Завідувачка - Ганата Тетяна Іванівна

«Берегиню роду на землі. Ми тебе вітаємо, жінко!»

День матері! Це свято всіх жінок,

Весна сплела у подарунок їм вінок,

Танцює травень і тюльпани квітнуть

Й земля вклоняється зірками зеленквіту.

В останній місяць весни, у травні, коли земля вкривається травами і квітами, коли стоять прекрасні дні і літо стукає у двері, Україна відзначає світле та прекрасне свято – День Матері.

День матері – це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за усе те добре, що вони для нас зробили, за їх самопожертву та любов.

Мама – основа всіх основ.

Вона народжує і виховує дитину,

Плекає, оберігає її від горя і біди

Мама турбується увесь вік за дитину, проймається її болем.

В’язівська сільська бібліотека також не стояла осторонь цієї події. 14 травня було проведено свято «Берегиню роду на землі. Ми тебе вітаєм, Жінко!», присвячене нашим дорогим матерям.

На святі були присутні матері, сини яких брали участь у боях на Сході, - це Катерина Касяненко, Ганна Ситник, Віра Гордієнко, Валентина Малига. Вони ділилися своїми спогадами про те, як їх виховували, як вони виростали, чим цікавилися в дитинстві, як благословляли синів на війну.

На загальний огляд матері принесли світлини своїх героїв.

На завершення заходу усі бажаючі мали змогу переглянути книжкову виставку «Повертайтесь живими!», постійно діючу в сільській книгозбірні.

У перший день літа ми традиційно відзначаємо міжнародний день захисту дітей, одне із найдавніших міжнародних свят. В цей день до В’язівської сільської бібліотеки завітали найменші жителі села разом зі своїми батьками.

Бібліотекар Тетяна Ганага розповіла про це свято та провела різноманітні

конкурси, вікторини. Від імені батьків побажала нашим маленьким громадянам щасливого дитинства, сяючих посмішок, голубого неба та пригостила маленьких відвідувачів солодощами.

«Знамено Перемоги»

В’язівська сільська бібліотека долучилася до відзначення у сільській громаді 71-ої річниці Перемоги у Другій світовій війні. Бібліотекар Тетяна Ганага разом із завідувачем сільським клубом Олексієм Німичем привітали односельців зі «святом із сльозами на очах» та надали слово вчителю Олександру Яловцю. Ветерани праці Сушич Микола Іванович та Рябко Іван Павлович поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих у найстрашнішій війні ХХ століття. Учасники художньої самодіяльності виконали пісні воєнних років. Тетяна Іванівна підготувала до заходу книжкову виставку «Ніхто не забутий, ніщо не забуто».

До 30 – річчя Чорнобильської катастрофи у В’язівській сільській бібліотеці відкрилася виставка «Чорні лелеки Чорнобиля». Бібліотекар Тетяна Ганага зібрала книги та матеріали з періодичних видань , присвячені темі аварії на ЧАЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Разом з односельцями Усом Іваном Григоровичем, Сербиним Михайлом Івановичем, Лубенцем Олегом Костянтиновичем, Лукашем Василем Івановичем вона взяла учать в урочистостях проведених у селі Михнівці біля пам’ятника ліквідаторам.

Річницю Великого Кобзаря відзначили у В’язівку

Бібліотекар Тетяна Ганага запросила читачів до бібліотеки на літературну годину «В сім’ї вольній, новій…», щоб ще раз звернутися до невичерпного джерела творчості видатного українця - Тараса Григоровича Шевченка. Вона презентувала односельцям книжкову виставку «Ми тебе не забули, Тарасе…» та розповіла їм про життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря. На заході лунали вірші великого поета, кожен з присутніх мав змогу прочитати улюблені твори. Учасники художньої самодіяльності В’язівського клубу виконали пісні на слова Тараса Шевченка «Місяць на небі…», «Реве та стогне Дніпр широкий…» та інші.

У В’язівку звичаєм стало вітати усіх на Івана Купала.

Святковий концерт до улюбленого народного свята підготували для односельців завідуючий клубом Олексій Німич та сільська бібліотекарка Тетяна Ганага. Учасниці вокального колективу під керівництвом Петра Кривченка Ольга Ворона, Ганна Куц, Ганна Ситник, Катерина Касяненко привітали присутніх чудовими українськими народними піснями. Тетяна Пиріг порадувала односельців піснею «Українська вишиваночка», а гість громади, працівник культури з Чуднівець, Іван Васик вразив всіх своїм непересічним співочим талантом. Пісенні побажання миру та добра несли до людей в цей вечір: Олександр Яловець, Любов Симоненко, Світлана Бурдим, Наталія Плакса, Надія Баранова. Символічний купальський вогонь, наприкінці заходу запалили ведучі Тетяна Ганага та Олексій Німич. А ще в’язівчани мали змогу поласувати смачною кашею, яку приготувала для них Наталя Німич завдяки спонсорській допомозі Віктора Пустовойта та Любові Варченко.

«Просимо, друзі, не минати, на Купала повертати»

Фольклорне свято «Просимо, друзі, не минати, на Купала повертати» пройшло у селі В’язівок. Організатори та ведучі сільський бібліотекар Ганага Тетяна та завідувач клубу Німич Олексій, розповіли жителям місцевої громади про давні традиції святкування в Україні одного з найулюбленіших літніх свят та запросили всіх до участі у дійстві. Майже дві години біля сільського клубу лунали чудові українські пісні у виконанні Яловець Олександра, Симоненко Любові, Бурдим Світлани, Сушича Миколи, Німича Олексія, Кравченка Петра та жіночого фольклорного ансамблю у складі Куц Ганни Павлівни, Куц Ганни Олексіївни, Касяненко Катерини, Нестерової Ніни, Вороної Ольги та Ганаги Тетяни. Вразили своєю майстерністю юні таланти Ставицька Людмила та Дончик Діана, які продемонстрували циркові номери. І звичайно, яке ж купальське свято без яскравого багаття, яке символізує очищення землі від усього злого. На завершення заходу всіх бажаючих пригостила смачною кашею Наталя Німич, а кошти для придбання продуктів для частування односельців виділила Любов Вірченко.

Кiлькiсть переглядiв: 110