• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Інтеренет - центр

РОЗКЛАД РОБОТИ ВІДДІЛУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СЕРВІСУ ТА АВТОМАТИЗАЦІЇ БІБЛІОТЕЧНИХ ПРОЦЕСІВ

ПОНЕДІЛОК 09-00 - 17-00

ВІВТОРОК 09-00 - 18-00

СЕРЕДА 09-00 - 18-00

ЧЕТВЕР 09-00 - 18-00

П’ЯТНИЦЯ 09-00 - 18-00

СУБОТА 10-00 - 17-00

НЕДІЛЯ вихідний

Остання робоча середа місяця - санітарний день.

Твій друг – дорожній рух

В рамках Десятиліття дій безпеки дорожнього руху (2011-2020 рр.) для наймолодших наших користувачів у відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика бібліотекарем Віталіною Курильчук була проведена відео-інформина «Азбука безпеки на дорозі» та віртуальна вікторина з правил дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!».

Головною метою інформини було дати поняття дітям про те, що безпечний шлях – це найкращий шлях до школи, розвиток навичок свідомого користування Правилами дорожнього руху та виховання у дітей бажання бути уважними на вулицях і дорогах.

Завдяки вікторині діти змогли перевірити свої знання, пригадати обов’язки пішохода та здобути нові навички для того, щоб убезпечити себе на дорозі.



Курси розпочато!

У відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика знову розпочали свою роботу курси комп’ютерної грамотності!

Це 8 людей, які тільки починають знайомитися з комп’ютером. Бібліотекар відділу Віталіна Курильчук впевнена, що зовсім скоро це знайомство переросте у міцну дружбу. Адже немає нічого не можливого. Успіхів!

Мандрує світом слава Симоненка, а Батьківщина його – Лубенський край

До 85-ї річниці з Дня народження видатного українського письменника, нашого земляка Василя Симоненка, в Інтернет – центрі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика для користувачів відбувся показ буктрейлеру «Мандрує світом слава Симоненка, а Батьківщина його – Лубенський край».



Жовто-синій прапор волі

23-24 серпня Україна відзначає свої найважливіші свята – День державного прапора та День Незалежності України. З нагоди цих знаменних дат у відділі інформаційного сервісу центральної книгозбірні для постійних користувачів молодшого шкільного віку відбувся історичний екскурс «Жовто-синій прапор волі».

Провідний бібліотекар відділу обслуговування Олена Самойленко розповіла дітям про найголовніші історичні події, які передували здобуттю Україною незалежності, ознайомила з головними атрибутами держави та її національними символами. Бібліотекар відділу інформаційного сервісу Віталіна Курильчук підготувала для учасників пізнавальну вікторину та представила дитячій увазі відеоролики про найвизначніші та наймальовничіші куточки нашої Батьківщини.

Під час історичної подорожі дітки дізналися багато цікавого та невідомого про Україну, а на завершення отримали призи за активну участь у вікторині.


Молодь змінює Україну – інвестуй у молодь

Щорічно в останню неділю червня в Україні відзначається День молоді. Це свято творчості й натхнення, запалу та енергії, пізнання і самоствердження, любові і романтики. З цієї нагоди у відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика відбулася респект-година «Молодь змінює Україну – інвестуй у молодь».

Бібліотекар Віталіна Курильчук наголосила юним читачам, що вони не повинні бути осторонь життя України, оскільки молодь – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще, і забезпечити більш справедливе майбутнє держави.

Саме вони, сьогоднішні школярі, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці будуть визначати шляхи розвитку країни. Турбота про молоде покоління є важливою частиною соціальної роботи. Розширюються можливості для отримання середньої, вищої, спеціальної освіти. Розвиваються юнацькі та молодіжні клуби та центри. На підтвердження цих слів користувачі переглянули відео ролик «Молодь – майбутнє України».

Я і закони моєї держави

До дня Конституції України 27 червня у відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика було проведено правові он-лайн сходинки «Я і закони моєї держави».

Бібліотекар Віталіна Курильчук повідомила, що Конституція забезпечує законність та правопорядок, стабільність інститутів влади. Вона забезпечує розвиток культури, освіти, правову і соціальну захищеність, гарантує політичну та релігійну свободу кожному громадянину. Права і обов’язки, свобода і відповідальність – роблять людину людиною, яка живе в суспільстві. Вони захищають нас, і не знання закону не звільняє від відповідальності за його порушення.


Наприкінці заходу присутні переглянули відеоролик «Конституція – основа моєї держави».

Китай – дивовижна країна

2019 рік – рік Китаю в Україні. Китай – скарбниця історичних пам’яток, що належать одній із найстаріших цивілізацій світу: Заборонене місто, Велика китайська стіна, Теракотова армія. Усі ці всесвітньо відомі пам’ятки – гордість Китаю.

Бібліотекар відділу Інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Віталіна Курильчук підготувала для користувачів онлайн - подорож у визначні місця Китаю.

Неабияку цікавість у юних мандрівників викликала виставка – інсталяція «Наступна зупинка - Китай», оформлена у відділі. Протягом року всі бажаючі зможуть ознайомитись з представленою на ній інформацією про місця Китаю, які просто неможливо не відвідати.

