Завідувачка - Мощіль Галина Василівна

Зустріч задля розвитку

До Карпилівської сільської бібліотеки бібліотекар Галина Мощіль запросила активних мешканців села на зустріч з учасницею проекту «Участь через залучення» Тетяною Сафроновою. Провідний методист районної книгозбірні презентувала проект, який допомагає перетворити сільські заклади культури у центри місцевої активності громади. Вона познайомила присутніх із досвідом громад Львівщини та Дніпропетровщини та розповіла, що таке внутрішні та зовнішні ресурси громади та як їх можна використати для вирішення місцевих проблем. Своїми думками щодо розвитку громади поділилися активні учасники заходу голова ветеранської організації Микола Дяченко, переселенці з Донбасу Світлана Фьодорова та Володимир Москаленко, мати-героїня Ганна Салогуб.

Давайте боротись за чистоту природи.

Планетi не будем наносити шкоди.
Посадим лiси i гайочки зеленi,
сади i дiброви-планети легенi...

Пiд таким гаслом 19 травня в Карпилiвськiй бiблiотецi був проведений бiблiопiкнiк ,,МАГIЯ ДЕРЕВ''. В примiщеннi бiблiотеки юнi користувачi ознайомились з iнтерактивною виставкою ,,ДЕРЕВА В ЖИТТI ЛЮДИНИ: СПОКОНВIКУ I ДОНИНI'' Далi захiд продовжувався на природi - в тiнi берiзок. Користувачi приймали активну участь у ньому; вiдгадували загадки, ділилися розповідями про висадку дерев та кущiв. Москаленко В. та Симоненко Т. прочитали вiршi про природу. Закiнчився пiкнiк чаюванням з яблучним варенням.

«Все починається з любові»

14 лютого – День святого Валентина. Це дуже давнє і прекрасне свято щирої любові та дружби, яке відзначають у всьому світі. Спеціальні вітальні листівки-валентинки у вигляді сердечок, повітряні кульки – сердечки, знаки уваги, квіти, іграшки та солодощі – все це з любов’ю і ніжністю готують і дарують тим, кого люблять усім серцем.

Для широкого загалу користувачів Карпилівської сільської бібліотеки було влаштовано літературно-музичне свято.

На зустріч з прекрасним до книгозбірні завітала юнацька аудиторія. Звучали вірші про кохання українських класиків Тараса Шевченка, Лесі Українки, Максима Рильського, Ліни Костенко тощо. Ліричні твори вразили юнаків та дівчат щирістю образів, які оповідають про радісні і гіркі миттєвості кохання.


Ще учасники заходу взяли участь в найрізноманітніших конкурсах та вікторинах, переглянули презентовану їм викладку літератури «Все починається з любові», прослухали цікаву інформацію про традиції святкування дня закоханих у різних країнах світу.

Спом'янемо тую славу,що осталась нам з-пiд Крут

Боротьба заради майбутнього.
Нема любові понад ту,
Що окроплена кров’ю Крут
І ту гарячу кров святу
Повік Вкраїні не забути

В Карпилівській сільській бібліотеці бібліотекарем Галиною Мощіль була проведена година-реквієм з нагоди відзначення 100-ї річниці подвигу Героїв Крут. Користувачі познайомились з книжковою виставкою «Їх оплакують роси у полі» , де представлені матеріали про події, які призвели до трагічної загибелі студентського куреня під станцією Крути та стали символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Галина Василівна наголосила, що за радянських часів керівництво всіляко намагалося приховати обставини трагедії ,а подвиг молоді під Крутами було забуто на більш ніж 70 років. На заході пролунали вірші Павла Тичини «Пам’яті тридцяти» та Олени Теліги «Над могилами» у виконанні Сніжани Винниченко та Катерини Сологуб. Присутні запалили свічки та вшанували пам’ять полеглих героїв хвилиною мовчання.

День пам’яті жертв Голокосту відзначили в Карпилівській сільській бібліотеці.

