Завідувачка - Піщаленко Олена Олексіївна

У Войнисі вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

У грудні в Україні традиційно вшановують День ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати аварію, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Це пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Щорічно у Войнисі вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та віддають данину пошани усім, хто рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвував найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Завідувач Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко запропонувала учасникам заходу познайомитись із книжковою викладкою «Чорнобиль – звучить із болем, а «чорнобильці» - звучить із вдячністю» та презентувала книгу «Чорнобиль- 30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область».

На чашку чаю до бібліотеки.

Прийшла зима, особлива пора, коли хочеться тепла, затишку та приємного спілкування в колі друзів за чашкою ароматного чаю. Тож чергове засідання жіночого клубу «Берегиня» у Войнихівській сільській бібліотеці мало назву «І солодкий, і гіркий чай духмяний запашний» присвячене Міжнародному дню чаю. Про чаювання, один з дійових засобів досягнення внутрішньої гармонії, розповіла присутнім завідувач Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко. Вона запросила жінок скуштувати різноманітні сорти чаю та дізнатися історію виникнення цього напою. Під час чаювання учасниці засідання розповідали про власні секрети заварювання смачного, гарячого, цілющого напою. Велику зацікавленість викликала розповідь бібліотекаря про чайні традиції різних країн світу. Захід пройшов у чудовій теплій атмосфері та додав усім присутнім гарного настрою та позитивних емоцій.

Якщо мене хто - небудь запитає:

Яка вона – Японії душа?

Скажу, що схожа

На квітучих вишень в ранкових горах

Ніжний аромат.

( Мотрі Норінага).

2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. 30 червня у Войнихівській сільській бібліотеці відбулося чергове засідання жіночого клубу» Берегиня» « Японія - країна сонця і добра».

Японія відома своїм економічним дивом, її культура відрізняється вічним прагненням краси. Це дуже цікава країна з безліччю ритуалів, церемоній, особливостей і правил поведінки, різноманітністю звичаїв, кількістю традицій незвичних для нас.

Це традиції одягу, традиція постійно посміхатися, приймати їжу за допомогою паличок, милуватися місяцем та сакурою.

Завідувач бібліотекою Олена Піщаленко підготовила і провела бесіду про історію цієї країни, її чудові краєвиди, японську кухню, познайомила з чудовою церемонією чаювання. Всі присутні мали змогу скуштувати японське блюдо «суші», яке приготували для них Олена Олексіївна та її донька Євгенія.

Ще довго за чашкою смачного чаю тривала розмова про японську культуру, освіту, медицину.

Чудовий край чарівної краси.

Лубенський край - чарівний край, де проживають і працюють прекрасні люди. Тут чудова неповторна природа, цікаві історичні місця. Неможливо не любити свій рідний край.

У Войнихівській сільській бібліотеці облаштовано краєзнавчу постійно діючу книжкову виставку «Чудовий край чарівної краси». В розділі «Минуле нашого краю» представлені книги з історії Лубенщини. Найбільшу цікавість користувачів викликала книга «Войнихівський Будинок культури», яку нещодавно видала Алла Якименко, завідувачка Войнихівським Будинком культури, що представлена в наступному розділі «Сучасність нашого краю». Віднайти книги Лубенських поетів і письменників можна на полиці «Літературні таланти нашого краю».

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати бібліотеку та більш детально ознайомитися з книгами, які представлені на виставці.

Цінуймо книгу, як найбільшу святість.

Перший етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач року» провела у Войнихівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів завідувач сільської книгозбірні Олена Піщаленко. Шестикласники та семикласники розповідали про свої улюблені книги, демонстрували читацькі щоденники, виявляли свої знання та ерудицію. За результатами усіх конкурсних змагань переможцями стали шестикласниця Анастасія Кочерга та семикласниця Карина Динька.

Годину толерантності із учнями професійного училища провели у Войнисі.

Годину спілкування «Вчимося бути толерантними» до Міжнародного дня толерантності провели завідувачка Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко та бібліотекар ПТУ -53 Людмила Фенько для хлопців та дівчат з Войнихівського училища.

Молоді люди разом з бібліотекарями дізнавалися, що означає термін толерантність, розшифровували значення кожної букви цього слова. Олена та Людмила зачитували вислови відомих людей, а юнаки пояснювали, як вони зрозуміли висловлювання про толерантність. Разом з бібліотекарями хлопці та дівчата вирішували різні ситуації, які виникають в повсякденному житті. Наприкінці заходу учні стали учасниками тестування «Наскільки ви толерантні» та стали учасниками психологічних вправ «Вчимося бути толерантними».

У Войнисі відсвяткували день бібліотек.