Один європейський день без Інтернету

Онлайн – це повноцінна частина життя сучасних європейських дітей.

Саме в Інтернеті вони навчаються, шукають нові знання та інформацію для виконання домашніх завдань, спілкуються з друзями по всьому світу, стежать за життям улюблених блогерів в Instagram та влогерів в YouTube.

Але ж крім очевидних бонусів, Інтернет несе і загрози.

За дослідженнями ЮНІСЕФ, 26% молодих людей добровільно спілкуються в Інтернеті з незнайомцями і діляться з ними особистою інформацією, 28% стикаються з поширенням інформації про них без їх відома та згоди.

Щодня мільйони людей починають свій ранок з перегляду новин або пошти в Інтернеті. Речі, які роблять наше життя простішим і цікавішим, змушують бути залежними в тому числі і від Інтернету. Багато хто з нас ніколи не розлучаються зі своїми телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками, приділяючи більше уваги своїм віртуальним друзям і знайомим, а не близьким людям...

Віталіна Курильчук, працівник відділу інформаційного сервісу лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика в рамках святкування Дня Європи провела акцію «День без Інтернету». Щоб показати користувачам, що сучасна європейська людина не тільки живе онлайн, а й повноцінно розвивається; це людина, яку книги та живе спілкування з друзями цікавлять не менше ніж відеоролики та соціальні мережі в Інтернеті.

Головна ціль такої акції — повністю відволікти людей від комп’ютерів і світової мережі «Інтернет» хоча б на день, щоб прожити його виключно у реальному світі, спілкуватися з іншими людьми тільки наживо або ж присвятити цей день своєму улюбленому хобі.

Користувачам були запропоновані Енциклопедії замість відомої Вікіпедії, дітям мережеві ігри замінили настільні, для любителів фільмів були представлені книги, сюжет яких був екранізований.

Учасники акції переконалися, що в реальному світі також достатньо розваг для змістовного та цікавого проведення свого життя.

Осліпли очі України в сльозах Чорнобильських дощів

У переддень 33 роковин аварії на Чорнобильській атомній станції, у відділі Інформаційного сервісу відбувся перегляд фільму «Осліпли очі України в сльозах Чорнобильських дощів». Після перегляду бібліотекар відділу Віталіна Курильчук розповіла підростаючому поколінню про ту страшну ніч, яка назавжди змінила життя тисячів Українців, про наслідки великої помилки, за яку людство розплачується й досі.

Сміх-рятівне слово на хвилях життя!

1 квітня до відділу інформаційного сервісу, що при Лубенській центральній районній бібліотеці імені Володимира Малика на Сміх-тайм завітали діти, щоб повеселитися та посміятися.

Користувачі переглянули комедійний ролик “Батьки та сучасні компютери”. Цей відеосюжет про непорозуміння батьків та дітей у всьому, що стосується комп’ютерної техніки та сленговій мові молодого покоління. Більшість дітей упізнали в головній героїні своїх батьків та розказали свої смішні історії з життя, що траплялися з ними і їх батьками перед комп’ютером, ноутбуком, планшетом чи смартфоном.

Пізнаваний автор

В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Чимало наших співвітчизників прославили ім’я України своєю творчою працею як у рідній землі, так і по всьому світу. Та є серед українців постаті, велич яких не може поміститися у рамки національного буття – постаті світового, планетарного масштабу, які є скарбом усієї людської цивілізації. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка,

Отже 7 березня у відділ інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки завітали діти, яких цікавить не лише комп’ютер. Віталіна Курильчук, бібліотекар відділу, підготувала для юних користувачів бренд-автор-шоу. Де діти впізнавали автора по перших рядках його твору. Самим кращим юним знавцем творчості Тараса Григоровича Шевченка став Олександр Третяк, він дав найбільше вірних відповідей.

Потім діти переглянули відео сюжет про життєву долю великого українського поета, та дуже швидко склали пазл із зображенням Кобзаря.

Блог – як платформа для висвітлення діяльності бібліотеки

Останнім часом бібліотечне обслуговування зазнало значних змін, які пов'язані із використанням комп'ютерів, цифрових технологій та Інтернету.

Бібліотеки прагнуть активно використовувати можливості всесвітньої павутини в повсякденній практиці і шукають інноваційні шляхи надання послуг. У цьому контексті логічним кроком стало формування бібліотечної блогосфери.

Блог – це веб-сайт, головний зміст якого – записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються.

Надзвичайна популярність блогів зумовлена двома головними обставинами: по-перше, публікувати інформацію в Інтернеті за допомогою блогів досить легко; по-друге – це миттєва доступність опублікованої інформації в Інтернеті.

