Завідувачка - Симоненко Олена Олексіївна

http://novakilibreri.blogspot.ru/ -Блог Новаківської сільської бібліотеки

«Щоб не стерла пам’ять забуття».

Семикласники Новаківської школи разом із класним керівником Леонідом Івановичем Брусом стали учасниками години історичної пам’яті «Щоб не стерла пам’ять забуття», яка пройшла у сільській книгозбірні. На зустріч, присвячену 71- ій річниці визволення України, запросили колишнього вчителя Інну Вікторівну Брус, яка була ініціатором створення у школі кімнати бойової слави та відновила безліч архівних документів.


Завідуюча сільською бібліотекою Олена Симоненко розповіла юним читачам про сайти «Меморіал» та «Подвиг народу» за допомогою яких можна віднайти відомості про долі своїх рідних учасників Другої Світової війни. Олена Олексіївна закликала дітей берегти пам’ять про своїх дідів – прадідів та наголосила , що народ , який не знає свою історію немає майбутнього.

Свято Маковія в Новаках об’єднало різні покоління односельчан

14 серпня 2015 року у селі Новаки Лубенського району відбулося «Свято Маковія», яке об’єднало різні покоління односельчан. Родзинкою заходу став кінопоказ під відкритим небом, а організаторами події виступили Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» спільно з Територіальним центром соціального обслуговування Лубенської райдержадміністрації та Лубенською районною бібліотекою ім. В. Малика. Мешканці села з нетерпінням чекали на таку подію. Адже сама участь у заході, можливість провести активно своє дозвілля, набратися вдосталь позитивних емоцій.

Як розповів один з організаторів Олександр Чепур, зі своєю командою вони вирішили відродити те, що раніше було мега-популярним: «Я привіз екран, а ще один співробітник - проектор. У репертуарі - старий фільм: «За двома зайцями».

Після урочистого привітання, учасники із задоволенням слухали про традиції свята Медового Спаса, коли у церквах святять воду, квіти та мак, а потім взяли участь у «майстер- класі» по приготуванню шуликів з маком. Для присутніх також виступив танцювальний колектив «Ренесанс», а під час ігрової програми, яку запропонували працівники територіального центру, малеча мала змогу проявити свої вміння у рухливих конкурсах. Хоча в конкурсах і були свої переможці, проте нагороди отримали всі. Група підтримки, особливо з числа осіб поважного віку, всіляко підбадьорювала учасників, а в окремих конкурсах давали свої корисні поради та допомагали прикрашати «маковійчик», традиційний букет, до якого кладуть чорнобривці, жоржини, айстри, також різні трави: м'яту, чебрець, любисток, полин, деревій, будяк-пристрітник.

«Захід відбувся завдяки підтримці сільської громади за активної участі жителів села. Приємно усвідомлювати той факт, що наш приклад можуть наслідувати інші і влаштують заходи, які об’єднують громаду», - зазначила директор терцентру Наталія Хомкіна.

Завершився вечір кінопереглядом під відкритим небом легендарної стрічки «За двома зайцями» на українській мові. Охочих ще раз пережити з головними героями цю повчальну історію зібралось чимало, а самі глядачі залишились у захваті від української комедії, не скупившись на щирий сміх.

Подія відбулася в рамках проекту «Надання підтримки, допомоги та сприяння розвитку активності людей похилого віку, особливо тих, хто постраждав від націонал соціалізму», що реалізується за підтримки Німецького федерального фонду «Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє».

Святковий вертеп

Днями до Новаківського сільського будинку культури завітав святковий вертеп (театр). Адже святкування Різдва Христового на українських землях здавна супроводжується унікальними традиціями і обрядами, про які згадали і всі глядачі цього чудового дійства.

"Дари осені"

Осінь... Чудова пора року. У фойє Новаківської школи панує піднесений настрій, бо проходить традиційне осіннє свято - "Дари осені". Кожен клас презентує свої композиції, до оформлення яких долучилися шкільна і сільська бібліотеки.

"Чорнобиль - трагедія,подвиг,пам'ять"

25.04.2014 року у Новаківському СБК традиційно зібралися школярі, чорнобильці, сільська громада на годину пам'яті "Чорнобиль - трагедія, подвиг, пам'ять".

Про ті страшні події в сценічні постанові нагадали всім присутнім учні 8 класу.

Звучали пісні у виконанні жіночого вокального ансамблю"Криниця".

Бібліотекар сільської бібліотеки - Олена Симоненко підготувала книжкову виставку - застереження "Чорнобиль у серці України, а біль його по всій землі", та презентувала книгу"Чорнобильський спас"- чорнобильця, заступника голови районної організації ВТО "Союз. Чорнобиль України" Василя Силки.

Сільський голова - Лариса Кісенко роздала всім присутнім чорнобильцям книги на згадку, назвавши поіменно всіх новаківців - учасників робіт з ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в 1986-1990 роках.

Хай пам'ятають нащадки їхні імена!

