Завідувачка - Чупайда Світлана Федорівна

Кривава сторінка Майдану

А сотня вже зустріла небеса

Летіли легко, хоч Майдан ридав

Із кров’ю перемішана сльоза

А батько сина ще не відпускав.

Щорічно 20 лютого по Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні - знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу, європейське майбутнє України.

20 лютого у Л- Ромоданівськвій сільській бібліотеці зібралися учні, учителі та небайдужі жителі села, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю тих, хто боровся за правду і гідність, за краще майбутнє України.

Бібліотекар Світлана Чупайда разом із присутніми згадали події, що відбулися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках, згадали поіменно всіх Героїв Небесної Сотні, хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих. На протязі заходу лунали патріотичні вірші у виконанні Андрія Шендарьова та Дмитра Маковки.


«Задзвеніли срібні дзвони України»

Яка ж вдалась сьогодні днина!

Що хочеться співать пісень

Моя Соборна Україна

Знов зустрічає новий день.

22 січня 1919 року ввійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити Незалежну Соборну українську державу.

З цієї нагоди В Л-Ромоданівській сільській бібліотеці пройшов урок державності «Задзвеніли срібні дзвони України». Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла користувачам про історичний шлях українського народу до незалежної соборної держави, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежність. На протязі всього заходу Андрій Шендарьов, Аня Прокопчук, Дмитро Маковка декламували вірші про Україну. По закінченню заходу всі присутні мали змогу познайомитися з книжково - ілюстративною виставкою «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», де представлені книги, документи та матеріали, які висвітлюють цю важливу подію в історії України.


Україна гідна свободи

В ці дні ми знову і знову згадуємо тих, хто підняв стяг боротьби за нашу свободу, вшановуємо патріотизм і мужність громадян, які й досі стоять на рубежах своєї Батьківщини. 21 листопада з нагоди Дня Гідності і свободи в Левко - Ромоданівській сільській бібліотеці пройшла патріотична година «УКРАЇНА ГІДНА СВОБОДИ». Бібліотекар Світлана Чупайда нагадала всім присутнім про 2013- 2014 роки, коли наша молодь стала на захист прав і свободи людини, національних інтересів української держави та її європейського вибору, бо саме свободи прагнули українці.

Під час проведення заходу учні школи: Інна Маковка, Марина Кальченко, Христина Осадча декламували вірші із збірки поезії Олександра Міщенка «Донбас». На закінчення заходу всі присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та героїв війни на сході хвилиною мовчання.


Козацькій славі жити у віках

В історії українського народу особливе місце посідає козацтво. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури. Козаки уславилися героїчною боротьбою. Вони були на чолі національно-визвольної боротьби українського народу. Їх історичне значення важко переоцінити. 13 жовтня в Левко-Ромоданівській сільській бібліотеці пройшла година історії «Україно моя, ти козацькою славою гідна». До присутніх, учнів 5-8 класів, звернулась бібліотекар Світлана Чупайда, привітала з прийдешніми святами і повідала про славні козацькі традиції та героїчні звитяги, про походи, життя на Січі. Діти дізналися цікавинки про козацькі звичаї та написання запорожцями листа турецькому султану. Жваво і цікаво пройшла вікторина «Веселий козак», хлопчики та дівчатка активно відповідали на запитання. На заході звучали пісні та поезія у виконанні Максима Осадчого та Марка Феденка.

Оскільки 2014 року Указом Президента України до свята Покрови ще додалося свято День захисника України, тож згадали й про сьогодення. Наші земляки продовжують героїчні традиції своїх предків, вже п’ятий рік поспіль захищаючи незалежність нашої держави на Сході України.

По закінченні заходу бібліотекар презентувала присутнім книжкову викладку «Моя Україна – колиска козацької волі», на якій представлені художні твори про добу козаччини в Україні, про її славних синів непереможених і незламних видатних представників Запорізької Січі.


Ти свята і велична мати - Україна.

Незалежність держави - свято пам'яті про предків, що творили націю і боролися за державність, це велика подія, яка дала народові можливість самому вирішувати свою долю.

В рамках святкування Дня Прапора та Дня Незалежності України та з метою національно- патріотичного виховання юнацтва в Л-Ромоданівській сільській бібліотеці зібралися користувачів на годину державності «Ти свята і велична як мати – Україна».

