Завідувачка - Шабля Наталія

Метелики – веселики

Саме під такою назвою відбулося чергове засідання дитячого клубу «Дивосвіт +я» у Мгарській сільській бібліотеці. За пропозицією активістки клубу Ані Ушко діти з кольорового паперу виготовляли композицію «Веселкове літо». А Карина Шабля, Владислав Шабля, Артем Шабля та Анастасія Бережна допомагали Ані оформити композицію на стелажі для книг.

Канцтовари для роботи дитячого клубу закуплені народним депутатом України Костянтином Іщейкіним.

«Мелодії весни»

31.03 у приміщені Мгарської сільської бібліотеки відбулося чергове засідання дитячого клубу за інтересами «Дивосвіт + Я», з темою заняття «Мелодії весни».

З кольорового паперу, грампластинок, вати та ПВА діти виготовляли саморобки. На старі грампластинки наклеювали сонце та гілки вербової лози.

Кращою творчою роботою, за оцінкою самих дітей, визнано саморобку Тіни Кисіль.

Знай та захищай свої права

20 лютого в Мгарській сільській бібліотеці пройшла зустріч жителів села з начальником правопросвітницького відділу Лубенського міського центру безплатної правової допомоги Лілією Ширстовою. Вона познайомила всіх присутніх з діяльністю центру, який забезпечує надання безплатної первинної правової допомоги. Начальник відділу представництва Сергій Супрун надав мешканцям села безкоштовні консультації. Всі присутні мали можливість ознайомитися з інформаційними виданнями даної тематики переглянувши куточок правової допомоги «Знай та захищай свої права».

Все про собак

Чергове засідання дитячого клубу за інтересами «Дивосвіт +Я» у Мгарській сільській бібліотеці мало назву «Собака – друг людини». Малеча із захопленням прослухала бесіду бібліотекаря Наталії Шаблі біля книжкової викладки «Серце вірне друга». Найбільшу зацікавленість юних читачів викликала книга Гаврила Троєпольського «Білий Бім чорне вухо». А потім діти взяли участь у майстер-класі з виготовлення саморобок «Веселі песики». Найактивнішими учасниками заходу стали Аня Ушко та сестрички Тіна і Варя Кисіль. Кожен з учасників заходу отримав на згадку про зустріч у бібліотеці паперового песика - символ року за східним календарем.

Презентація книги Леоніда Логвиненка «Місячна соната війни»

24 листопада в приміщені Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. було проведено презентацію книги Леоніда Логвиненка «Місячна соната війни». Бібліотекар Мгарської сільської бібліотеки Наталія Шабля ознайомила учнів і педагогічний колектив школи з творчістю поета, публіциста та журналіста Леоніда Логвиненка, з історією написання книги про учасників бойових дій в зоні АТО, з сторінками героїзму і доблесті, які переплітаються з реаліями армійських буднів.

Один із героїв нарису «Опорний пункт» Леонід Шабля поділився спогадами про зустріч на передовій з письменником, про свою участь у бойових діях на сході України. Численні фото з передової лінії війни, представлені на фотовиставці, із захопленням роздивлялися школярі та декламували вірші Леоніда Логвиненка.

На закінчення заходу учасники та організатори виконали пісню «Любіть Україну».

Мгарська сільська бібліотека зустрічала гостей.

До Мгарської сільської бібліотеки завітали гості з єврейської громади міста. Бібліотекар Мгарської книгозбірні Наталія Шабля познайомила гостей з історією написання повісті «Лісничиха» відомого українського письменника Олеся Донченка. Вона розповіла про долі лісників, які мешкали в урочищі Мгарська дача та стали прототипами героїв художнього твору. Гості бібліотеки познайомилися з історією села Мгар та дізналися про славних уродженців лубенської землі. Наталя Григорівна також презентувала власні поетичні твори, які ввійшли до збірки «Чаклунка лісова.

Керівник общинного центру Любов Перебейніс, учасник волонтерської програми Volunteer Сommunity, провела для учнів Вільшанської школи майстер-клас з глинотерапії. Діти із захопленням створювали глиняні фігурки та взяли участь у розмові про сімейні цінності та важливість їх збереження від покоління до покоління.

Школа професійної майстерності в Мгарі

Професія бібліотекаря вимагає глибокої обізнаності з усіма складовими бібліотечної діяльності, систематичного оновлення знань та постійного ознайомлення з кращим досвідом роботи закладів. В Мгарській сільській бібліотеці в рамках школи професійної майстерності пройшла зустріч бібліотекарів району. Тема професійного спілкування «Форми соціокультурної діяльності бібліотеки в контексті організації дозвілля: пошук ідей, майстерність, співпраця» охоплювала велике коло питань, пов’язаних з організацією та проведенням бібліотечних заходів.

