4 жовтня весь світ відзначає День захисту тварин і це є не випадковим. Адже цього дня вшановується пам'ять святого Франциска Ассізького, покровителя та заступника братів наших менших. З 2000 року це свято відзначається і в Україні. Вчені зоологи вважають, що на землі існує 1.5 мільйона тварин, а внаслідок людської життєдіяльності за останні 20 століть зникло 116 видів різних звірів та 140 видів птахів, третина з них зникла за останні пів століття. Зберегти їх для себе і майбутніх поколінь - наш священний обов’язок. Це стало метою заходу «Цікавинки про тварин», який відбувся у Вовчицькій сільській бібліотеці для учнів молодших класів.
Із розповіді бібліотекаря Людмили Ревуцької діти дізналися багато цікавого з життя тварин, про вплив домашніх улюбленців (котів, собак) на емоційний стан людини та унікальну лікувальну здатність дельфінів і коней. Звісно, не обійшлося і без вікторини, дітлахи жваво відповідали на запитання та емоційно ділилися розповідями про своїх домашніх улюбленців. Захід пройшов весело та змістовно.
Для того щоб жителі села були краще освідомлені з особливостями голосування 25 жовтня на місцевих виборах у Вовчицькій сільській бібліотеці представлений інформаційний куточок. На ньому також розміщена інформація, як отримати правову допомогу під час виборів.
О Боже, дай повік любити край,
Де квітка, пташка і зелений гай,
Де кожна вірна тій землі людина
Живе єдиним словом - Україна!
Скільки теплих і ласкавих слів можна сказати про любов до рідного краю, де ми народились, де ми живемо. Скільки талановитих людей виплекала наша маленька Батьківщина – рідне село.
Кожен пишається своєю рідною землею. Тут наші державні корені, тут наша земля, яка дала нам горде ім’я - українець.
Стало доброю традицією кожну третю суботу серпня у Вовчику відзначати день села. В цьому році ця дата припала на 22 серпня . В цей день у сільській книгозбірні зібралися небайдужі до історії свого краю, щоб згадати та дізнатися щось нове про своє рідне село. Людмила Ревуцька бібліотекарка сільської книгозбірні зробила короткий екскурс від часу заснування Вовчика до сьогодення. Присутні переглянули фотовиставку світлин села у минулі роки.
З цікавістю читали вирізки газетних матеріалів, які збереглися в бібліотеці починаючи з 1971 року. Серед цих матеріалів майже кожен знаходив себе, або своїх рідних. Словами вдячності згадали відомого земляка, засновника Вовчицького краєзнавчого музею І.І. Саєнка, який дуже багато зробив для збереження історії села. Учасники заходу залишилися задоволеними від цікаво та змістовно проведеного часу.
29 січня 1918 року відбулася надзвичайна трагічна подія в українській історії- бій під Крутами. Уряд УНР, опинившись без війська, кинув на протистояння з російською армією, що йшла на Київ, кілька сотень погано озброєних українських студентів та гімназистів. Майже всі вони полягли у нерівному бою. Такими слова розпочався історичний екскурс, що відбувся у Вовчицькій сільській книгозбірні. Учасниками цього заходу стали старшокласники Вовчицької школи- ліцею.
На деякий час учні опинилися у вирі тих далеких подій, що були рівносильні безумству,але доводили, що боротьба за свободу і незалежність України ніколи не припиниться.
Бій під Крутами і загибель трьохсот студентів можна вважати трагедією, чи навпаки перемогою. Молоді люди робили свідомий вибір, а це багато означає й змінює наше ставлення до тодішньої молоді. Загибель студентів - це символ патріотизму українського народу, його вільній душі й незламному духу, який завжди боровся й боротимиться за кращу долю.
Учасники заходу: Леся Куликевич, Юрій Кочерга читали патріотичний вірш Володимира Яніва «Бій під Крутами».
Україна пишається молодими Героями. Пам'ять про них, як і та велика слава за яку вони боролися - невмируща.
