Завідувачка - Сабаш Людмила Іванівна

«Великодні розваги»

Великий день! Великий день!

Ясний Великдень на землі.

Багато радості й пісень

Приніс нам Янгол на крилі.

Веснянку діти хороводять

Христос Воскрес! Христос Воскрес!

Сьогодні й сонце не заходить,

А сяє й сяє із небес.

Приходить весна, а разом з нею – велике православне свято Воскресіння Христове. Свято добра, любові, очищення. Свято миру і взаєморозуміння.

Вже традиційно Литвяківська сільська бібліотека з нагоди Великодня проводить заходи. Так, днями бібліотекар запросила учасників народознавчого клубу за інтересами «Калина» на пізнавально-ігрову програму «Великодні розваги». Святкова програма розпочалась щирими словами привітання, з якими звернулася до дітей ведуча свята.

Сабадащ Людмила Іванівна ознайомила дітей із звичаями і обрядами українців під час святкування Великодня. Діти з радістю декламували вірші, розповідали про святкування у їхніх родинах. Під час розваги діти грали у естафетно командні ігри «Перенеси Писанку»та «Гонки великодніх кроликів». Під час таких розвивали спритність, швидкість, увагу, а також єдність команди та бажання перемогти,відгадували загадки та відповідали на запитання вікторини.

Також була представлена книжкова виставка «Малинові дзвони Великодня».

Наприкінці святкової програми кожного пригостили запашною паскою. Море позитивних емоцій отримали всі учасники заходу.

З Вербною неділею

Неділя квітна до нас в гості завітала,

У час, коли в зелені шати одіваються ліси,

Розцвіла верба, щоби ми Ісуса зустрічали,

Із побажаннями любові та краси!

І ласка Божа нас торкнеться неодмінно,

Благословить Господь нам неньку Україну,

Щоб ми у радості та щасті довго жили,

Нам Матір Божа дасть усім здоров'я й сили!

За тиждень до Великодня святкується Вербний тиждень.

За легендою, коли Ісус Христос їхав верхи на віслюку, люди стелили на його шляху пальмові гілки. Це поклало початок звичаю святити гілки. А оскільки пальмових гілок не маємо, то святимо вербові, відповідно до вибору наших далеких предків.

Про походження свята та народні традиції й особливості святкування Вербної неділі розповіла учням 4 класу бібліотекар Литвяківської сільської бібліотеки на черговому засіданні клубу народознавства «Калина». Діти з цікавістю слухали легенду про вербу, читали народні прикмети Вербної неділі.

Була оформлена книжкова виставка «Не я б’ю,верба б’є,за тиждень Великдень .Уже не далечко червоне яєчко». На виставці представлені книги, в яких кожний бажаючий довідався, звідки пішов звичай святити вербу, представлена історія цього свята.

А сотню вже зустріли небеса…

«Герої не вмирають!» Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів і дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі, ті, для кого справедливість, гідність, свобода, Україна були не просто словами, а сенсом їх життя. Вшанувати відвагу, силу духу й жертовність громадян, які вийшли на мирний протест і віддали своє життя на Майдані зібрались учні школи в Литвяківській книгозбірні.

Бібліотекар Людмила Сабодаш розповіла дітям про ті трагічні події, зачитала вірші, присвячені подіям того часу. В них доля Героїв, які віддали своє життя за вільну, незалежну, Європейську державу. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих та переглянули відеоролик «Гей пливе кача по Тисині».


Учасники заходу мали можливість ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повік».

Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, стала нашими Ангелами – Охоронцями на небі.

Мова наша, мова – літ минулих повість

Мова – одне з найцінніших надбань,яке створили й залишили нам наші предки. В Україні відзначають декілька свят присвячених мові. Це 9 листопада – день Української писемності та мови, 21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

До Міжнародного дня рідної мови в Литвяківській сільській бібліотеці була представлена книжкова виставка під назвою «Мова – це теж Батьківщина». На виставці представлені твори українських поетів, які возвеличували українську солов’їну мову й нашу неньку Україну.


«Стрітення відзначаємо, весну – красну зустрічаємо!»

15 лютого в Литвяківській сільській бібліотеці відбулося засідання клубу народознавства «Калина», на якому були присутні найменші учасники учні 1-4 класів.

