Завідувачка - Піщаленко Олена Олексіївна

«І ви побачите - життя прекрасне…»

Завідуюча Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко та бібліотекар ПТУ – 53 Людмила Фенько запросили односельців та учнів училища на зустріч з талановитою лубенською майстринею лауреатом премії імені Василя Симоненка Валентиною Дмитрівною Панченко.

Майстриня, яка багато років займається творчістю у техніці флористика, вразила хлопців та дівчат невичерпною енергією та оптимізмом. Вона розповіла учасникам заходу про участь у багатьох виставках в Україні, за її межами та поділилася власними дослідженнями на ниві краєзнавчої та просвітницької діяльності. Валентина Дмитрівна запросила присутніх взяти участь у майстер-класі, подарувала войнишанам альбом «Побач красу» та власноруч створену картину.

Наприкінці теплої зустрічі художній керівник навчального закладу Тетяна Потапіна виконала ліричну пісню.

Допомогу в організації заходу надала вихователь гуртожитку Галина Носенко.

Свято казки для малечі.

У казкову подорож «Казкарі з усього світу чудеса дарують дітям» запросила вихованців дитячого садочка «Струмочок» завідувач Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко. Хлопчики та дівчатка із захопленням взяли участь у іграх та вікторинах, які підготувала для них господиня книгозбірні. Діти познайомилися з новими яскравими книжками та пообіцяли стати активними читачами сільської бібліотеки. Разом з вихователями діти також відвідали музей історії села.

Читаємо, мріємо, фантазуємо.

До Войнихівської сільської бібліотеки завітали школярі, які відпочивають шкільному літньому таборі «Сонечко». Завідувач книгозбірні Олена Піщаленко запросила юних відвідувачів взяти участь у веселих конкурсах та вікторинах. Діти із задоволенням вигадували костюми для казкових героїв та нові назви для шкільних предметів, малювали незвичайні медалі для друзів та головні убори для Вінні-Пуха, віслючка Іа та П’ятачка. Усі хлопчики та дівчатка були активними, виявили неабиякі художні здібності та фантазію.

«Ми до тебе, казко, в гості завітали…»

Войнихівська сільська книгозбірня радо відчинила двері для свої постійних відвідувачів, малечі з пришкільного табору «Сонечко». Завідувач бібліотеки Олена Піщаленко запропонувала дітворі взяти участь у бліц -вікторині «Швидко казку пригадай» та відкрити таємниці загадкової чорної скрині. Найактивнішими учасниками вікторини «Скарбничка цікавинок» стали Антон Шевченко, Антон Солод, Поліна Мещєрякова. Хлопчики та дівчатка поділилися власними враженнями від улюблених книжок та активно брали участь у конкурсах.

Школа бібліотечної майстерності у Войнисі.

Школу професійної майстерності «Традиційні та інноваційні форми роботи з користувачами» провели працівники відділу організаційно-методичної роботи Лідія Іваненко та Тетяна Сафронова на базі Войнихівської сільської бібліотеки-філії. Методисти розповіли про інноваційні бібліотечні заходи, які проходять в бібліотеках Лубенської ЦБС та наголосили на необхідність впровадження в бібліотечну практику нових форм та методів обслуговування користувачів. Досвідом проведення успішніших заходів для дитячої аудиторії поділилися завідувач Войнихівської СБФ Олена Піщаленко, Левкоромоданівськоої СБФ Світлана Чупайда та Солоницької СБФ Сніжана Кириченко. Про ефективні форми роботи з дорослими користувачами розповіли працівники Березівської СБФ Людмила Береза, Засульської СБФ Марія Мороз, Новооріхівської СБФ Світлана Лазурська. Гостем заходу став сільський староста Григорій Сердюк, який провів для бібліотекарів цікаву екскурсію експозицією аматорського музею, створеного у сільському будинку культури.

У Войнисі визначили найкращих юних читачів.

