Завідувачка - Кравчук Галина Юріївна

Чорнобиль не має минулого...

Не винен я, що все це сталось,

Що розкололась неба твердь,

Що в золотом покриту галузь

Ми атомну впустили смерть!

(Д.Павличко)

Чорнобильська трагедія залишила незабутній слід у житті мільйонів людей уже не одного покоління. Вона наклала радіоактивний відбиток на територію не тільки України, а й сусідніх країн.


В Тернівській сільській бібліотеці 25 квітня 2018р. було проведено Годину пам'яті "Чорнобиль не має минулого", за таким планом:

1. Мужність і біль чорнобиля.

Аварія на ЧАЕС - смертоносне полум’я зловісної пожежі висвітило кожного, хто там працював і жив, виділило перших із перших, вони, ризикуючи життям, кинулися до реактора, аби своїми грудьми перестерегти трагедію.

Присутні слухали розповіді про тих хто за покликом рідної землі на захист свого народу першими прибули до палаючого реактора.

Про матерів, дружин та дітей які не дочекалися рідних та навіть не мають змоги покласти квіти на їх могили адже їх просто не існує.

Ті,що згоріли в огні

В перші хвилини двобою,

Землю прикрили собою,

Як наші діди на війні

Не залишили пости,

Мужньо стояли на герці,

Пам’ятник їм вознести

Треба у кожному серці..

2. Це страшне лихо-радіація.

Аварія призвела до небаченого забруднення біосфери, до появи на території України мертвої тридцятикілометрової зони, до радіоактивного опромінення тисяч людей. (Перегляд коротких відео та огляд літератури з книжкової виставки "Чорнобиль учора, сьогодні і завтра").

3. Два різні світи. Прип'ять до та після трагедії на Чорнобильській АЕС. Час там застиг, проте місто дихає та продовжує жити. До аварії на території проживало близько 13 тис. людей. А вже 2001р. згідно даним Чорнобиль віднесено до міст "без населення".(Перегляд фото міста-привида до аварії 1986р. та фото 2018р. )

4. Урок для людства за який заплачено дорогою ціною (виступ чорнобильців с. Терни (2 чол.) Та перегляд відео "Чорнобиль: вражаюча історія бабусь, які живуть у зоні відчуження" та "Чернобыль - запуск 2018").

Мандруючи Тарасовими шляхами.

Весняного березневого дня принесли лелеки до кріпацької хати маленького хлопчика. Його назвали Тарасом. Тоді ніхто і гадки не мав, що на світ з’явився геніальний поет, художник, мислитель, неперевершений світоч української культури.

Для шанувальників творчості ВЕЛИКОГО СИНА ВЕЛИКОГО НАРОДУ Тараса Григоровича Шевченка 27 березня в бібліотеці с. Терни була проведена літературна година та вікторина.

Поціновувачі таланту великого Кобзаря і надалі можуть ознайомлюватися в бібліотеці з матеріалами вікторини та цікавими фактами про життя і творчість Шевченка.

Майстер клас для одного користувача

10 лютого в Тернівській сільській бібліотеці було проведено майсер-клас до дня всіх закоханих. На захід прибула лише одна учасниця клубу «Чарівна бджілка». Але заняття відбулося в теплій і творчій атмосфері. Дівчинці дуже сподобалася розповідь бібліотекаря про історію свята, поради про те, як виготовляти і дарувати валентинки і чого взагалі не можна дарувати на День святого Валентина. Також на занятті читали і обговорювали вірші не тільки про кохання, але й про любов до рідних та близьких. Додому дитина пішла з гарним настроєм та подарунком для матусі.


Вернісаж січневих виставок у сільській бібліотеці

Книжкова виставка – це своєрідна візитна картка кожної бібліотеки, за якою оцінюємо і якість фонду, і стиль її роботи. Сьогодні це обов’язкова форма популяризації літератури в бібліотеці. А ще кожна виставка – це завжди творчість.