Світлана Чупайда, бібліотекар сільської книгозбірні, розповіла про історичний вибір нашої країни «28 років тому, який став можливим завдяки нашому спільному патріотизму, любові до рідної землі, шані до подвигу наших предків. Ми вільні, бо ми єдині і Україна залишається вільною державою, доки є народ, що зветься український.

Протягом всього заходу звучали патріотичні вірші наших поетів- земляків у виконанні Андрія Шендерьова та Марини Близнюк.

По закінченню заходу всі бажаючі мали можливість переглянути тематичну виставку «Я серцем вибрав тебе Україно» на якій представлена література про шлях від давнини до сьогодення, про видатних особистостей, які зробили свій внесок у цей процес.


Хай у віках живе крилате, благословенне слово - Мати.

У ці травневі дні, коли зацвітають перші квіти, приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя - свято Матері.

«Хай у віках живе крилате, благословенне слово - Мати» під такою назвою пройшло свято - Матері в Левко- Ромоданівській сільській бібліотеці. Бібліотекар Світлана Чупайда розпочала захід віршованими словами з поезії Н. Баклай «Материнська молитва», розповіла про історію та традиції святкування Дня Матері в Україні та європейських країнах. Про свою бабусю Марію Петрівну Осадчу розповіла молода мама Христина Осадча. Вона завдячує своїй бабусі, бо виросла в її обіймах та душевній теплоті.

Змусили задуматися й згадати найкращі слова своїм мамам поезії, які прочитали Максим Осадчий та Марк Феденко.

Мама! Найдорожче слово в світі! Де б не був ти, щоб не робив, назавжди вона твій шлях освітить ніжним серцем відданим тобі. Вклонімося, люди, матерям своїм, чиїм теплом навіки ми зігріті.

Ми пам’ятаємо

«Не всі повернулись із бою» під такою назвою пройшла година – спомин, присвячена 74-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дню пам’яті та примирення у Левко – Ромоданівській сільській бібліотеці.

Друга світова війна пролетіла вогненним птахом всією Україною, опалила кожну сім’ю і кожне людське життя. Бібліотекар Світлана Чупайда нагадала учасникам заходу про основні події тих далеких років, про подвиг мільйонів українців, які стояли до останнього, захищаючи свою Вітчизну. Ліричним доповненням розповіді бібліотекаря стали поетичні рядочки у виконанні Марини Близнюк та Ганни Шендерьової. Присутні на заході хвилиною мовчання вшанували пам’ять про 114-ть односельчан, котрі не повернулись із пекла війни, котрі знайшли свій спочинок під скромними обелісками.

Минають десятиліття, народжуються і виростають нові покоління українців, все менше залишається тих, хто пам’ятає пекло 40-х, але в пам’яті народній не погасне їх подвиг. Ми вдячні всім за зразки мужності, силу духу, самопожертву, які були виявлені у боях за рідну землю і які є прикладом для сучасників, котрі захищають східні кордони нашої країни.

Чорнобиль: стихія чи розплата

В цьому році виповнюється 33 роки від дня аварії на Чорнобильській АЄС.

З метою увічнення пам’яті про трагедію в Л - Ромоданівській сільській бібліотеці для жителів села пройшла година роздум «Чорнобиль: стихія чи розплата». Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла про аварію, героїчні дії пожежників - ліквідаторів, працівників станції, військових, лікарів у боротьбі з «мирним атомом», які ціною свого життя захищали нас від наслідків катастрофи. Іван Богатеренко та Микола Денисенкко ліквідатори ЧАЄС поділилися спогадами про ті страшні події, та закликали жителів нашого краю, бути дуже дбайливими та обережними до природи та її ресурсів.

Ключ від здоров'я

Сучасний світ відкриває перед нами великі можливості, ми поспішаємо жити, не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя, лише здорова людина відчуває себе повноцінною особистістю, і лише здорова людина приносить користь суспільству. Здоров’я - одна з основних умов щастя людини.

На передодні Всесвітнього дня здоров’я в Левко- Ромоданівська сільській бібліотеці була організована книжкова виставка «Ключі від здоров’я». На виставці представлені книги про народну медицину, фітотерапію з її численними рецептами зеленої аптеки, які не завадить знати кожному.

Сьогодні до народної медицини звертається дедалі більше людей. На виставці можна знайти такі видання В. Кархут «Ліки навколо нас», М. Носань «Лікарські рослини і способи їх застосування в народі», Н. Зубицька «Усе знадобиться, що в землі коріниться» та багато інших книг, статті із періодичних видань.

