Завідувачка - Кириченко Сніжана Василівна

З любов’ю до рідного села.

14 жовтня красиве та квітуче село Солониця запросило гостей на свято – день села. Солоницька сільська бібліотека долучилася до чудового дійства та гостинно відчинила двері для маленьких та для дорослих читачів. Бібліотекар Сніжана Кириченко провела бесіду «Покрова накриває траву листям, землю – снігом, а дівчат – шлюбним вінцем» та розповіла хлопцям та дівчатам про давні традиції святкування улюбленого народного свята. Молодших школярів бібліотека запросила на майстер - клас з авіа моделювання, який провів учень 4 класу Засульської гімназії Владислав Кириченко. А найменші відвідувачі книгозбірні мали змогу власноруч виготовити іграшки, малюнки та взяти участь у веселих іграх та вікторинах. Юна читачка Діана Шишацька подарувала односельцям чудового вірша «Моє село», який написала її бабуся Ніна Дерій. Дорослі відвідувачі бібліотеки із задоволенням переглянули виставку малюнків та виробів представлену у бібліотеці.


У боротьбі за Україну

«Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні…

…Настав час великого вибору: або єдність і перемога

та шлях до світла, або поразка,

ганьба і знов довга дорога до волі…»

В’ячеслав Чорновіл

Пам’яті видатного українця борця за незалежність України була присвячена інформаційна година «В’ячеслав Чорновіл - життя і безсмертя», яка пройшла у Солоницькій сільській бібліотеці. Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла користувачам про великого патріота, життя якого є прикладом та настановою для нащадків, як слід боротись за Україну та за свої права. Вона запропонувала відвідувачам познайомитися з книжковою викладкою присвяченою становленню Української держави та людям, які послідовно відстоювали ідею незалежності.

Конституція України – державне свято

В Солоницькій сільській бібліотеці відбулася бесіда з читачами бібліотеки на тему «Конституція – основний закон держави».

Присутні послухали виступ бібліотекаря про історію народження української Конституції.

Також були зачитані окремі статті Закону і детально розібрані. Кожен з присутніх висловив свою думку щодо виконання конституційних прав і обов’язків держави перед народом.

Так Тетяну Кісільову зацікавила стаття про охорону здоров’я і медичне страхування.

Учасники заходу детально обговорили медичну реформу в Україні.

І досі в спогадах війна…

Солоницька сільська бібліотека взяла участь у відзначенні Дня пам’яті та примирення, який організували для односельців працівники культури. Під час урочистостей біля пам’ятника загиблим воїнам виступили свідки страшних подій Другої світової війни: Анастасія Солошенко, Григорій Васенко. Бібліотекар Сніжна Кириченко зачитала вірш «Солдат війни» та запросила присутніх познайомитись з книжковою виставкою «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!».

«Чорнобиль – скорбота пам’яті людської»

У Солоницькій сільській бібліотеці пройшла година пам’яті «Крик і біль під знаком Чорнобиля», присвячена 32-річниці Чорнобильської трагедії. Бібліотекар Сніжана Кириченко наголосила, що аварія на Чорнобильській АЕС показала, якими руйнівними наслідками може обернутися людська недбалість. Вона презентувала книжкову викладку «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської», де були представлені книги та матеріали з періодичних видань і яку переглянули відвідувачі заходу. Присутні мали можливість поспілкуватися з учасником ліквідації аварії на ЧАЕС, читачем бібліотеки Анатолієм Діденко, який підкреслив, що людство повинно пам’ятати, що мирний атом таїть серйозну загрозу.


Полум’яний син України.

В Солоницькій сільській бібліотеці відбулася літературна година присвячена 80-річчю видатного українського поета, співтворця сучасного українського відродження, політв’язня Василя Стуса. Про трагічний життєвий шлях поета, який обрав долю борця, розповіла присутнім хлопцям та дівчатам бібліотекар Сніжана Кириченко. Із 47-ми років життя 13 років поет провів у радянських слідчих ізоляторах, карцерах, камерах-одиночках, мордовських таборах, на Колимі, на каторжній роботі в шахті. За свої поетичні твори Василь Стус став лауреатом Міжнародної літературної премії Amnesty International. Під час заходу бібліотекар презентувала вірші Василя Стуса зі збірок «Українське слово» та «Дивослово». Солошенко Оля прочитала вірш «На Лисій горі догоряє багаття нічне…», а Жуковська Оксана поезію «О Боже мій! Така мені печаль...».

«Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього»

Під таким гаслом в Солоницькій сільській бібліотеці відбулася година пам’яті. Протягом 3-х днів читачі бібліотеки могли згадати найболючішу сторінку в історії України – це Голодомор 1932-1933 років. Старше покоління з розповідей своїх батьків знає про цю страшну подію і пам’ятає її.

Була організована книжкова виставка «Хто не пам’ятає минулого, той не має майбутнього». Покоління сьогодення з виступу бібліотекаря Сніжани Кириченко дізналося про мільйони закатованих українців під час Голодомору 1932-1933 р.р. Також були зачитані спогади односельців про ці найболючіші роки в їхньому житті, переглянуті газетні статті досліджень істориків штучного голоду.

Нашому поколінню потрібно пам’ятати нашу історію і не забувати її.

Осінь багата на свята.

14 жовтня в Україні відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України.

В цей день Засульська громада святкувала день села Солониці. З нагоди цих свят в бібліотеці пройшлов ряд заходів. Урок мужності «Покрий нас від святого зла», на якому бібліотекар Сніжана Кириченко ознайомила учнів з традиціями, обрядами, звичаями святкування Покрови. Розповіла цікаві факти із життя козаків на Січі. Також у бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Ми здобудемо землю і волю і загоємо рани віків», яка стала прекрасним доповненням до розповіді бібліотекаря.

ХОДИТЬ ОСІНЬ ПО ЗЕМЛІ

Осінь- красива та хвилююча пора року. Своїми чарами вона зваблює поетів, письменників і художників, дарує свої скарби трудівникам садів, ланів та городів. Така яскрава, тепла, багата і чарівна завітала Осінь і на свято до Солоницької бібліотеки. Вона розповідала дітям про свої володіння, простори та щедрі дари. Гостями свята стали наймолодші користувачі бібліотеки. Юні прихильники золотої осені читали вірші, відгадували загадки, змагались в конкурсах, малювали малюнки. По закінченню всі дітлахи одержали солодощі.

ЦЕ НАШОЇ ІСТОРІЇ РЯДКИ

Велична і свята ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить.

Нам берегти тебе, Соборну і єдину

І нам твою історію творить!

Ліна Костенко.

В березні 2017 року виповнилося 100 років від початку Української Революції 1917- 1921 років - одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу.

Сніжана Кириченко бібліотекар Солоницької сільської бібліотеки для своїх користувачів провела історичну годину «Це нашої історії рядки» - розповіла про початок революції, пов'язаний зі створенням Української Центральної Ради на чолі з Михайлом Грушевським 17 березня 1917 року, ознайомила з хронологією основних подій тих років.

Сьогодні, як і 100 років тому, Україна змушена захищати суверенітет держави від російського агресора. У цій війні слід пам’ятати і не допустити тих прорахунків, які призвели до поразки Української революції, наголосила бібліотекар.

По закінченню заходу всі присутні мали змогу переглянути книжкову виставку «Гортаючи сторінки історії».

Чарівний світ казок.

На незвичайне дійство запросила юних читачів бібліотекар Солоницької сільської бібліотеки Сніжана Кириченко. Свято казки у книгозбірні розпочалося із презентації книжкової виставки «Чарівні кольори казок». Бібліотекар запропонувала дітям вибрати найяскравіші книги та зачитала уривки з тих видань, які найбільше сподобались малечі. Допомогла в проведенні заходу юна читачка Яна Охріменко, яка запропонувала усім учасникам дійства розгадати веселі загадки. Під час свята Віка Охріменко переповіла свою улюблену казочку, а Діана Шишацька розповіла віршик «Киця - Мура». Дівчатка із задоволенням взяли участь в інсценуванні казочки «Півник і двоє мишенят» та разом намалювали своїх улюблених казкових героїв.

День Конституції відзначили в Солоницькій сільській бібліотеці.

