Історія бібліотеки

Лубенська центральна районна бібліотека ім. Володимира Малика свою історію веде з 1921 року, коли, як свідчать архівні документи, бібліотечною секцією відділу політосвіти було вирішено створити в Лубнах Полтавської губернії "Центральну книгозбірню з трьома відділами: науковим, белетристичним і дитя­чим".

У «Звіті Лубенської окружної інспектури Народ­ної освіти, за 1924/25 навчальний рік» в розділі «Бібліотечна робота» сказано: «В Лубнах мається центральної бібліотека. Зав. бібліотекою виконує функції окружного бібліотекаря, керує бібліотеками округу...». На жаль, у роки Другої світової війни набуте в бібліотечній галузі було втрачено, а книжковий фонд знищено. Та відразу після звільнення Лубен від німецько-фашистських загарбників, завдяки старанням всіх лубенців, бібліотека-відновлює свою роботу. В 1949 році районна бібліотека знаходилась в одній кімнаті житлового будинку в провулку вул. К. Маркса (зав. Наталія Степанівна Сідньова (1949-1954). Бібліотека надавала методичну і практичну допомогу сільським книгозбірням, організовувала бібліотечні пункти, проводила масові заходи. В 1954 році в бібліотеці вже налічувалось понад 20 тис. прим, книжкового фонду та 1500 читачів, очолювала бібліотеку Віра Гнатівна Сердюк (1954-1970). Неодноразово бібліотеку за досягнуті успіхи нагороджували дипломами і грошовими преміями. В 1962 році районна бібліотека для дорослих знаходилась по вул. К. Маркса,13. Займала площу 460 кв. м. В читальному залі налічувалось 40 місць. Книжковий фонд складав 32110 прим., обслуговувалось 3872 читачі.

Довгі роки адресу Лубенської ЦРБ ім. В.К. Малика знав майже кожен житель міста і району. Адже в 60-х роках в Лубенському районі йшло широке будівництво соціально – культурних закладів. Будувалися клубні та бібліотечні приміщення в селах. І в далекому 1967 році, коли було збудовано районний Будинок культури по вул. Шевченка 2/2 її було переведено в спеціально виділене приміщення площею понад 450 кв.м. Влада приділяла велику увагу

роботі бібліотек, як центрів виховної і освітньої роботи, створювала бібліотеки на громадських засадах, організовувалась робота з продовженим робочим днем.

З 1970 року бібліотеку очолювала Ольга Василівна Юрченко. Статус районної бібліотеки зберігався до 1977 року. З 1977 року — Лубенська центральна районна бібліотека Лубенської централізованої біблі­отечної системи (директор Ніла Іванівна Бондаренко), а з 1998 року бібліотека носить почесне ім'я великого Майстра слова, українського письменника, нашого земляка В. К. Малика (з 1997 р. очолює бібліотеку Валентина Іванівна Сьомак).

В 2007 році бібліотека вимушена змінити свою адресу –вул. Радянська, 43 та Шевченка, 18. Це, на жаль, пристосовані приміщення.

Протягом всіх років існування, незалежно від статусу, бібліотека виконувала покладені на неї функції. І завжди її діяльність, була тісно пов’язана із суспільно-політичним розвитком Лубенщини. Зокрема, значним був внесок книгозбірні у подолання неписьменності у 20-ті роки. У важкі воєнні роки під час окупації збереження частини фонду працівниками могло коштувати їм життя.

Нині бібліотека - найбільше регіональне сховище документів, щорічно тут обслуговується понад 6000 користувачів. Це невід'ємна складова культурного життя району — головна ланка бібліотечного обслуговування.

З року в рік книгозбірня піднімалася сходинками визнання та авторитету регіональної бібліотеки Посульського краю, з відповідним рівнем кадрового і матеріально-технічного забезпечення. Працею кількох поколінь фахівців, бібліотекарів за покликанням посіла достойне місце в Інформаційному просторі не лише району, а й області. В найскрутніші часи свого існування бібліотека ім. В.К. Малика — ініціатор багатьох районних конкурсів, постійний організатор пре­зентацій, книжково-ілюстративних виставок. Відродження національних традицій, краєзнавство — один із пріоритетних напрямів роботи закладу. Зусиллями працівників зібрано і систематизовано краєзнавчі матеріали, які є одними з найкращих в області. Нові реалії змушують займатися і пошуковою працею. Працівники підтримують тісні зв'язки з місцевими краєзнавцями. Систематично вдосконалюються форми і методи роботи з читачами відповідно до вимог часу. Для поповнення фонду ЦРБ залучаються позабюджетні кошти. Помітного розвитку набула робота на допомогу утвердження української державності, виховання національної самосвідомості.

Сьогодні бібліотека ім. Володимира Малика — сучасна, комп'ютеризована установа, яка надає інноваційні послуги. Мешканцям територіальної громади.

Кiлькiсть переглядiв: 97