Саме тому у відділі інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика для сільських бібліотекарів було проведено лекцію-практикум «Блог – як платформа для висвітлення діяльності бібліотеки». Працівник відділу Віталіна Курильчук провела індивідуальні консультації з кожним працівником тих бібліотек, в яких вже створені блоги. Наголосила про важливість ведення блогу, так як Бібліотечний блог для сучасної бібліотеки – це:

  • майданчик для користувачів (читачів), залучених з соціальних мереж;
  • використання інструментів і методів комунікації в Інтернеті, які не є традиційними для сайтів бібліотек, але оптимально підходять під формат блогу бібліотеки;
  • побудова емоційного зв'язку з користувачем (читачем) завдяки особистісному аспекту інформації, яка публікується авторами блогів, про життя бібліотеки та бібліотечну справу;
  • донесення до аудиторії офіційної позиції бібліотеки в неофіційному вигляді.

Життя, як пісня

Саме у цей день, 4 березня, 70 років тому народився один із творців української естрадної музики – Володимир Івасюк. Видатний українець, який прожив всього 30 років, за своє коротке життя написав 107 пісень, 53 інструментальних творів, створив музику до кількох спектаклів. Окрім цього, він професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні.

І саме з цієї нагоди у відділі інформаційного сервісу бібліотекарем Віталіною Курильчук було підготовлено відео-перегляд ролику із циклу «Обличчя української історії. Володимир Івасюк». Також відвідувачі згадали найвідоміші пісні автора, такі як «Червона рута», яка була визнана найкращою піснею 1971 року, «Водограй» - найкраща пісня 1972 року, «Балада про мальви», яка зараз актуальна як ніколи.

Знайомство з цікавими новинками зі світу комп’ютерної техніки

7 лютого у відділі інформаційного сервісу для дітей та молоді відбувся інформаційний дайджест. Працівник відділу Віталіна Курильчук ознайомила присутніх з новинками технологій, зокрема, з незвичайними пристроями для керування комп’ютером.

Історія створення комп’ютерної миші була представлена у вигляді захопливих відеороликів і фотографій. Для дітей було цікаво дізнатися про те, що перший маніпулятор «Миша» представляла собою дерев’яну коробочку ручної роботи з двома коліщатками всередині і кнопкою на корпусі. Що отримав свою назву через свою схожість на справжню мишу: у комп’ютерній миші є свій «хвіст» - з’єднувальний провід.

Діти також дізнались про новітні маніпулятори для переміщення курсора на екрані. І це вже зовсім не звичайні «Миші»…

«Хакери старшого покоління»

Одним із пріоритетних напрямків Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика є створення нових можливостей, відкритого простору для спілкування, навчання та саморозвитку старшого покоління.

І вже який рік поспіль працівники відділу інформаційних технологій Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук з гордістю випускають у світ «хакерів старшого покоління»!

Протягом трьох місяців учасники занять освоювали навички роботи з текстом в програмі «Місrosoft Word», з файлами, папками, малюнками й таблицями, програмами, пошуку інформації в мережі Інтернет з використанням пошукової системи Google, збереження з мережі Інтернет потрібної інформації, спілкування по Skуpe, створення власних електронних поштових скриньок, та надсилання листа з прикріпленими до нього файлами.

На останньому занятті учні складали своєрідний іспит. Їм вручили сертифікати про закінчення курсів, та привітали із “випуском”.

Соборність душ єднає Україна

В історії становлення незалежної України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.

Тож, напередодні Дня Соборності, для користувачів відділу інформаційного сервісу Центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика бібліотекарем Віталіною Курильчук була підготовлена відео-перзентація літератури «Соборність душ єднає Україна».

Метою цієї презентації було розширення кругозору користувачів про історію виникнення та святкування Дня Соборності України, прищеплення любові та поваги до історичних та культурних надбань українського народу, пробудження інтересу до минулого, виховування почуття національної гідності, гордості за Батьківщину та народ.

Більш детально з книгами, що містить відео-презентація, можна ознайомитися в читальній залі.

«Навздогін за онуками»

У відділі Інформаційного сервісу розпочато безоплатне навчання людей старшого віку для отримання навичок роботи в мережі Інтернет.

Заняття проходять за спеціально розробленою програмою з навчання навичок роботи на комп'ютері людей старшого віку. Працівники відділу Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук чергують теоретичні заняття з практичними. Незважаючи на те, що заняття групові, до кожного "учня" є індивідуальний підхід: хтось буквально вперше сів за комп'ютер і дуже невпевнено себе почуває, хто вже щось вміє, але хоче навчитися більшому.

На курсах користувачі мають можливість познайомитися з основами роботи з комп’ютером, отримати практичні навички використання його для листування, відправлення копій документів в будь-яку точку світу, читання книг та періодичних видань в електронному варіанті, прослуховування музичних файлів, перегляду улюблених фільмів, купівлі та продажу речей через Інтернет.

Багато наших випускників, які закінчили курси, тепер приходять до відділу інформаційного сервісу працювати в Інтернеті.

Правова панорама «Конституція України із глибини віків до сьогодення»

Любов до своєї країни – це не лише емоційні слова, вишиванки, чи стяги, це і знання історії та побуту, знання великих подій та постатей. Це розуміння патріотизму та гордості, це знання найменших деталей, що і засвідчують велич нашої України.

