Завідувачка - Марченко Лідія Миколаївна

Подорож до країни Читалії

Книга не прочитана в дитинстві залишається не прочитаною назавжди. Отже завідувачка Михнівською сільською бібліотекою провела для юних читайликів 5 класу літературну мандрівку «Подорож країною Читалією». Лідія Миколаївна розповіла хлопчикам та дівчаткам про історію книги та перші бібліотеки світу. Вона відзначила активних читачів цього класу: Юлю Бубир, Діану Демидчик, Віолетту Зварич.

Діти разом з господинею книгозбірні подорожували таким маршрутом: зупинка «Казкова», яка відкрила їм таємниці цікавих казок народів світу, «Бібліотечний калейдоскоп», розповів учням про бібліотеки і книги, на запитання вікторини вони відповідали на зупинці «Хто знання має – той мур ламає», а ще - відгадували таємниці «Чарівної скрині», загадки на зупинці «Слово не дивина» та переглянули презентацію «Сучасні бібліотеки світу».

Українська мова – диво калинове.

До Дня української писемності та мови у Михнівській сільській бібліотеці була презентована книжкова виставка «Мова моя українська – мова моя материнська». Завідувачка книгозбірнею Лідія Марченко розповіла своїм юним читачам про давню історію нашої рідної мови та запропонувала разом згадати прислів’я та приказки, загадки та улюблені українські народні казки.

Гра – конкурс «Я люблю Україну»

у Михнівській сільській бібліотеці.

До 25 – ої річниці Незалежності України завідувачка Михнівською сільською бібліотекою Лідія Марченко зібрала своїх юних читачів на гру-конкурс «Я люблю Україну».

Хлопці та дівчатка 11-13 років із задоволенням взяли участь у вікторині «Держава та її символи», конкурсі прислів’їв та приказок «Народ скаже, як зав’яже», із захопленням відгадували, що знаходиться у «Скрині таємниць» та під час конкурсу «Не в грошах щастя» дізнавалися, хто зображений на українських грошових купюрах.

А ще дітлахи познайомилися із чудовими книгами представленими на книжковій виставці «Україно! Мій рідний краю, мати наша рідна і свята». Вони мали змогу познайомитися із книгами про державні символи нашої країни, видатних людей України та краю, літературою з народознавства та мистецтва.

Подорож до країни книги

Літературна подорож «Книги – кораблі думок» здійснили юні читачі Михнівської сільської бібліотеки. Завідувачка книгозбірні Лідія Марченко розпочала зустріч із знайомства з новими книгами про Україну, її історію, літературу , культуру та традиції українського народу. Вона презентувала дітям яскраву та цікаву книжкову виставку «Сузір’я вічного й святого - дитяча книга на землі», де представлені науково - популярні видання , книги українських та зарубіжних дитячих письменників.

Хлопчики та дівчатка відповідали на запитання вікторини «Люби і знай свій рідний край», грали у захоплюючі ігри «Я почну прислів’я казати, а ви будете допомагати», «Написати героїв казки», «Веселі букви», взяли участь у конкурсі «Лото загадок». За допомогою пазлів відгадували назви казок та відповідали на запитання вікторини «Казковими стежками».

Найактивнішими учасниками подорожі були Юля Бубир, Каміла Романюта,Валерій Куліш, Антон Марченко, Дмитро Сушич, Віка Куліш та Діана Демидчик.

Допомагали дітям гарно та змістовно провести час вчитель Лідія Сіра та шкільний бібліотекар Світлана Бурдим.

Екскурсія до бібліотеки.

Нещодавно до Михнівської сільської бібліотеки завітали учні 1-го класу Михнівської школи зі своєю вчителькою Федорченко Катериною Іванівною.

Завідуюча бібліотекою розповіла дітям про перші бібліотеки і книги, про те як розставлені книги в бібліотеці, правила користування книгою, та провела уявну мандрівку казковим ярмарком. Діти відповідали на запитання вікторини «Відгадай назву казки» та «Знавці мультфільмів», відгадували загадки.

Активно брали участь у конкурсі «Відгадай звіра з казки» Кіра Петрова, Ліза Сапа, Валерія Шумейко, Вячеслав Руденко, Настя Карпенко, Аня Феденко, Аліна Ворона, Марина Харченко, Ангеліна Халітова, Альона Шиш.

