Завідувачка - Кадігроб Надія Іванівна

Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра.

Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст. Історична година до дня українського козацтва «За землю, за волю за козацьку долю» пройшла в Оріхівській сільській бібліотеці.Бібліотекар Наталя Кадігроб провела шестикласникам бесіду біля книжкової виставки «Українське козацтво: відгомін віків» під час якої діти дізналися, які закони панували на Січі, хто такі характерники та який прототип підводного човна винайшли козаки. Народні думи та пісні про козаків пролунали у виконанні Дениса Ковтуна, Катерини Хорішмак, Андрія Шендрика, Валентини Самойленко. Вчитель місцевої школи Ніна Крутських розповіла хлопцям та дівчатам про героїчне минуле та звитяги наших пращурів та про свято Покрова Пресвятої Богородиці, яке з давніх-давен зміцнювало в душах козаків надію на опіку і заступництво Божої Матері.

Державність вимірена поколінням

СВОЮ УКРАЇНУ ЛЮБІТЬ,

ЛЮБІТЬ ЇЇ…ВО ВРЕМЯ ЛЮТЕ

В ОСТАННЮ ТЯЖКУЮ МИНУТУ

ЗА НЕЇ ГОСПОДА МОЛІТЬ.

Т. Г. ШЕВЧЕНКО.

24 серпня- це непросто День народження держави, це світле свято здійснення мрій і сподівань багатьох поколінь наших предків, які з любов’ю творили і плекали українську націю, рідну мову, самостійну державу, мужньо боролися за її майбутнє.

Напередодні Дня незалежності 22 серпня Наталія Кадігроб бібліотекар І категорії Оріхівської сільської бібліотеки провела для учнів старших класів історичну годину «Державність вимірена поколінням». Антон Вікторович Волик – учитель історії місцевої школи познайомив користувачів бібліотеки з історичним утворенням незалежності України, з національною символікою нашої Держави.

До уваги користувачів в бібліотеці діяла книжкова виставка «Квітуй, Україно, багата і щедра земля», на якій представлена література про шлях нашої держави від давнини до сьогодення, про видатних особистостей, які зробили свій внесок у цей процес.

Неабиякий інтерес у дітей викликала історична вікторина «Моя Україна- незалежна країна», яку провела бібліотекар Наталія Кадігроб.

На закінчення заходу Віка Овсієнко, Аліна Сердюк, Олександр Мороз читали вірші про Україну.

Краю мій лелечий земле моя рідна

Любов до своєї Батьківщини одна з найважливіших рис всебічно розвиненої особистості. Ми повинні більше знати про свій рідний край, відчувати гордість за нього, підтримувати взаємозв’язок з поколіннями та народом і прагнути до розвитку своєї Батьківщини.

25 жовтня до Оріхівської сільської бібліотеки на урок краєзнавства "Легенди та перекази рідного краю" завітали учні 7 класу місцевої школи.

Бібліотекар Наталія Кадігроб розповіла про село з давніх часів до сьогодення. Про традиції, звичаї та обряди, що передаються з діда - прадіда розповіли Мовчан Валерія, Мороз Олександр.

Цікаві розповіді про історію свого рідного села розповіла Яна Малина. Про це вона дізналась від своєї бабусі. Для всіх присутніх бібліотекар підготувала та провела вікторину» Чи знаєте історію свого села?». В цей день відвідувачі мали змогу переглянути книжкову виставку «Краю мій лелечий земле моя рідна».

«Книга- мудрість століть»

На передодні Всеукраїнського дня бібліотек до Оріхівської бібліотеки на свято книги завітали учні 3-4 класів разом із класоводом Любов Онуфрієвною Василевич. Бібліотекар Наталія Кадігроб провела екскурсію по бібліотеці, розповіла про виникнення книги, та які матеріали використовувалися для написання книги в стародавні часи.

Настя Машковська, Настя Крисальна, Вероніка Денисенко познайомили всіх присутніх з правилами користування бібліотекою.

Іван Ульянченко, Злата Остапенко, Настя Крисальна, Богдан Бардашевич прочитали вірші про книгу. Згадали українські прислів’я та приказки про книгу. Всі діти приймали активну участь у вікторині «З якої казки цей герой». По закінченню заходу діти мали можливість ближче ознайомитися з дитячим фондом та взяти книги для читання.

«Казковий зореліт»

Для дітей, що відпочивають у пришкільному оздоровчому таборі Оріхівської школи бібліотекар Наталія Кадігроб провела гру - вікторину «Казковий зореліт». Діти із задоволенням відповідали на запитання та відгадували загадки. Переможцями стали Машковська Анастасія та Шевченко Тетяна, які отримали в подарунок цікаві дитячі книги.

Година пам’яті «Чорне лихо Чорнобиля» пройшла в Оріхівській сільській бібліотеці. На початку заходу читачка Людмила Остапенко прочитала вірш Геннадія Хенкіна «Дзвони Чорнобиля». Завідувачка бібліотекою Наталія Кадігроб розповіла про події на Чорнобильській АЕС, коли чорне крило радіації накрило нашу квітучу землю та закликала кожного не забувати страшні уроки історії. Вона презентувала односельцям книжкову виставку «Чорнобиль - скорбота пам’яті людської» та разом із читачкою Світланою Бабич зачитала віршовані рядки присвячені Чорнобильській катастрофі. На закінчення зустрічі присутні вшанували пам’ять загиблих та померлих ліквідаторів хвилиною мовчання.