Ці книги допоможуть Вам долучитись до здорового способу життя, збагнути мудрість народної медицини, поринути у загадковий світ лікування травами.

Всі ці видання Ви зможете переглянути завітавши до бібліотеки.

Володимир Івасюк- життя як пісня.

Незабутній Володимир Івасюк, справжній Герой України. Він і досі лишається музичним символом української пісні ХХ століття, символом співучої України. В цьому році вся українська спільнота вшановує видатного митця, якому мало б виповнитися 70 років.

В Л-Ромоданівській сільській бібліотеці була проведена музична година «Володимир Івасюк - життя як пісня». Бібліотекар Світлана Чупайда підготувала інформаційне повідомлення «Його пісні летять крізь роки», розповіла про життєвий та творчий шлях композитора. Присутні на заході поринули в ті далекі 70-ті роки, коли пісні В. Івасюка виконували Софія Ротару, Назарій Яремчук, В. Зінкевич. Володимир Івасюк був не просто музикантом, він був патріотом своєї України. Своїми піснями він відроджував любов українців до української культури. По закінченню заходу пісня «Червона рута» прозвучала у виконанні всіх присутніх.

В Левко-Ромоданівській сільській бібліотеці відкрилося «Бюро періодичних видань»

Завдяки підтримці сільських бібліотек органами місцевого самоврядування наша бібліотека отримує в поточному році чимало періодичних видань.

Тому сільський бібліотекар Світлана Чупайда і запросила до читацької скарбниці гостей-жінок, які цікавляться журналами та користуються різноманітними рубриками в повсякденному житті . Найбільшу зацікавленість викликають у користувачів бібліотеки рубрики вишивки та смачної випічки.

Світлана Федорівна презентувала присутнім не тільки періодичні видання, а й нову літературу яка представлена на виставці в читальній залі бібліотеки «Зверни увагу! Нова книга!»

Завершився захід цікавою прес-мозаїкою. В ході гри учасники складали з букв різноманітні назви газет та журналів. Присутні завершили свій пізнавальний відпочинок смачним чаюванням. Такі бібліотечні уікенди в сільській бібліотеці планують проводити і надалі.

Наша Покрова.

14 жовтня українці здавна відзначали свято Покрова Пресвятої Богородиці. Покрова вважається символом заступництва і молитви про спасіння світу від зла, напастей і страждань в усьому світі, але для українців це – особливий день. Саме завдяки цьому святу ми відзначаємо і День українського козацтва, і День захисника Вітчизни. Про це розповіла бібліотекар Левкромоданівської сільської бібліотеки Світлана Чупайда біля книжкової виставки «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра», яку презентувала односельцям та гостям, які завітали на творчій звіт колективів художньої самодіяльності до сільського клубу. У книгах, представлених на виставці, розповідається історія улюбленого народного свята українців, традиції якого пов’язані з закінченням періоду сватань і приготування до весіль. Окремий розділ презентував літературу для всіх охочих поглибити свої знання козацького періоду історії України та більше дізнатися про найважливіші битви та найвеличніші постаті козацької доби. З 14 жовтня 2014 року українці вшановують своїх бійців, військові традиції та героїчні подвиги народу, тому ще в одному розділі книжкової виставки були представлені твори про українських героїв – захисників України, які сьогодні боронять нашу землю від ворога на Сході нашої держави, серед них і воїн-земляк Роман Чупайда.

У заключному слові бібліотекар наголосила, що свята Покрова оберігає українців від зла і люті, зміцнює родини, а головне - оберігає від нападів, бо надихає наших захисників і додає їм сил.

В Левкоромодані відзначили свято матері.

До дня матері в Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшла година доброти «Моя мама - найрідніша, моя мама – наймиліша!». Бібліотекар Світлана Чупайда запросила на захід молодих матусь з дітьми. Господиня книгозбірні розповіла про історію чудового родинного свята, яке відзначають в усьому світі у другу неділю травня. Юні читачі Максим Осадчій та Марк Феденко привітали матусь чудовими поетичними рядками. Багатодітна мама Крістіна Осадча розповіла про своїх улюблених бабусь - Марію та Лідію... Із захопленням діти та дорослі переглянули виставку дитячих малюнків «Мами казкових героїв». На закінчення заходу пролунали чудові українські пісні «Мамина вишня», «Чорнобривці» та «Колискова».