З метою ознайомлення і розширення знань про святкування Стрітення було проведено народознавчу годину «Стрітення відзначаємо, весну – красну зустрічаємо!». Під час свята бібліотекар Людмила Сабадаш ознайомила учнів з церковними ритуалами, пов’язаними із освяченням в цей день води та свічок, легендами, віршами та приказками, а також народними прикметами визначення майбутньої погоди. Школярі почули про цікавий звичай українських жінок випікати «жайворонків», вирізати з паперу, ліпити з глини й тіста пташок, цілими сім’ями виходити за село в поле, високо підіймати над головою зроблених пташок та закликати весну.


Щоб краще дізнатися про весняний цикл календарних свят і обрядів українців, учні мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Стрітення господнє величаймо».

Весела Масляна

Гуляй, Масляна, як треба, не забудемо ми тебе!

І млинці твої гречані, і вареники в сметані!

14 лютого Литвяківська сільська бібліотека разом з учнями 1-4 класів місцевої школи Масляну зустрічали! Так весело давно вже не було на подвір’ї. Господинею свята звичайно ж була Масляна – її опудало, яке виготовили діти. Бібліотекар Людмила Сабадаш вітала усіх зі святом та знайомила присутніх з його історією. Малеча активно приймала участь у конкурсах, вікторинах та іграх, які для них приготувала бібліотекар - з задоволенням їздили на баских конях, змагалися у народній забаві «Кусання млинця», розказували заклики, приказки. Охочі до читання мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «Масляна воротися! До Великодня простягнися!»


По закінченні свята бібліотекар пригощала своїх найменших читачів та гостей духмяним чаєм, смачними варениками та традиційними млинцями. Усі відчули наближення весни та були задоволені проведеним часом.

«Українські вишиванки наче райдуги світанки»

Узор вручну, широка планка,

Легенький запах ковели.

Моя сорочка – вишиванка

Вся ніби сплетена з трави.

Вишивка – це основний елемент української культури. Глибину та зміст її символів розуміємо тільки ми – українці. Вишиванка – то кожен з нас,то наш генетичний код.

На відзначення Всесвітнього дня вишиванки в Литвяківській сільській бібліотеці відбулася година народознавства «Українські вишиванки наче райдуги світанки» для молодшої групи клубу за інтересами «Калина». Дрес кодом дня була вишиванка для учасників заходу.


Ведуча свята бібліотекар Людмила Сабадаш розповіла дітям про історію походження вишивки, значення основних орнаментів, про символіку кольорів. Познайомила присутніх з легендою про рушник. Учні розповідали прислів’я та приказки.

Велику зацікавленість викликала представлена виставка «Чарівний світ вишивки»

Родинні обереги представили Марина Галич, Тамара Неділько, Людмила Миргородська, Надія Подоляка, Світлана Ткачук.

Учениця 8 класу Дарина Пузь представила свої вироби та вироби своєї мами – Тетяни Пузь.

По закінченню свята дівчатка влаштували експромтом майстер-клас з вишивання хрестиком на полотні.

Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

У італійців є прислів’я: «Якщо не знаєш, що одягнути – одягни костюм». Українцям слід запровадити звичку: «Якщо не знаєш, що одягнути – одягни вишиванку».

«Знов білим цвітом вкрилися сади,і знов приходить свято Перемоги»

Минають роки, відлітають у вічність. Але є дати непідвладні рокам. Вшановуючи пам’ять героїв Великої Вітчизняної війни Людмила Сабадаш бібліотекар Литвяківської сільської бібліотеки, 11 травня провела урок мужності «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги», для молодших школярів. Під час проведення заходу учні дізналися про довгі роки страждань і мільйони трагедій цієї війни. Про жорстокість фашистських загарбників та прагнення арійців керувати іншими народами, про українських героїв,які боролися за наше мирне майбуття, про участь наших односельців у Великій Вітчизняній війні. Учасники заходу переглянули відеофільм про війну, познайомились з виставкою «Пам’ять про війну священна» та виставка фотографій односельчан «Вони захищали Батьківщину». Людмила Сабадаш закликала учнів шанувати пам'ять тих, хто поліг у горнилі боїв, хто своєю кров'ю скропив рідну землю, хто пройшов крізь лихо, голод і холод. Адже ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука нашої перемоги сьогодні.

Великдень одне з найбільших і найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа.

З нагоди цього християнського свята 18 квітня відбулися народознавчі посиденьки членів клубу за інтересами "Калина".

