Завідувачка - Ревуцька Людмила Олексіївна

В Український край йде Святий Миколай.

19 грудня весь християнський світ відзначає день Святого Миколая Чудотворця. Цього дня навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку або в чарівний чобіток, адже там приємно знайти подарунки. В день цього свята до Вовчицької книгозбірні завітали учні 1-4 класів.

Бібліотекар Людмила Ревуцька, учитель позакласної роботи Світлана Круглякова та учитель музики Тетяна Бондар підготували та провели розважально - ігрову програму «В Український край йде Святий Миколай».

Діти з цікавістю слухали легенди та перекази про святого Миколая, який є символом Добра і Милосердя, та історію його життя. А перегляд анімаційного фільму «Святий Миколай», гра «Рукавичка для Миколая», естафета «Намалюй сніговика», «Сніжка в ложці», «Велика ложка» принесли справжнє задоволення дітлахам.

Неочікуваний сюрприз чекав на дітей наприкінці свята, всі вони отримали

подарунки від Святого Миколая. Спонсором заходу виступив Олександр Костюк голова СТ «Сула».


Роздвоєна душа Миколи Гоголя

1 квітня виповнилося 210 років з дня народження нашого земляка Миколи Васильовича Гоголя. Це письменник не тільки своєї епохи, але й наш сучасник, незважаючи на те, що від дня його народження промайнуло більше двох століть.

З нагоди цієї дати у Вовчицькій сільській бібліотеці пройшла літературна година «Роздвоєна душа Миколи Гоголя». Бібліотекар Людмила Ревуцька ознайомила з біографією геніального письменника та цікавими фактами із його життя. Письменник залишив у спадок рідному народові неоціненний доробок з повістей і романів, драматургії та публіцистики. Такі твори, як «Тарас Бульба», «Мертві душі», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Ревізор», «Вій», «Одруження» можна поставити у ряд найвищих художніх досягнень світової літератури.

Через твори Гоголя світ більше 200 років пізнає нашу країну, наші традиції і духовність, самобутній характер і душу українського народу. На закінчення заходу всі присутні мали змогу переглянути виставку «Мереживо загадкової прози Миколи Гоголя».

Книгоманія2019

Вже стало доброю традицією щорічно бібліотеках проводити конкурс «Найкращий читач року».

15 березня у Вовчицькій сільській бібліотеці пройшов 1 етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія 2019» учасниками якого стали учні 6-7 класів.

Бібліотека зібрала всіх хто любить читати, хоче перемагати і мріє. В конкурсі прийняли участь 9 самих активних читачів. Кожний учасник представив свою улюблену книгу, читацький щоденник. Під час вікторини діти показали свою обізнаність з історії рідного краю та літератури, проявили фантазію, креативність, свої захоплення. За результатами проведених конкурсних завдань були визначені переможці першого етапу конкурсу. Ними стали: Юля Ревуцька, Настя Семон, Валерія Ревуцька.

Як спілкуватися з книгою

Так називається бібліотечний урок, який провела 8.02 бібліотекар Вовчицької сільської бібліотеки з учнями 1 класу Вовчицької школи-ліцею. Під час уроку діти детальніше ознайомилися з книгою. Вони дізналися хто працює над її створенням, робить її привабливою, про те, що в книги є автор, вона має заголовок та ілюстрації, обкладинку, корінець, та сторінки. Потім для закріплення знань грали в гру «Вибери книгу» та «Казкове лото».

Під час уроку було також зроблено наголос на правилах поводження з книгою, бережливому ставленні до неї. На уроці були присутні 11 першокласників, найактивнішими з яких були Тая Повторейко, Максим Гекало, Владик Пона.

Літературна мандрівка казками В. Сухомлинського

Літературну мандрівку здійснили учні 2 та 4 класів Вовчицької школи – ліцею, яка відбулася 18 жовтня у Вовчицькій сільській бібліотеці. Під час заходу діти ознайомилися з біографією видатного педагога та дитячого письменника Василя Сухомлинського. Цікавим стало читання та інсценування його казки та оповідання. Учні активно обговорювали, засуджували, схвалювали вчинки літературних героїв. Найбільш активними були Катя Крутько, Едік Магбалієв, Софія Хромалюк, Софія Дружинець, Аня Різниченко, Богдан Мироненко.

