Завідувачка - Бобрик Ніна Андріївна

http://mackivskalib.blogspot.com/ - Блог Мацківської сільської бібліотеки

Моя улюблена книга— бібліотеці

Напередодні міжнародного дня дарування книг та дня святого Валентина в Мацківській книгарні відбулася зустріч із любителями книги, а це наші читачі, як дорослі так і малі члени клубу за інтересами «Дзвіночок», що діє при сільській бібліотеці. Всі мали змогу поспілкуватись, згадати своїх улюблених письменників почитати вірші. А ще була запрошена Головань Ганна Дмитрівна, яка є учасником бойових дій в Афганістані розповіла про ті страшні часи, коли їй довелось служити на території інших Держав та подарувала три цінні книга про Афганістан. А потім всі мали змогу взяти участь у майстер-класі з виготовлення Валентинки та виробів із паперу та пластику.

Вже стелить шляхом золота Покрова

І губить срібну нитку павутин.

У глиб віків вдивляємся ми знову

У таїнство наших сільських гостин.

Ідеш селом серед свічків кленових,

Що так палають золотим вогнем.

Помолимось, ми Пресвятій Покрові,

Хай рідний край бідою обмине!

Такими словами розпочала ведуча Ніна Бобрик свято Покрови Пресвятої Богородиці із клубом за інтересами «Дивоцвіт», що діє при бібліотеці. Члени клубу дізнались, що Свято Покрови було засноване на Русі князем Андрієм Боголюбським в 1164 році. А ще, 14 жовтня з 1999 року стали відзначать в Україні - День українського козацтва, а 2015 році президент Петро Порошенко проголосив Днем Захисника України, адже Покрова, вважалась головною захисницею всіх вояків протягом століть. Лариса Соломаха розповіла про традиції та обряди цього свята, згадали які є прикмети пов’язані з Покровою, що до Покрови всі господарські роботи треба встигнути зробити, бо може скоро прийти зима. З віршом О. Лупія «Свято Покрови» виступила Алла Сень. У виконанні Галини Коткової пролунала молитва. І на останок всі присутні мали змогу ознайомитися з тематично виставкою «Прийшла Покрова величне свято», яку підготувала завідуюча Мацківською бібліотекою Ніна Бобрик.

Ой пливи вінок, ой пливи милого до серця позви…

На народознавче свято завітали до Мацківської сільської бібліотеки дівчатка, щоб більше дізнатися про традиції святкування Івана Купала. Бібліотекар, Ніна Бобрик ознайомила із святами літнього циклу. В ніч із 6 на 7 липня дівчата пускають віночки на воду, ворожать на судженого, стрибають через вогонь та шукають квітку папороті. Лунали вірші та цікаві історії, які розповідали дітям бабусі, а ще Валерія Сень заспівала обрядову пісню «Ой на Івана, та й на Купала».

Студентка Гадяцького училища культури Аліна Соломаха, була запрошена на це свято і мала змогу розповісти багато цікавого, про святкування Купала тому, що захищала свою курсову роботу по цій темі. А вже по закінченню маленькі гуртківці клубу за інтересами «Дзвіночок» вчились плести віночки із польових квітів, в яких під вечір підуть на театралізоване свято Івана Купала, що відбудеться на стадіоні біля школи, вже в десяте.

Обдарована дитина сходинка до творчості

Із учнями пришкільного табору «Зелена планета», що діє при Мацківській ЗОШ І-ІІІ ст. та завідуючою сільською бібліотекою Ніною Бобрик відбувся конкурс талановитих дітей. А мандрували діти в океані «Талантів», по островах «Любителів книги», де дізнались про походження книги та відповідали на різні запитання. Далі пришвартувались на острові «Улюблених казок», де брали участь у грі-вікторині «З якої казки…» та інсценізації казочки «Колобок». А наступним островом, де змогли показати себе учні, був острів «Справжніх талантів». Тут кожен зміг продемонструвати своє вміння: чи то заспівати улюблену пісню, декламувати вірші, чи намалювати малюнок на тему «Моя Україна найкраща». Всім діткам було весело та цікаво. А потім зі школи разом з учителями завітали до царства книг у сільську бібліотеку, де продовжили мандрувати казковою країною. Долучились до презентації книжкової виставки «Казка спішить до тебе», на якій представлені книги українських та зарубіжних дитячих письменників та різні казки. Читали вголос Едуарда Успенського «Улюблені історії з Простоквашено»

Найактивніші, талановиті учасники це — Вероніка Дупір’як, Люба Семенюта, Костя Нещерет, Віка Онищенко, Вова Сень, Іра Гапченко, Святослав Савлук були визнані, як «Міс Талановитість» вони отримали заохочувальні призи.

