Завідувачка - Лазурська Світлана Федосіївна

Війна немає забуття

Вже 73 весна вітає всіх тих, хто пережив війну, вітає й тих, хто знає про ті події не лише з книг, фільмів чи розповідей старшого покоління. Вітає і вкотре нагадує про страхіття війни й наказує берегти мир.

8 травня в Новооріхівській сільській бібліотеці зібралися люди різних поколінь на зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Гусаренко Володимиром Антоновичем. Присутні зі сльозами на очах слухали спогади ветерана про ті страшні роки фашистської навали, які чорним крилом накрили рідне село. Поіменно згадали учасники дійства всіх односельців, які загинули в роки війни. Насамкінець заходу присутні переглянули викладку літератури «Війна немає забуття», яку підготувала бібліотекар Світлана Лазурська.

Цікава зустріч у сільській бібліотеці.

В Новооріхівській сільській бібліотеці пройшла година спілкування «Мої талановиті земляки». На зустріч із учнями 5-8 класів прийшли талановиті люди села. Вчитель світової літератури Лариса Сторчак представила гостей заходу – відомих на теренах краю жінок, які поділилися секретами власної майстерності. Майстриня Неля Агабабян продемонструвала дітям яскраві ажурні серветки виготовлені гачком. Людмила Таран розповіла про створення своїх чудових вишитих картин. Оксана Литовко розкрила секрети виготовлення квітів із солоного тіста. Господиня книгозбірні Світлана Лазурська прочитала дітям власні вірші та запросила хлопчиків та дівчаток частіше відвідувати бібліотеку. Директор школи Оксана Магура, вчителі Людмила Лоза, Світлана Басараб та заступник директора з виховної роботи Людмила Гарнаженко щиро подякували учасницям чудової зустрічі та вручили їм подяки

День працівника сільського господарства відзначили читачі Новооріхівської сільської бібліотеки.

На годину доброго спілкування запросила односельців завідувачка книгозбірні Світлана Лазурська. Вона привітала земляків та запросила до слова ветерана праці Миколу Голованя, який поділився спогадами про роботу в сільськогосподарському товаристві «Перемога» та представив свої нагороди – почесні грамоти та медалі..Про свої трудові здобутки розповіла і Ольга Мартинова колишній секретар товариства. Любов Коваленко поділилися власним досвідом сімейного ведення господарства – обробки землі та утримання тварин.

Під час заходу читачі активно спілкувалися, дискутували та згадували молоді роки.

Михайло Грушевський: історичний портрет.

З нагоди 150 – річчя від дня народження першого президента незалежної України Михайла Сергійовича Грушевського в Новооріхівській сільській бібліотеці пройшла історична година. Бібліотекар Світлана Лазурська познайомила присутніх з постаттю з першого керівника Української держави, який підписав 18 січня 1918 IV універсал про незалежність України та був розробником Конституції УНР і ряду інших найважливіших документів. Про історичні праці вдатного діяча «Історія України – Руси» розповіла гостям книгозбірні постійна читачка Ніна Горева, реферат «Грушевський та Україна» презентував односельцям Микола Головань. Присутні на заході мали змогу познайомитись із матеріалами представленими на тематичній поличці «Український історик, вчений і громадський діяч Михайло Грушевський».

Чорнобиль – не згаслий біль України.

Під такою назвою 24 квітня в Новооріхівській сільській бібліотеці пройшла година – реквієм. Цей захід був приурочений 30-річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС. На захід Світлана Лазурська запросила ліквідатора аварії, односельця Миколу Голованя та чорнобильську вдову Галину Жаботинську.

Микола Головань розповів присутнім про жахливий період перебування в зоні відчуження, про пекельну роботу, представив світлини, які відображають час його служби на території ЧАЕС.

Згадали про земляка, уродженця села Новооріхівка Олександра Левченка, який ціною свого життя, проявивши мужність і героїзм, ліквідовував наслідки розбурханого атому.

Закінчився захід чаюванням та солодким столом.

Різдвяні зустрічі в Новооріхівці.

Завідуюча сільською бібліотекою Світлана Лазурська зібрала активних читачок на годину спілкування, присвячену традиціям святкування новорічних та різдвяних свят. Жінки ділилися спогадами дитинства, найкращими рецептами святкових страв, планами на прийдешній рік. Найактивнішу участь у заході взяли Жаботинська Галина, Шумейко Ніна. У затишному приміщенні, яке люб’язно надала читачка Галина Кочеткова лунали сміх, вірші та побажання миру добра та любові кожній родині.

Зустріч із поезією у Новооріхівці.

Світлий росяний ранок

У моєму селі

Ніжний теплий світанок

Заяснів у імлі.

Тетяна Луценко

Поетеса з Кременчука Тетяна Луценко завітала на гостину до читачів Новооріхівської сільської бібліотеки. На зустріч з чудовим поетичним словом прийшло багато шанувальників поезії.


Присутні мали змогу познайомитися із світлинами з особистого архіву поетеси, яка народилася та виросла у мальовничому селі на Лубенщині та насолодитися її чудовими поезіями - ліричними та патріотичними, сповненими любові до людей та рідної землі. Бібліотекар Світлана Лазурська щиро подякувала Тетяну за чудову зустріч та подарувала їй власного вірша.

Кiлькiсть переглядiв: 87