Клуб за інтересами «Український віночок» запрошує юних читачів.


В Михнівській сільській бібліотеці активно працює клуб за інтересами «Український віночок», який об’єднує юних читачів різного віку. Завідувачка бібліотекою Лідія Марченко ставить за мету під час засідань клубу познайомити дітей із різними видами декоративно-ужиткового мистецтва, пробудити у дітей пізнавальні інтереси до вивчення традиційних та нетрадиційних художніх промислів, сприяти розвиткові творчих здібностей школярів.

Відвідуючи заняття клубу діти навчаються вишивати, в’язати гачком та спицями, а також робити вироби з паперу. Учениці 7 класу Світлана Рябко, Карина Мироненко, Віка Харченко, Ліда Марченко, Яна Артеменко активно відвідують засідання клубу та разом з бібліотекарем творять дива своїми руками.

**********

«Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги»

У Михнівській сільській бібліотеці до 71-ої річниці Перемоги було оформлена книжкова виставка. Завідувачка бібліотекою Лідія Марченко запросила шестикласників познайомитись із книгами присвяченими боям за Україну, партизанському рухові, подвигам розвідників та медиків. Особливо зацікавили юних читачів Мужчіль Аліну, Пашкову Настю, Ляпіну Тамару, Овчаренко Настю твори презентовані у розділі «Діти і війна».

До 30-річниці аварії на Чорнобильській АЕС в Михнівській сільській бібліотеці проведено урок – застереження «Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс» для учнів молодших класів.

Завідувачка бібліотекою Лідія Марченко розповіла дітям про одну з традиційних сторінок України та про її наслідки. Ознайомила присутніх з книгою Є. Гуцала «Діти Чорнобиля», а також з книгами наших земляків В. Козюри і І. Козюри «Відлуння Чорнобиля» та «Чорнобильський спас», В Силки і іншими книгами представленими на книжковій виставці «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської».

*******************

Нещодавно книжковий фонд Михнівської бібліотеки поповнився новими книгами придбаними за кошти Михнівської сільської ради.

Це твори українських і зарубіжних письменників, довідкові видання, дитячі книги та література для дорослих читачів.

Активні читачі бібліотеки: Даша Кириченко, Аліна Криворотько та Владислав Марченко з цікавістю знайомилися з новими виданнями.

ПОЕТИЧНИЙ АЛЬБОМ «ТАРАСОВІ МУЗИ»

До 202-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка завідувачка Михнівською сільською бібліотекою Лідія Миколаївна Марченко разом із учнями 11–го класу Герасименко Владиславою та Мироненко Павлом презентувала старшокласникам незвичайний поетичний альбом «Тарасові музи».


Гортаючи його сторінки, діти познайомилися із постатями прекрасних жінок, які надихали поета на створення відомих творів. Поетичний альбом складався із п’яти сторінок . Перша сторінка була присвячена подружці його дитячих літ – Оксані Коваленко. На все життя зберіг поет у своїй душі пам’ять про найперше, дитяче найщиріше кохання до милої серцю дівчинки. Муза дитинства надихнула його на створення прекрасних образів дівчат у поемах «Гайдамаки», «Мар’яна – черниця», «Слепая».
Друга сторінка розповідала про музу пера і пензля – Ганну Закревську, якій геніальний поет присвятив вірші «Немає гірше, як неволя», «ГЗ» та чудовий портрет.
Наступні сторінки були присвячені молодій актрисі Катерині Піуновій, Варварі Рєпніній та останньому коханню Шевченка – Ликері Полусмак.
Старшокласники відкрили для себе невідомі грані творчості Великого Кобзаря - його неперевершену лірику та прекрасний живопис.

