Завідувачка - Тищенко Ніна Іванівна

День святого Валентина відзначили у Снітині

До дня святого Валентина в Снітинській сільській бібліотеці пройшла година – спогад «Літа мої молодії». Бібліотекар Ніна Тищенко запросила на зустріч представниць старшого покоління. Господиня книгозбірні провела для читачок бесіду, в якій розповіла про історію виникнення свята закоханих та традиції його відзначення в різних країнах світу. Жінки принесли з собою світлини з сімейних альбомів та поділилися спогадами про молоді роки та перше кохання. Активну участь у заході взяли Світлана Бучака, Марія Сизоненко, Любов Міщенко, Галина Василенко, Тетяна Першина.

Засідання клубу пройшло в Снітинській сільській бібліотеці.

В Снітинській сільській бібліотеці на чергове засідання зібралися учасниці клубу за інтересами «Господарочка». Бібліотекар Ніна Тищенко провела його під девізом «Вирощене на городі – зберегти в коморі». Активні читачки Світлана Бучака, Марія Сизоненко, Паник Ольга, Приходько Світлана поділилися власними секретами смачних домашніх заготовок. Кожен не тільки розповів про свої «фірмові» рецепти, але й дав покуштувати свої найкращі заготовки. Господині поділилися враженнями від дегустації та обмінялися найвдалішими рецептами.

Ніна Іванівна влаштувала для читачок огляд найцікавіших матеріалів з періодичних видань «У саду, на городі, на пасіці», де вони мали змогу познайомитися із корисними порадами та досвідом найкращих сільгоспвиробників з усіх куточків України.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

1 грудня 2016 відзначають Всесвітній день боротьби з синдромом набутого імунодефіциту. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Бібліотекар Снітинської сільської книгозбірні організувала зустріч старшокласників загальноосвітньої школи з лікарем Снітинського ФАПу Крятом Володимиром Михайловичем. Він розповів старшокласникам про причини захворювання та шляхи боротьби з вірусом імунодефіциту. Ніна Іванівна познайомила юнаків та дівчат з матеріалами книжкової виставки «Здоров’я скарбниця життєвих сил». У заході взяла участь і директор школи Ніна Горбик, яка закликала учнів берегти своє здоров’я змолоду.

Клуб «Господарочка» відсвяткував свято Трійці.

Чергове засідання клубу «Господарочка» пройшло в Снітинській сільській бібліотеці. Учасниць об’єднання зібрало одне з найулюбленіших в народі християнських свят – Трійця. Бібліотекар Ніна Тищенко презентувала етнографічно-книжкову виставку «Трійця трьома святами багата» та розповідала про давні народні звичаї завивання вінків, заготівлі цілющого зілля, познайомила із сімейними традиціями запрошення на гостини та прикрашання осель. Читачки Марія Сизоненко, Галина Василенко, Тетяна Першин презентували оригінальні кулінарні вироби виготовлені власноруч та поділились цікавими рецептами домашніх смаколиків.

У Снітині відзначили День пам’яті та скорботи.

22 червня біля пам’ятника загиблим воїнам у селі Снітин відбувся мітинг-реквієм. На ньому були присутні вдови учасників Великої Вітчизняної війни , воїни – інтернаціоналісти, чорнобильці , учасники АТО ,жителі сіл Снітин та Броварки. Голова Снітинської сільської ради Сергій Мануйленко закликав не зрадити пам’ять тих, хто віддав своє життя за свободу та світле майбутнє нашої країни. Віршовану композицію «Ніхто не забутий - ніщо не забуте» презентували односельцям учні загальноосвітньої школи. Скоряк Ірина та Грабар Едуард зачитали скорботний список загиблих на фронтах Другої Світової війни.

Учасників заходу бібліотекар Снітинської сільської бібліотеки Ніна Тищенко запросила познайомитися із книжково-ілюстративною виставкою «Нашу пам’ять обпалює вічний вогонь», яку вона підготувала .

В Снітинському будинку культури відбулося вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. До жителів громади звернувся сільський голова Олександр Сергійович Мануйленко. Вчитель історії Снітинської загальноосвітньої школи Анатолій Ручка відтворив хронологію подій у квітні 1986 року. Перед снітинцями виступив ліквідатор аварії Микола Іванович Литвин та поділився власними спогадами. Учні школи Олександр Ручка, Іра Коряк, Андрій Немченко, Едуард Грабар, Вікторія Материнська, Іра Назарко привітали земляків та подарували їм вірші та пісні. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто пішов у вічність та поклали квіти до пам’ятника. Завідувачка сільською бібліотекою Ніна Іванівна Тищенко презентувала односельцям книжкову виставку «30 років нам Чорнобиль у серці болить».

Знать од Бога і голос той , і ті слова…

Тарас Григорович Шевченко - скарб української нації. Поет, письменник, художник, громадський і політичний діяч. В Україні немає людини, яка б не вшановувала те могутнє слово Кобзаря, великі твори поета.

9 березня 2016 року з нагоди чергового дня народження Тараса Шевченка в Снітинській сільській бібліотеці – Філії проведено літературну годину «Знать од Бога і голос той , і ті слова…»

Сторінками життєвого та творчого шляху Великого сина України цікаво та змістовно вела Олена Кулик, вчитель української мови і літератури місцевої школи. Бібліотекар Ніна Тищенко з натхненням читала поезію Кобзаря. Пісні на слова поета майстерно виконували Євдокія Демків, завідуюча сільським будинком культури та Людмила Корнійчук, художній керівник.