Ми – Українці, єдиний народ, який поважає Закон і любить свою Батьківщину. У відділі інформаційного сервісу Лубенської районної бібліотеки імені Володимира Малика відбувся патріотичний диліжанс - «Конституція України із глибини віків до сьогодення». Присутні – відвідувачі Інтернет-центру дізналися про складний і тернистий шлях створення Основного Закону держави, зі стародавніми документами Київської Русі, про історію виникнення першої демократичної Конституції «Пакти й конституції законів і вольностей Війська Запорозького», яку склав відомий український гетьман Пилип Орлик.

Бібліотекарі Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук розповіли про те, що Конституція забезпечує законність та правопорядок, стабільність інститутів влади. Вона забезпечує розвиток культури, освіти, правову і соціальну захищеність, гарантує політичну та релігійну свободу кожному громадянину.

Наприкінці заходу всі присутні переглянули відео сюжет «Конституція – основа моєї держави» та активно відповідали на питання бліц-розминки «Моя країна – Україна!».

Молодь – нова еліта нації

Щорічно в останню неділю червня в Україні відзначають День молоді – свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею.

Українська молодь – це надія нашого суспільства на побудову успішної європейської країни. Саме наші студенти здобувають перші місця на олімпіадах, стають хорошими спеціалістами. Наша молодь здатна міняти державу.

З цієї нагоди у відділі інформаційного сервісу Лебенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика 22 червня для молоді була проведена Респект-зустріч «Молодь – нова еліта нації».

Провідний бібліотекар Оксана Ходоровська наголосила, що це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики. Юність і молодість - це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Цей час пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань. Саме вони, сьогоднішні школярі, студенти, молоді робітники, підприємці, науковці будуть визначати шляхи розвитку країни, вести її до процвітання та успіху.

Наприкінці заходу учасники переглянули відео сюжет «Молодь змінює Україну – інвестуй у молодь», який підготувала для них бібліотекар Віталіна Курильчук.

Медики Лубенської міської комунальної стоматологічної поліклініки ТАКОЖ з КОМПЮТЕРОМ на ТИ!

20 червня в рамках соціального партнерства успішно закінчилися курси комп’ютерної грамотності для медичних працівників Лубенської міської комунальної стоматологічної поліклініки, які проводилися працівниками відділу інформаційного сервісу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Оксаною Ходоровською та Віталіною Курильчук.

Протягом усього курсу, що включав в себе 28 годин теоретичних та практичних завдань, учасники здобули навички роботи на комп’ютері та навчилися працювати з програмами.

«В результаті навчання студенти відчули себе впевненіше, більше не мають страху перед комп'ютером та усвідомлюють, що це механізм для досягнення цілей і результатів, з яким вони тепер зможуть впевнено працювати», - підкреслює Оксана Ходоровська.

Європейський вікенд в Інтернеті

Веб-огляд європейських туристичних агенств України об’єднав усіх користувачів та курсантів відділу інформаційного сервісу центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика.

Питання куди поїхати відпочити після тяжких робочих буднів або ж у відпустку постає перед кожним. Саме тому, напередодні великодніх свят, працівники відділу Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук організували для відвідувачів бібліотеки європейський вікенд в Інтернеті. Вони представили список найпопулярніших сайтів українських туристичних агенств, які стануть в пригоді всім бажаючим відпочити.


А ще, користувачі познайомилися з найдешевшими містами Європи для туристів, з ТОП – напрямками бюджетної Європи тощо.

Бібліотека імені Володимира Малика – на допомогу медичним працівникам

Лубенська центральна книгозбірня імені Володимира Малика визначає пріоритети своєї діяльності відповідно до змін та потреб місцевої громади, постійно шукає шляхи співпраці з усіма її представниками, щоб стати справжніми соціально-інформаційним центром та складовою соціуму, культурною інституцією, яка залишається важливим самобутнім простором освіти, дозвілля, духовного розвитку громади.

Коло партнерів нашої бібліотеки досить широке і поповнюється щороку. Бібліотека є вигідним партнером для організацій, громадським центром культурного життя, спілкування, дозвілля.


Нещодавно бібліотека імені Володимира Малика заключила угоду про співпрацю з Комунальним міським центром первинної медико-санітарної допомоги про надання медичним працівникам безкоштовних послуг з комп’ютерної грамотності. В лютому місяці цього року такі навчання розпочалися на базі відділу інформаційного сервісу бібліотеки (Оксана Ходоровська, Віталіна Курильчук – бібліотечні працівники відділу, які з задоволенням передадуть свої знання і уміння). Сьогодні, коли впроваджується медична реформа, знання комп’ютерних технологій, вміння працювати з персональним комп’ютером, різними видами інформації, освоєння основним комп’ютерних програм як ніколи на часі.

Тому бібліотекарі, маючи величезний соціальний ресурс, завжди готові бути корисними місцевій громаді.

«Світ казок Шарля Перро».

Казок чимало є на світі

Веселих та сумних.

Питання полягає в тому,

Чи можна жить без них.

19 січня у відділі Інформаційного сервісу Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика працівники Інтернет – центру Оксана Ходоровська та Віталіна Курильчук організували для дітей мультикруїз під назвою «Світ казок Шарля Перро».