Тож молодий бібліотекар Тернівської сільської бібліотеки-філії Галина Кравчук в січні місяці влаштувала для своїх користувачів «марафон» таких виставок:

«Зимова казка, приходь до нас будь-ласка». На ній представлені казки, історії та вірші про зиму за допомогою яких діти дізнаються як змінюється природа взимку, як святкують новорічно-різдвяні свята в Україні та в інших країнах світу, хто такі Дід Мороз Снігуронька та Санта Клаус, чому саме ялинка є символом Нового Року та багато іншого.

До уваги читачів та поціновувачів діяльності Миколи Леонтовича представлена виставка книг та інформації з Інтернету, присвячена 140-й річниці від дня народження геніального ювеліра української пісні, композитора, хор. диригента, педагога, збирача музичного фольклору, автора широко відомих обробок українських народних пісень для хору «Щедрик», «Дударик», «Козака несуть» «Ой з-за гори кам’яної». Його обробка «Щедрика» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».


Виставка «Тернистий шлях поета» (до 80-річчя від дня народження Василя Стуса) знайомить з творами автора, спогадами про нього та його творчістю.

А виставка-ім’я відомого земляка допоможе читачам ознайомитися з життєвим і творчим шляхом В. Симоненка.


«У світі творчості»

В грудні 2017 р в Тернівській сільській бібліотеці розпочали свою роботу гуртки для дітей дошкільного віку "Маленька чарівна бджілка" та для дітей молодшого шкільного віку "Чарівна бджілка". В січні цього року вжепроведено 6 майстер-класів.

На заняттях діти знайомилися з технікою ізонитки, виготовляли новорічні та різдвяні прикраси з картону, пластиліну та коктельних трубочок. Із задоволенням діти робили песиків із повітряних кульок та паперу, а також паперових зайчиків та пластилінових павучків.

Члени гуртка не лише займаються виготовленням виробів а й слухають цікаві історії та розповіді бібліотекаря Галини Кравчук про звичаї і традиції нашого народу, знайомляться з книгою, розвивають свою фантазію, вчаться творчо мислити, розширюють свої знання, розвивають дрібну моторику пальчиків.

Дітки з нетерпінням чекають нових зустрічей...

Тож 10.02.2018 відбудеться майстер-клас до дня святого Валентина.

Запрошуємо всіх бажаючих.

І якщо написався вірш –

Значить, хтось його вже чекає.

16 грудня в клубі села Терни відбулася творча зустріч члена Національної спілки письменників України, лауреата премій імені Панаса Мирного, Олени Пчілки, Володимира Малика, Василя Симоненка та премії міжнародного конкурсу «Українська мова – мова єднання» Наталії Михайлівни Баклай з односельцями, організована сільською бібліотекою (бібліотекар Галина Кравчук).

На літературно – музичному вечорі із любов’ю, повагою і шаною Наталія Михайлівна розповідала про мальовниче посульське село Терни, де народилася, про людей, які тут живуть, про свій прадавній рід. Майстерно нею були продекламовані власні вірші про любов до землі, про кохання й розлуку, щастя й тугу, про все те, чим живе і має жити людина на цім світі.

З хвилюванням поринули присутні в історію рідного краю разом із Любов Лазірською, яка прочитала новелу Наталії Баклай «Легенда прадавнього роду».

У виконанні жіночої групи народного академічного хору «Камертон» МБК (керівник Ю.Гриша) прозвучали пісні «Журба» та «Мені з тобою» на слова авторки під акомпонемент Т. Протас та С. Дуди.

Від вдячних земляків та шанувальників творчості письменниці музичні вітання були подаровані вокальним дуетом в складі Володимира Матяша та Віктора Щербатюка, чоловічим вокальним ансамблем РБК (керівник В.Гриша).

У творчому доробку письменниці 15 книг. Її твори друкуються в Австралії, Канаді, Польщі, Ізраїлі. Ведуча літературного вечора бібліотекар Галина Кравчук ознайомила присутніх із книгами письменниці, які були представлені на книжковій виставці і запросила присутніх до бібліотеки, щоб глибше познайомитися з творчістю землячки. Адже готується до друку ще одна її книга з нагоди ювілею.