На годину - реквієм «Пам’ять єврейського народу» зібрала читачів бібліотекар Галина Мощіль. Вона розповіла односельцям про трагедію винищення євреїв у Європі 1933-1945років та презентувала до їхньої уваги книгу Анатолія Кузнецова «Бабин Яр». Галина Василівна нагадала односельцям слова письменника Віктора Некрасова: «Тут загинули люди різних національностей, але лише євреї були вбиті за те, що вони євреї» та закликала зберігати пам'ять про Голокост, щоб світ ніколи більше не допустив повторення цієї жахливої сторінки історії.

Вірш присвячений цій трагічній сторінці прочитала Вікторія Левченко. Про події 1941 року у Карпилівці, коли фашисти розстріляли три єврейські родини згадували старожили Віра Олексіївна Кушнір та Ганна Петрівна Волошин. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять загиблих у Другій світовій війні.

СІЧНЕВИМИ СТЕЖКАМИ ВАСИЛЯ

10 СІЧНЯ В КАРПИЛІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ БУВ ПРОВЕДЕНИЙ БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ОГЛЯД «ІДУ ДО ВАС ІЗ ЗАБУТТЯ ВОСКРЕСЛИЙ» ПРИСВЯЧЕНИЙ РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА.

Користувачі ознайомились з біографією поета та його творчістю. Наприкінці заходу учениця 6 класу Каріна Павленко прочитала вірш
В. Симоненка «Берези в снігу занімілі». Присутні також прослухали пісню «Виростеш ти сину», слова для якої взяті із твору В. Симоненка «Лебеді материнства».


28 листопада для користувачів бібліотеки – учнів 1-5 класів, в Карпилівській сільській бібліотеці до Дня пам’яті жертв Голодомору було проведено годину пам’яті «Горить свіча пам’яті». Бібліотекар Мощіль Галина розповіла про історію села Карпилівка в період Голодомору, 1932-1933 рр. Всі присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.

****

1 грудня в Карпилівській сільській бібліотеці була організована виставка «Чума ХХ століття» до Дня боротьби зі СНІДом, та проведена бесіда з юнацтвом на тему «Легше попередити, ніж лікувати»

************************************

На традиційне довгоочікуване літературно - музичне свято «На Івана на Купала нічка мала» до Карпилівського сільського клубу бібліотекар Галина Мощіль зібрала молодь та малечу. Павленко Каріна, Симоненко Тіна, Левченко Віта, Сологуб Катя, Винниченко Сніжана, Далада Ріта стали учасниками театралізованого дійства. Вони виконали ролі Русалок, Водяника, Кікімор та зачитали уривки з поеми Лесі Українки «Лісова пісня». Вокальний жіночий ансамбль «Карпиляночка» дарував присутнім чудові українські пісні , а студентка Євгенія Мощіль прочитала баладу Тараса Шевченка «Русалка». Весело та цікаво пройшла літературна вікторина за творами присвяченими улюбленому українському народному святу. Звичайно не обійшлося і без купальського багаття, яке подарувало юним карпилянам багато радісних емоцій.

«Все в світі починається з любові»

Свято, якому беззаперечно підкоряються серця усіх незалежно від віку та статі, день святого Валентина, пройшло у Карпилівському сільському клубі. На конкурсно - розважальну програму «Все в світі починається з любові» жителів сільської громади та гостей із сусіднього села Повстин Пирятинського району зібрала бібліотекар Галина Мощіль. Хлопці та дівчата брали участь у веселих конкурсах та вікторинах, а журі у складі Юлії Коробки, Вікторії Самійленко, Влада Очеретянко визначило найактивнішу та найталановитішу пару. Нею стали Тетяна Малик та Сергій Матвієнко. Романтичного настрою додали вірші про кохання Тараса Шевченка, Сергія Єсєніна, Лесі Українки у виконанні Валерії Симоненко, Катерини Салогуб та Вікторії Левченко. всі Учасники заходу отримали від бібліотекаря «валентинки» та солодкі подарунки.

Кiлькiсть переглядiв: 139