Олена Піщаленко запросила читачів сільської бібліотеки разом відзначити Всеукраїнський день бібліотек. Першими відвідувачами заходів, які підготувала господиня книгозбірні, стали учні 3-4 класів Войнихівської школи.

Вони взяли участь у веселих іграх, розвагах та конкурсах присвячених їх улюбленим казкам. Старші школярі разом із громадською активісткою членом ПМГО «Твій світ» Юлією Подою стали учасниками захоплюючої гри «Лаперудза» та разом з завідувачкою організаційно-методичим відділом центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяною Сафроновою виявили, хто з них є найерудованішим та найуважнішим читачем. Звання «Найкращий юний читач Войнихівської сільської бібліотеки» та цікаву книгу отримала восьмикласниця Катерина Горбик. Справжнім дарунком для дорослих читачів стала зустріч із улюбленою поетесою Наталею Баклай. Наталя Михайлівна подарувала шанувальникам поетичного слова свої чудові патріотичні та ліричні твори. Із захопленням слухали учні професійного ліцею прекрасні, сповнені любові до життя та людей поезії нашої землячки. Шановану гостю села привітали сільський голова Микола Григорович Сердюк, директор сільського будинку культури Алла Якименко, учні та викладачі професійного училища №53.

27 квітня завідуюча Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко і бібліотекар Людмила Фенько у гуртожитку ПТУ-53 до 30-річчя Чорнобильської трагедії провели годину пам’яті на тему: "Чонобиль: сторінки мужності". Бібліотекарі розповіли про перші години страшної трагедії і хто першими став на боротьбу з вогнем не думаючи за страшенні наслідки.
Учні також згадували про чорнобильців зі своїх родин, знайомих, сусідів. Бібліотекарі ознайомили з книжковою виставкою "Чорнобиль... біль і пам’ять вічні". Діти з цікавістю розглянули книги.

ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ТРАГЕДІЇ - 30 РОКІВ

26 квітня учні Войнихівської ЗОШ завітали до Войнихівської сільської бібліотеки, щоб ознайомитися з книжковою виставкою до дня Чорнобиля під назвою "Попіл Чорнобиля в наших руках". Завідуюча бібліотекою Олена Піщаленко нагадала дітям за той страшний день і за наслідки, які є і на сьогоднішній день. Діти уважно розглянули книги і згадали про чорнобильців зі своїх сімей.

*******************************

20 квітня діти з Войнихівського дитячого садочка "Струмочок" прийшли до Войнихівської сільської бібліотеки. Завідуюча бібліотекою Олена Піщаленко познайомила маленьких діточок з бібліотекою. Показала діткам дитячі журнали, які є у бібліотеці, також показала скільки книжечок, які вони можуть приходити і брати зі своїми мамами, татами, дідусями і бабусями. Діти дивилися журнали і відгадували загадки. Після закінчення подорожі діти всім подякували і радісні пішли до дитсадочка.

І знову конкурс "Кращий читач року"

У 2016 році Войнихівська сільська бібліотека разом зі шкільною бібліотекою Войнихівської ЗОШ провели перший тур конкурсу "Кращий читач року" у 6-7 класах. Учні розповідали про улюблені книги, вірші, гуморески. Переможцями стали Карина Динька і Стас Янко - учні 6 класу, і Таня Хилюк, учениця 7 класу. На закінчення завідуюча сільською бібліотекою Олена Піщаленко та шкільний бібліотекар Анастасія Мещерякова подякували дітям за активну підготовку до конкурсу.

На гостину до бібліотеки

4 листопада у Войнихівській сільській бібліотеці відбулася екскурсія учнів ПТУ-53. Бібліотекар Піщаленко О.О. розповіла про сільську бібліотеку, фонд бібліотеки, про періодичні видання, також ознайомила присутніх з виставкою по краєзнавству «Як тебе не любити крає мій дорогий»

До бібліотеки з учнями прийшли бібліотекар ПТУ-53 і вихователь гуртожитку Носенко Г.М.

Завідуюча Войнихівською сільською бібліотекою і бібліотекар Фенько Л.П. провели з учнями вікторину «Чи знаєте ви свій рідний край». Учні активно відповідали на запитання. Найактивніші учасники отримали подарунки.

«Квіти у нашому житті»

Під такою назвою у Войнихівській сільській бібліотеці відбулося засідання клубу «Берегиня».

Піщаленко Олена Олексіївна цікаво та змістовно розповіла про квіти, та яку роль вони відіграють у житті людини.

Якименко Лідія Миколаївна та Пінчук Людмила Василівна поділилися своїми секретами по вирощенню та догляду за квітами.