Напередодні відзначення Дня Конституції в Солоницькій сільській бібліотеці відбулася бесіда «Основний Закон України». Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла про те, як 28 червня 1996 року на черговому засіданні Верховної Ради був ухвалений найголовніший закон України – перша Конституція суверенної української держави. Читачі різних вікових категорій взяли участь в дискусії, під час якої обговорили основні засади державного документу ,який забезпечує права та свободи громадян України . Присутні на заході також ознайомились із книжковою викладкою «Конституція України – фундамент державності та прав людини».

Український байкар

На днях молодші читачі Солоницької сільської бібліотеки дізналися про життєвий і творчий шлях Леоніда Глібова. Діти з цікавістю слухали про дитячі роки письменника, про історію написання першого твору. Яна Охріменко прочитала свою улюблену байку «Чиж та голуб». На завершення заходу бібліотекар Сніжана Кириченко провела для дітей майстер-клас по виготовленню виробів з паперу.

Подвиг. Перемога. Пам'ять.

Під такою назвою 8 травня в Солоницькій сільській бібліотеці відбулася година пам’яті приурочена 72-річниці перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. До уваги користувачів була представлена книжкова виставка «І досі в спогадах війна». Захід відвідали підлітки, які поділилися історіями про своїх дідусів та бабусів, які брали участь у війні. Бібліотекар Сніжана Кириченко взяла участь у мітингу біля пам’ятника невідомому солдату і прочитала вірш Ліни Костенко.

В Солоницькій бібліотеці пройшла екологічна година «Птахи наші друзі».

Птахи не тільки прикрашають наше життя своїм веселим співом, вони являються справжніми помічниками і друзями людини. Птаство знищує велику кількість шкідників сільського і лісового господарства, зберігає для людей врожаї садів, полів, городів.

Бібліотекар Сніжана Кириченко ознайомила дітей з різними видами птахів, їх значенням у природі а також провела екологічну вікторину «Чи знаєш ти птахів?». Діти ділилися власними спостереженням за поведінкою птахів, розповідали цікаві історії і факти про пернатих друзів. На святі була представлена виставка малюнків «Станьмо друзями - птахам» членів клубу «Умілі ручки».

Нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю.

В Солониці вшанували Героїв Майдану.

Вже не побачить батько і не зустріне мати…

Живого сина в світі вже нема

Ми будемо їх вічно пам’ятати

Героям України честь і хвала.

Такими віршованими рядками в Солоницькій сільській бібліотеці розпочалася година пам’яті « Воїни світла - наша гордість» приурочена трагічним подія на Майдані 18-21 лютого 2014 року.


Читачі бібліотеки хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя за вільну європейську Україну. Бібліотекар Сніжана Кириченка провела обговорення статті з газети «Лубенщина» «Вогонь козацької душі», присвяченої учаснику Революції Гідності та учаснику АТО Олексію Герасименку з Засулля. Учасники заходу говорили про патріотизм та відповідальність кожної людини за долю нації. До дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні в бібліотеці також була організована книжкова виставка «Небесна сотня, то в серцях вогонь».

Пам’ять героїв Крут вшанували у Солониці.

В Солоницькій сільській бібліотеці читачі згадали про подвиг київських студентів, які не шкодуючи власного життя встали на захист Києва від більшовицької навали. Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла про трагічні події січня 1918 року на станції Крути та презентувала читачам газетно-журнальні матеріали з книжкової виставки, яку вона організували в ці дні у стінах сільської бібліотеки.

Єдина Україна

21 січня в Солоницькій сільській бібліотеці для читачів бібліотеки відбувся урок патріотичного виховання присвячений Дню Соборності України.

Є пам'ять, якій не буде кінця

В Солоницькій сільській бібліотеці 26 листопада була проведена година пам’яті присвячена дню пам’яті жертв голодомору в Україні. Були присутні читачі бібліотеки та завідувач Солоницьким будинком культури Іван Іванович Кириченко, який розповів зі спогадів своєї мами про страшні роки голоду на Засуллі. Була зачитана і обговорена стаття «Жнива скорботи на Лубенщині».

Гра-подорож для малечі пройшла в Солоницькій сільській бібліотеці.