19 грудня весь християнський світ відзначає день Святого Миколая Чудотворця. Цього дня навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку або в чарівний чобіток, адже там приємно знайти подарунки. В день цього свята до Вовчицької книгозбірні завітали учні 1-4 класів.
Бібліотекар Людмила Ревуцька, учитель позакласної роботи Світлана Круглякова та учитель музики Тетяна Бондар підготували та провели розважально - ігрову програму «В Український край йде Святий Миколай».
Діти з цікавістю слухали легенди та перекази про святого Миколая, який є символом Добра і Милосердя, та історію його життя. А перегляд анімаційного фільму «Святий Миколай», гра «Рукавичка для Миколая», естафета «Намалюй сніговика», «Сніжка в ложці», «Велика ложка» принесли справжнє задоволення дітлахам.
Неочікуваний сюрприз чекав на дітей наприкінці свята, всі вони отримали
подарунки від Святого Миколая. Спонсором заходу виступив Олександр Костюк голова СТ «Сула».
1 квітня виповнилося 210 років з дня народження нашого земляка Миколи Васильовича Гоголя. Це письменник не тільки своєї епохи, але й наш сучасник, незважаючи на те, що від дня його народження промайнуло більше двох століть.
З нагоди цієї дати у Вовчицькій сільській бібліотеці пройшла літературна година «Роздвоєна душа Миколи Гоголя». Бібліотекар Людмила Ревуцька ознайомила з біографією геніального письменника та цікавими фактами із його життя. Письменник залишив у спадок рідному народові неоціненний доробок з повістей і романів, драматургії та публіцистики. Такі твори, як «Тарас Бульба», «Мертві душі», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Ревізор», «Вій», «Одруження» можна поставити у ряд найвищих художніх досягнень світової літератури.
Через твори Гоголя світ більше 200 років пізнає нашу країну, наші традиції і духовність, самобутній характер і душу українського народу. На закінчення заходу всі присутні мали змогу переглянути виставку «Мереживо загадкової прози Миколи Гоголя».
Вже стало доброю традицією щорічно бібліотеках проводити конкурс «Найкращий читач року».
15 березня у Вовчицькій сільській бібліотеці пройшов 1 етап Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія 2019» учасниками якого стали учні 6-7 класів.
Бібліотека зібрала всіх хто любить читати, хоче перемагати і мріє. В конкурсі прийняли участь 9 самих активних читачів. Кожний учасник представив свою улюблену книгу, читацький щоденник. Під час вікторини діти показали свою обізнаність з історії рідного краю та літератури, проявили фантазію, креативність, свої захоплення. За результатами проведених конкурсних завдань були визначені переможці першого етапу конкурсу. Ними стали: Юля Ревуцька, Настя Семон, Валерія Ревуцька.
Так називається бібліотечний урок, який провела 8.02 бібліотекар Вовчицької сільської бібліотеки з учнями 1 класу Вовчицької школи-ліцею. Під час уроку діти детальніше ознайомилися з книгою. Вони дізналися хто працює над її створенням, робить її привабливою, про те, що в книги є автор, вона має заголовок та ілюстрації, обкладинку, корінець, та сторінки. Потім для закріплення знань грали в гру «Вибери книгу» та «Казкове лото».
Під час уроку було також зроблено наголос на правилах поводження з книгою, бережливому ставленні до неї. На уроці були присутні 11 першокласників, найактивнішими з яких були Тая Повторейко, Максим Гекало, Владик Пона.
Літературну мандрівку здійснили учні 2 та 4 класів Вовчицької школи – ліцею, яка відбулася 18 жовтня у Вовчицькій сільській бібліотеці. Під час заходу діти ознайомилися з біографією видатного педагога та дитячого письменника Василя Сухомлинського. Цікавим стало читання та інсценування його казки та оповідання. Учні активно обговорювали, засуджували, схвалювали вчинки літературних героїв. Найбільш активними були Катя Крутько, Едік Магбалієв, Софія Хромалюк, Софія Дружинець, Аня Різниченко, Богдан Мироненко.