Мандруючи безмежним океаном казки діти із захопленням слухали розповідь бібліотекаря Віталіни Курильчук про одного з найвідоміших казкарів світу — Шарля Перро.

Останньою зупинкою казкового круїзу була цікава презентація «Чарівні казки Шарля Перро» та мультиплікаційний фільм «Кіт у чоботях».

"Наш закон – наша сила»

28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 21 рік тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.

З нагоди свята для користувачів середнього шкільного віку в Інтернет центрі було проведено он-лайн - бліц розминку «Наш закон – наша сила».

Відвідувачі переглянули презентацію «Конституція Пилипа Орлика». Цей документ був прийнятий 5 квітня 1710 року під керівництвом Гетьмана Пилипа Орлика», адже це є справжня реліквія, віковічна пам’ятка української державної думки – видання «Конституція Пилипа Орлика». Саме цей документ чи не першим поставив питання існування української держави, і є водночас маніфестом державної волі народу України.

Завідувач відділом Оксана Ходоровська наголосила юним читачам, що вони не повинні бути осторонь життя України, оскільки молодь – це та сила, яка в змозі здійснити перетворення на краще, і забезпечити більш справедливе майбутнє держави.

Права і обов’язки, свобода і відповідальність – роблять людину людиною, яка живе в суспільстві. Вони захищають нас, і не знання закону не звільняє від відповідальності за його порушення.

*************************

Інформація все частіше визначається як основний ресурс майбутнього, але повністю використовувати його зможуть тільки ті члени громади, які мають необхідні знання і підготовку до навігації в інформаційному просторі, хто володіє відповідною інформаційною культурою. Тому сьогодні пріоритетною формою роботи районної книгозбірні стало навчання комп'ютерної грамотності різних вікових груп користувачів, особливо людей похилого віку.

У листопаді у відділі інформаційного сервісу районної книгозбірні розпочалися чергові навчання всіх бажаючих комп’ютерній грамотності.

Заняття проходять відповідно до навчальної програми. Учасники занять вчаться працювати з програмами Microsoft Office, освоюють різні методи пошуку інформації в Інтернет. Під час практичних занять користувачі навчаються друкувати текст, вставляти малюнки, виділяти заголовок; вести пошук в Інтернеті, реєструватися та користуватися електронною поштою, програ- мою Скайп та соціальними мережами, скачувати з Інтернета музику чи відео.

Ця інноваційна бібліотечна послуга набула великої популярності серед жителів міста та району, адже вони отримали можливість підтримувати контакти з друзями і рідними, що живуть в інших містах і країнах, можуть самостійно знайти потрібну інформацію щодо соціальних послуг, здоров’я, городництва, своїх хобі.

Хором земля й небеса:
– Благословенні довіку,
Хто себе кров’ю вписав
В книгу безсмертя велику.
Євген Плужник «Галілей»

«Якби сьогодні спитати, чому ми були на Майдані, ми б не стали говорити про закони, бажання вступити до Євросоюзу чи не бажання об’єднатися у Митному союзі з Росією. Саме Революція гідності змінила нашу свідомість. Ми нарешті відчули й усвідомили себе окремою самобутньою нацією, яка прагне мати власний шлях розвитку, звісно, не відокремлений від усього світу, але й не нав’язаний ззовні, який ґрунтувався б на загальнолюдських цінностях. Тож відповідь була б такою: «Ми стояли через мрію»,- такими словами розпочали урок мужності «Згадаємо як все було» працівники відділу інформаційного сервісу центральної книгозбірні імені Володимира Малика Оксана Василенко та Віталіна Курильчук.

Бібліотекарі познайомили присутніх як саме починалася Революція гідності, а саме, 21 листопада – після оприлюднення рішення уряду про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди асоціації України з ЄС, українці стали самоорганізовуватися через соціальні мережі на Майдані Незалежності в Києві. Перша акція протесту розпочалася о 22-й годині. Під кінець доби учасників мітингу нараховувалось близько 1500 людей. На Майдан прийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери. Стали з’являтися міліція та посилені загони «Беркуту»…

Присутні переглянули відеоролик про ті страшні події, коли після трьох місяців протестів країна завмерла в очікуванні і непевності. Майдан був відрізаний від цілого світу: метро зупинилося, під’їзди до Києва – блоковані. Політики безуспішно намагалися домовитися. Аж раптом Беркут знявся і почав відступати. Кількадесят відчайдухів погнали силовиків угору Інститутською і… потрапили в пастку. Чоловіки, багато хто навіть без шоломів, стали живими мішенями снайперів, що чатували там. Попри стрілянину, майданівці вперто йшли вперед. Під кулі. Перші лави падали, за ними з’являлися нові… і нові… і нові… За кілька годин у центрі сучасного європейського міста було розстріляно півсотні людей. Ще близько тридцяти загинуло напередодні… Кадри цієї розправи облетіли та шокували світ.