Бібліотекар Сніжана Кириченко зібрала маленьких читачів на веселу гру-подорож «Від рослини - до людини». Разом з бібліотекарем юні читайлики Яна та Віка Охріменко, Діана Шишацька, Софія Кириченко відгадували загадки, зачитували вірші, малювали лікарські рослини, які їм найбільше запам’яталися. Від господині книгозбірні діти дізналися про цілющі властивості дикорослих квітів та познайомилися із книгами про рослини, які є у бібліотеці. Разом вони виготовили чудові поробки з природних матеріалів.

Український віночок у Солоницькій сільській бібліотеці.

На урок народознавства до бібліотеки запросила своїх маленьких читачів бібліотекар Сніжана Кириченко. Вона розповіла хлопчикам та дівчаткам про один з найяскравіших народних символів - віночок , сплетений з квіточок і трав. Познайомила дітей із використанням цієї національної прикраси у різноманітних народних обрядах. Діти прослухали оповідання «Український віночок» та за допомогою фарб намалювали квіти , які їм найбільше сподобалися.

Диспут «Чи готова Україна до вступу в ЄС?».

У Солоницькій сільській бібліотеці пройшов диспут «Чи готова Україна до вступу в ЄС?». Це питання турбує зараз всіх українців - від тінейджера до пенсіонера. Читачі висловили свої думки стосовно питань «З чим Україна йде до Європи?», «Чи готові ми до вступу в Європейський Союз?», «Що дасть українцям введення безвізового режиму з країнами Євросоюзу?». Бібліотекар Сніжана Кириченко запропонувала читачам відшукати відповіді в періодичних виданнях, які знаходяться у бібліотеці. На закінчення учасники диспуту прийшли до спільного висновку – європейська інтеграція - надважливе історичне явище, яке змінить життя українців якісно, але потрібно докласти максимум зусиль, для того, щоб європейські стандарти стали нормою життя кожного громадянина України.

Солоницька молодь вшанувала пам’ять загиблих у Другій світовій війні

Година пам’яті «9 травня – день Великої Перемоги» пройшла у Солоницькій сільській бібліотеці. Хлопці та дівчата разом з бібліотекарем Сніжаною Кириченко вели розмову про події , від яких нас відділяє 71 рік. Під час заходу читачі згадували своїх родичів, які воювали на фронтах Другої світової, ділилися сімейними спогадами тих, хто пережив війну в окупації. Лунали віршовані рядки присвячені воєнним рокам. До заходу була підготовлена книжкова виставка «Ніхто не забутий – ніщо не забуто».

«У світі все починається з мами»

До Солоницької сільської бібліотеки завітали юні читачі, щоб відзначити чудове весняне свято – День матері. Бібліотекар Сніжана Кириченко запросила дітлахів до розмови про найдорожчу людину. Хлопчики та дівчатка читали вірші та розповідали про своїх чудових матусь. Бібліотекар прочитала малечі оповідання Василя Сухомлинського «Десять робітників» та запропонувала висловити свої враження від почутого. Також діти намалювали портрети своїх матусь.

В Солоницькій сільській бібліотеці пройшла екологічна година «Біль і крик під знаком Чорнобиля». Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла про страшну біду, яка прийшла на нашу землю 26 квітня 1986 року, про подвиг пожежників атомної станції, які ціною свого життя врятували мільйони від радіаційної біди. Вона презентувала читачам матеріали книжкової виставки «Чорнобиль - біль наш довічний» та зачитала вірші присвячені Чорнобильській катастрофі.

День гумору святкували у Солоницькій бібліотеці.

В Солоницькій сільській бібліотеці 1 квітня пройшла година гумору та розваг «Світ сміху – це особливий світ». Під час зустрічі з маленькими читачами бібліотекар Сніжана Кириченко познайомила їх з традиціями відзначення свята гумору, розповіла дітям про видатних українських гумористів Остапа Вишню, Леоніда Глібова, Павла Глазового, прочитала їх усмішки та байки. Дітлахи зачитали усмішки з дитячих видань «Журавлик» та «Яблунька», а також взяли участь у веселих конкурсах та розвагах.

ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ ВШАНУВАЛИ В СОЛОНИЦІ

В Солоницькій сільській бібліотеці була організована книжкова виставка «Геніальний Кобзар України». Бібліотекар Сніжана Кириченко презентувала читачам видання Тараса Шевченка різних років та матеріали про його життя та творчість. Відвідувачі бібліотеки мали змогу послухати уривки з поем «Гайдамаки» та «Катерина», знайомі з дитинства вірші «Мені тринадцятий минало», «Заповіт», «Мені однаково…».