ПОПІЛ ЧОРНОБИЛЯ СТУКАЄ В СЕРЦЯ.

Птахи складають гімн весни

Всміхаються до сонця квіти

А пам'ять лине в моторошні дні

Гудуть жорстокі дзвони квітня.

Чорнобиль… Тепер це слово знає весь світ. Це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль.

Уже 32 роки дзвони Чорнобиля стукають в наші серця, змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й.

В Левко-Ромоданівській сільській бібліотеці пройшов урок пам’яті «Попіл Чорнобиля стукає в наші серця».

Бібліотекар Світлана Чупайда презентувала книжкову виставку «Поріс чорнобилем Чорнобиль - бідою нашою поріс» та нагадала про події 1986 року. Особливою стала розповідь про нашого земляка Величко Олександра, який ціною свого життя захистив весь світ від того «мирного атома». Присутні ліквідатори Петро Мовчан та Іван Богатиренко ділилися спогадами з учасниками. Насамкінець уроку пам’яті пролунали вірші нашого земляка, ліквідатора ЧАЕС Василя Куксаня «Ми живемо», «Пекуча рана». Хвилиною мовчання всі присутні вшанували загиблих ліквідаторів.

Свято Масляної в Левкромодані.

На народознавчу годину «Ой, Масляна, Масляна, яка ж ти смачна!» гостинно запросила активних читачок бібліотекар Левкоромоданівської сільської бібліотеки Світлана Чупайда. Бібліотекар презентувала відвідувачам книги Олекси Воропая «Звичаї нашого народу», Василя Скуратівського «Місяцелік» та «Погостини або дванадцять мандрівок у глибину століть» та періодичні видання, в яких йдеться про традиції відзначення улюбленого українцями свята Масляної. Читачки Валентина Усенко, Ніна Мусієнко, Тетяня Запорожець, Вікторія та Світлана Гриценко завітали до книгозбірні з традиційними стравами цього тижня млинцями та варениками виготовленими за оригінальними сімейними рецептами.


Після дегустації найсмачнішими одноголосно визнали вареники з картоплею та капустою, які приготувала Світлана Гриценко. Господиня книгозбірні приготувала для гостей іменні млинці та запросила жінок до частування. Під час зустрічі в теплій та дружній атмосфері лунали українські народні пісні «Ой, вареники кручені» та «Ой, мій милий вареничків хоче».

День Гідності та Свободи.

Година історичної дати «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі» приурочена до Дня Гідності та Свободи, пройшла в Левкромоданівській сільській бібліотеці.

Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла про Євромайдан, який розпочався 21 листопада 2013 року, коли небайдужі до долі України громадяни вийшли на Майдан Незалежності у Києві на знак протесту проти відмови підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Пізніше протести народу проти режиму Віктора Януковича отримали назву «Революція Гідності».

Про події осені 2013 року та зими 2014 року розповідають і матеріали книжкової виставки «Україна – територія гідності і свободи». Присутні пригадали хроніку Євромайдану та познайомились зі спогадами людей, які провели на ньому три місяці, були свідками побиття та розстрілу активістів, які боролись та змінили Україну. Читачка Світлана Гриценко продекламувала вірш Валентини Нестеренко з книги «Сльози України».

На закінчення заходу бібліотекар закликала односельців зробити все залежне, щоб події Євромайдану не забулись, а подвиг героїв Небесної сотні не був марним.

Пам’ять жертв Голодомору вшанували у Левкоромодані.

У четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначається скорботна пам’ятна дата — День пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Ця дата присвячена подіям 1932-1933 років, коли в результаті радянської політики хлібозаготівель і колективізації від голоду в Україні померли мільйони жителів. У Левкоромоданівській сільській бібліотеці на урок пам’яті «Голодомор – наша печаль і скорбота» молодих користувачів зібрала бібліотекар Світлана Чупайда. Вона розповіла, що голодне лихоліття 33-го – не просто історична минувшина, а незагойна фізична і духовна рана українського народу, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Вона познайомила відвідувачів з матеріалами книжкової виставки «Велика, страшна і голодна правда». У виконанні Ані Бороденко, Колі Чупайди, Ані Качаненко лунали поетичні твори О. Кавуненко, Галини Нечай, уривок з роману Ольги Хало «Геєна». Світлана Федорівна наголосила, що сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність породжує бездуховність, котра, наче ракова пухлина, роз’їдає тіло й душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу. В пам’ять про усіх померлих була запалена скорботна свіча.