Щороку хлопчики та дівчатка з нетерпінням чекають на всеукраїнський конкурс «Найкращий читач -2018» у рамках програми «Книгоманія», який традиційно визначає кращих юних читачів бібліотек країни. Традиційно цей конкурс проходить і у Войнихівській сільській книгозбірні. Завідувач сільською бібліотекою Олена Піщаленко запросила позмагатися за титул «Кращого читача року» учнів 6-7 класів. Захід пройшов під девізом «Читай - і ти пізнаєш світ» . Діти презентували членам журі свої улюблені книги. Найкращими читачами Войнихівської сільської бібліотеки у підсумку стали учні 6 класу Анастасія Курнос і Антон Солод та семикласниця Анастасія Кочерга.

Приємним залишається те, що справжні читачі ще лишилися!

Свято гумору для дітлахів.

На гуморину «Посміхнись світу і він посміхнеться тобі» запросили юних жителів села Войниха завідувач сільської книгозбірні Олена Піщаленко та директор будинку культури Алла Якименко. Учасниками заходу стали юні вихованці дитячого садочку «Струмочок» та Войнихівської загальноосвітньої школи. Неабиякі артистичні здібності та справжні таланти гумористів продемонстрували всі 30 учасників марафону сміху та гумору. Бібліотекар запропонувала хлопчикам та дівчаткам взяти участь у вікторині «Торбина сміху – дітям на втіху» та познайомитися з книжковою викладкою «Хай звучить веселий сміх , щоб гарний настрій був у всіх».


Малечу привітала та передала солодощі від сільського голови Засульської ОТГ начальник відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Інна Скиба. Допомогу у проведенні заходу надав громадський діяч Володимир Пилипенко.

Поезія – слово, поезія - пісня, поезія - вічна душа.

Зустріч з чудовим поетичним словом метра лубенської поезії Олександра Печори провели у селі Войниха бібліотекарі Олена Піщаленко та Людмила Фенько. У гуртожитку ПТУ №53 зібралися шанувальники красного українського слова - читачі сільської книгозбірні, учні та вчителі професійно – технічного училища. Бібліотекарі привітали присутніх із Всесвітнім днем поезії та запросили до слова Олександра Печору, лубенця, який своїм самобутнім талантом прославляє посульський край. Під час заходу поет дарував слухачам чудові, сповнені любові до рідного краю та людей, вірші. Учасники зустрічі мали змогу прослухати чудові пісні на слова поета у виконанні знаних полтавських виконавців Олени Білоконь та Анатолія Куценка. Олена Піщаленко запросила присутніх познайомитись з книжковою викладкою «Поезія - це скарб усіх віків, це діамант величиною в слово!», де були представлені збірки «Сивий сонях», «Лікуймо наші душі», «Повстали приспані тривоги» та інші книги автора. Слова вдячності та поваги до поета висловила активна читачка сільської книгозбірні Валентина Сивоконь. Олександр Андрійович щиро подякував присутнім та подарував бібліотеці свою нову збірку «На Посуллі соловейко».

У Войнисі вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

У грудні в Україні традиційно вшановують День ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати аварію, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Це пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Щорічно у Войнисі вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та віддають данину пошани усім, хто рятуючи українців, а також народи інших країн від ядерної небезпеки, жертвував найдорожчим – своїм здоров’ям і життям. Завідувач Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко запропонувала учасникам заходу познайомитись із книжковою викладкою «Чорнобиль – звучить із болем, а «чорнобильці» - звучить із вдячністю» та презентувала книгу «Чорнобиль- 30. Книга слави і пам’яті. Полтавська область».

На чашку чаю до бібліотеки.

Прийшла зима, особлива пора, коли хочеться тепла, затишку та приємного спілкування в колі друзів за чашкою ароматного чаю. Тож чергове засідання жіночого клубу «Берегиня» у Войнихівській сільській бібліотеці мало назву «І солодкий, і гіркий чай духмяний запашний» присвячене Міжнародному дню чаю. Про чаювання, один з дійових засобів досягнення внутрішньої гармонії, розповіла присутнім завідувач Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко. Вона запросила жінок скуштувати різноманітні сорти чаю та дізнатися історію виникнення цього напою. Під час чаювання учасниці засідання розповідали про власні секрети заварювання смачного, гарячого, цілющого напою. Велику зацікавленість викликала розповідь бібліотекаря про чайні традиції різних країн світу. Захід пройшов у чудовій теплій атмосфері та додав усім присутнім гарного настрою та позитивних емоцій.