Зустріч із творчістю Катерини Білокур

Літературно - мистецький вернісаж «Тільки квіти в тихім заповіті» присвячений 115 – річчю від дня народження видатної української художниці Катерини Білокур пройшов у Михнівській сільській бібліотеці. Учні 7- 8 класів, які завітали до книгозбірні, разом із господинею Лідією Марченко познайомилися із непересічною постаттю майстрині. Семикласники Сніжана Герасименко, Ліда Марченко, Олексій Шумейко та Карина Мироненко розповіли про життєвий та творчий шлях народної художниці, а бібліотекарка запросила юних односельців до перегляду книг та періодичних видань «Квіти Катерини Білокур». Діти також переглянули електронну презентацію творів художниці , яку підготували для них учитель Гармаш Алла Анатоліївна та шкільна бібліотекарка Куліш Наталія Іванівна.

Юні читачі Михнівської сільської бібліотеки вшанували пам’ять жертв Голодомору

Вшанувати пам’ять односельців померлих від голоду у 1932-33 роках прийшли юні читачі бібліотеки Діана Демидченко, Віолета Зварич, Аліна Криворотько, Вікторія Куліш. Разом із завідувачкою книгозбірні Лідією Миколаївною Марченко вони познайомилися із книжковою виставкою – «Голодомор: зболена душа України» та згадали своїх рідних, яких забрали страшні голодні роки.

День писемності та мови

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу це його рідна мова, яка пов’язує людину з її народом, з кожним поколіннями, з їхніми духовними надбаннями.

9 Листопада в Україні відзначається день української писемності та мови. У Центральній Районній бібліотеці ім. В. Малика, та сільських бібліотеках, а саме: Михнівській, Березотіцькій, Остапівській, Олександрівській, Окіпській, Левкоромоданівській та Литвяківській з нагоди цього свята проведено ряд заходів.

Всеукраїнський день бібліотек

30 вересня, коли православні вшановують пам'ять святих мученець Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, в Україні відзначають Всеукраїнський день бібліотек.

Цього дня в центральній районній бібліотеці та сільських бібліотеках-філіях: Березотіцькій, Вищебулатецькій, Войнихівській, Мацківській, Нижчебулатецькій, Новооріхівській, Олександрівській, Оріхівській, Остапівській, Тишківській, Шеківській, В’язівській, Михнівській та Губській з нагоди цього свята пройшли цікаві заходи.

«Бібліотека – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак» - під такою назвою в Левкоромоданівській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година.

Учні Михнівської середньої школи багато цікавого дізналися із розповіді бібліотекаря Марченко Лідії про походження бібліотеки міста Нівенію, про древній «Храм-музей» - Олександрійську бібліотеку.

Цікаво пройшло свято книги у Войнихівській, Тишківській, Березотіцькій та Вищебулатецькій сільських бібліотеках.

Користувачі активно приймали участь у вікторинах «Книги-бібліотека-читач».

Для своїх користувачів в Олексанрівській сільській бібліотеці бібліотекар організувала перегляд літератури «Мандруючи світом книги».

Вшанування найактивнішого читача у Михнівцях.

Найактивнішого читача Михнівської сільської бібліотеки привітала із 70 – річчям голова сільської ради Марія Юхимівна Король. Під час традиційного святкування дня села сільська громада відзначила грамотами, подяками та подарунками учасників АТО, соціальних працівників та найповажнішого за віком читача Івана Дмитровича Докторовича.

Секрети домашньої смакоти у Михнівській сільській бібліотеці

До Михнівської сільської бібліотеки завітали постійні відвідувачки, яких запросила завідуюча бібліотекою Лідія Марченка на кулінарну паузу «Секрети домашньої смакоти». Активні читачки та чудові господині Наталяч Місюра, Валентина Король, Світлана Соляр поділилися власними рецептами заготівлі огірків, кабачків, чудового варення та смачних компотів. А господиня сільської книгозбірні запропонувала їм познайомитися із свіжими номерами періодичних видань «Порадниця», «Сімейна газета», «Жінка», «Дім, Сад, Город» та пригостити смаколиками за новими рецептами своїх рідних та близьких.

Подорож країною Читалією

Пришкільний дитячий табір Михнівської загальноосвітньої школи завітав до сільської бібліотеки. Учні молодших класів разом з бібліотекарем Лідією Миколаївною Марченко здійснили захоплюючу подорож країною Читалією. Дітлахи брали участь у вікторині «Відгадай птаха, тварину, рослину», розгадували кросворд, відгадували загадки, доповнювали прислів’я. Малеча із цікавістю оглянула книжкову виставку «Наш дім - наша земля» та тематичну поличку «Казки – ювіляри року». А найактивнішими учасниками вікторин та конкурсів стали Віка Куліш, Діана Демидчик, Женя Заєць, Юля Бубир, Валера Куліш.