Ведуча заходу Людмила Сабадаш, бібліотекар Литвяківської сільської бібліотеки, презентувала школярам історію виникнення свята. Діти дізналися про традиції святкування та обряди Паски, ознайомилися із традиціями писанкарства, та з цікавістю про слухали легенду про писанку.

До уваги учасників заходу було представлений інформаційний – екскурс "Як у світі святкують Великдень".

Та жодне Великоднє свято не обходиться без розваг. Діти активно брали участь у конкурсі "Збирання великоднього кошика" та море позитивних емоцій у них викликала гра "Дзига". А по закінченні свята всі смакували запашною паскою.

Допоки сонце сяє, поки вода тече, святкуйте люди Паску і Бог Вас вбереже!

Пам’ятаємо Героїв Небесної сотні.

Герої не вмирають.

Просто йдуть з Майдану - в небо.

В лицарі - зі смерті.

Пливуть човни. Пливуть човни

Пливуть…

Героям слава – вписано у серці.

Їх назвали Небесною Сотнею - українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. У лютому 2014 року вони полягли за честь, за волю,за свободу, за право бути українцями.


З нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні у Литвяківській сільській бібліотеці для молодших школярів була проведена патріотична година «Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні». Бібліотекар Людмила Сабадаш розповіла учням про юнаків та дорослих чоловіків – Героїв України, які «смертю смерть попрали» та журавлиним ключем полинули у вирій вічності. Вона презентувала юним читачам виставку-спомин « Їх прийняло небо, лишивши списки…». Під час заходу лунали патріотичні вірші присвячені Україні та подіям на Майдані.

"Із пошаною й любов'ю зичим щастя і здоров'я"

13 січня під такою назвою члени клубу народознавства "Калина" Литвяківської сільської бібліотеки привітали щедрівками вчителів-пенсіонерів, працівників сільської ради, будинку культури. Діти бажали високих врожаїв, міцного здоров'я та всіляких гараздів, щедруючи та прославляючи народження Ісуса Христа.

Восьмикласники стали учасниками дискусії про СНІД.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в книгозбірні села Литвяки пройшла бесіда «СНІД: знати, щоб жити». Під час дискусії організованої завідувачкою Людмилою Сабадаш учні висловлювали свої думки про ставлення до ВІЛ –інфікованих. На виставці «Здоровий спосіб життя:основи та принципи» були презентовані книги та буклети, які містять інформацію про властивості вірусу та шляхи поширення хвороби.

*********************

У Міжнародний день захисту дітей гостинно відчинила двері Литяківська сільська бібліотека для маленьких користувачів.

Бібліотекар Людмила Сабадаш розповіла про свято та провела конкурс дитячих малюнків на асфальті. Діти із задоволенням малювали небо, сонце, квіти, мир на землі. Переможцями стали: Катя Кривенко, Інна Святко, Настя Семак.

Гарний настрій дітям подарували веселі ігри, цікаві ребуси, вікторини.

Найактивніші одержали подарунки.

В Литвяківській сільській бібліотеці пройшла година спілкування «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської». Присутні згадували ті дні, коли потрапили до Чорнобильської зони. Спогадами поділились чорнобильці Іван Миколайович Канівець, Петро Іванович Гринь, Ніна Олексіївна Сабадаш, Анатолій Цілуйко. Минуло 30 років та не вщух біль у серцях і душах, тих хто рятував світ від радіаційної біди. Завідувачка бібліотекою Людмила Сабадаш представила відвідувачам книжкову виставку «Чорнобиль – рана незагойна».

Найкращий читач року в Литвяках

Із книгою і словом поріднися,

Хай буде книга – твій насущний хліб.

Тож зачерпни із неї і напийся

Снаги, що в серці залишає слід.

Щороку чарівна весна приносить в Україну довгоочікуване дійство – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. В рамках цієї події в Литвяківській сільській бібліотеці пройшов конкурс «Найкращий читач року», в якому взяли участь учні 6-7 класів. Кожен учасник розповів про свою улюблену книгу та улюбленого літературного героя. Також діти презентували свої власні творчі роботи – малюнки, вірші, вироби власними руками. Кінцевим етапом конкурсу стала вікторина «Література Лубенщини». За підсумками журі переможцями стали Вольська Інна, учениця 6 класу, та Пузь Дарина, учениця 7 класу.

Бібліотекар Людмила Сабадаш висловила подяку всім учасникам та закликала любити та поважати книгу!