Із вдячністю за запрошення Наталія Михайлівна подарувала Тернівській бібліотеці книги, а творчим колективам клубу - свою пісню.

З теплотою, по родинному, невимушено пройшла зустріч з письменницею, а на завершення був вручений коровай, як щедрий дар землі батьківської, символ багатства, родючості, тепла та виконано твір на «Многая лета».

Свято для дітей у Тернах

Бібліотека села Терни долучилася до відзначення Дня захисту дітей, до якого тернівчани підготували відкриття дитячого майданчика. До заходу була підготовлена фотовиставка «Ми не бажаємо війни», де були презентовані світлини дітлахів, які мешкають у Тернах. Бібліотекар сільської бібліотеки Шумейко Олександра Миколаївна запропонувала маленьким відвідувачам познайомитися із книжковою виставкою «Письменники-земляки дітям», на якій презентувала твори лубенських письменників тернівчанки Ганни Сацької, Олеся Донченка, Олександра Міщенка, Ніни Шаварської, Лариси Назаренко. Під час свята малеча грала в ігри та відповідала на запитання вікторин, які підготували працівники культури села. Із гарною подією в житті громади тернівчан привітала голова Михнівської сільської ради Марія Юхимівна Король. Допомогла організувати чудове свято компанія «Гармонія», представники якої безкоштовно роздавали дітям морозиво , йогурти та різнокольорові кульки.

Екскурсія до сільської бібліотеки

Нещодавно найменші мешканці села Терни завітали в сільську бібліотеку.

Бібліотекар Олександра Шумейко провела для них екскурсію, під час якої розповіла, що в кожної людини, тварини, пташки є свій будиночок. Так і в книжечок теж є будиночок , назва якому - БІБЛІОТЕКА. Як у кожного з вас є своє ліжечко, так і у книжок є свої полички, своє місце. Тож кожну книжку необхідно ставити на своє місце. Книги бувають великі і малі, товсті і тоненькі.

А так, як нещодавно вся країна відзначала державне свято – День незалежності України, бібліотекар розповіла дітворі про основні символи держави - прапор, герб, гімн. Вона наголосила, що у нашому районні також є гімн, який написав наш земляк, учитель Супрун Анатолій. Діти радо з бібліотекарем виконали гімн України.

Переважна більшість дітей в цей день стали юними читачами бібліотеки . Захід пройшов змістовно, весело й цікаво.

У Тернах відзначили одне з найулюбленіших народних свят Івана Купала. Напередодні бібліотекар Олександра Шумейко розповіла своїм юним тернівчанам про те, як святкували цей день у давнину, про особливості купальських звичаїв та обрядів різних регіонів України та провела вікторину, яка визначила кращих народознавців та найуважніших читачів.


Старші дівчата організували для молодших майстер-клас із плетіння купальських віночків. А ввечері на святкування зібралися і дорослі, і маленькі жителі села. Пісні та танці, конкурси та народні забави, які організували працівники Тернівського сільського клубу Володимир та Тетяна Матяші і Віктор Щербатюк, додали усім чудового святкового настрою. Також усі учасники святкового дійства мали змогу поласувати смачною кашею приготованою Максимом Мовчановським.

«Кохання – є, кохання – буде, коханню вірність бережіть»

«Кохання – є, кохання – буде, коханню вірність бережіть» під такою назвою в Тернівській сільській бібліотеці пройшов захід на який зібралися молоді читачі. Бібліотекар Олександра Миколаївна Шумейко познайомила їх із історією виникнення свята Дня святого Валентина, розповіла про традиції святкування його у різних країнах світу, а потім читачі мали змогу взяти участь у різноманітних конкурсах, вікторинах та тестуванні.

/Files/images/foto_2/IMG_20140214_173229.jpg/Files/images/foto_2/IMG_20140214_193823.jpg/Files/images/foto_2/IMG_20140214_182232.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 142