Якщо мене хто - небудь запитає:

Яка вона – Японії душа?

Скажу, що схожа

На квітучих вишень в ранкових горах

Ніжний аромат.

( Мотрі Норінага).

2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. 30 червня у Войнихівській сільській бібліотеці відбулося чергове засідання жіночого клубу» Берегиня» « Японія - країна сонця і добра».

Японія відома своїм економічним дивом, її культура відрізняється вічним прагненням краси. Це дуже цікава країна з безліччю ритуалів, церемоній, особливостей і правил поведінки, різноманітністю звичаїв, кількістю традицій незвичних для нас.

Це традиції одягу, традиція постійно посміхатися, приймати їжу за допомогою паличок, милуватися місяцем та сакурою.

Завідувач бібліотекою Олена Піщаленко підготовила і провела бесіду про історію цієї країни, її чудові краєвиди, японську кухню, познайомила з чудовою церемонією чаювання. Всі присутні мали змогу скуштувати японське блюдо «суші», яке приготували для них Олена Олексіївна та її донька Євгенія.

Ще довго за чашкою смачного чаю тривала розмова про японську культуру, освіту, медицину.

Чудовий край чарівної краси.

Лубенський край - чарівний край, де проживають і працюють прекрасні люди. Тут чудова неповторна природа, цікаві історичні місця. Неможливо не любити свій рідний край.

У Войнихівській сільській бібліотеці облаштовано краєзнавчу постійно діючу книжкову виставку «Чудовий край чарівної краси». В розділі «Минуле нашого краю» представлені книги з історії Лубенщини. Найбільшу цікавість користувачів викликала книга «Войнихівський Будинок культури», яку нещодавно видала Алла Якименко, завідувачка Войнихівським Будинком культури, що представлена в наступному розділі «Сучасність нашого краю». Віднайти книги Лубенських поетів і письменників можна на полиці «Літературні таланти нашого краю».

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати бібліотеку та більш детально ознайомитися з книгами, які представлені на виставці.

Цінуймо книгу, як найбільшу святість.

Перший етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач року» провела у Войнихівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів завідувач сільської книгозбірні Олена Піщаленко. Шестикласники та семикласники розповідали про свої улюблені книги, демонстрували читацькі щоденники, виявляли свої знання та ерудицію. За результатами усіх конкурсних змагань переможцями стали шестикласниця Анастасія Кочерга та семикласниця Карина Динька.

Годину толерантності із учнями професійного училища провели у Войнисі.

Годину спілкування «Вчимося бути толерантними» до Міжнародного дня толерантності провели завідувачка Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко та бібліотекар ПТУ -53 Людмила Фенько для хлопців та дівчат з Войнихівського училища.

Молоді люди разом з бібліотекарями дізнавалися, що означає термін толерантність, розшифровували значення кожної букви цього слова. Олена та Людмила зачитували вислови відомих людей, а юнаки пояснювали, як вони зрозуміли висловлювання про толерантність. Разом з бібліотекарями хлопці та дівчата вирішували різні ситуації, які виникають в повсякденному житті. Наприкінці заходу учні стали учасниками тестування «Наскільки ви толерантні» та стали учасниками психологічних вправ «Вчимося бути толерантними».

У Войнисі відсвяткували день бібліотек.

Олена Піщаленко запросила читачів сільської бібліотеки разом відзначити Всеукраїнський день бібліотек. Першими відвідувачами заходів, які підготувала господиня книгозбірні, стали учні 3-4 класів Войнихівської школи.

Вони взяли участь у веселих іграх, розвагах та конкурсах присвячених їх улюбленим казкам. Старші школярі разом із громадською активісткою членом ПМГО «Твій світ» Юлією Подою стали учасниками захоплюючої гри «Лаперудза» та разом з завідувачкою організаційно-методичим відділом центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяною Сафроновою виявили, хто з них є найерудованішим та найуважнішим читачем. Звання «Найкращий юний читач Войнихівської сільської бібліотеки» та цікаву книгу отримала восьмикласниця Катерина Горбик. Справжнім дарунком для дорослих читачів стала зустріч із улюбленою поетесою Наталею Баклай. Наталя Михайлівна подарувала шанувальникам поетичного слова свої чудові патріотичні та ліричні твори. Із захопленням слухали учні професійного ліцею прекрасні, сповнені любові до життя та людей поезії нашої землячки. Шановану гостю села привітали сільський голова Микола Григорович Сердюк, директор сільського будинку культури Алла Якименко, учні та викладачі професійного училища №53.