Потім країна почала дізнаватися імена своїх героїв. Кожна історія викликала гострий, пронизуючий біль, всеохоплюючий гнів та безсилля. Кожна нова сповідь закарбувалася в пам’яті. Прийшло розуміння, що героїчні подвиги цих звичайних людей не можуть бути забутими.

Сьогодні ми відзначаємо третю річницю Революції гідності. А рядки гімну «Душу й тіло ми положим за нашу свободу стали пророчими.

Пам’ять загиблих у Іловайську земляків вшанували юні читачі лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика.

До хлопців та дівчат звернулася завідувачка організаційно- методичним відділом Тетяна Сафронова. Вона розповіла про двох наших земляків - Артема Розуменка з Оріхівки та Віктора Дмитренка з Засулля , які загинули у серпні 2014 року під час виходу з Іловайського котла. Також присутні переглянули відео «Герої, які загинули під Іловайськом».

ФРАНКО ДЛЯ ДІТЕЙ

26 серпня напередодні 160-ї річниці з Дня народження видатного українського письменника, нашого земляка Івана Франка, в Інтернет – центрі Лубенської центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика пройшов перегляд мультфільму, знятого на відому казку Івана Франка, - «Лис Микита».
Бібліотекар відділу інформаційних технологій Віталіна Курильчук розповіла дітям про творчий шлях відомого земляка. Діти згадали казки письменника, які вони прочитали, зокрема «Осел і лев», «Лисичка і журавель», «Фарбований лис».
В кінці заходу всі присутні поласували солодощами.

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі.

Історична веб-мандрівка «Соборна, вільна, єдина»

До Дня Соборності України в інформаційному відділі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. К. Малика була проведена історична веб-мандрівка «Соборна, вільна, Єдина». Самостійний пошук інформації про події, що передували становленню цього свята, дали змогу користувачам-студентам практично закріпити свої знання. Користувачі дізнались про те, що соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є результатом складного і довготривалого процесу.


Бібліотека комп’ютерної грамотності

В центральній районній бібліотеці ім. В.К. Малика в рамках проекту «Вік навчанню не завада» для різних категорій користувачів продовжуються навчання. Проводять їх працівники інформаційного відділу Оксана Василенко та Віталіна Курильчук. На заняттях користувачі бібліотеки опановують основи комп’ютерної справи: вивчають основні текстові редактори, отримують практичні навички, які використовують для активного особистого листування, працюють з електронною поштою, швидко знаходять в Інтернеті необхідну інформацію і зберігають її на жорсткому диску комп'ютера, користуються соціальними мережами. Мета проекту: навчити людей старшого віку користуватись комп’ютером, впевнено йти у ногу з часом і встигати самостійно опановувати всі технічні новинки без яких молодше покоління вже не уявляє свого життя.

Комп`ютер – це просто. Приходьте і ми вам допоможемо в цьому переконатися.

Навчання стало можливим завдяки впровадженню нових інноваційних послуг в бібліотеці.

2015 рік

«З комп’ютером на «Ти»

26. 11. 2013 р. в Інтернет-центрі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.К. Малика з нагоди святкування Всесвітнього дня інформації була проведена вікторина «З комп’ютером на «Ти». Учасниками вікторини стали учні шкіл та студенти, які мали змогу отримати відомості про значення інформації у сучасному суспільстві, перевірити своє уміння володіти комп’ютером та вдосконалити свої знання користування послугами Internet. Переможці отримали подарунки та солодкі призи.

/Files/images/foto/PB260065.JPG/Files/images/foto/PB260067.JPG/Files/images/foto/PB260070.JPG

26 ЛИСТОПАДА - Всесвітній день інформації.

Відзначається щорічно за ініціативою Міжнародного форуму інформатизації, який відбувся 26 листопада 1992 року.

НЕЙМОВІРНЕ ПРО Інтернет

Рівень цікавості всіх верств суспільства до глобальної інформаційної мережі Інтернет зростає з кожним днем. Кількість її користувачів різко збільшується і вже досягла 40 – мільйонної позначки.

Інтернет виник як засіб швидкого обміну інформацією. Через мережу майже миттєво по всьому світові поширюється найрізноманітніша інформація: від новин – до навчальних посібників та художніх фільмів. Цей лавиноподібний процес не зупиняють навіть проблеми, які пов’язані з забезпеченням захисту даних. Є багато захоплюючих фактів про створення та еволюцію Інтернету.


Ø Інтерент був створений у 1960 році для організації оборони США.

Ø Одним із найбільших досягнень Інтернету є швидкість його зростання. Інтернет досяг рубежу 50 мільйонів користувачів усього протягом 5 років. Щоб досягти таких показників радіо знадобилося 38 років, а телебаченню 13 років.

Ø У середньому, людина проводить близько 51 хвилини в мережі – це приблизно 25 годин на місяць в Інтернеті при середньоиу часі перегляду веб-сторінок 45 секунд.

Ø Загальна кількість інтернет-користувачів по всьому світові складає 2 млрд.

Ø Швеція – країна з найбільшим відсотком користувачів Інтернету – 78%.

Ø Батьки 70% користувачів – дітей не знають, що їхнідіти роблять в Інтернеті.