Пам’яті героїв Крут

В Солоницькій сільській бібліотеці згадали про трагічні події української історії, які відбулися на станції Крути 98 років тому. Молоді читачі познайомилися з книжковою виставкою «Крути. Вам вічна слава, вам вічна пам’ять» та прослухали розповідь бібліотекаря Сніжани Кириченко про юних оборонців Києва, які ціною свого життя зупинили більшовицьку навалу. Закінчилася година пам’яті віршем видатного українського поета Павла Григоровича Тичини, 125-річчя якого нещодавно відзначила українська спільнота:

Понад все вони любили

Свій коханий край.

Вмерли в Новім Заповіті

З славою святих. —

На Аскольдовій могилі

Поховали їх.

День Соборності відзначають у бібліотеках Лубенщини.

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі.

Україна Соборна – моя гордість і слава!

В Солоницькій сільській бібліотеці напередодні великого свята українського народу зібралися користувачі різного віку, щоб поговорити про ідею соборності, яка і стала загальнонаціональною мрією. Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла про величезні жертви, віддані на вівтар волі і незалежності та закликала кожного з присутніх бачити в своїх мріях і боротися за єдину соборну, вільну і незалежну Україну.

У Солониці вшанували пам’ять жертв Голодомору

Бібліотекар Солоницької сільської бібліотеки Сніжана Кириченко разом із своїми читачам запалила поминальну свічу, вшановуючи пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років. Біля книжкової виставки «Без надії на життя» вона зачитала гіркі спогади очевидців страшних подій, які відбувалися на Лубенщині та закликала завжди пам’ятати про цей страшний злочин проти українців.

Ювілей Раїси Плотникової відзначили у Солониці

У Солоницькій сільській бібліотеці відзначили ювілей письменниці та поетеси члена спілки письменників України Раїси Плотникової . Бібліотекар Сніжана Кириченка познайомила читачів із життєвим та творчим шляхом нашої землячки, зачитала вірші із її останньої поетичної збірки «Без фіранок». Молоді люди мали змогу познайомитись із новелою «Помідорна міні епопея» із збірки «Обличчям до полум’я» та обговорити найцікавіші моменти твору.

День села у Солониці

Село моє, мій рідний краю!

Благословенний отчий світ.

Тут наші корені, джерела

І неповторність юних літ.

Село, село… Лани безкраї,

Оселі в мареві садів.

І мимоволі напливають

Картинки з пам’яті віків.

На прекрасній землі Лубенщини розташоване мальовниче село Солониця. Його безкраї поля багаті на урожай, сади залиті співом птахів, дерева вкриті золотавим листям. Вся ця краса приносить любов в серця всіх мешканців села, яке багате своїми традиціями , святами та звичаями.


На свято Покрова Пресвятої Богородиці відбулося традиційне свято «День села». В цей святковий день також були відкриті двері і до сільської бібліотеки. В святковій атмосфері була розглянута виставка молюнків та виробів своїми руками читачів бібліотеки під гаслом «Читаємо, малюємо, фантазуємо».

Тиждень здоров’я в Солониці

В Солоницькій сільській бібліотеці пройшов тиждень здоров’я. Бібліотекар Сніжана Кириченко провела для юних користувачів бесіди та вікторини, організувала книжкові виставки та перегляди літератури під час яких обговорювались питання безпеки життєдіяльності, необхідність ведення здорового способу життя, розповідалось про користь загартування та занять фізкультурою та спортом.

Малечі - про серйозні речі

Екологічну гру «Рятівник» провела бібліотекар Сніжана Кириченко для наймолодших читачів Солоницької сільської бібліотеки. Дітлахи, разом із Сніжаною Василівною, розмірковували, що повинен кожен зробити, а що не робити, щоб довкілля було гарним та чистим. Отже був складений план: «10 кроків зі спасіння Землі», які супроводили малюнками застереженнями. Бібліотекар розповіла малечі, як потрібно заощаджувати природні ресурси: електроенергію, воду та повітря.

У дні нелегкі в бій ішли вони,На захист рідної Вітчизни.Любі наші прадіди й діди.У ті роки жорстокі й грізні.