Мандрівка в книжкове місто.

18 вересня до Вовчицької сільської бібліотеки завітали вихованці дитячого садочку «Дзвіночок» із своїми вихователями Яременко Любов Петрівною та Білан Марією Михайлівною. Тут їх зустріло розмаїття цікавих яскравих книг, газет та журналів.

Людмила Ревуцька бібліотекар книгозбірні познайомила дітей з бібліотекою, з правилами поводження з книгою. Книги посміхалися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрівок. Дітлахи з цікавістю розглядали дитячі книги та журнали, активно відгадували загадки та брали участь у грі «Відгадай з якої казки ілюстрація». Особливо активними були: Ілля Денисенко, Ліна Іващенко, Злата Молот, Поліна Ісакова, Кирило Кліндухов.

Бібліотека – простір вільного спілкування та толерантності

Основою суспільства, яке будується на демократичних засадах є мирне співіснування та взаєморозуміння його громадян. Бібліотеки Лубенської ЦБС активно працюють над згуртуванням громади міста та району і є просторами єднання та толерантності. Новий бібліотечний проект «Дві культури, два народи - одна земля» покликаний познайомити жителів Лубенщини з культурою та традиціями єврейського народу, який вже понад два століття живе на полтавській землі. Разом з Бібліодесантом центральної книгозбірні, який розпочав свою роботу в 2018 році, до села Вовчик завітала і представник єврейської громади Любов Перебийніс. У Вовчицькому ліцеї вона познайомила учнів 5- 7 класів з давніми традиціями відзначення єврейського зимового свята Ту би-Шват (нового року дерев) та запросила хлопчиків та дівчаток до танцювального майстер-класу. Провідний методист ЦРБ Тетяна Сафронова обговорила з дітьми правила толерантної поведінки та запропонувала взяти участь у вправі «Привітайся з другом». Бібліотекар центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Лариса Гончарук та координатор міжнародної спільноти Volunteer Community Любов Перебийніс запросили учнів на майстер-класи. Діти із захопленням взяли участь у виготовленні ляльки-мотанки та родинного дерева. Зустріч подарувала юним учасникам безліч позитивних емоцій та нові знання про традиційні цінності українського та єврейського народів.

Завідувач Вовчицької бібліотеки Людмила Ревуцька запросила активних читачів старшого віку до сільської книгозбірні на знайомство з єврейською культурою та літературою. Тетяна Сафронова познайомила учасників зустрічі з цікавими історичними фактами з минувшини нашого краю та розповіла про лубенську сторінку життя класика світової літератури Шолом – Алейхема. Відвідувачі мали змогу переглянути уривок з п’єси за мотивами твору письменника «Тев’є-молочар» та послухати вірш Максима Рильського присвячений єврейському народові. Людмила Ревуцька презентувала відвідувачам твори єврейських письменників Григорія Полянкера, Овсея Дриза, Рувима Фраєрмана представлених на книжковій викладці. Школярі мали можливість також дізнатися про діяльність єврейської громади, яка незабаром відзначатиме своє двадцятиліття з вуст Любові Перебийніс .

На завершення заходу учасники із задоволенням пригостилися традиційною єврейською стравою - хумусом.

Допомогу в організації заходу надав відділ культури та туризму Лубенської РДА та ГО «PRєDKI» за підтримки народного депутата України Костянтина Іщейкіна.

«Найрозумніша книга»

Під такою назвою 14 червня у Вовчицькій сільській бібліотеці відбувся день інформації. Учасниками заходу були школярі пришкільного табору «Сонечко». Діти із задоволенням переглядали новенькі енциклопедії, які нещодавно надійшли до бібліотеки, ділилися враженням, знаходили відповіді на питання які їх цікавлять, а це загадки, пригоди, розповіді про тварин, космос, музику.

Бібліотекар Людмила Ревуцька провела вікторину «Веселкова мозаїка». Всі діти дружно відповідали на питання вікторини. Найактивніші були: Іра Соколенко, Аліна Ганська, Станіслав Друженець, та Віра Андрієвська.