Методист І категорії центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Лідія Іваненко зупинилася на основних напрямках діяльності книгозбірень та наголосила, що робота з громадою та організація її дозвілля сьогодні як ніколи потребує особливої уваги та комплексного підходу.

Про роботу клубу за інтересами для молодших школярів «Дивосвіт + Я» розповіла бібліотекар Мгарської книгозбірні Наталя Шабля, яка презентувала творчий доробок юних учасників клубу та поділилася власним досвідом організації та проведення цікавих засідань. В обговоренні теми зустрічі взяли участь завідувач Михнівською сільською бібліотекою Лідія Марченко, бібліотекарі Жданівської та Олександрівської сільських бібліотек Ярослава Покидько та Лариса Жура. Завідувач організаційно-методичним відділом Тетяна Сафронова подякувала колегам за плідне та корисне професійне спілкування, яке сприяє вдосконаленню роботи з користувачами і поліпшенню якості послуг бібліотек району.

КВІТИ СВОЇМИ РУКАМИ.

Живі квіти чудово вписуються в домашню обстановку, надають затишок, гарний настрій. Якщо немає можливості прикрасити квартиру букетом живих квітів, можна трохи попрацювати і зробити не менш красиві штучні квіти. Проявивши трохи фантазії, можна створити розкішні квіти з паперу своїми руками.

Нещодавно Наталія Шабля, бібліотекар Мгарської сільської бібліотеки для членів клубу «Дивосвіт+ Я» провела майстер-клас по виготовленню паперових квітів. Діти із задоволенням вчилися створювати з паперу об’ємні паперові тюльпани, піони.

Всі присутні отримали масу задоволення і домовилися про наступну зустріч.

Ми пам’ятаємо…

8 та 9 травня 2017 року Україна відзначає День пам’яті та примирення і 72-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у війні 1939-1945 років. Не зітреться з пам'яті людської, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його Перемога над фашизмом.

Можна по-різному ставитись до складних і трагічних подій Другої світової війни, по-різному її називати, але не можна забути тих, хто віддав своє життя заради щастя майбутніх поколінь.

З нагоди вшанування цих дат у Вільшанській ЗОШ зібралися школярі на урок мужності «Солдатська слава», який провела для них Наталія Шабля, бібліотекар 1 категорії Мгарської сільської бібліотеки.

Захід було присвячено видатному земляку, уродженцю села Мгар, Герою Радянського Союзу, повному кавалеру орденів Слави Шокалу Федору Терентійовичу. Школярі з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про життєвий та військовий шлях героя.

Шокало Федір Терентійович народився у 1914 році в селянській сім»ї. У 1926 році закінчив 4 класи Мгарської початкової школи. Працював на різних роботах у місцевому колгоспі, на селекційно - дослідницькій станції. В 1936 році його було призвано до Червоної Армії. Після мобілізації працював у міліції. Пережив нацистську окупацію. А в жовтні 1943 року Федір Шокало знову був мобілізований польовим військкоматом.

Воював наш відомий земляк на 2-ому Прибалтійському та 1-ому Білоруському фронтах. За зразкове виконання бойових завдань він був нагороджений орденами Слави ІІІ ступеня, орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, медаллю « За відвагу». На алеї Героїв в центральному парку Лубен встановлено пам’ятну дошку на честь Федора Шокала.

На заході був присутній син Героя Радянського Союзу Федора Шокала – Олексій Федорович. Він щиро ділився з присутніми спогадами про свого героїчного батька.

Закликав учнів вивчати нашу історію, пам’ятати ії уроки. Адже без минулого немає майбутнього.

Сьогодні Україна, як і у роки Другої світової війни, є епіцентром протистояння агресору, але ми віримо, що незабаром над нашою державою знову буде мирне безхмарне небо.

У Мгарській бібліотеці діє послуга книгоношення « Домашній абонемент»

20 років поспіль ( 1997р.) мешканці села Лука залишились, на превеликий жаль, без сільської бібліотеки. Та завдячуючи ініціативній бібліотекарці Мгарської сільської бібліотеки Наталії Шаблі не залишилися без бібліотечного обслуговування. У Луці вона відродила давню послугу. Літературу бібліотекар розносить по домівках селян.

«Для пенсіонерів і людей, які не можуть самотужки дістатися до книгозбірні, це неабияке полегшення – за вікном мороз, на дорогах ожеледиця. Вийти на вулицю ризикують не всі. Та це не про Наталію Григорівну. І хоча іноді складно, ще жоден читач не залишився без улюбленої книги»,- говорить директор Лубенської ЦБС Валентина Сьомак.