Про трагічні події Другої Світової війни згадали у Солоницькій сільській бібліотеці користувачі різного віку. Бібліотекар Сніжана Кириченко підготувала книжкову виставку «Ніхто не забутий», де були представлені художні та документальні твори та фото матеріали.

«Вічна пам’ять вам, вічна слава вам»

«Вічна пам’ять вам, вічна слава вам», під такою назвою у Солоницькій сільській бібліотеці пройшла година історичної пам’яті присвячена дню пам’яті Героїв Крут. Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла читачам про події, які відбулися на станції Крути 97 років тому, коли молоді люди стали на захист Києва від більшовицької навали та ціною своїх життів зупинили ворога. Вона провела історичні аналогії із подіями сьогодення та закликала молодих людей не забувати подвигу славних предків, боронити та берегти нашу свободу та незалежність.


В Солоницькій сільській бібліотеці згадали видатного українського поета Василя Симоненка. Бібліотекар Сніжана Кириченко познайомила користувачів із матеріалами книжкової виставки та розповіла про трагічну долю нашого земляка. І звичайно ж в бібліотеці лунали безсмертні рядки поезій Василя Симоненка, справжнього патріота, поета, великого сина лубенської землі.

«Довженкова слава, наче пісня»

Постать геніального кінорежисера та письменника Олександра Довженка вражає та захоплює нащадків. Його романи, повісті та кінофільми «Земля», «Щорс», «Поема про море», «Україна в огні» є справжніми шедеврами та непідвладні часу. Саме про творчість геніального митця, 120 –річчя від дня народження якого відзначалося нещодавно, йшла мова під час літературної години «Довженкова слава, наче пісня», яка пройшла у Солоницькій сільській бібліотеці. Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла читачам про непростий життєвий шлях письменника, презентувала матеріали з книжкової виставки присвяченої митцю та наголосила, що творча спадщина Олександра Петровича Довженка – складає «золотий» фонд української культури.

«Права дитини і Конституція України»

В Солоницькій сільській бібліотеці пройшла інформаційна година «Права дитини і Конституція України». З розповіді бібліотекаря Сніжани Кириченко діти дізналися про свої права, які записані в Конституції України – головному закону держави. Потім висловили свої думки про те, чому важливо знати свої права та стали учасниками гри « Я громадянин України». А наостанок згадали вірші про Україну, про рідну землю і зробили висновок:

Найбільше ми хочем,
Щоб мир був на світі,
Як небо - у зорях,
А сад наш - у цвіті.
Не згине країна,
Відродиться мила.
Народ свій до щастя
Підніме на крилах.

/Files/images/aaa/P1030018.JPG/Files/images/aaa/P1030019.JPG

Вода – основа життя на землі!

У Солоницькій сільській бібліотеці пройшла екологічна година присвячена темі «Вода – основа життя на землі!». Бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла юним користувачам про важливу роль води у житті людини, наголосила на тому, що необхідно берегти і невеличкі джерела і повноводні ріки. Під час заходу діти познайомились із світлинами річок України та нашої красуні Сули, прослухали прислів’я та приказки про воду, відгадували загадки, прослухали оповідання «Про землю і воду», «Як одна крапля мандрувала». А наостанок взяли участь у грі «Відгадай» та зробили висновок, що потрібно оберігати воду, не забруднювати водойм і завжди пам'ятати «Вода – Божий дар».

/Files/images/foto_6/P1020932.JPG

«Той слави козацької повік не забудемо»

Година історичної пам’яті «Той слави козацької повік не забудемо» пройшла в Солоницькій сільській бібліотеці, юні читачі познайомилися з історією козацтва, зі славними сторінками Козаччини пов’язаними з Солоницькою землею, про які їм розповіла бібліотекар Сніжана Кириченко, а також мали змогу розгадати кросворд на історичну тематику.