/Files/images/foto7/DSCF9326.JPG/Files/images/foto7/DSCF9335.JPG

"Масницю, масницю святкували, та й холодну зиму проводжали

"Масницю, масницю святкували, та й холодну зиму проводжали. Закружляли в танцях, потонули в співах, вареничками пригощали та й усіх на диво. "Масниця - останній перед великим постом тиждень - популярне свято, що дійшло до наших днів ще з язичеських часів. Протягом Масляної проводилися різноманітні обряди,гостини,гуляння. Ось і цого року Новаківська загальна школа вирішила долучитися до народних традицій. Допомагала в організації заходу та брала активну участь у ньому завідуюча Новаківською сільською бібліотекою Симоненко Олена. Свято удалося на славу!

/Files/images/shevchenko_sela/DSCF9206.JPG/Files/images/shevchenko_sela/DSCF9237.JPG

У Новаківській сільській бібліотеці пройшов інформаційний тиждень "Вернісаж періодики" ( 2014 у подіях і датах) та "Україна пишається" (видатні постаті і герої України)

/Files/images/09122013767.jpg/Files/images/DSCF9162.JPG

В Новаківській сільській бібліотеці проходять курси навчання комп'ютерній грамотності в "Університеті третього віку"

Кожного четверга у сільській бібліотеці проходять курси навчання комп'ютерній грамотності в "Університеті третього віку", разом з територіальним центром соціального обслуговування РДА для пенсіонерів та інвалідів.

Адже сьогодні неможливо уявити своє життя без комп'ютера. Він створений для задоволення наших потреб і з легкість замінить ряд пристроїв, які потрібні сучасній людині. А наші пенсіонери активно крокують у ногу з часом і не відстають від нього. Тим більше, для цього є всі умови, а бібліотека створює нові можливості для традиційного спілкування з книгою та новими інформаційними технологіями.

/Files/images/foto_2/DSCF9148.JPG

/Files/images/foto_2/DSCF9156.JPG

/Files/images/foto_2/DSCF9173.JPG

Вишивкa бісером

Людина завжди прагнула прикрасити свою оселю, свій побут, одяг. У давнину люди виготовляли прикраси з доступних тоді матеріалів - ягід,насіння,рослин, камінчиків, нанизуючи їх на кінський волос чи травичинку. Проте їх змінили напівкоштовні і коштовні камінчики,а з винекненням склоробства - бісер.
В наші дні велику популярність отримують прикраси ручної роботи. Круглий бісер, або рубаний, стеклярус - ця різноманітність народжує величезну палітру фактур. Вироби виглядають дуже красиво і оригінально. До того ж бісероплетіння розвиває увагу,фантазію, дозволяє самому створювати схеми і способи виготовлення виробів.
Ось, і наші майстрині, опанували на майстеркласах, які проходять в сільській бібліотеці, вишивку бісером картин і знайшли собі роботу для задоволення і для душі.

/Files/images/03012014771.jpg

«Толерантність врятує світ»

У Новаківській сільській бібліотеці пройшов захід для учнів 3-4 класів - «Толерантність врятує світ». Діти разом з класними керівниками - Ушкань Вікторією Іванівною та Безорудько Людмилою Сергіївною, фахівцем із соціальної служби для сім`ї дітей та молоді Жайворонок Мариною Олександрівною, сільським бібліотекарем Симоненко Оленою Олексіївною активно обговорювали тему толерантності, переглядали мультфільми.

А в кінці, кожен з присутніх зірвав з квітки толерантності собі на згадку по пелюсточці, бо на кожній з них було написане гарне слово, яке кожен з присутніх дітей пообіцяв якомога частіше вживати під час спілкування в школі, вдома, на вулиці.

/Files/images/foto/Фото3546.jpg

/Files/images/foto/Фото3547.jpg

/Files/images/foto/Фото3554.jpg"Сучасна бібліотека: рухаємось вперед".

24 - 25 вересня 2013 року у НСК "Олімпійський" м. Київ відбувся Ярмарок бібліотечних інновацій "Сучасна бібліотека: рухаємось вперед". Програма заходу включала презентацію бібліотечних інновацій, тематичні секції, ток-шоу про розвиток бібліотечної галузі за участю гостей з країн Європейського Союзу та Америки, майстер-класи, виступи експертів, фестиваль бібліотечного відео.В ярмарку взяли участь Леонід Новохатько - Міністр культури України, Джеффрі Р. Пайєтт - Посол США в Україні, Ірина Шевченко - Президент Української бібліотечної асоціації, Матей Новак - директор програми "Бібліоміст". Давали відповіді на питання "Яке життя після "Бібліомосту"?" і поділились досвідом стійкого розвитку бібліотечних інновацій після закінчення програми "Глобальні бібліотеки" гості Ярмарку: Сандра Озоліна - заступник директора Центру культурних інформаційних систем (Латвія), Яцек Круліковський - директор Фундації розвитку інформаційного суспільства (Польща), Кестутіс Юшкевічіус - директор програми "Глобальні бібліотеки - Литва" (Литва). Завідуюча Новаківською сільською бібліотекою Лубенської ЦБС Олена Симоненко стала учасницею представницького бібліотечного зібрання та разом із своїми колегами взяла участь у конкурсі на звання «Супербібліотекар», який визначив найбільш креативного, харизматичного, досвідченого фахівця-новатора у своїй галузі . Лише декількох балів не вистачило Олені, щоб стати переможцем конкурсу. Вітаємо Олену Олексіївну із вдалим дебютом на міжнародній арені!

/Files/images/DSC00350.JPG

/Files/images/DSC00393.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 143