Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні - знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян,які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини, європейське майбутнє України.
Небесна сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас.
В пам'ять про полеглих за майбутнє України в Бієвецькій сільській бібліотеці пройшла година - реквієм «Небесній Сотні».
Бібліотекар Лідія Хрипун відновила хронологію подій Революції гідності від перших мирних днів на Майдані до відкритого протистояння протягом трьох діб лютого 2014 року (з 18 по 20), коли відходили у вічність українці, віддаючи власне життя заради нової омріяної України.
На протязі заходу у виконанні Каті Куляби, Юлі Остапенко, Віки Брусілової, Віки Омельченко та Юрія Омельченко звучали поезії присвячені подіям Євромайдану та Героям Небесної Сотні. Всі присутні мали можливість ознайомитися з викладкою літератури «Вони з нами - світлі воїни Небесної Сотні», яка містить документальні та художні книги сучасних авторів про події на Майдані а також світлини героїв Небесної Сотні.
Ще Сухомлинський писав про казку: «Я тисячу разів переконувався, що наповнюючи світ фантастичними образами, створюючи ці образи, діти відкривають не лише красу, але й істину. Без казки, без гри дитина не може жити. Без казки оточуючий світ перетворюється в красиву, але все ж намальовану на полотні картину. Вона змушує цю картину ожити. Казка - це свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки і мови».
Тож 18 січня 2020 року Лідія Хрипун, бібліотекар 2 категорії Бієвецької сільської бібліотеки-філії вирішила провести цей день цікаво, змістовно і оригінально разом з дітьми вразливих категорій.
Під час заходу діти дізналися про історію виникнення казок, взяли участь в літературній вікторині «Чи знаєте ви казку?» та конкурсі на краще прислів'я чи приказку про казкових героїв. Діти відгадували загадки, відшукували цікавинки у журналах та книжках і ділилися "знахідками" один з одним.
Також до уваги дітей була представлена книжкова виставка «У світі казок», де були зібрані казки народів світу.
Зустріч з казкою відбулася в рамках щорічної акції «Подаруй дитині посмішку», яку не один рік ініціює громадська організація «Союз жінок «За майбутнє дітей України» (голова Раїса Кошель) разом з благодійниками. Діти отримали невеликі подарунки, які люб’язно надати Микола Тютюнник, Володимир Бондаренко та Олександр Марченко.
Зустріч з казкою була позитивною.
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та революції Гідності 2013-2014 років. З нагоди цієї дати у Бієвецькій сільській бібліотеці для всіх користувачів оформлена тематична виставка «Україна у боротьбі за державність». Відвідувачі мають можливість ознайомитися з матеріалами виставки на якій представлені книги, оповідання, нариси, літописи очевидців подій, вірші матеріали з періодичних видання присвячені доленосним подія в Україні.
26 квітня 1986 року чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. Ось уже 33 роки це невигойна рана ятрить українську землю. Чорнобильський смерч забрав життя багатьох людей, завдає шкоди здоров’ю мільйонів українців. Наслідки Чорнобильської трагедії ще сотні літ відчуватимуть на собі майбутні покоління.
Згадати про трагедію віку – вибух на ЧАЄС зібралися жителі села. Бібліотекар Бієвецької сільської бібліотеки Лідія Хрипун розповіла про мужність рятувальників, які ціною свого життя захистили світ від небувалої біди. Спогадами про ті страшні дні ділилися присутні ліквідатори односельці: Віктор Канівець, Григорій Рудь, Віктор Терещенко.
Учні школи Сніжана Васільєва, Віка Омельян, Віка Брусілова, Дарина Бойко читали вірші про Чорнобиль. На закінчення заходу всі присутні вшанували жертв аварії хвилиною мовчання.
29 березня в Біївській сільській бібліотеці – філії пройшла літературна година «З Україною в серці» присвячена 210-й річниці від дня народження незабутнього майстра слова, письменника світового масштабу Миколи Васильовича Гоголя.
За місцем народження, виховання, духовними інтересами Гоголь був українцем. Упродовж всього життя письменник щиро шанував рідну мову і спілкувався нею з земляками, називаючи її «мовою душі». Рідними для нього були побут та звичаї, обрядовість і чарівність природи України. Життя письменника яскравий приклад нащадкам любові до історії та культури свого народу. Саме на нерозривності письменника з отчим краєм наголошувала у своєму виступі вчитель – пенсіонер Яценко Людмила Іванівна. А бібліотекар Лідія Хрипун розповіла присутнім (учні 5 - 9 кл.) про цікаві та маловідомі факти з життя письменника, ознайомила з кінострічками, знятими за творами автора. До речі, Миколі Гоголю пощастило більш, ніж будь – якому класику, його творчість широке поле для втілення режисерських задумів. Увазі юних шанувальників слова були презентовані твори автора, представлені на книжковій поличці «Співець української душі».