Чорнобиль немає минулого часу

26 квітня в Левко - Ромоданівській сільській бібліотеці пройшов урок пам’яті «Чорнобиль немає минулого часу». Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла присутнім про трагічні наслідки мирного атому, запросила переглянути книжкову виставку «Обпалені Чорнобилем». Ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС Іван Леонтійович Богатиренко і Петро Михайлович Мовчан поділилися своїми спогадами про те минуле лихоліття, а також вшанували своїх побратимів, яких на жаль уже не має з нами, хвилиною мовчання. Згадали нашого земляка Олександра Лелеченка – чий подвиг відомий сьогодні всій країні.

Ми живемо, ми будем жити,

Ні, ми не підем в небуття!

Зумівши атом погасити

Здолаєм біди ми життя!

Такими віршованими словами Василя Куксаня закінчився захід.

У Левкоромодані відзначили Масляну

В Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшло народознавче свято «Ой, Масляна, яка ж ти смачна!». Господиня книгозбірні Світлана Чупайда розповіла читачам про народні традиції відзначення одного з найулюбленіших свят слов'янських народів. Активні читачки бібліотеки Світлана Гриценко, Надія Богатиренко, Ніна Мусієнко, Валентина Усенко приготували традиційні для Сирного тижня страви – млинці і вареники та поділилися власними секретами домашніх смаколиків. Бібліотекар запропонувала читачкам познайомитись із новими надходженнями на книжковій виставці «Господині на замітку». А яке ж свято без української пісні! Під час заходу пролунала жартівлива пісня «Ой варенички кручені, страва незвичайна» .

**********************************************************

26 листопада в Ромоданівській сільській бібліотеці був проведений урок - пам’яті «Ми в цій землі житами проросли, щоб голоду не знали наші діти». Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла присутнім історію штучного голоду 1932-1933 років, а також ознайомила з книжковою виставкою «Щоб звони пам’яті не змовкли». Микола Чупайда, Анна Качаненко та Бороденко Аня читали вірші про голодомор.

По закінченню заходу всі учасники запалили свічку пам’яті та скорботи за невинно убієнних.

І живуть у пам’яті народу

його вірні дочки і сини,

ті, що не вернулися з походів

грізної, великої війни.

Закликають, їх помисли високі,

котрим насудилось розцвісти,

закликають мир ясний і спокій,

як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко

В Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшов урок мужності, «Сповідь солдатських сердець» до Дня пам’яті та примирення, що відзначають в Україні 8 травня.

Бібліотекар Світлана Чупайда запросила учнів 9-11 класів та ознайомила з книжковою виставкою «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим».

Про мужність та відвагу ветеранів, які відвоювали мир на землі, потрібно пам’ятати. Наше село не обійшла стороною ця страшна біда. До різних домівок не повернулось 114 воїнів, всі вони занесені до «книги Пам’яті».

Микола Чупайда та Аня Бороденко читали вірші Наталії Баклай.

На закінчення заходу присутні хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих.

Бібліотекар Левкоромоданівської сільської бібліотеки Світлана Чупайда зібрала односельців на годину – застереження «Гріх непростимий – Чорнобиль» присвячену 30-ій річниці Чорнобильської катастрофи. На захід були запрошені ліквідатори аварії Іван Левкович Богатиренко та Петро Михайлович Мовчан. Із словами глибокої вдячності та поваги до подвигу мужніх чоловіків звернувся керуючий Левкромоданівським відділком Віктор Олексійович Гапула та вручив односельцям - ліквідаторам квіти. Світлана Федорівна прочитала вірш Василя Куксаня з книги «Чорнобильський спас», присвяченої лубенцям, які стали на боротьбу з оскаженілим атомом. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять учасників ліквідації, які пішли у вічність. Бібліотекар запросила односельців познайомитися із книгами та періодичними виданнями представленими на книжковій виставці «Чорнобиль :живий плач мертвої зони».

На закінчення учасників заходу пригостились чаєм та солодощами.

Всесвітній день книги відзначили юні читачі Левкоромоданівської бібліотеки.