«Вічний Тарас»

Є імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали частиною його життя. Таким ім’ям стало для нас ім’я Тараса Григоровича Шевченка. В день народження Шевченка в Литвяківській сільській бібліотеці пройшла презентація книжкової виставки «Жива душа поета, святая». Бібліотекар Людмила Сабадаш розповіла про нелегкий життєвий та творчий шлях поета та художника.

«Жінко! Ти завжди велична!»

Березень. Разом із весною прийшло чудове свято – Міжнародний жіночий день – свято жіноцтва. В різних країнах ставлення до цього свята різне. У нашій країні – це свято краси та надії, всього того, що уособлює в собі жінка. З нагоди цього дня в Литвяківській сільській бібліотеці відбулося засідання клубу «Надвечір’я».

Ведуча бібліотекар Людмила Сабадаш привітала всіх жінок та розповіла про свято 8 Березня. Щирі вітання лунали від сільського голови Валерія Миколайовича Ночовного. В цей святковий день чарували своєю піснею та грою на бандурі сестри Оксана та Олександра Магомедові.

Іван Ворона привітав жінок зі святом та прочитав гуморески.

У виконанні Надії Камліченко та Катерини Шерстюк прозвучала пісня «Чебреці».

День Соборності відзначають у бібліотеках Лубенщини.

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі.

Історична веб-мандрівка «Соборна, вільна, єдина»

До Дня Соборності України в інформаційному відділі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. К. Малика була проведена історична веб-мандрівка «Соборна, вільна, Єдина». Самостійний пошук інформації про події, що передували становленню цього свята, дали змогу користувачам-студентам практично закріпити свої знання. Користувачі дізнались про те, що соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу.


В Литвяківській сільській бібліотеці для користувачів всіх вікових категорій організована книжкова виставка «Соборна та єдина наша ненька Україна». На виставці зібрані періодичні видання та книги, які розкривають для читачів тему об’єднання українських земель, неподільності української держави та єдності її народу.


Україна Соборна – моя гордість і слава!

В Солоницькій сільській бібліотеці напередодні великого свята українського народу зібралися користувачі різного віку, щоб поговорити про ідею соборності, яка і стала загальнонаціональною мрією. Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла про величезні жертви, віддані на вівтар волі і незалежності та закликала кожного з присутніх бачити в своїх мріях і боротися за єдину соборну, вільну і незалежну Україну.

День писемності та мови

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу це його рідна мова, яка пов’язує людину з її народом, з кожним поколіннями, з їхніми духовними надбаннями.

9 Листопада в Україні відзначається день української писемності та мови. У Центральній Районній бібліотеці ім. В. Малика, та сільських бібліотеках, а саме: Михнівській, Березотіцькій, Остапівській, Олександрівській, Окіпській, Левкоромоданівській та Литвяківській з нагоди цього свята проведено ряд заходів.

«Основний закон мого життя»

Напередодні державного свята Дня Конституції, яке відзначається в Україні щороку 28 червня, в Литвяківській сільській бібліотеці була представлена інформаційно-тематична книжкова виставка «Основний закон мого життя».

«Я перед нею помолюся, як перед образом святим»

Гостинно зустріла Литвяківська сільська бібліотека своїх читачів, які зібралися на родинне свято «Я перед нею помолюся, як перед образом святим». Учні 2 та 3 класів Литвяківської школи вітали в цей день своїх мам та бабусь. На свято завітали родини Листопад, Ночовних, Усатенків. Чудові вірші та пісні лунали у виконанні дорослих та маленьких, чарували всіх грою на бандурі сестри Оксана та Олександра Магомедови. Завідуюча бібліотекою Людмила Сабадаш після закінчення заходу запросила гостей на смачне чаювання.


Масляна в Литвяківській сільській бібліотеці

Вивчаючи українські традиції діти не тільки дізнаються нове, але й вчаться любити своє рідне, українське. На народознавче свято Масляної, яке пройшло в Литвяківській сільській бібліотеці, прийшли учні 2 класу разом зі своєю вчителькою Наталею Володимирівною Магомедовою. Від завідуючої бібліотекою Людмили Сабадаш діти дізналися історію виникнення одного з самих веселих, а тому – улюблених народних свят. Вона розповіла про ігри, пісні, катання з гір та на «трійках», сміх, жарти, переодягання. Діти відгадували загадки та продовжували прислів’я про Масляну, а на закінчення скуштували головне її надбання – млинці – символ Сонця, близької Весни і Природи, що пробуджується.

