Завідувачка - Левченко Галина Петрівна

Світочі козацького духу.

Волелюбний та незламний народ України віками боровся за свободу. За неї віддали життя її кращі сини. Серед найяскравіших сторінок цієї боротьби – історія запорозького козацтва.

До дня українського козацтва в Вищебулатецькій сільській бібліотеці завідувач Галина Левченко запросила своїх читачів на презентацію книжкової виставки «Погляд в історію». З історичних розвідок представлених бібліотекарем читачі мали змогу дізнатись про історію Запорозької Січі та кошових отаманів, познайомитись із звичаями та культурою козаків. Галина Петрівна звернула увагу читачів на книгу Данила Кулиняка «Од Калниша вісті…». Її автор директор Всеукраїнського благодійного фонду імені Петра Калнишевського в історично- документальній повісті відкриває для українців постать Петра Калнишевського. Найповніше публіцистично-художнє висвітлення 112-річного життєвого шляху Петра Калниша та складної епохи зацікавить любителів історії різного віку. Цей твір, на сторінках якого допитливий читач знайде чимало нових відповідей на багато болючих питань складного розвитку і становлення державництва України, включає також цикли віршів та поем з історії України.

На хвилях таланту

У Вищебулатецькій сільській бібліотеці презентовано літературне досьє Ольги Хало – «На хвилях таланту».

Ольга Іванівна Хало народилася 2 липня 1953 року в селищі Оржиці на Полтавщині в родині Службовців. Закінчила Черкаський педінститут, відмінник освіти України, вчитель – методист вищої категорії.

Член Національної спілки письменників України, лауреат премій імені В. Малика та І. Котляревського.

Проживає в Лубнах.

Автор книг: «Бешкетники» (1993), «Зупинися, щемна мить спокою…» (1994), «Література рідного краю» (2000), «Северин Наливайко» (2001), «Катерина Білокур» (2001), «Геєна» (2001), «Сонячна ромашка» (2002), «У край вічного сонця» (2008), «Оржиччина. Історія і сьогодення» (2008), «Золота підкова України» (2009), «Корона Вишневецьких» (2011).

Василь Барка – наш земляк

У Вищебулитецькій сільській бібліотеці з 15 липня працює виставка для читачів «Василь Барка – наш земляк».

Василь Барка (справжнє ім’я Василь Очерет) народився 16.07.1908 р. у селі Солониця. Навчався в Лубенському педтехнікумі, учителював на Донбасі. З 1950 року проживав у США. Останні роки свого життя Василь Барка жив у селищі поблизу Нью-Йорка. Завершився його земний шлях 11 квітня 2003 року.

Весь біль, роздуми зраненої душі відбились у літературній спадщині Василя Барки. Він – автор близько 20-ти поетичних збірок, роману у віршах, великої поеми – «Судний степ».

Роман – «Жовтий князь» - один із перших великих прозових творів про голодомор 1932-1933 рр. в Україні. Організувала виставку Галина Левченко та запросила всіх бажаючих познайомитися з її матеріалами.

Літературна година «Два Миколи»

22 травня, в день весняного Миколи Чудотворця, у Вищебулатецькій сільській бібліотеці пройшла літературна година «Два Миколи».

Завідувач бібліотеки Галина Левченко запросила до книгозбірні учасників клубу «Надвечір’я» . В ході літературної години відвідувачі бібліотеки більше дізнались про поетів, які народились у Вищому Булатці, а це – Микола Кондратенко і Микола Кочерга.

Про життєвий та творчий шлях Миколи Кондратенка розповіла читачка бібліотеки Любов Яківна Сало, а про творчі здобутки Миколи Кочерги - Галина Левченко.

Присутні ознайомились з літературою, представленою на виставці «Грані таланту», взяли книги для читання.

Допомога депутата

Вищебулатецька сільська бібліотека декілька років не опалювалась, та завдяки народному депутату Костянтину Іщейкіну в бібліотеці встановлено електричне опалення. В рамках програми мікрогрантів бібліотека одержала книги: для дітей – казки Ш. Перро, а для дорослих – твори Люко Дашвар, детективи Б. Акуніна, книгу В. Лиса «Століття Якова» та інші.

Бібліотека Галина Левченко та Користувачі бібліотеки вдячні Костянтину Іщейкіну за увагу й турботу до сільського бібліотечного закладу.