Ø Соціальні мережі та блоги – четвертий за популярністю сервіс Інтернету. Ці сервіси є більш популярними, ніж електронна пошта.

Ø Менш ніж за дев’ять місяців аудиторія Facebook перевищела 100 млн користувачів. Якби Facebook був країною, то це б четверта за кількістю б населення держава у світі – більша ніж Бразилія чи Японія.

Ø Згідно з останніми даними, у світі налічується більше 133 млн блогів. У середньому 900 тис. блогів з’являються кожної доби.

Ø Щороку в Інтернеті створюється і зберігається близько 2 млн ТБ даних.

Ø Кількість статей у «Вікіпедії» в даний час налічує більше 13 млн, вони написані понад 260 різними мовами. Аудиторія цього сайту- понад 60 млн користувачів на місяць.

Ø У всьому світі в Інтернеті кожні 10 секунд відбуваються різні кібер-злочини.

Ø Близько 70% користувачів Інтернету складають чоловіки.

Ø Однією з найбільших загроз, які приносить Інтернет, є інтерент – залежність.

Ø Перший жорсткий диск був здатний зберігати тільки 5 МБ даних.

Ø Перша комп’ютерна миша була створена Дугласом Енгельбартом в 1968 році.

Ø Мозаїка – перший веб-браузет – було випущено в 1993 році.

Ø НТТР означає Hyper Text Transfer Protocol.

Ø Люди, які користуються Інтернетом, кліпають 10 разів на хвилину, а ті, хто не використовує Інтернет – щонайменше вдвічі частіше.

Ø Перший комп’ютерний вірус, який поширився за межі машини автора, отримав назву Elk Cloner. Написаний він був у 19825 році Річем Скента і орієнтувався на комп’ютери Apple.

//-//-//-//-//-//-//-//

20.09.2013 р. для користувачів INTERNETз нагоди святкування 1025 - річчя нашого міста була проведена вікторина «Відкрий для себе місто». Учасниками вікторини були учні шкіл та студенти, які підтвердили свої знання з історії рідного міста.

/Files/images/P9200160.JPG/Files/images/P9200162.JPG/Files/images/P9200164.JPG





«КОМП’ЮТЕРНА ГРАМОТНІСТЬ У БІБЛІОТЕЦІ»

«Бібліоміст» - це програма, одне з основних завдань якої перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Завдяки даній програмі Лубенська центральна районна бібліотека ім. В.К. Малика у 2011 році стала переможцем конкурсу та отримала комплекти комп’ютерного обладнання і підключилася до мережі Інтернет. У відділі інформаційного сервісу минулого року оволоділи знаннями та навиками з основ комп’ютерної грамотності 75 користувачів бібліотеки. Також на основі партнерства було розпочато навчання людей похилого віку (спільно з Територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів Лубенської міської ради). Випускниками даного курсу стало 60 чоловік, а зараз до випуску готується ще 50 чоловік.

Наша бібліотека перетворилась на сучасний бібліотечно-інформаційний центр нашого району. Це комфортний, привітний, й обладнаний технічно інформаційний центр, де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у культурних заходах і забавах для дітей і дорослих. Інтернет, книги, цікаві події, неординарні особистості, і ще багато нових послуг – усе для Вас З 14 травня 2013року Завдяки програмі «Бібліоміст» На базі Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В.К.Малика Діють безкоштовні курси «Основи комп’ютерної грамотності» У всіх бажаючих з’явиться нагода безкоштовно дізнатися про можливості, які відкриває перед людиною персональний комп’ютер, опанувати ази сучасних технологій. Особливе місце в учбовій програмі комп’ютерних курсів відводиться отриманню практичних навичок роботи в глобальній мережі Інтернет. Звичайно, супер-користувачами та «хакерами» за час навчання Ви не станете, але що таке Інтернет, пошук у глобальній мережі цікавої інформації та збереження її для подальшого використання знатиме кожен з Вас! Курси підбиратимуться за віковими категоріями, рівнем знань та вимогами бажаючих. Запис на курси проводиться кожного дня з 9-00 – 16-00, крім суботи та неділі. за адресою м. Лубни, вул. Радянська,43 (в приміщенні друкарні, ІІ поверх)