Читай журнали і газети!І подолай усі тенетаДізнайся про всесвіт гарний,Труди твої не будуть марні!

Такими словами розпочала огляд періодичних видань бібліотекар Оріхівської сільської бібліотеки Наталія Кадігроб. Діти з великим задоволенням гортали сторінки яскравої преси, знайомилися з цікавими кросвордами, літературними іграми, розмальовками та схемами – макетами для виготовлення аплікацій.

В центрі уваги опинився журнал «Яблунька», який особливо користується популярністю у дітей і молоді шкільного віку. На сторінках журналу можна почитати цікаві розповіді про таємниці природи, прочитати казки та легенди. Разом з журналом можна виконати ігрові завдання та отримати призи і подарунки.

************************************************************************************************

В Оріхівській сільській бібліотеці 25 листопада було багатолюдно. Прийшли шанувальники таланту Раїси Плотникової.

Бібліотекар Кадігроб Наталія розповіла про життєвий та творчий шлях письменниці. Чугунова Інна Михайлівна охарактеризувала роман «Обличчям до полум’я».

Всі присутні мали змогу ознайомитися з книгами Раїси Василівни.

«Українське козацтво: відгомін віків»

Бібліотекар Оріхівської сільської бібліотеки Наталія Кадігроб провела для своїх дорослих читачів бесіду біля книжкової виставки «Українське козацтво: відгомін віків». Вона презентувала матеріали трьох розділів – «Володарі гетьманської булави», «Славне військо запорозьке», «Мовою слова про козацьку славу». Читачі познайомились із книгами та періодичними виданнями, де йдеться про козаків - характерників, відомих та невідомих козацьких ватажків, славні козацькі битви, а також із творами Володимира Малика, Андрія Кащенка, Юрія Мушкетика та інших українських письменників присвячених козацькій добі.

"З далеких сторінок війни"

В Україні багато свят, але у вересні особливе свято. Минуло 72 роки відтоді, як дорогою ціною заплатили за мир солдати – визволителі і боях за Полтавщину, за наш Лубенський край.

Сьогодні ми, вільний, незалежний народ, пам’ятаємо і безмежно шануємо цей героїчний подвиг.


В ці дні до Оріхівської сільської бібліотеки завітали учні місцевої школи на урок мужності «Незгасима пам’ять».

Бібліотекар Кадігроб Наталія Іванівна розповіла учням про ті далекі воєнні часи, про подвиги солдат, про їхнє воєнне життя.

Усі присутні мали змогу переглянути тематичну книжкову виставку «З далеких сторінок війни», що була організована в сільській бібліотеці.

Рік Симоненка в бібліотеках Лубенщини триває.

В Оріхівській сільській бібліотеці на поетичну годину «Упаду я зорею, мій вічний народе…» зібралися семикласники місцевої школи, щоб відзначити 80-річчя з дня народження нашого видатного земляка Василя Андрійовича Симоненка. Бібліотекар Наталя Кадігроб розповіла про дитячі роки поета, які пройшли в селі Біївці на Лубенщині, про його коротке та яскраве трагічне життя. Наталя Іванівна презентувала учням книжкову виставку «Світлий талант – трагічна доля» та провела вікторину . І звичайно у бібліотеці лунали безсмертні вірші поета «Дід умер», «Ти знаєш, що ти - людина ?», «Лебеді материнства» у виконанні Гордієнко Поліни, Довгаленко Наталі, Івасюк Альони.

«Душу й тіло ми положим за нашу свободу»

В Оріхівській сільській бібліотеці-філії зібралися користувачі різного віку, щоб відзначити річницю трагічних подій на Майдані. Годину пам’яті «Душу й тіло ми положим за нашу свободу», присвячену героям Небесної сотні, організувала та провела бібліотекар Наталія Кадігроб. Вона розповіла про події річної давності, які назавжди ввійдуть в історію України, та познайомила користувачів із новими публікаціями з періодичних видань. Вірші, присвячені героїзму простих українців, які поклали своє життя за права і свободи громадян, прочитали Бабич Світлана Іванівна та Трубка Вікторія Василівна. В пам’ять героїв Небесної сотні присутні запалили свічки та вшанували їх хвилиною мовчання.

«Допитливій малечі про цікаві речі»

Бібліотекар Оріхівської сільської бібліотеки Наталя Іванівна Кадігроб підготувала матеріали до казкової подорожі «Допитливій малечі про цікаві речі» учасниками якої стали учні 1-го класу Оріхівської загальноосвітньої школи. Цюркало Мар’яна, Самойленко Олексій, Бахута Вікторія, Остапенко Злата взяли участь у театралізованій виставі «Курочка ряба», діти переглянули книжкову виставку «Відкриває двері казка». Вчителька Василевич Любов Онуфрієвна провела вікторину «Відгадай з якої казки».

«Вклонімось тим, хто день цей наближали як могли»

В Оріхівській сільській бібліотеці пройшов урок пам’яті «Вклонімось тим, хто день цей наближали як могли», учасниками якого стали учні Оріхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Бібліотекар Наталя Кадігроб разом з вчителькою історії Волик А.М. розповіли дітям про події 70 – річної давнини, визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників, були презентовані матеріали книжкової виставки «Навіки в пам’яті народній», учні прочитали вірші присвячені подіям Великої Вітчизняної війни.

Кiлькiсть переглядiв: 186