На шляху до свободи

20 лютого до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні В.Булатецька сільська бібліотека представила тематичну книжкову виставку «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення». Читачі різних вікових категорій ознайомилися зі статтями, документами, публікаціями, патріотичними віршами в яких висвітлюється сила духу і стійкість громадян, що віддали своє життя за демократію і європейське майбутнє України.


«Вони загинули за Україну»

Вищебулатецька сільська бібліотека до Дня Соборності підготувала тематичну виставку «Повік будь єдина, моя ти Україна».

На виставці представлено матеріали з періодичних видань, зокрема з газет «Голос України», «Урядовий кур’єр», «Зоря Полтавщини», «Лубенщина», «Вісник».

Один із розділів виставки «Вони загинули за Україну», приурочено пам’яті Героїв Крут.

Завідувач бібліотеки біля виставки провела бесіду «Нас не роз’єднати, як не спинити течії Дніпра»; познайомила присутніх з одним з Героїв Крут – полтавчанина Аверкія Гончаренка.

Світ мистецтва у книгах.

Нещодавно у Вищебулатецькому сільському будинку культури відбувся звітний концерт художніх колективів. Сільська бібліотека до цього заходу підготувала книжкову виставку «Світ мистецтва». Жителі села мали можливість переглянути книги, представлені на виставці. Активними учасниками художньої самодіяльності, зокрема, хореографічних колективів (керівник Надія Залата) є і читачі бібліотеки: Оксана і Владислава Соляр, Наталія Наливайко, Карина Гриб, Наталія Біляєва, Олена Кочерга.

Мало любити свій рідний край, його потрібно ще й знати.

Читаючи історичні нариси про Полтавщину, ми заглиблюємось у світ минулого нашого краю; бачимо величезний і непростий шлях, пройдений багатьма поколіннями; спостерігаємо як відбувались зміни адміністративно-територіального поділу Полтавщини: від полкового устрою до часу утворення області.

Полтавська область утворена 22 вересня 1937 року.

Краєзнавчу вікторину «Чи знаєш ти свій рідний край» провели завідуюча Вищебулатецькою сільською бібліотекою Галина Левченко і вчитель історії Тарас Гармаш.

Змістовні відповіді на питання вікторини підготували учні 10 класу Роман Сацький, Таня Левченко, Дмитро Стриженко, Женя Вечірко та Аліна Мищенко.

Подорож країнами Європи

До дня Європи в Україні Вищебулатецька сільська бібліотека провела гру-подорож «Країни Європи», учасниками якої стали десятикласники місцевої школи.

«Кожен із нас мріє про подорожі, проте жодна людина не в змозі відвідати всі цікаві куточки нашої планети. І тоді на допомогу приходять книги», - говорила завідувач сільської бібліотеки Галина Левченко. Вона познайомила учасників гри – подорожі з книгою «Країни світу. Європа».

В грі-розминці вчитель географії Тарас Гармаш розповів про сьогодення Європи, її прапор та гімн. Прозвучав гімн ЄС. Він універсальною мовою музики виражає ідеали свободи, миру солідарності, на яких тримається Європа.


Відбулась гра «Відгадай державний прапор». Потім учні вирушили мандрувати країнами Європи.

Нашу рідну Україну презентував Олександр Катренко, Італію – Іван Бондар, Ватикан – Вікторія Гайдук, Німеччину – Андрій Остапко, Францію – Едуард Тарасюк, Іспанію – Олег Бойко, Португалію – Владислав Михайленко, Велику Британію – Роман Бовкун, Норвегію – Віталій Король. Після цікавих повідомлень про країни учні взяли участь у вікторині «Європейський калейдоскоп».

Подорожуючи країнами Європи, учасники побували на просторах країн-велетнів, зазирнули в майже іграшкові держави, познайомились із звичаями та традиціями різних народів, що входять до європейської спільноти.

СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Сучасна українська література останніх десятиліть, сукупність художніх творів написаних від часу здобуття Україною незалежності в 1991 році і до сьогодення. Українська література є різножанровою, яскравою, захоплюючою.

У Вищебулатицькій сільській бібліотеці пройшла презентація книжкової виставки «Сучасна українська література». Завідувачка бібліотекою Галина Левченко ознайомила з новими книгами сучасних письменників: Софії Андрухович « Фелікс Австрія», Богдана Жолдака «Яблука з райського саду»,

Марії Матіос «Чотири пори життя», та Наталії Хаткіної «Жінка – осінь».

По закінченню заходу присутні обговорювали подану їм інформацію, ділилися враженням від прочитаного, брали книги для читання.

Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде…

До 30-ї річниці Чорнобильської трагедії У Вищебулатецькій сільській бібліотеці для учнів 9 класу пройшов урок-застереження «Чорнобиль – чорний біль». Бібліотекар Галина Левченко ознайомила присутніх з книжковою виставкою «На Чорнобиль журавлі летіли…», а учень Андрій Ломака зачитав твір-мініатюру з книги «Відлуння Чорнобилю».

Також до уваги читачів у бібліотеці представлений огляд літератури «Чорнобиль – біль наш довічний».

День святого Миколая, що припадає на 19 грудня, є одним із найбільших релігійних свят, а ще – це свято всіх дітей України.

У Вищебулатецькій сільській бібліотеці до дня святого Миколая була відтворена драматична сценка Івана Франка «Суд святого Миколая». У театралізації взяли участь читачі бібліотеки: Король Віталій, Біляєва Наталка, Біляєв Владислав, Бойко Олег, Дацій Аня, Соляр Влада, Ковальов Артем, Матейко Владислав, Різник Андрій, Романюта Аріна. Головними дійовими особами є добрий захисник дітвори – янгол та верткий чортик. Чорт, як правило, намагається переконати святого Миколая в тому, що всі діти неслухняні, а отже їх не варто обдаровувати. Але Миколай все – таки вибачає провини. Він дає дитині змогу виправитися й навчає як це зробити.

Озвався болем 33-ій…»

Година історичної пам’яті пройшла у Вищебулатецькій сільській бібліотеці. Завідувачка Галина Левченко презентувала дев’ятикласникам книжкову виставку «Трагічні сторінки історії» та розповіла про твори українських письменників присвячені трагічним подіям 1932-33 рр. Олег Бойко та Едуард Тарасюк зачитали прізвища жителів села Вищий Булатець, які померли під час Голодомору. Хлопці та дівчата вшанували пам’ять односельців хвилиною мовчання. А на завершення заходу Едуард Тарасюк прочитав вірш Бориса Олійника «Курган Скорботи».

«На гостину до «Яблуньки»

В Вищебулатецькій сільській бібліотеці відбулось знайомство другокласників із яскравим та цікавим журналом «Яблунька». Завідувачка бібліотекою Галина Левченко презентувала малечі найцікавіші публікації журналу присвячені тваринам і рослинам та розповіла як швидко знайти потрібну інформацію. Дітлахи також переглянули виставку «На гостину до «Яблуньки».

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня, коли православні вшановують пам'ять святих мученець Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек.

Цього дня в центральній районній бібліотеці та сільських бібліотеках-філіях: Березотіцькій, Вищебулатецькій, Войнихівській, Мацківській, Нижчебулатецькій, Новооріхівській, Олександрівській, Оріхівській, Остапівській, Тишківській, Шеківській, В’язівській, Михнівській та Губській з нагоди цього свята пройшли цікаві заходи.

«Бібліотека – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак» - під такою назвою в Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година.

Учні Михнівської середньої школи багато цікавого дізналися із розповіді бібліотекаря Марченко Лідії про походження бібліотеки міста Нівенію, про древній «Храм-музей» - Олександрійську бібліотеку.

Цікаво пройшло свято книги у Войнихівській, Тишківській, Березотіцькій та Вищебулатецькій сільських бібліотеках.

Користувачі активно приймали участь у вікторинах «Книги-бібліотека-читач».

Для своїх користувачів в Олексанрівській сільській бібліотеці бібліотекар організувала перегляд літератури «Мандруючи світом книги».

Святий Петро за плугом ходить, Святий Павло волоньки водить…

Цикл заходів «Скарби рідного краю» у Вищебулатецькій сільській бібліотеці продовжився годиною народознавства «Свято Петра і Павла». Завідуюча книгозбірнею Галина Левченко розповіла юними читачам про свято, яке у народі називають Петрів день, що знаменує закінчення купальських святкувань «маківки літа» і літніх весіль, а також Петрівського посту. Наталія Біляєва розповіла про народні вірування та легенди пов’язані з цим днем у слов’янських народів, а переможниця конкурсу «Найкращий юний читач Лубенщини» Римма Несен познайомила однолітків із традиціями святкування Петріва дня на Полтавщині. Народні прислів’я та приказки, прикмети та привітання згадали активні читачі Владислав Біляєв, Андрій Ломака, Владислав Матейко.

Кiлькiсть переглядiв: 190