Найактивнішими читачами Михнівської сільської бібліотеки є учні місцевої загальноосвітньої школи. Під час тижня дитячого читання до книгозбірні завітали учні 5-6 класів. У чарівний світ книги та казки запросили їх ведучі восьмикласниці Каріна Здоренко та Оксана Горбач . Разом із бібліотекарем Лідією Миколаївною Марченко вони провели конкурс знавців літератури «Літературний ланцюжок» та гру «Літературний марафон». Завідуюча шкільною бібліотекою Наталія Іванівна Куліш продемонструвала учням презентацію з історії книги та бібліотек світу. Лідія Миколаївна розповіла про життя та творчість видатного казкаря Ганса Християна Андерсена та познайомила дітей із книгами - ювілярами року. А наостанок діти створили букет вдячності , де колоски пшениці символізують Тараса Шевченка, незабудки – Івана Франка, гілочки берези – дарунок Лесі Українці, гвоздики – вшановують класиків української літератури, жовтогарячі соняхи схиляють свої голівки перед полум’яною творчістю поетів-шестидесятників, колючки троянди - твори українських сатириків, квіти маку – літератори Полтавщини, пишна квітка півонії – шана діячам сучасної літератури, а квітка ромашки – згадка про всіх любителів книг та читання. Яскравий символічний букет прикрашає тепер Михнівську сільську бібліотеку.

Літо с книгою у Михнівській сільській бібліотеці

До Михнівської сільської бібліотеки прийшли учні 1-4 класів, які стали учасниками пізнавальної години «Квітковий вернісаж». Завідуюча бібліотекою Лідія Миколаївна Марченко розповіла дітям про походження назв рослин, використання їх у народній медицині, а також легенди, перекази, казки про квіти, трави, дерева. Весело пройшли конкурси загадок та вікторина на кращого знавця рослин. Діти, разом із вчителями Лідією Михайлівною Сірою та Катериною Іванівною Федорченко мали змогу познайомилися із виставкою – переглядом книг природничої тематики.

Серед молодших школярів Михнівської загальноосвітньої школи пройшов захід «Юний читальник». Діти познайомились з історією виникнення книг та значення їх в житті людей. Учні відповідали на запитання літературної вікторини, взяли участь у конкурсі «Розплутай клубочок».

Для учнів 5-7 класів був проведений конкурс «Мовний всезнайко». Діти стали учасниками різноманітних змагань: підбирали епітети, складали анаграми, закінчували прислів’я та приказки, повторювали скоромовки. Бібліотекар, разом із вчителями мовниками Аллою Анатоліївною Гармаш та Іриною Миколаївною Докторович, визначили найкращих знавців української мови, ними стали - Шумейко Олексій, Горбач Оксана, Ситник Антон, Марченко Олексій.

/Files/images/aaa/IMG_1018.jpg/Files/images/aaa/IMG_1033.jpg

«Книга – мудрість століть»

В Михнівській сільській бібліотеці до Всеукраїнського дня бібліотек проведено годину цікавих повідомлень «Книга – мудрість століть» учасниками якої стали учні 5-7 класів Михнівської загальноосвітньої школи. Завідуюча бібліотекою Лідія Марченко привітала своїх юних читачів зі святом, познайомила з матеріалами книжкової виставки «Мандруючи світом книги» та умовами проголошеного районного конкурсу «Найкращий юний читач Лубенщини». Стежками країни «Книголюбії» провели дітей екскурсоводи , учні 8 класу Герасименко Каріна та Яременко Оксана, вони познайомили присутніх із історією книги з давніх часів до наших днів. Учасники заходу відповідали на запитання літературної вікторини , брали участь у конкурсах. Найактивнішими з них були Здоренко Каріна, Сіра Юлія, Філоненко Савелій, Герасименко Сніжана, Яременко Вікторія, Горбач Оксана.

/Files/images/SAM_1749.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 185