До конкурсу долучились також вчителі школи Рак Л.М. та Дзюба О.М., які подякували за активну участь «маленьким талантам» села Мацківці та змістовно проведений час.

Відлуння тих далеких днів сльозами на очах бринить.

В переддень Дня Перемоги всі жителі села зібрались біля пам’ятника Загиблим воїнам. Голова села Микола Антонович Дзюба розпочав мітинг та привітав із 71 річницею ветеранів війни, вдів, яких залишилось зовсім мало в селі. Вшанували хвилиною мовчання та поклали вінки, квіти до підніжжя пам’ятника.

Для читачів Мацківської сільської бібліотеки представлена книжково-ілюстративна виставка «Переможної пам’яті роки», де знаходяться документи, які розкривають історичну правду про переможні та трагічні дні Другої Світової війни, а також книги про

воєнні події.

Великдень всіх нас на гостину просить!

На землю зійшло чудове свято Великодня—світле і чисте, як безхмарне весняне небо. Саме йому була присвячена народознавча година, що пройшла в Мацківській сільській бібліотеці, при якій діє клуб за інтересами «Дивоцвіт».

29 квітня, напередодні Великодня, члени клубу зібралися, щоб поспілкуватися в святковій атмосфері. Бібліотекар Ніна Бобрик розповіла про найсвітліше, про найбільш шановане в народі свято, дізнались історію, традиції святкування його в Україні. Катерина Решодько, яка родом з Чернігівщини, розповіла, як в їхній родині готувались до Паски. А от Лариса Савлук поділилась цікавим фактом про те, як її мама до Великодня завжди вишивала рушничок, з яким ішла до церкви освячувати великодній кошик. Наостанок всі члени клубу домовились зустрітись в ніч Світлого Воскресіння Господнього біля Свято-Миколаївської церкви, що в селі Мацківці, щоб освятити паски, спечені власноруч.

Також в бібліотеці представлена широкому колу читачів книжково-ілюстративна виставка «Великдень—світле свято».

Тож в ці святкові дні Воскресіння Христового запрошуємо вас до бібліотеки!

Залишиться у пам’яті у нас, як вічна рана цей страшний Чорнобиль!

Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко,

І над землею пливе дзвін із тихим стогоном протяжно!

Такими словами, розпочали вшанування учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС в Мацківському будинку культури. На цей захід завітали чорнобильці села, вдови, гості та односельці. Тридцять років—наче одна мить.

Двадцять сім учасників нашого села рятували Україну від страшного, атомного монстра. Шестеро з них вже за межею вічності. Хвилиною мовчання пом’янули всіх загиблих та поклали квіти до пам’ятного знаку. Згадуючи цю катастрофу, хочеться до землі схилити голови перед тими тисячами учасників, які рятували нашу країну.

А в сільській бібліотеці була презентована книжкова виставка «Чорнобиль—скорбота пам’яті людської». Завідуюча бібліотекою Ніна Бобрик розповіла відвідувачам про Чорнобильську катастрофу, про тих пожежників, які першими пішли рятувати пожежу на четвертому енергоблоці. А діти 1-4 класів прочитали вірші та запалили свічку, в знак пам’яті тих, які пішли з життя.

Тож, напередодні тридцятиріччя, жителі нашого села, мали змогу згадати ту страшну Чорнобильську біду, яка не загоїться з часом.

До нас у гості завітала казка

Для дошкільнят дитячого садочку «Берізка» бібліотекар Мацківської сільської бібліотеки Ніна Бобрик разом з вихователем Лідією Сагайдак провели пізнавальну гру «До нас у гості завітала казка». Діти згадували свої найулюбленіші казки та ділилися своїми дитячими враженнями про казкових героїв. А дитяча вікторина довела, що, не дивлячись на свій вік, малюки дійсно багато знають про казки!

Масляна у Мацківцях.

Працівники культури села Мацківці зібрали жителів села на чудове дійство – святкування Масляної. На зустріч до селян завітали чарівна Зима, красуня Весна та весела Масляна. Сільський голова Микола Дзюба та голова районної ради Григорій Угляниця привітали мацківчан та побажали їм миру, злагоди, здоров’я та гарного врожаю. Концертну програму підготували для гостей учасники художньої самодіяльності, вихованці дитячого садочка та учні школи, а учасники драматичного колективу продемонстрували сценку «Кумасі». Усіх учасників дійства працівники школи та дитячого садочка запросили до смачних вареників, млинців та чаю з халвою.