18 вересня до Вовчицької сільської бібліотеки завітали вихованці дитячого садочку «Дзвіночок» із своїми вихователями Яременко Любов Петрівною та Білан Марією Михайлівною. Тут їх зустріло розмаїття цікавих яскравих книг, газет та журналів.
Людмила Ревуцька бібліотекар книгозбірні познайомила дітей з бібліотекою, з правилами поводження з книгою. Книги посміхалися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрівок. Дітлахи з цікавістю розглядали дитячі книги та журнали, активно відгадували загадки та брали участь у грі «Відгадай з якої казки ілюстрація». Особливо активними були: Ілля Денисенко, Ліна Іващенко, Злата Молот, Поліна Ісакова, Кирило Кліндухов.
Основою суспільства, яке будується на демократичних засадах є мирне співіснування та взаєморозуміння його громадян. Бібліотеки Лубенської ЦБС активно працюють над згуртуванням громади міста та району і є просторами єднання та толерантності. Новий бібліотечний проект «Дві культури, два народи - одна земля» покликаний познайомити жителів Лубенщини з культурою та традиціями єврейського народу, який вже понад два століття живе на полтавській землі. Разом з Бібліодесантом центральної книгозбірні, який розпочав свою роботу в 2018 році, до села Вовчик завітала і представник єврейської громади Любов Перебийніс. У Вовчицькому ліцеї вона познайомила учнів 5- 7 класів з давніми традиціями відзначення єврейського зимового свята Ту би-Шват (нового року дерев) та запросила хлопчиків та дівчаток до танцювального майстер-класу. Провідний методист ЦРБ Тетяна Сафронова обговорила з дітьми правила толерантної поведінки та запропонувала взяти участь у вправі «Привітайся з другом». Бібліотекар центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Лариса Гончарук та координатор міжнародної спільноти Volunteer Community Любов Перебийніс запросили учнів на майстер-класи. Діти із захопленням взяли участь у виготовленні ляльки-мотанки та родинного дерева. Зустріч подарувала юним учасникам безліч позитивних емоцій та нові знання про традиційні цінності українського та єврейського народів.
Завідувач Вовчицької бібліотеки Людмила Ревуцька запросила активних читачів старшого віку до сільської книгозбірні на знайомство з єврейською культурою та літературою. Тетяна Сафронова познайомила учасників зустрічі з цікавими історичними фактами з минувшини нашого краю та розповіла про лубенську сторінку життя класика світової літератури Шолом – Алейхема. Відвідувачі мали змогу переглянути уривок з п’єси за мотивами твору письменника «Тев’є-молочар» та послухати вірш Максима Рильського присвячений єврейському народові. Людмила Ревуцька презентувала відвідувачам твори єврейських письменників Григорія Полянкера, Овсея Дриза, Рувима Фраєрмана представлених на книжковій викладці. Школярі мали можливість також дізнатися про діяльність єврейської громади, яка незабаром відзначатиме своє двадцятиліття з вуст Любові Перебийніс .
На завершення заходу учасники із задоволенням пригостилися традиційною єврейською стравою - хумусом.
Допомогу в організації заходу надав відділ культури та туризму Лубенської РДА та ГО «PRєDKI» за підтримки народного депутата України Костянтина Іщейкіна.
Під такою назвою 14 червня у Вовчицькій сільській бібліотеці відбувся день інформації. Учасниками заходу були школярі пришкільного табору «Сонечко». Діти із задоволенням переглядали новенькі енциклопедії, які нещодавно надійшли до бібліотеки, ділилися враженням, знаходили відповіді на питання які їх цікавлять, а це загадки, пригоди, розповіді про тварин, космос, музику.
Бібліотекар Людмила Ревуцька провела вікторину «Веселкова мозаїка». Всі діти дружно відповідали на питання вікторини. Найактивніші були: Іра Соколенко, Аліна Ганська, Станіслав Друженець, та Віра Андрієвська.