Доповненням до заходу стала книжкова виставка «Пророк і геній рідної землі».

«Мовчати про це - злочин»

Під такою назвою в Снітинській ЗОШ І-ІІІ ст. 1 грудня був проведений урок здоров’я до Дня боротьби зі СНІДом. На нього були запрошені учні 10-11 класів.

Урок здоров’я розпочала сільський бібліотекар Тищенко Ніна, яка ознайомила учнів з ознаками захворювання і надала слово фахівцю в цій справі – сільському фельдшеру Крет Володимиру Михайловичу, який розповів про причини хвороби, профілактику та шляхи боротьби з нею.

«Засяйте над планетою невинні душі…»

Під таким заголовком 28 листопада в Снітинській сільській бібліотеці була проведена година пам’яті, присвячена Голодомору 1932-1933 рр.

Сільський бібліотекар Тищенко Ніна розповіла присутнім про його тяжкі наслідки. Учні 8 класу зачитали уривки з книги Василя Барки «Жовтий князь».

Насамкінець було запалено свічку в пам'ять про всіх померлих в тяжкі роки Голодомору.

«Клекотала і гула земля, сивіли в горі матері, кохані, в огні була ненька - Україна моя, була війна жорстока…»

Такими словами розпочалася година пам’яті в Снітинській сільській бібліотеці. Бібліотекар Тищенко Н.І. розповіла про події, які відбулися наприкінці жовтня 1944 р., коли остаточно був звільнений наш Лубенський край.

Доземний уклін усім, хто пережив роки війни, кував перемогу в жорстоких боях на фронтах, в партизанських загонах та підпіллі, в в ті важкі часи окупації.

Хто піднімав з руїн та відроджував рідний край.

Кулик О.Г.- Вчитель історії Снітинської середньої школи розповіла про історичні події далекого героїчного минулого.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять полеглих бійців Другої світової війни, визволителів Лубенщини, теперішніх воїнів – учасників АТО.

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте»

23 червня в Снітинській сільській бібліотеці відбулася презентація книжкової виставки «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», присвяченої дню скорботи і вшануванню пам’яті жертв війни 1941-1945 рр.

Бібліотекар Ніна Тищенко провела огляд книжкової виставки, учитель історії Олена Кулик розповіла про тяжкі воєнні роки, а учні школи Цілановська Даша, Кулик Ігор, Нечай Анна прочитали вірші, присвячені темі війни.

На закінчення всі присутні вшанували загиблих героїв хвилиною мовчання.

«Герої не вмирають, бо куля душі не вбива»

19 лютого в Снітинській сільській бібліотеці було проведено годину пам’яті «Герої не вмирають, бо куля душі не вбива»

Приурочена річниці пам’яті (НЕБЕСНОЇ СОТНІ).

Тищенко Ніна Іванівна - бібліотекар сільської бібліотеки розповіла про трагічні події минулого року на Майдані.

Учні школи: Гордієнко Марія, Лисенко Олена, Ціпановська Даша читали

вірші присвячені героям НЕБЕСНОЇ СОТНІ. В кінці заходу присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих героїв.

«Славні сини Снітина»

Славне село Снітин знане на всю Україну та на увесь світ своєю славною історією та відомими особистостями. Саме для того, щоб розповісти маленьким читачам про славних земляків бібліотекар Ніна Іванівна Тищенко провела для учнів 4-5 класів Снітинської загальноосвітньої школи краєзнавчу годину «Славні сини Снітина». Вона розповіла дітям про гордість Лубенщини, уродженців села громадського діяча Григорія Олійника, видатного економіста Вадима Гетьмана, письменника та патріота Леоніда Рябченка, льотчика Івана Негемблю. На книжковій виставці організованій у бібліотеці були представлені книги та газетні матеріали присвячені цим видатним людям, життєва дорога у великий світ яких розпочалася у старовинному Снітині. Ексклюзивні матеріали, фото, книги та спогади зібрані Материнською Тетяною Тимофіївною та Назарко Любов Петрівною допомогли провести захід цікаво та залишили в дитячих душах неповторний слід.

«Маланка ходила – Василя водила»

«Маланка ходила – Василя водила» під такою назвою пройшов урок народознавства в Снітинській сільській бібліотеці. Бібліотекар Тищенко Ніна Іванівна розповіла про Різдвяні свята, про народні звичаї та обряди зимових свят, які передаються з покоління до покоління не одну сотню років та передбачають участь усіх членів родини. Учні Бучак Юрій та Ігнатьєв Роман продемонстрували обряд водіння кози, який віщує добрий врожай наступного року. Боценко Віктор, Демків Євдокія, Корнійчук Людмила, Івахіна Валентина привітали присутніх колядками та щедрівками та побажали сільській громаді «щастя – здоров’я, многих літ і всіляких статків у хаті й родині».

«Ніхто не забутий - ніщо не забуто»

Бібліотекар Снітинської сільською бібліотекою Тищенко Ніна Іванівна разом із вчителем історії Снітинської ЗОШ Давиденко Людмилою Іванівною провели годину пам’яті «Ніхто не забутий - ніщо не забуто» присвячену 70-річчю визволенню Полтавщини від німецько-фашистських загарбників. Учні 9-11 класів уважно вислухали розповідь про події 1943 року на теренах нашого краю, вшанували пам’ять полеглих в боях за рідну землю.

Кiлькiсть переглядiв: 497