Свою Україну любіть,

Любіть її. Вовремя люте,

В останню тяжку мінуту

За неї Господа моліть…

Вдивляється Тарас у душу України

202 роки тому, 9 березня, народився великий геній української літератури -- Тарас Григорович Шевченко, якого знають, не тільки в Україні, а й в інших країнах світу. Це символ Української Держави—поет і прозаїк, художник і громадський діяч, великий український Кобзар.

В Мацківській сільській бібліотеці вшанували ім’я Великого Кобзаря учні школи та сільські читачі. Бібліотекар, Ніна Бобрик, ознайомила присутніх із дитинством Тараса, його ранніми творами та картинами. Поезія митця нікого не може залишити байдужим. Найактивніші учні декламували вірші геніального українського поета—це і «Зоре моя вечірняя», і «Зацвіла в долині червона калина», і «Тече вода з-під явора» та інші.

Підсумком заходу стала презентація книжкового вернісажу «Вдивляється Тарас у душу України», де читачі мали змогу більше дізнатись про Великого Кобзаря.

33-тя сльоза України

В останню суботу листопада, а саме 28.11.2015р., всі українці віддають шану невинним жертвам Голодомору-геноциду українського народу 1932-33 рр. І мацківчани не стоять осторонь, вшановують пам'ять жертвам на цвинтарі біля пам'ятного знаку жертвам Голодомору 1932-33рр. Працівники Мацківської сільської ради, сільського будинку культури та бібліотеки на могилу жертвам поклали корзину з квітами, солодощі, запалили свічку та вшанували загиблих хвилиною мовчання. А в сільській бібліотеці на передодні дня пам’яті була розгорнута книжкова виставка «І стогне вічним спогадом земля» про ті страшні роки Голодомору. А о 16:00 всі жителі села долучилися до акції «Запали свічу пам’яті» та до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Вшанування працівників сільського господарства.

Напередодні дня сільського господарства в селі Мацківці відбулося вшанування хліборобів, тваринників і тих працівників, праця яких пов’язана із сільським господарством, а також ветеранів праці. На захід були запрошені безпосередньо доярки, завідуюча молочно товарною фермою Сень О.І., а також ті люди, які мають більше тридцяти років стажу роботи в тваринницькій галузі.

Із побажанням кріпкого здоров’я, миру в родині та в Україні, злагоди, достатку, доброї заробітної плати, звернулися ведуча та учасники вокального ансамблю «Мацківські барви», даруючи гумор та музичні вітання присутнім. Всі с/г працівники мали змогу відпочити від повсякденного життя, на декілька хвилин залишити своїх корівок та телят і забути про домашні клопоти, щоб прийняти вітання в свою адресу.

На завершення, завідуюча МТФ Агрофірми «Куйбишево» відділку «Світанок» подякувала всім за хвилини відпочинку та привітала від себе особисто всіх робітників із такою нелегкою працею, а саме із професійним днем сільського господарства.

Година народознавства

На початку листопада в Мацківській сільській бібліотеці відбулась година народознавства. Бібліотекар, Ніна Бобрик, розповіла маленьким читачам про українську хату, ікони, вишиті бабусею рушники, посуд української господині, прядку, мисник, які ще з давнини зберегли наші пращури. Про ці стародавні речі діти дізналися не лише з розповіді бібліотекара, а ще й мали змогу побачити вситавку «З бабусиної скриньки» на якій все це було показано.


На зустріч до Мацківської бібліотеки зібралися найактивніші представники сільської громади. Разом із завідуючою Ніною Бобрик вони обговорили важливі бібліотечні проблеми: поповнення бібліотечних фондів, залучення до читання дітей та молоді, передплата періодичних видань на наступний рік. Було вирішено звернутися до приватних підприємців та виконкому сільської ради із проханням фінансово підтримати сільську бібліотеку . Наостанок звучали теплі слова на адресу сільської бібліотекарки, яка докладає чимало зусиль , щоб її читачі із задоволення відвідували бібліотеку та завжди знаходили там необхідну інформацію.

Ой на Івана на Купала дівчата віночки на воду пускали та на милого гадали!

Завідуюча сільською бібліотекою Ніна Бобрик запросила на народознавчу годину присвячену купальському святу молодих дівчата села Мацківці. Із великим захопленням слухали вони її розповідь про походження свята, як в ніч на Івана Купала їхні бабусі та прабабусі ворожили, водили хороводи, разом з хлопцями стрибали через купальське вогнище, одним словом – розважалися. По закінченню дівчатка у вишиванках запросили всіх жителів та гостей до річки в «Гідропарк» на традиційне свято.