На вас чекає: - 1 година безкоштовного доступу до ресурсів Інтернет; - 5 робочих станцій; - Консультації спеціалістів; - Можливість запису отриманої інформації на оптичний диск або одержання паперової копі. - Групове та індивідуальне навчання користувачів. ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТРОМ ЦЕНТРАЛЬНОЇ РАЙОННОЇ БІБЛІОТЕКИ ім.В.К.МАЛИКА Інтернет - центр створено за грантом програми «Бібліоміст в Україні: впровадження нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». Головна мета Інтернет – центру - надання користувачам бібліотеки безкоштовного доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет для отримання інформації, відсутньої в фондах бібліотеки: з юридичних питань, здоров’я, освіти, екології, зайнятості тощо. Порядок надання послуг в Інтернет – центрі. - Кожний користувач перед початком роботи повинен ознайомитися з Правилами користування центром. - Послуги надаються користувачам бібліотеки. На кожного користувача Інтернету оформлюється формуляр користувача. - Запис здійснюється кожен день не більше ніж на два дні наперед. - Кожен читач записується рівно на годину , у разі запізнення місце зберігається на протязі десяти хвилин. Якщо читач не з’являється, або не попереджує про своє затримання, право користуванням інтернету передається наступному бажаючому. - Користувач повинен дбайливо ставитися до обладнання, що надається їм у використання, повідомляти бібліотекаря про неполадки чи порушення, що виникли під час роботи на ПК. - За одним ПК може знаходитись тільки один користувач. - Особи з ознаками алкогольного чи наркотичного сп'яніння не можуть бути допущені до роботи на комп`ютері (згідно з Правилами техніки безпеки). - Бібліотекар не несе відповідальності за зміст Інтернет-сайтів та новизну або точність наведеної там інформації. Користувач має право безкоштовно : - Одержати попередньо індивідуальну або групову консультацію по користуванню мережею Інтернет; - Працювати в Інтернет-мережі 60 хвилин на день,за умови наявності вільних комп’ютерів час роботи користувача може бути продовжений - Використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів (в тому числі користуватися електронною поштою) протягом виділеного йому часу. - Використовувати для роботи в Інтернет програмне забезпечення, інстальоване на комп'ютерах. - Записувати на власний СD або флеш-накопичувач отримані під час сеансу доступу ресурси Інтернет (файли). - Користуватися довідковою літературою Інтернет-центру. - Отримувати та використовувати отриману з мережі інформацію в особистих цілях: навчання, робота, наукова діяльність тощо. Користувач не має право: - Порушувати діловий ритм Інтернет-центру (голосно розмовляти, користуватися мобільним телефоном, заважати роботі інших користувачів). - Встановлювати будь-яке програмне забезпечення, вносити зміни у комп’ютерне обладнання чи програмне забезпечення, змінювати існуючу конфігурацію операційної системи, вимикати або перезапускати машину у відсутність працівника бібліотеки. - Перевищувати обумовлений правилами час роботи в мережі. - Палити, вживати їжу чи напої, смітити в приміщенні Інтернет-центру. - Виносити довідкову літературу з центру. Відповідальність користувачів В разі порушення користувачем будь-якого пункту “Правил” адміністрація бібліотеки має право позбавити користувача доступу до мережі Інтернет. За протиправні дії у мережі Інтернет та збитки, нанесенні користувачами Інтернет – центру сторонній стороні, правову та матеріальну відповідальність несе особисто користувач. Користувач несе відповідальність за порушення норм авторського права при користуванні мережею Інтернет та неправомірний запис інформації згідно із чинним законодавством України. Шановні друзі! Скористайтесь унікальним шансом - вільним безкоштовним доступом до світової мережі - ІНТЕРНЕТ. Будемо пізнавати світ разом!

На Лубенщині для профілактики ВІЛ застосовують інтернет -технології

Днями в Лубенському молодіжному дебатному центрі та у відділі інформаційних технологій Лубенської центральної районної бібліотеки ім. В. Малика відбувся тренінг «Онлайн профілактика ВІЛ - інфекції серед молоді». Метою тренінгу було розширення різноманіття форм роботи у профілактиці ВІЛ - інфекції через представлення та опрацювання сучасних профілактичних підходів і методів, які можуть застосовуватись в молодіжних організаціях, у тому числі за допомогою інтернет -технологій.

У тренінгу взяли участь не тільки учні закладів освіти міста, а і фахівці бібліотеки, представники громадських організацій, волонтерських загонів. У рамках конференції були висвітлені актуальні теми ВІЛ/СНІДу в Україні.

З великим успіхом пройшла презентація Олександра Чепура, національного тренера програми «Вільний Удар», що підтримується Корпусом мира США в Україні, координатора проекту «Знати, щоб жити», «Як отримати наукові знання про ВІЛ через Інтернет».

Учасники мали унікальну можливість розширити свої знання в галузі профілактики ВІЛ- інфекції. В молодіжній громадській організації «Твій Світ» переконані, що приділяти увагу онлайн профілактиці та інтернет –технологіям необхідно з двох причин. Перша - це тому що в Інтернеті тепер не тільки вся молодь, а й істотна частина дорослих. Олександр Чепур говорить: «Якщо ми хочемо займатися ефективною профілактикою, то повинні бути там, де молодь, говорити з ними однією мовою.»

Інтернет та онлайн технології дозволяють також зберігати анонімний статус при консультуванні молоді на інтимні теми. Друга причина - це економія коштів. Адже при використанні дистанційного навчання, консультування не потрібні витрати на харчування, проживання проїзд учасників та багато іншого. Праціавники бібліотечної сфери також високо оцінили рівень розвитку інноваційних методик профілактики ВІЛ -інфекції. Однозначності набули думки про те, що онлайн профілактика ВІЛ -інфекції - ефективний засіб в роботі з молоддю.

Молодь теж відзначила, що є - тренінг надав їм новий заряд бадьорості, подарував багато креативних ідей і корисних знань і порад.

/Files/images/foto/Рисунок1mn.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 4151