Завідувачка -Жура Лариса Михайлівна

«Скорботна свічка пам’яті святої»

«Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна Сотня в вирій полетіла»

Чотири роки відділяють нас від подій Революції Гідності- лютневих подій, коли кращі з кращих віддали своє життя за право жити у вільній державі. Народ назвав їх Небесною Сотнею - українців та іноземців, які загинули в Києві на Майдані. Вони пішли у Вічність - за честь, за волю, за право бути Громадянами.


Їм мужнім, незламним українцям та їхнім побратимам, чиї душі на небесах була присвячена година пам’яті «Скорботна свічка пам’яті святої» в Оріхівській сільській бібліотеці. Бібліотекар Наталія Кадігроб зачитала вірш Олександра Міщенка «Дуби» присвячений подіям на Донбасі. Всі присутні слухали Галини Шиш, яка сказала « На майдані з’явилася ще одна сотня-Небесна. Для України це найголовніша, найвпливовіша Сотня. Кожен з них заплатив за своє переконання найважливішу ціну-життя і для нас є святим обов’язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам’ятали - хто за що загинув, щоб ми їх не зрадили».

Користувачі бібліотеки: Володимир Свириденко та Інна Карпець зачитали вірші В. Сосюри «Любіть Україну» та В. Симоненка «Ти знаєш, що ти-людина?». Всі користувачі бібліотеки мали змогу переглянути виставку одної книги Марка Рудневича «Я з Небесної Сотні». Книга про три вирішальні доби подій на Майдані.

На закінчення заходу запалили свічку та хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять полеглих.

Масляна, Масляна, яка ти красна!

Народознавча година присвячена одному з найстаріших свят слов'янських народів пройшла в Олександрівській сільській бібліотеці. Бібліотекар Лариса Жура запросила своїх постійних відвідувачок дізнатися про традиції цього веселого та смачного свята, яке передує настанню Великого посту. Учасники заходу Олена Вральова, Нина Соломаха, Тамара Ус поділилися власними спогадами про відзначення свята у родинному колі та заспівали веселі українські народні пісні. А на завершення зустрічі бібліотекар запросила гостей пригоститися смачними млинцями.


Свято, що дарує любов.

Напередодні дня усіх закоханих до Олександрівської сільської книгозбірні завітали юні читачі учні Михнівської школи. Бібліотекар Лариса Жура розповіла їм про історію виникнення свята, яке відзначають в усьому світі та познайомила з традиціями дня святого Валентина , коли люди висловлюють один одному симпатію, бажають щастя, дарують подарунки та символічні «валентинки». Аня Феденко, Діана та Саша Козловець взяли участь у майстер-класі із виготовлення сердечок та лебедів - символів любові та вірності.


«Прийшло літо – наступили канікули»

7 червня у Олександрівську сільську бібліотеку завітали школярі 3-5 класів Михнівської ЗОШ на захід «Прийшло літо – наступили канікули».

Дитинства чудова пора в житті кожного з нас. А літо розпочинається з радісного свята – Міжнародного дня захисту дітей та канікул, які приносять відпочинок, змістовне дозвілля, спілкування з друзями та книжками.

Бібліотекар Лариса Жура розповіла про літні канікули, яких вони довго чекають. Діти дізналися про правило поведінки на канікулах, як поводитися на воді, переходити дорого тощо.

Учні Олександра Козловець, Яна Герасименко, Богдан і Анна Феденко, Вікторія Солнишкова познайомили однолітків з віршами та скоромовками.

Найменша учасниця заходу Діана Козловець прочитала улюблений вірш про літо. Діана сама відвідує бібліотеку, бере книги для мами, а для бабусі – журнал «Жінка» і газету «Порадниця».

По закінченню заходу учасники отримали цукерки.

Крокуємо країнами Європи

Під такою назвою в Олександрівській сільській бібліотеці було проведено літературну годину з учнями 4-6 класів Михнівської школи.

Бібліотекар Лариса Жура розповіла присутнім про Європу. Про її прагнення не до розподілу на окремі частини, а до об’єднання. Кожна з Європейських країн розвивається своїм шляхом, віками формуючи свою культуру.І кожна має щось таке, що вирізняє її серед інших.

День писемності та мови

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу це його рідна мова, яка пов’язує людину з її народом, з кожним поколіннями, з їхніми духовними надбаннями.

9 Листопада в Україні відзначається день української писемності та мови. У Центральній Районній бібліотеці ім. В. Малика, та сільських бібліотеках, а саме: Михнівській, Березотіцькій, Остапівській, Олександрівській, Окіпській, Левкоромоданівській та Литвяківській з нагоди цього свята проведено ряд заходів.

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня, коли православні вшановують пам'ять святих мученець Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек.

Цього дня в центральній районній бібліотеці та сільських бібліотеках-філіях: Березотіцькій, Вищебулатецькій, Войнихівській, Мацківській, Нижчебулатецькій, Новооріхівській, Олександрівській, Оріхівській, Остапівській, Тишківській, Шеківській, В’язівській, Михнівській та Губській з нагоди цього свята пройшли цікаві заходи.

«Бібліотека – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак» - під такою назвою в Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година.

Учні Михнівської середньої школи багато цікавого дізналися із розповіді бібліотекаря Марченко Лідії про походження бібліотеки міста Нівенію, про древній «Храм-музей» - Олександрійську бібліотеку.

Цікаво пройшло свято книги у Войнихівській, Тишківській, Березотіцькій та Вищебулатецькій сільських бібліотеках.

Користувачі активно приймали участь у вікторинах «Книги-бібліотека-читач».

Для своїх користувачів в Олексанрівській сільській бібліотеці бібліотекар організувала перегляд літератури «Мандруючи світом книги».

В Олександрівці святкували Івана Купала

Свято малої Батьківщини

27 вересня відбулося святкування дня села в Олександрівці.

Бібліотекар Л. Жура оформила виставку вишиванок майстрині Ємець Марії Іванівни.

Молодь та дітлахів села Олександрівка на Купальське свято зібрали працівники культури Ніна Соломаха та Лариса Жура. Про традицій та обряди цього дня розповіла бібліотекар Лариса Михайлівна. Здоренко Карина та Вікторія Кононенко дарували всім присутнім віршовані рядки та щирі побажання. А наприкінці дійства яскраво запалало Купальське багаття та кожен з учасників пригостився смачною кашею.

Зимова пора для дітвори – час свят

Зимова пора для дітвори – час свят, розваг та веселих забав. До Олександрівської сільської бібліотеки та її господині Жури Лариси Михайлівни прийшли юні користувачі, щоб привітати зимоньку-зиму віршами, загадками, вікторинами. Ведуча заходу учениця 7 класу Кононенко Вікторія разом із бібліотекарем розповіли дітям про небезпеки, які очікують їх на першому льоду, про те як потрібно поводитися, щоб зимова пора залишила тільки приємні враження. Весело та цікаво провели юні читачі свій вільний час.

«Хто багато читає – той багато знає»

«Хто багато читає – той багато знає» під такою назвою в Олександрівській сільській бібліотеці пройшов захід присвячений Всеукраїнському дню бібліотек, учасниками якого стали учні 3-6 класів . Бібліотекар Лариса Жура розповіла про значення книги в житті людини, про важливу роль читання для досягнення життєвого успіху. Активними учасниками вікторини та конкурсів стали Кононенко Вікторія, Ткаченко Дмитро,Феденко Яна, Рябко Світлана, Шумейко Олексій.

/Files/images/100_2202.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 129