У Вовчицькій сільській бібліотеці на годину – реквієм «Чорнобиль у серці, а тінь його по свій землі» зібралися жителі села та учні Вовчицького ліцею, щоб відзначити 30 – річницю Чорнобильської катастрофи. Завідувачка бібліотекою Людмила Ревуцька звернулася до присутніх із закликом завжди пам’ятати, про страшну біду, від якої врятували нас ліквідатори аварії на ЧАЕС. Своїми спогадами про події «чорного» квітня поділилися ліквідатори Павло Іванович Галушка та Микола Якович Заплавний. Старшокласниці Таня Хоменко та Наталія Єгорова прочитали вірші присвячені тим трагічним подіям. До заходу бібліотекар підготувала книжкову виставку «Чорнобильський репортаж».

«Щоб книжка довше жила»

Юні друзі Вовчицької сільської бібліотеки разом зі своєю вчителькою Валентною В’ячеславівною Сидоренко завітали на бібліотечний урок «Щоб книжка довше жила». Завідуюча книгозбірнею Людмила Ревуцька розповіла четверокласникам про головні правили поводження з книгою та разом з маленькими відвідувачами організувала «Книжкову лікарню». Активно ремонтували книги Руслан Данильченко, Саша Козлов, Влада Сизоненко. А найкраще виготовляти книжкові закладки з кольорового паперу навчилися Лєра Ревуцька та Аліна Ганська.

Мандрівка книжковим містом у

Вовчицькій сільській бібліотеці.

Мандрівка книжковим містом відбулася у Вовчицькій сільській бібліотеці для вихованців старшої групи дитячого садочка «Дзвіночок». Разом із вихователькою Людмилою Василівною Шостак та завідувачкою бібліотеки Людмилою Ревуцькою малюки здійснили цікаву подорож книгозбірнею, дізналися як потрібно поводитися з книгою, взяли участь у конкурсах , відгадували загадки, переглянули виставку дитячих книг та журналів.


Найкращими та найкмітливішими знавцями українських казок виявились Ваня Сухомлин, Настя Шостак та Рита Сабадаш.

«Всі ми родом з дитсадка»

Чудовий аматорський колектив «Бабусеньки», що існує у селі Вовчик вже 3 роки, організував проведення у селі засідання районного клубу «Надвечір»я» під назвою «Всі ми родом з дитсадка», на який були запрошені багато прекрасних душею жінок, які в різні роки працювали у місцевому дитячому садочку. Учасниці колективу Кочерга Марія Іванівна, Калиман Олександра Григорівна, Маркова Ніна Василівна, Сухомлин Марія Теодорівна, Шлапко Наталія Анатоліївна, Костюк Віра Григорівна, Шостак Валентина Миколаївна, Клепач Надія Іванівна, Кутурій Ольга Миколаївна разом із художнім керівником, справжнім професіоналом Раїсою Володимирівною Пасічною, у кожному своєму виступі завжди несуть односельцям світло, надію та любов . До затишного, гарно вбраного приміщення, запросила та привітала всіх гостей завідуюча Шапошник Лариса Миколаївна, яка перейняла естафету добра у присутніх на заході Андрєєвої Олени Миколаївни та Яременко Світлани Петрівни. Щирі та зворушливі слова адресував жінкам колишній голова колгоспу Калініченко Михайло Григорович. Глибоку вдячність та повагу за гідне виховання багатьох поколінь вовчан висловив директор ліцею Костюк Володимир Вікторович. Ведуча заходу завідуюча сільською бібліотекою Людмила Ревуцька організувала фотовиставку, де зібрала світлини вихователів та вихованців садочка різних років.

Прекрасну пісню «Одна родина» подарувала гостям директор будинку культури Костюк Світлана Іванівна. На свято у Вовчик завітали голова районного клубу «Надвечір»я» директор Лубенської централізованої бібліотечної системи Валентина Іванівна Сьомак та голова громадської організації «Жінки –трудівниці за майбутнє дітей України» Раїса Олександрівна Кошель, вони побажали усім присутнім миру, добра та злагоди і висловили сподівання , що засідання клубу, який тепер очолює Сухомлин Марія Теодорівна, у Вовчику стануть традиційними. Родинна атмосфера , яка панувала на заході, щирі слова любові та поваги до сільських трудівниць додали «надвечірцям» сил та наснаги.

/Files/images/aaa/P1000220.JPG/Files/images/aaa/P1000224.JPG/Files/images/aaa/P1000239.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 193