Літературу читачі замовляють телефоном чи під час відвідин бібліотекаря. Пані Наталія додає до списку ще кілька книг на власний вибір, досконало вивчивши смаки читачів. Від такого сервісу у захваті Любов Куліш та Іван Кожемяк, Тетяна Боргун , Василь Кадуба і Микола Дерій,інші поціновувачі традиційної книжки.

«Це настільки гуманна послуга, яку ніхто ніколи не робив, бо зараз дійсно багато старших самотніх людей, які не можуть дістатися туди», – говорить читачка на дому Валентина Дерій.

Для більшості стареньких книга – чи не єдиний друг. Вони з нетерпінням чекають бібліотекаря – адже з ним можна поговорити і почути слова підтримки, які через життєві обставини сказати більше нікому.

«Бібліотекар не тільки людина, яка приносить книги, а ще і психолог. Запрошують дехто посидіти з ними, щось розказати, вони дуже привітні, завжди раді», – каже бібліотекар Наталія Шабля.

Послуга „Книгоношення” – абсолютно безкоштовна. Проте скористатися нею можуть лише ті, хто справді її потребує.

Веселі іграшки

Клуби за інтересами - одна із форм роботи з різними групами користувачів, що найбільш

вдало задовольняє їх читацькі потреби. Клуби створюються для спілкування людей, які мають єдину мету, завдання, інтереси.

В Мгарській сільській бібліотеці започаткував свою роботу дитячий клуб « Дивослово+я».

Клуб відкритий для творчих ідей, будь-яка цікава пропозиція підтримується та реалізовується.

Членами клубу є діти молодшого шкільного віку. Засідання проходить один раз на місяць.

«Веселі іграшки» - тема чергового засідання, яке пройшло 27 квітня. Бібліотекар Наталія Шабля разом із членами клубу виготовляли цікаві іграшки. Для створення шедеврів діти використовували найрізноманітніші речі, шматочки тканини, стрічки, квіти, нитки та намистинки.

Для популяризації виробів членів клубу в бібліотеці оформлений стенд.

Пам’ять загиблого в АТО односельця вшанували у Мгарі.

У Мгарській сільській бібліотеці пойшов вечір-реквієм «Життя як спалах» присвячений загиблому воїну – односельцю Роману Омельченку. Бібліотекар Наталія Шабля звернулася до присутніх та закликала завжди пам’ятати тих , хто поклав своє життя на олтар нашої свободи і шанувати наших славних воїнів-захисників, які в страшну годину стали на захист Батьківщини.

На захід був запрошений батько - героя Микола Григорович Омельченко, якому важко було підібрати слова, щоб висловити свій біль та смуток. До присутніх звернулися також голова громадської районної організації ветеранів АТО Леонід Шабля та голова Мгарської сільської ради Марія Шевченко. Своїми думками про військові дії, які на Донбасі розв’язала сусідня держава, поділився переселенець з Лугащини Олександр Суслов. Художній керівник Вільшанського сільського клубу Руслан Голованов виконав щемні пісні «Плине кача», «Журавлі», «Маки». Односельці мали змогу переглянути відеозаписи проводів Романа до лав Збройних сил України, відео прощання з ним у селі Піски та відкриття меморіальної дошки герою.

Від імені колективу кафе «Полтавські галушки» (с. Вільшанка) Жученко Леся подарувала книги Мгарській сільській бібліотеці.

Дарунок читачам бібліотеки

В 1986 році доля привела в тихе село над Сулою родину переселенців з Чорнобильської зони – Дубас Григорія Олексійовича та Галину Лаврентіївну. Мгар став для них і рідною домівкою і втіхою.

Нині вже діти цієї родини, доньки Тетяна та син Олексій, є опорою і фінансовою підтримкою села.

На днях Тетяна Григорівна Олефіренко, щаслива мама двох доньок-близнючок – приїздила з Києва в гості до батьків і завітала з подарунком до Мгарської сільської бібліотеки, активним читачем якої вона була близько п’ятнадцяти років.

Цінний подарунок містить 54 книги. Це твори української та зарубіжної літератури, сучасної української літератури, історичні романи, історичні дослідження, тощо.

Найщасливішими від цього подарунку є читачі середнього шкільного віку. Нарешті в бібліотеці з’явилися довгоочікувані книги пригод Гаррі Потера!

*********************

До дня Європи в Мгарській сільській книгозбірні була проведена гра-вікторина «Європейський калейдоскоп». Бібліотекар Наталія Шабля підготувала цікаві запитання, які допомогли дітям більше дізнатися про країни Європи, їх традиції, культуру та літературу. Найкращим знавцем Європи був визнаний учень 5 класу Вільшанської школи Дмитро Башинський.

Пам’ятаймо наших героїв!

