для користувачів бібліотеки – учнів 1-5 класів, в Карпилівській сільській бібліотеці до Дня пам’яті жертв Голодомору було проведено годину пам’яті «Горить свіча пам’яті». Бібліотекар Мощіль Галина розповіла про історію села Карпилівка в період Голодомору, 1932-1933 рр. Всі присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.

****

1 грудня в Карпилівській сільській бібліотеці була організована виставка «Чума ХХ століття» до Дня боротьби зі СНІДом, та проведена бесіда з юнацтвом на тему «Легше попередити, ніж лікувати»

************************************

На традиційне довгоочікуване літературно - музичне свято «На Івана на Купала нічка мала» до Карпилівського сільського клубу бібліотекар Галина Мощіль зібрала молодь та малечу. Павленко Каріна, Симоненко Тіна, Левченко Віта, Сологуб Катя, Винниченко Сніжана, Далада Ріта стали учасниками театралізованого дійства. Вони виконали ролі Русалок, Водяника, Кікімор та зачитали уривки з поеми Лесі Українки «Лісова пісня». Вокальний жіночий ансамбль «Карпиляночка» дарував присутнім чудові українські пісні , а студентка Євгенія Мощіль прочитала баладу Тараса Шевченка «Русалка». Весело та цікаво пройшла літературна вікторина за творами присвяченими улюбленому українському народному святу. Звичайно не обійшлося і без купальського багаття, яке подарувало юним карпилянам багато радісних емоцій.

«Все в світі починається з любові»

Свято, якому беззаперечно підкоряються серця усіх незалежно від віку та статі, день святого Валентина, пройшло у Карпилівському сільському клубі. На конкурсно - розважальну програму «Все в світі починається з любові» жителів сільської громади та гостей із сусіднього села Повстин Пирятинського району зібрала бібліотекар Галина Мощіль. Хлопці та дівчата брали участь у веселих конкурсах та вікторинах, а журі у складі Юлії Коробки, Вікторії Самійленко, Влада Очеретянко визначило найактивнішу та найталановитішу пару. Нею стали Тетяна Малик та Сергій Матвієнко. Романтичного настрою додали вірші про кохання Тараса Шевченка, Сергія Єсєніна, Лесі Українки у виконанні Валерії Симоненко, Катерини Салогуб та Вікторії Левченко. всі Учасники заходу отримали від бібліотекаря «валентинки» та солодкі подарунки.

Кiлькiсть переглядiв: 484