27 квітня завідуюча Войнихівською сільською бібліотекою Олена Піщаленко і бібліотекар Людмила Фенько у гуртожитку ПТУ-53 до 30-річчя Чорнобильської трагедії провели годину пам’яті на тему: "Чонобиль: сторінки мужності". Бібліотекарі розповіли про перші години страшної трагедії і хто першими став на боротьбу з вогнем не думаючи за страшенні наслідки.
Учні також згадували про чорнобильців зі своїх родин, знайомих, сусідів. Бібліотекарі ознайомили з книжковою виставкою "Чорнобиль... біль і пам’ять вічні". Діти з цікавістю розглянули книги.

ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ТРАГЕДІЇ - 30 РОКІВ

26 квітня учні Войнихівської ЗОШ завітали до Войнихівської сільської бібліотеки, щоб ознайомитися з книжковою виставкою до дня Чорнобиля під назвою "Попіл Чорнобиля в наших руках". Завідуюча бібліотекою Олена Піщаленко нагадала дітям за той страшний день і за наслідки, які є і на сьогоднішній день. Діти уважно розглянули книги і згадали про чорнобильців зі своїх сімей.

*******************************

20 квітня діти з Войнихівського дитячого садочка "Струмочок" прийшли до Войнихівської сільської бібліотеки. Завідуюча бібліотекою Олена Піщаленко познайомила маленьких діточок з бібліотекою. Показала діткам дитячі журнали, які є у бібліотеці, також показала скільки книжечок, які вони можуть приходити і брати зі своїми мамами, татами, дідусями і бабусями. Діти дивилися журнали і відгадували загадки. Після закінчення подорожі діти всім подякували і радісні пішли до дитсадочка.

І знову конкурс "Кращий читач року"

У 2016 році Войнихівська сільська бібліотека разом зі шкільною бібліотекою Войнихівської ЗОШ провели перший тур конкурсу "Кращий читач року" у 6-7 класах. Учні розповідали про улюблені книги, вірші, гуморески. Переможцями стали Карина Динька і Стас Янко - учні 6 класу, і Таня Хилюк, учениця 7 класу. На закінчення завідуюча сільською бібліотекою Олена Піщаленко та шкільний бібліотекар Анастасія Мещерякова подякували дітям за активну підготовку до конкурсу.

На гостину до бібліотеки

4 листопада у Войнихівській сільській бібліотеці відбулася екскурсія учнів ПТУ-53. Бібліотекар Піщаленко О.О. розповіла про сільську бібліотеку, фонд бібліотеки, про періодичні видання, також ознайомила присутніх з виставкою по краєзнавству «Як тебе не любити крає мій дорогий»

До бібліотеки з учнями прийшли бібліотекар ПТУ-53 і вихователь гуртожитку Носенко Г.М.

Завідуюча Войнихівською сільською бібліотекою і бібліотекар Фенько Л.П. провели з учнями вікторину «Чи знаєте ви свій рідний край». Учні активно відповідали на запитання. Найактивніші учасники отримали подарунки.

«Квіти у нашому житті»

Під такою назвою у Войнихівській сільській бібліотеці відбулося засідання клубу «Берегиня».

Піщаленко Олена Олексіївна цікаво та змістовно розповіла про квіти, та яку роль вони відіграють у житті людини.

Якименко Лідія Миколаївна та Пінчук Людмила Василівна поділилися своїми секретами по вирощенню та догляду за квітами.

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня, коли православні вшановують пам'ять святих мученець Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек.

Цього дня в центральній районній бібліотеці та сільських бібліотеках-філіях: Березотіцькій, Вищебулатецькій, Войнихівській, Мацківській, Нижчебулатецькій, Новооріхівській, Олександрівській, Оріхівській, Остапівській, Тишківській, Шеківській, В’язівській, Михнівській та Губській з нагоди цього свята пройшли цікаві заходи.