До Всесвітнього дня книги та авторського права в Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшло свято книги «Книги дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак». Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла школярам про історію створення перших книг, рукописи та стародруки України, перші друкарні України, які виникли у 15 столітті та книгу «Апостол», яку Іван Федоров видрукував у Львові. Світлана Федорівна запросила школярів познайомитися із книжковою виставкою «Книга вчить, як на світі жить». Хлопці та дівчата взяли участь у захоплюючій вікторині «Книги – міст у світ знань». На закінчення заходу старшокласники читали поезії улюблених авторів Лесі Українки, Тараса Шевченка, Василя Симоненка.

«Масляна прийшла, весну принесла»

Під такою назвою 12 березня в Ромоданівській сільській бібліотеці було проведено урок народознавства. Бібліотекар Світлана Чупайда запросила дітей юнацького віку, щоб нагадати про звичаї та традиції українського народу з далекого минулого, які збереглися і до наших днів.

Весь тиждень, перед Великим Постом жінки готують млинці та вареники, ходять у гості до тещі, до батьків, та шанобливо зустрічають весну піснями та розвагами.

Особливо цікава прощена неділя, коли люди просять вибачення у тих, перед ким завинили, тим самим очищаючи себе духовно.

На закінчення всі присутні смакували варениками та млинцями, дякуючи «Масляній».

«Тарасова доля – то правда жива»

Під такою назвою 9 Березня в приміщені Ромоданівської сільської бібліотеки пройшла літературна година. Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла про тяжкі дитячі роки та далеке заслання поета. У своїх творах він всіляко боровся за вільне та незалежне життя селян.

Недаремно ця тема актуальна в Україні і сьогодні, а його твори читають і вивчають до нині.

Микола Чупайда та Ярина Тарасенко читали вірші «Наймичка», «Сон», «Заповіт».

По закінченню читачі мали можливість переглянути книжкову виставку «Кобзар, ти наш пророк».

В Левкоромоданівській сільській бібліотеці 27 листопада пройшов урок пам’яті «Блукало лихо по землі» - Бібліотекар Чупайда Світлана Федорівна розповіла про ті страшні роки, про голодомор на Лубенщині.

О 16.00 всі присутні запалили свічку пам’яті та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

День писемності та мови

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу це його рідна мова, яка пов’язує людину з її народом, з кожним поколіннями, з їхніми духовними надбаннями.

9 Листопада в Україні відзначається день української писемності та мови. У Центральній Районній бібліотеці ім. В. Малика, та сільських бібліотеках, а саме: Михнівській, Березотіцькій, Остапівській, Олександрівській, Окіпській, Левкоромоданівській та Литвяківській з нагоди цього свята проведено ряд заходів.

"Моє село, моя колиска"

В Левко – Ромоданівській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година

«Моє село, моя колиска з тобою сум і радість переллю…». Бібліотекар Світлана Чупайда підготувала для своїх користувачів книжково– ілюстративну виставку «Мій рідний край, моя земля, моя ти Україно» на якій демонструвалися вироби декоративно - ужиткового мистецтва та старожитності.


Відвідувачі також мали змогу познайомитись із матеріалами фотовиставки «Будні і свята нашого села».

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня, коли православні вшановують пам'ять святих мученець Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек.

Цього дня в центральній районній бібліотеці та сільських бібліотеках-філіях: Березотіцькій, Вищебулатецькій, Войнихівській, Мацківській, Нижчебулатецькій, Новооріхівській, Олександрівській, Оріхівській, Остапівській, Тишківській, Шеківській, В’язівській, Михнівській та Губській з нагоди цього свята пройшли цікаві заходи.

«Бібліотека – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак» - під такою назвою в Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година.

Учні Михнівської середньої школи багато цікавого дізналися із розповіді бібліотекаря Марченко Лідії про походження бібліотеки міста Нівенію, про древній «Храм-музей» - Олександрійську бібліотеку.

Цікаво пройшло свято книги у Войнихівській, Тишківській, Березотіцькій та Вищебулатецькій сільських бібліотеках.

Користувачі активно приймали участь у вікторинах «Книги-бібліотека-читач».

Для своїх користувачів в Олексанрівській сільській бібліотеці бібліотекар організувала перегляд літератури «Мандруючи світом книги».

«Ой, на Івана та й на Купала»

Бібліотекар Левкоромоданівської сільської бібліотеки Світлана Чупайда разом з працівниками культури села організувала та провела для громади народознавче свято «Ой, на Івана та й на Купала». Народні пісні та веселий сміх було чути в цей святковий вечір біля сільського клубу, а ще юні читачі сільської бібліотеки познайомилися із самобутніми купальськими обрядами та звичаями: плетіння віночків, запалювання багаття, пошуку чарівної квітки папороті, піснями та гаївками, які вже багато століть нерозривно пов’язані із побутом слов’янських народів.