/Files/images/P1020465.JPG

«Вам вічна слава, вам вічна пам’ять»

В Солоницькій сільській бібліотеці пройшла година пам’яті «Вам вічна слава, вам вічна пам’ять», присвячена дню пам’яті героїв Крут, юні користувачі мали змогу познайомитись з матеріалами книжкової виставки «Нам пам’ять серця не дає спокою…», прослухали розповідь бібліотекаря Сніжани Кириченко про трагічні події 29 січня 1918 року, які назавжди ввійшли у нашу історію, як приклад відданості ідеї та патріотизму молодих людей. Бібліотекар Світлана Машовець взяла участь у проведені уроку мужності «Крути – болюча рана України», яка пройшла у Вільшанській ЗОШ І-ІІ ступенів. Виступаючи перед учнями 5-9 класів вона наголосила: «Їх подвигу 96 років, для нас вони – герої України, чиєю мужністю та стійкістю ми захоплюємось ». Учасники заходу прочитали вірші присвячені загиблим за славу та волю України та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

«Світлий слід у душах людських»

До 150 – річчя з дня народження українського письменника, педагога, етнографа, історика та громадського діяча Бориса Грінченка в Солоницькій сільській бібліотеці пройшов літературний портрет «Світлий слід у душах людських». Учасники якого мали змогу познайомитися з творами Бориса Грінченка представленими на книжковій виставці «Мистецтво слова Бориса Грінченка», життєвий та творчий шлях письменника та послухати уривки з його творів «Зернятко» та «Екзамен».

«Прийшла зимонька – зима»

Довогоочікувана зима принесла до дітвори низку народних свят та забав. Бібліотекар Сніжана Кириченко зібрала наймолодших читачів Солоницької сільської бібліотеки на народознавчу годину «Прийшла зимонька – зима». На захід діти принесли свої малюнки та вироби присвячені зимовій тематиці. Разом з бібліотекарем вони дізналися про новорічні традиції різних країн, розповіли про свої очікування від зимових свят, зачитали вірші присвячені цій порі року. Діти взяли участь у конкурсі на кращого знавця загадок про зиму.

"Чарівний голос осені»

Чудова осіння пора скоро зміниться морозними зимовими днями, залишаючи на згадку про себе: спогади про золотаве листя, червоні яблука, теплі дні та … вірші, присвячені чарівниці осені. В Солоницькій сільській бібліотеці на годину поезії «Чарівний голос осені» зібралися юні читачі, які мали змогу познайомитися із творами лубенських поетів, присвячені саме цій порі року. Бібліотекар Сніжана Кириченко, разом з учасниками заходу читали вірші Влади Платонової та Олександра Печори, Лариси Назаренко та Ніни Шерстюк, Ніна М’якоти та Ганни Кревської, теплі поетичні рядки лубенських поетів зігріли серця та душі юних читачів.

«БЕРЕЖИ ЗДОРОВ’Я ЗМОЛОДУ»

Відверту бесіду з підлітками, жителями села Солониця, «Бережи здоров’я змолоду», провела бібліотекар сільської бібліотеки Сніжана Кириченко. Окрім страшної статистики поширення в Україні хвороб пов’язаних із шкідливими звичками, діти мали змогу познайомитися із газетними та журнальними публікаціями представленими на книжковій виставці, зачитати прислів’я та приказки про згубні звички та взяти участь у грі «Запитай – я відповім». В кінці бесіди кожен з учасників отримав завдання – написати листа молодшому брату або сестрі, в якому застерегти їх від вживання алкоголю, тютюну та наркотичних речовин.

У царстві золотої осені

Вересень відчиняє двері осені. В Солоницькій сільській бібліотеці пройшла природознавча година «Золотава осінь». Діти підготували малюнки на осінню тему, власноруч виготовлені вироби, бібліотекар Сніжана Кириченко розповіла про походження назв осінніх місяців, про народні свята, які святкуються в цю пору, про працю людей осінню. Учениця Єва Шевченко прочитала вірші «Золота осінь» та « Тече вода з – під явора». Діти взяли участь у різноманітних іграх, вікторинах, відгадували загадки.

«МОЄ СЕЛО – ПЕРЛИНКА УКРАЇНИ»

На свято Покрови Пресвятої Богородиці в селі Солониця пройшло традиційне святкування Дня села. Сільська бібліотека гостинно відкрила свої двері для всіх бажаючих познайомитися з виставкою краєзнавчих матеріалів «Моє село – перлинка України», з виставкою малюнків та виробів найменших читачів бібліотеки «Читаємо, малюємо, фантазуємо» та з книжковоювиставкою «З літературної криниці краю».
Кiлькiсть переглядiв: 192