В приміщенні Мгарського центрального сільського клубу відбувся вечір пам’яті уродженця села Мгар, повного кавалера орденів Слави Федора Терентійовича Шокала. Наш земляк був одним з 2672 воїнів, нагороджених трьома орденами Слави за весь період Великої Вітчизняної війни, в радянські часи це почесне звання прирівнювалися до звання Героя Радянського Союзу. Сільський бібліотекар Наталя Шабля зібрала на захід представників різних поколінь та запросила сина Федора Терентійовича - Олексія Федоровича, який розповів про свого батька, людину надзвичайно скромну, який вважав свій ратний подвиг звичайною солдатською працею. Голова ради ветеранів «Союз Чорнобиль» Григорій Григорович Сабадаш закликав нащадків берегти пам’ять про земляків, які віддали своє життя у боротьбі за свободу свого народу, та продемонстрував унікальні фото з домашнього архіву. Голова Мгарської сільської ради Марія Іванівна Шевченко відзначила, що імена Федора Терентійовича Шокала, Андрія Олександровича Даниленка та інших визволителів є гордістю Лубенщини та стали прикладом для тих, хто зараз захищає українську землю від загарбників. На заході також виступив голова ради ветеранів війни і праці Мгарської сільської ради Петро Петрович Різуненко. Священник УПЦ КП

о. Іоан (Бурба) відслужив молебень за всіх воїнів, які загинули захищаючи Вітчизну та героїв Небесної сотні. Учасники художньої самодіяльності під керівництвом завідуючої сільським клубом Лаврик Тетяни Мазур Лада та Різуненко Вікторія прикрасили зустріч піснями воєнних років, а Ушко Анна та Кисіль Ірина прочитали чудові вірші.

Члени клубу «Дивосвіт» долучилися до Великодньої акції

Учасниці клубу «Дивосвіт» Ушко Аня та Шабля Карина разом з бібліотекаркою сільської бібліотеки Наталею Григорівною взяли участь у оформлені композиції «Великдень - велике християнське свято». Композиція оформлена парафіянами Мгарської Хрестовоздвиженської церкви Київського патріархату була визнана найкращою серед всіх представлених на щорічній виставці, яку проводе архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. Юні читачки сільської бібліотеки виготовили для виставки ляльку- мотанку, курку та жайворонка.

«Народні ігри та розваги»

В Мгарській сільській бібліотеці на народознавчу годину «Народні ігри та розваги» зібралися юні користувачі. Бібліотекар Наталя Шабля запросила їх до участі у конкурсах «Загадкові перегони», «Заморочки з прислів’ячої бочки», «По карті з героями книг». Найвеселіше пройшли рухливі ігри та розваги «Струмочок», «Ходить гарбуз по городу», «Кулька до кульки». Активно взяли участь у заході читачі-дівчата Мазур Владислава, Дмитренко Карина, Шкарбан Діана, Ушко Анна, Гайдовська Євгенія. До бібліотеки вони прийшли з малюнками, які презентували на виставці «Над світом мир, мов арка золота». Наприкінці дійства усі учасники заходу поласували солодощами, які надав приватний підприємець Євген Воропаєв. А найактивніша читачка, учениця 7-го класу Вільшанської загальноосвітньої школи Аня Ушко, отримала від бібліотекаря невеличкий подарунок.

«Іду до вас через роки воскреслий»

До Мгарської сільської бібліотеки на літературну годину «Іду до вас через роки воскреслий» зібралися юні користувачі, щоб вшанувати пам’ять нашого земляка, великого українського поета Василя Симоненка. Бібліотекар Наталя Шабля розповіла дітям про дитячі роки поета, які пройшли у селі Біївці Лубенського району, про навчання у Київському національному університеті на факультеті журналістики,познайомила їх із матеріалами книжкового виставки «Гідний син України». Юні користувачі Мазур Владислава, Дмитренко Карина, Шкарбан Діана, Ушко Анна, Гайдовська Євгенія прочитали чудові поезії Василя Симоненка.

«Коли душа крилата»

У Вільшанській загальноосвітній школі пройшла літературна година «Коли душа крилата», присвячена творчості лубенської поетеси Раїси Плотникової. Ведуча заходу, бібліотекар Мгарської сільської бібліотеки Шабля Наталя, розповіла про віхи біографії Раїси Василівни, її творчі здобутки. Затамувавши подих слухали учні та вчителі найкращі поетичні твори у авторському виконанні. Учениці Мазур Владислава, Гайдуцька Євгенія, Шкарбань Діана, Мунтян Тетяна, Куксань Катерина читали вірші та виконували пісні. Чудове творче спілкування подарувало юним шанувальникам поезії прекрасні враження та емоції.

Кiлькiсть переглядiв: 195