В історії України було багато трагічних періодів та подій. В наш час в історію увійшла ще одна подія Майдан, який змінив нашу державу, наш народ і наше життя. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні з справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеї пролилася кров.
В ці дні вся Україна вшановує Героїв Небесної Сотні. 20 лютого до Бієвецької сільської бібліотеки завітала молодь села на годину пам’яті «Реквієм Небесній Сотні». Бібліотекар Лідія Хрипун розповіла про трагічні події на Майдані, відновила хронологію подій. Учасники заходу: Віка Брусілова, Володимир Мосійчук, Сніжана Васільєва, Катерина Куляба читали вірші, присвячені героям Небесної Сотні, Україні. Всі бажаючі мали можливість познайомитися з матеріалами книжкової виставки «Герої твої, Україно!» Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам'ять загиблих героїв.
******************************************************
За рахунок коштів сільської ради Бієвецька сільська бібліотека поповнилася новими надходженнями. Серед них багато яскравих книг для малечі. В день захисту дітей Бієвецька сільська бібліотека запросила до себе на гостину дітей із дитячого садка «Колосок». Для них було проведено бібліотечний урок «Знайомство з книгою». Бібліотекар Лідія Хрипун ознайомила дітей з бібліотекою, провела цікаву розповідь про книги, бережне ставлення до них. В ході розповіді були проведені вікторини «З якої казки?» та «Вчимо фрукти». А також була представлена виставка малюнків «Світ очима дітей», на якій були виставлені роботи дітей села Вікторії Брусілової, Сніжани Васільєвої, Анжели Чуб, Арсена Робоша та Васі Балеги.
*****************************************************************
У ці прекрасні травневі дні, коли мати – природа починає нове коло життя, душа людини тягнеться до поезії. Саме в Біївцях лебеді материнства зронили зернятко, яке згодом розрослось у великий кущ поезії. Бієвецька щедра земля подарувала світу витязя молодої української поезії Василя Андрійовича Симоненка. «Поезія не згасне у віках ..» - під такою назвою пройшла літературна година у Бієвецькій сільській бібліотеці присвячена творчості земляка – поета. Присутнім була представлена книжкова виставка „Наш земляк – поет Василь Симоненко.”
Зустріч закінчилась у музеї – садибі, де бібліотекар Лідія Хрипун провела екскурсійну розповідь про життєвий і творчий шлях Василя Андрійовича. Діти місцевої школи читали його вірші.
На заході були присутні односельці поета та гості з Києва.
Під такою назвою відбулося святкування з нагоди Дня Матері на території Бієвецької сільської ради. Працівники культури та голова клубу «Надвечір`я» Олександа Іванівна Бойко організували концертну програму для багатодітних матерів та жителів села. Активну участь у виступі брали працівники культури. Затамувавши подих, зі слізьми на очах, слухали присутні вірші І. Жук «Невдячні діти» , «Свекруха» які продекламували бібліотекар Бієвецької сільської бібліотеки Лідія Хрипун та завідувач музею Василя Симоненка Валентина Брусілова. Задушевні пісні про матір виконував гурт «Вербиченька».
Також днями у Бієвецькій сільській бібліотеці була представлена літературна композиція «Ми матір називаємо святою...»
Під такою назвою бібліотекар Бієвецької сільської бібліотеки Лідія Хрипун організувала і провела вечір вшанування ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. На зустріч були запрошені ліквідатори аварії, вдови, переселенці з зони відчуження.
В вечорі вшанування брали участь учні місцевої школи та працівники культури, учасники гурту “Вербиченька“, які читали вірші про страшну трагедію та виконували пісні.
Своїми спогадами з присутніми поділився голова первинного осередку “Союз Чорнобиль“ Канівець Віктор Іванович. На завершення свого виступу він вручив ліквідаторам знак народної пошани “За громадянський подвиг“, та живі квіти.
З теплими словами вдячності та найкращими побажаннями виступила голова Бієвецької сільської ради Остапенко Ніна Андріївна.
Присутні мали можливість переглянути книжкову виставку “Чорнобиль - чорний біль душі “.
Під час зустрічі була запалена поминальна свіча – свіча надії, біля якої стояли образ Божої
Матері , та символічний хліб з калиною на вишитому рушнику.
Ведучою вечора була бібліотекар Хрипун Лідія Іванівна.