У Литвяках святкували День села.

Вже стало доброю традицією на «яблучного» Спаса, 19 серпня, у Литвяках проводити День села. Свято зібрало майже всіх місцевих жителів – від старого до малого. Сільський голова Ночовний Валерій Миколайович, привітав односельців та гостей зі святом і побажав селу розквіту, міцного здоров’я його жителям, та добробуту громаді.

Виступ жіночого вокального ансамблю (його учасники Л. Сабадаш, Н. Магомедова, В. Кочеткова, К. Шерстюк, Г.Митрофанова, В.Кіт) радо вітали всіх присутніх у залі.

Оплесками супроводжували глядачі виступ дитячого колективу «Барви» (Магомедова Оксана,

Заїка Даша, Пузь Паша, Ткачук Інна).

Щиро та завзято дарували свої танцювальні номери учні Литвяківської школи - учасники дитячого колективу «Смайл». Бандуристка Олександра Магомедова буквально зачарувала односельців своїм виступом . В її виконанні прозвучала пісня «Гуси-гусоньки».

Прекрасну виставку художніх виробів організувала завідуюча Литвяківською сільською бібліотекою-філією Людмила Сабадаш.

Сповнені позитивних та радісних емоцій, жителі села ще довго не хотіли розходитись. У наш складний час такі свята згуртовують громаду і дають їй надію на краще майбутнє.

/Files/images/aaa/IMG_3224.jpg/Files/images/aaa/IMG_3258.jpg
Литвяківська сільська бібліотека завжди радо відкриває свої двері

Литвяківська сільська бібліотека завжди радо відкриває свої двері для учасників пришкільного оздоровчого табору. На свято читання до бібліотеки зібралися учні 1- 5 класів. Діти відповідали на запитання та відгадували кросворди, які для них приготувала бібліотекар Людмила Сабадаш. Також діти взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті, під час якого малювали своїх улюблених казкових героїв. Переможців серед учасників не було, діти старалися, і всі малюнки були гарними, отже кожен з них отримав приз – яскраву розфарбовку.

/Files/images/aaa/P1110469.JPG/Files/images/aaa/P1110472.JPG

/Files/images/aaa/P1110463.JPG

В Литвяківській загальноосвітній школі пройшла зустріч з письменником Олександром Міщенком

В Литвяківській загальноосвітній школі пройшла зустріч учнів молодших класів з головою літературного об’єднання ім. О. Донченка, відомим дитячим письменником Олександром Міщенком. Бібліотекар сільської бібліотеки Людмила Сабадаш організувала книжкову виставку творів нашого знаного земляка, розповіла про цікаві факти його біографії та творчі здобутки. Але найцікавішим було особисте спілкування малечі із справжнім письменником. Запитували про все, про дитинство, перший вірш, улюблені книги, обговорювали повість «Літні пригоди Богданчика коць-Василашка у Веселашках», яка дуже сподобалась маленьким читачам. Зустріч подарувала і письменнику, і дітям багато приємних емоцій та гарних вражень.

/Files/images/shevchenko_sela/IMG_5679.jpg/Files/images/shevchenko_sela/IMG_5694.jpgВ Литвяківській сільській бібліотеці відбулося свято Масляної

25 лютого в Литвяківській сільській бібліотеці відбулося свято Масляної, яке бібліотекар Людмила Сабадаш влаштувала для своїх найменших читачів, учнів 1- 4 класів. Веселі конкурси та вікторини, додали дітям, всупереч погоді, зимового настрою та налаштували їх на зустріч весни. По закінченню свята дітвора мала змогу поласувати варениками та млинцями, які приготувала для них господарка свята.

/Files/images/foto_2/P1100167.JPG/Files/images/foto_2/P1100175.JPG/Files/images/foto_2/P1100178.JPG/Files/images/foto_2/P1100214.JPG/Files/images/foto_2/P1100255.JPG


«Будеш, батьку, панувати, поки живуть люди»

Бібліотекар Литвяківської сільської бібліотеки Людмила Сабадаш разом із вчителькою Литвяківської школи Наталею Магомедовою провели для учнів молодших класів літературну годину присвячену вшануванню пам’яті Великого Кобзаря «Будеш, батьку, панувати, поки живуть люди». Діти підготували малюнки до творів Тараса Григоровича, взяли участь у вікторині, читали улюблені вірші видатного поета.

Кiлькiсть переглядiв: 186