Завідувачка - Черняк Валентина Миколаївна

26 листопада в Калайденцівській сільській бібліотеці була проведена година пам’яті вшанування жертв голодомору. На заході були присутні учні 7-8 класів.

Бібліотекар Валентина Черняк розповіла про страшну трагедію українського народу, переглянули книжкову виставку, та зачитали розповіді очевидців, які пережили голодомор.

Діти вшанували хвилиною мовчання загиблих від голоду та запалили свічки пам’яті.

Весна іде квітчасто, гордо, юно,

Як втілення найчарівніших снів.

О весно красна, ти ще не забута

В історії своїх жахливих днів.

Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги . Дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за свою світову історію війну 1939-1945 рр. Такими словами розпочався мітинг біля пам’ятника загиблим в с. Калайденці.

З вітальним словом виступив сільський голова Василь Олексійович Гава.

Іван Якович Проценко – ветеран війни зі сльозами на очах розповів про ті страшні роки. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять полеглих у боях визволителів.

Всі присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Вклонімося великим тим рокам», яку організувала бібліотекар Калайденцівської сільської бібліотеки Валентина Черняк.

Завідувачка Калайдицівською сільською бібліотекою Валентина Черняк долучилося до організації та проведення години – вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, яку пройшла у Калайдинцівській загальноосвітній школі . На захід, на який зібралися учні та жителі села, були запрошені 16 ліквідаторів, які проживають на території сільської ради. Восьмикласники провели екскурс в історію, вкотре нагадали про причини і наслідки лиха, мужність і силу людського духу. Голова сільської ради Василь Олексійович Гава вручив запрошеним ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, жителям нашої місцевості пам'ятні медалі «За громадянський подвиг». Усі присутні вшанували хвилиною мовчання померлих героїв. Після заходу гості мали змогу відвідати шкільний музей, зокрема експозицію про чорнобильців.

День захисника України у Калайдинцях.

Завідуюча Калайдинцівською сільською бібліотекою Валентина Черняк взяла участь у святкування дня захисника України, яке відбувалось у місцевій загальноосвітній школі. До учнів завітали ветерани Великої Вітчизняної війни, воїни – інтернаціоналісти та учасники АТО.


До мужніх захисників Вітчизни різних поколінь звернулися сільський голова Василь Ґава та директор школи Сергій Мисник . Хлопці та дівчата підготували для воїнів чудову концертну програму, а бібліотекарі Валентина Черняк та Віра Мисник організували книжково- ілюстративну виставку «Герої не вмирають».

Свято Івана Хрестителя

З давніх-давен українці шанобливо ставилися до криниць та джерел, і навіть деякі з них освячували. Адже за легендою після освячення вода набувала чудодійної сили. Нею лікували від недугів, окроплювали оселі та домашніх тварин. Такий звичай до сьогодення зберігся у с. Халепці: За народним повір’ям криницю освячували на свято Івана Хрестителя, яке випадало 7 липня. Обряд освячення криниці в селі Халепці відбувся і цього річ.

Бібліотекар Черняк Валентина Миколаївна розповіла про традиції та обряди пов’язані з освяченням криниць. Для здійснення обряду запросили отця Дмитрія, а учасники художньої самодіяльності порадували присутніх українською народною піснею.

Кiлькiсть переглядiв: 121