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня, коли православні вшановують пам'ять святих мученець Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек.

Цього дня в центральній районній бібліотеці та сільських бібліотеках-філіях: Березотіцькій, Вищебулатецькій, Войнихівській, Мацківській, Нижчебулатецькій, Новооріхівській, Олександрівській, Оріхівській, Остапівській, Тишківській, Шеківській, В’язівській, Михнівській та Губській з нагоди цього свята пройшли цікаві заходи.

«Бібліотека – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак» - під такою назвою в Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година.

Учні Михнівської середньої школи багато цікавого дізналися із розповіді бібліотекаря Марченко Лідії про походження бібліотеки міста Нівенію, про древній «Храм-музей» - Олександрійську бібліотеку.

Цікаво пройшло свято книги у Войнихівській, Тишківській, Березотіцькій та Вищебулатецькій сільських бібліотеках.

Користувачі активно приймали участь у вікторинах «Книги-бібліотека-читач».

Для своїх користувачів в Олексанрівській сільській бібліотеці бібліотекар організувала перегляд літератури «Мандруючи світом книги».

"Незгасне пам’ять, житиме надія".

28 серпня 2015 року у Войнихівському будинку культури відбулося надвечір’я на тему "Незгасне пам’ять, житиме надія".

Войнихівська сільська бібліотека також приймала участь. Була підготовлена виставка на тему: "Житиме вічно моя Україна"

Також виставка робіт жителів села під назвою "Золоті руки наших майстринь".

Літо з казкою

В цьому році до Войнихівської сільської бібліотеки традиційно завітав дитячий літній табір, організований Войнихівською ЗОШ І-ІІІ ступенів. Завідуючою бібліотекою Оленою Піщаленко для учнів 1-5 класів, було проведено казковий калейдоскоп «Казко, казко, ти з’явись! Казко, казко, розв’яжись», а також гра – конкурс «Чарівний ланцюжок цікавих казок».

Всі діти із задоволенням брали участь у конкурсах, іграх. Зустріч пройшла у веселій та цікавій атмосфері.

«Я для тебе горів український народе»

У гуртожитку Войнихівського професійно - технічного училища пройшов літературно-музичний вечір «Я для тебе горів український народе» присвячений 80-річчю з дня народження Василя Симоненка. Ведучі та організатори заходу завідуюча сільською бібліотекою Олена Піщаленко та бібліотекар училища Фенько Людмила розповіли про дитячі та юнацькі роки поета, які пройшли на Лубенщині, продемонстрували фото та відеоматеріали пов’язані з життям нашого видатного земляка. Цікавими спогадами про Василя Андрійовича поділилася жителька села Войниха Плис Галина Андріївна, яка була особисто знайома з поетом. Молоді люди мали змогу познайомитись із матеріалами книжкової виставки «Я воскрес, щоб із вами жити», на якій були представлені твори поета та книги про нього. Хлопці та дівчата прочитали вірші Симоненка присвячені коханню, матері, Україні, а на закінчення заходу пролунала відома пісня «Лебеді материнства» у виконанні Раїси Кириченко.

«Все починається з родини»

Чергове засідання жіночого клубу «Берегиня» під назвою «Все починається з родини» пройшло у Войнихівській сільській бібліотеці. Завідуюча бібліотекою Олена Піщаленко розповіла про традиції відзначення Міжнародного дня сім’ї, про те, чому саме ООН прийняла рішення, щороку звертати увагу на вирішення сімейних проблем у різних країнах світу. Чудові вірші Ліни Костенко та Ганни Несмашної, присвячені традиційним сімейним цінностям, пролунали у затишному приміщенні бібліотеки та торкнулися кожного жіночого серця. А потім, під час невимушеного спілкування кожна з учасниць клубу розповіла про власні сімейні традиції та поділилися своїми рецептами сімейного щастя.

Літературний вечір – зустріч

Завідуюча Войнихівською сільською бібліотекою Піщаленко Олена разом з бібліотекарем професійного училища Людмилою Фенько провели літературний вечір – зустріч з нашим земляком поетом та громадським діячем Олександром Печорою. Олександр Андрійович – цікава непересічна особистість, справжній громадянин, його вірші завжди співзвучні життю країни та нашого народу. Як голова міськрайонної організації «Просвіта» він займається активною просвітницькою діяльністю, несе мудре та патріотичне слово молодому поколінню. На зустрічі лунали не тільки вірші Олександра Андрійовича, його виступ перед молодими людьми був сповнений шани та поваги до постаті Великого Кобзаря – 200-річчя якого ми будемо святкувати незабаром.

Кiлькiсть переглядiв: 73