«Бібліотека – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак» - під такою назвою в Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година.

Учні Михнівської середньої школи багато цікавого дізналися із розповіді бібліотекаря Марченко Лідії про походження бібліотеки міста Нівенію, про древній «Храм-музей» - Олександрійську бібліотеку.

Цікаво пройшло свято книги у Войнихівській, Тишківській, Березотіцькій та Вищебулатецькій сільських бібліотеках.

Користувачі активно приймали участь у вікторинах «Книги-бібліотека-читач».

Для своїх користувачів в Олексанрівській сільській бібліотеці бібліотекар організувала перегляд літератури «Мандруючи світом книги».

"Незгасне пам’ять, житиме надія".

28 серпня 2015 року у Войнихівському будинку культури відбулося надвечір’я на тему "Незгасне пам’ять, житиме надія".

Войнихівська сільська бібліотека також приймала участь. Була підготовлена виставка на тему: "Житиме вічно моя Україна"

Також виставка робіт жителів села під назвою "Золоті руки наших майстринь".

Літо з казкою

В цьому році до Войнихівської сільської бібліотеки традиційно завітав дитячий літній табір, організований Войнихівською ЗОШ І-ІІІ ступенів. Завідуючою бібліотекою Оленою Піщаленко для учнів 1-5 класів, було проведено казковий калейдоскоп «Казко, казко, ти з’явись! Казко, казко, розв’яжись», а також гра – конкурс «Чарівний ланцюжок цікавих казок».

Всі діти із задоволенням брали участь у конкурсах, іграх. Зустріч пройшла у веселій та цікавій атмосфері.

«Я для тебе горів український народе»

У гуртожитку Войнихівського професійно - технічного училища пройшов літературно-музичний вечір «Я для тебе горів український народе» присвячений 80-річчю з дня народження Василя Симоненка. Ведучі та організатори заходу завідуюча сільською бібліотекою Олена Піщаленко та бібліотекар училища Фенько Людмила розповіли про дитячі та юнацькі роки поета, які пройшли на Лубенщині, продемонстрували фото та відеоматеріали пов’язані з життям нашого видатного земляка. Цікавими спогадами про Василя Андрійовича поділилася жителька села Войниха Плис Галина Андріївна, яка була особисто знайома з поетом. Молоді люди мали змогу познайомитись із матеріалами книжкової виставки «Я воскрес, щоб із вами жити», на якій були представлені твори поета та книги про нього. Хлопці та дівчата прочитали вірші Симоненка присвячені коханню, матері, Україні, а на закінчення заходу пролунала відома пісня «Лебеді материнства» у виконанні Раїси Кириченко.

«Все починається з родини»

Чергове засідання жіночого клубу «Берегиня» під назвою «Все починається з родини» пройшло у Войнихівській сільській бібліотеці. Завідуюча бібліотекою Олена Піщаленко розповіла про традиції відзначення Міжнародного дня сім’ї, про те, чому саме ООН прийняла рішення, щороку звертати увагу на вирішення сімейних проблем у різних країнах світу. Чудові вірші Ліни Костенко та Ганни Несмашної, присвячені традиційним сімейним цінностям, пролунали у затишному приміщенні бібліотеки та торкнулися кожного жіночого серця. А потім, під час невимушеного спілкування кожна з учасниць клубу розповіла про власні сімейні традиції та поділилися своїми рецептами сімейного щастя.

Літературний вечір – зустріч

Завідуюча Войнихівською сільською бібліотекою Піщаленко Олена разом з бібліотекарем професійного училища Людмилою Фенько провели літературний вечір – зустріч з нашим земляком поетом та громадським діячем Олександром Печорою. Олександр Андрійович – цікава непересічна особистість, справжній громадянин, його вірші завжди співзвучні життю країни та нашого народу. Як голова міськрайонної організації «Просвіта» він займається активною просвітницькою діяльністю, несе мудре та патріотичне слово молодому поколінню. На зустрічі лунали не тільки вірші Олександра Андрійовича, його виступ перед молодими людьми був сповнений шани та поваги до постаті Великого Кобзаря – 200-річчя якого ми будемо святкувати незабаром.

Кiлькiсть переглядiв: 199