А в вечері розпочалось справжнє дійство це — привітання Нептуна і русалок, водіння дівчатами хороводів, пускання віночків по воді, святковий концерт учасників Мацківського будинку культури, гостей зі Львова та Лубен, показові виступи боксерів та пауерліфтингістів, традиційний куліш та дискотека, а по закінченню на гостей чекало фаєр-шоу та запалення купальського вогнища. На свято в Мацківцях зібралося понад 300 чоловік. В організації дійства вже 9 років поспіль бере участь депутат районної ради Іван Карпець.

Конкурс читців

Під час дії табору «Зелена планета» при Мацківській ЗОШ І-ІІІст., учні школи брали участь в конкурсі «До України серцем пригорнімось». Це конкурс на виразне читання віршів, присвячених рідному краю, неньці – Україні, красі природи, ці вірші наших письменників Лубенщини та Полтавщини, а також конкурс малюнку, де малювали свою Батьківщину, їхні роботи знаходяться на стенді в школі.

Два загони змагалися в конкурсі читців, де перемогла дружба, бо діти були підготовлені добре. Хочеться назвати кращих, які брали участь це — Сень Валерія, Ляшенко Ілона, Харченко Вероніка, Сень Вікторія, Джура Артем,Кононенко Максим, а також найменші учасники: Гапченко Іра, Бахур Валентина, Яковлєва Віра та інші. Із захопленням слухали всі один одного. Бібліотекар Мацківської сільської бібліотеки - Бобрик Н. А подякувала учням та вчителям школи за активну участь в конкурсі.

В переддень Чорнобильської катастрофи у Мацківському будинку культури відбулося вшанування односельців - ліквідаторів аварії на ЧАЕС. В урочистій тиші були згадані імена 15 мацківчан, які брали участь у тих трагічних подіях. До жителів сільської громади звернувся голова Мацківської сільської ради Микола Дзюба, який закликав завжди пам’ятати про подвиг ліквідаторів, які врятували людство від ядерної катастрофи. В цей день лунали пісні та вірші, слова шани та подяки. А ще жителі села запалили свічку пам’яті та вшанували хвилиною мовчання померлих односельців, які загинули від радіаційного лиха.

«Будь патріотом своєї Батьківщини»

В Мацківському сільському будинку культури пройшла патріотична година «Будь патріотом своєї Батьківщини» на яку завітав уродженець села, солдат – контрактник, учасник АТО Мелеховець Сергій. На зустріч із воїном прийшли учні 6-11 класів та вчителі школи. Відверті відповіді на складні запитання, гіркі слова про втрати та гордість за наших хлопців, які боронять українську землю від загарбників вразили дітей та дорослих. Із словами шани та поваги звернулися вони до свого земляка воїна. А учениця Аліна Соломаха прочитала вірша, який народився під враженням від зустрічі.

Життя без війни

Ми – України доньки і сини

Хотіли б жити в мирі, без війни.

Любити й берегти свій рідний край.

Солдате! Рідну землю захищай!

Не дай забрати східної землі

І розбомбити вщерть поля й гаї,

Міста і села, шахти і заводи,

Лікарні, дитсадки, будинки й школи.

Якби могла б я терористів вбити

І більше ворогів в країну не пустити

Тоді б під мирним небом ми жили

В війні з Росією разом перемогли.

«Поетичний голос рідного краю»

«Поетичний голос рідного краю» - під такою назвою в Мацківській загальноосвітній школі пройшла літературна година присвячена творчості поетів Лубенщини.. Завідуюча сільською бібліотекою Ніна Бобрик познайомила учнів із постатями наших видатних земляків поетів Василя Симоненка, Петра Артеменка, Петра Мостового, творчість яких ввійшла в історію української літератури та із поезією наших сучасників Наталі Баклай, Ольги Хало, Олександра Міщенка, Ольги Рось, Олександра Печори, Ганни Кревської, Юлії Манойленко, Галини Несмашної, Анатолія Устименка. Учні мали змогу познайомитись із матеріалами книжкової виставки «Література рідного краю», взяти участь у літературній вікторині.

Новини з Мацківець

Свято села – справжнє свято для жителів сільської громади, відбулося у селі Мацківці. Активну участь у його підготовці та проведенні взяла завідуюча Мацківською сільською бібліотекою Ніна Бобрик. Вона організувала та оформила виставку «Дари осені», допомогла у проведені конкурсу дитячого малюнку, разом із працівниками будинку культури брала участь у святковому концерті.

В Мацківській сільській бібліотеці оформлена цікава книжкова виставка «Скарбниця здоров’я». В матеріалах , представлених на полицях, користувачі мають змогу ознайомитися із рекомендаціями про те, як вести здоровий, готувати здорову та смачну їжу, які методики оздоровлення та тренування, підходять людям різних вікових категорій, прочитати поради фахівців та дізнатися багато цікавого та корисного.

Кiлькiсть переглядiв: 195