«Життя – це мить, зумій його прожить» - під такою назвою в Левкоромоданівській сільській бібліотеці була проведена інформаційна година.

Бібліотекар Чупайда Світлана Федорівна розповіла про здоровий спосіб життя та порекомендувала літературу на тему як позбавитися шкідливих звичок.

«ВОНИ ВОЮВАЛИ ЗА БАТЬКІЩИНУ»


Бібліотекар Світлана Чупайда зібрала учнів Левкоромоданівської загальноосвітньої школи на урок пам’яті «Вони воювали за Батьківщину». На захід були запрошені односельці, колишні вчителі Ніна Миколаївна Федоренко та Іван Іванович Береза, які пережили воєнні роки в рідному селі. Затамувавши подих, із сльозами на очах слухали діти страшні спогади про окупацію.

Ярина Тарасенко, Поліна Нестерук, Інесса Сіроус, Микола Чупайда прочитали вірші, присвячені Другій Світовій війні. Під час заходу учасники і дорослі, і юні, говорили про цінність та важливість миру на українській землі. Світлана Федорівна присвятила ветеранам вірш Наталі Баклай «День Перемоги» та пісню.

«Невідомі пригоди барона Мюнхаузена»

З новими книгами лубенських літераторів бібліотекарі Лубенської ЦБС знайомляться під час презентацій та семінарських занять, на зустрічах з письменниками у центральній районній бібліотеці. Останній твір голови літературного об’єднання ім. Донченка Олександра Міщенка «Невідомі пригоди барона Мюнхаузена» адресований дітям , був презентований на останньому семінарі. Ця книга - це не переказ вже відомих історій, а їх продовження на сучасний лад. Бравий барон подорожує по Україні та Полтавщині, як завжди здійснюючи неймовірні подвиги. Саме з цією книгою і познайомила бібліотекар Левкоромоданівської сільської бібліотеки Світлана Чупайда своїх юних користувачів та їхніх батьків. Вчитель української мови та літератури Тарасенко Лідія Олександрівна розповіла про творчі здобутки Олександра Михайловича, його твори для дітей, а учень Микола Чупайда переповів веселу пригоду «Полювання на чупакабру», яка йому найбільше сподобалась у книзі. По закінченню заходу книги лубенського автора були видані усім бажаючим.

«Жить - це мить, зумій його прожити»

В Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшла година здоров’я «Жить - це мить, зумій його прожити» учасниками якої стали учні 9 класу місцевої школи. Бібліотекар Світлана Чупайда розповіла про важливість збереження та підтримання здоров’я людини протягом усього життя, про свято яке було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. Глобальною ідеєю святкування цього дня є пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань. Щороку для офіційних заходів, присвячених Всесвітньому дню здоров'я, вибирається окрема тема: активність життя, захист вагітності, вплив клімату на здоров'я людини, медична допомога людям, постраждалим в результаті надзвичайних ситуацій і т.д. У заході взяли участь директор школи Лідія Олексіївна та вчитель біології Тетяна Миколаївна Запорожець. Діти взяли участь у інтелектуальній грі «Що? Де? Коли?». Найактивнішими серед учасників стали Микола Чупайда та Ярина Тарасенко.

/Files/images/foto4/DSCN3343.jpg

В Левкоромоданівській школі пройшов літературно - музичний вечір

В перші весняні дні по всім усюдам линуть вітальні слова на адресу усіх дівчат та жінок. В Левкоромоданівській школі пройшов літературно - музичний вечір в якому взяла участь бібліотекар сільської бібліотеки Світлана Чупайда, вона познайомила учасників заходу з книжковою виставкою «Перлини творчості лубенських письменниць» та прочитала чудові вірші нашої землячки поетеси Наталі Баклай.

/Files/images/P3030384.JPG

«На струнах жіночої душі»

В Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшла година поезії «На струнах жіночої душі». Читачки познайомилися з поетичними творами нашої відомої та шанованої землячки, поетеси Наталі Баклай. Бібліотекар Світлана Чупайда читала вірші з останньої збірки поетеси «Серцевина». Жінки, присутні на заході, поділилися враженнями від поезій, висловили свої думки, мали змогу взяти книги та журнали, які їх зацікавили.

Кiлькiсть переглядiв: 503