У Вовчицькій сільській бібліотеці на годину – реквієм «Чорнобиль у серці, а тінь його по свій землі» зібралися жителі села та учні Вовчицького ліцею, щоб відзначити 30 – річницю Чорнобильської катастрофи. Завідувачка бібліотекою Людмила Ревуцька звернулася до присутніх із закликом завжди пам’ятати, про страшну біду, від якої врятували нас ліквідатори аварії на ЧАЕС. Своїми спогадами про події «чорного» квітня поділилися ліквідатори Павло Іванович Галушка та Микола Якович Заплавний. Старшокласниці Таня Хоменко та Наталія Єгорова прочитали вірші присвячені тим трагічним подіям. До заходу бібліотекар підготувала книжкову виставку «Чорнобильський репортаж».
Юні друзі Вовчицької сільської бібліотеки разом зі своєю вчителькою Валентною В’ячеславівною Сидоренко завітали на бібліотечний урок «Щоб книжка довше жила». Завідуюча книгозбірнею Людмила Ревуцька розповіла четверокласникам про головні правили поводження з книгою та разом з маленькими відвідувачами організувала «Книжкову лікарню». Активно ремонтували книги Руслан Данильченко, Саша Козлов, Влада Сизоненко. А найкраще виготовляти книжкові закладки з кольорового паперу навчилися Лєра Ревуцька та Аліна Ганська.
Мандрівка книжковим містом відбулася у Вовчицькій сільській бібліотеці для вихованців старшої групи дитячого садочка «Дзвіночок». Разом із вихователькою Людмилою Василівною Шостак та завідувачкою бібліотеки Людмилою Ревуцькою малюки здійснили цікаву подорож книгозбірнею, дізналися як потрібно поводитися з книгою, взяли участь у конкурсах , відгадували загадки, переглянули виставку дитячих книг та журналів.
Найкращими та найкмітливішими знавцями українських казок виявились Ваня Сухомлин, Настя Шостак та Рита Сабадаш.
Чудовий аматорський колектив «Бабусеньки», що існує у селі Вовчик вже 3 роки, організував проведення у селі засідання районного клубу «Надвечір»я» під назвою «Всі ми родом з дитсадка», на який були запрошені багато прекрасних душею жінок, які в різні роки працювали у місцевому дитячому садочку. Учасниці колективу Кочерга Марія Іванівна, Калиман Олександра Григорівна, Маркова Ніна Василівна, Сухомлин Марія Теодорівна, Шлапко Наталія Анатоліївна, Костюк Віра Григорівна, Шостак Валентина Миколаївна, Клепач Надія Іванівна, Кутурій Ольга Миколаївна разом із художнім керівником, справжнім професіоналом Раїсою Володимирівною Пасічною, у кожному своєму виступі завжди несуть односельцям світло, надію та любов . До затишного, гарно вбраного приміщення, запросила та привітала всіх гостей завідуюча Шапошник Лариса Миколаївна, яка перейняла естафету добра у присутніх на заході Андрєєвої Олени Миколаївни та Яременко Світлани Петрівни. Щирі та зворушливі слова адресував жінкам колишній голова колгоспу Калініченко Михайло Григорович. Глибоку вдячність та повагу за гідне виховання багатьох поколінь вовчан висловив директор ліцею Костюк Володимир Вікторович. Ведуча заходу завідуюча сільською бібліотекою Людмила Ревуцька організувала фотовиставку, де зібрала світлини вихователів та вихованців садочка різних років.
Прекрасну пісню «Одна родина» подарувала гостям директор будинку культури Костюк Світлана Іванівна. На свято у Вовчик завітали голова районного клубу «Надвечір»я» директор Лубенської централізованої бібліотечної системи Валентина Іванівна Сьомак та голова громадської організації «Жінки –трудівниці за майбутнє дітей України» Раїса Олександрівна Кошель, вони побажали усім присутнім миру, добра та злагоди і висловили сподівання , що засідання клубу, який тепер очолює Сухомлин Марія Теодорівна, у Вовчику стануть традиційними. Родинна атмосфера , яка панувала на заході, щирі слова любові та поваги до сільських трудівниць додали «надвечірцям» сил та наснаги.