Завідувачка - Таркані Любов Іванівна

http://taranduncivskalib.blogspot.com/ - Блог Тарандинцівської сільської бібліотеки

Бiблioпотяг прибув на станцiю "Лiтнi канiкули".
Тарандинцiвська сільська бiблiотека.


Подвиг Героїв – в серцях небайдужих

Минає 5 річниця з часу загибелі Героїв «Небесної сотні». Світла небесна пам'ять тим, чиє життя обірвалося в серці української столиці, всім тим, хто не дожив кілька днів до весни. Батьківщина втратила своїх синів. Це великий біль для кожного, хто є українцем.

20 лютого по всій Україні відбуваються заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні. Цього дня в Тарандинцівській сільській бібліотеці зібралися небайдужі жителі села, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю тих, хто боровся за правду і гідність, за краще майбутнє України. Бібліотекар Любов Таркані розповіла про події на Майдані 18-20 лютого 2014 року. Ознайомила з матеріалами виставки – пам’яті «Відлуння Майдану в наших серцях»

«Молитва до Господа» за всіх убитих на Майдані прозвучала з вуст жительки села Ганни Степанівни Демченко.

На честь світлої пам’яті про Героїв, що полягли за свободу України, за вільний вибір її громади, запалили свічу пам’яті.

У Тарандинцівській сільській бібліотеці на Лубенщині створений Центр місцевої активності.

Директор районної централізованої бібліотечної системи Валентина Сьомак розповіла сільським активістам про те, як бібліотеки можуть допомогти громадам вирішувати гострі соціальні проблеми та стати місцем єднання активних громадян. Сільські активісти та бібліотекарі Любов Таркані та Олександра Цебро під керівництвом методиста Тетяни Сафронової, учасниці проекту «Участь через залучення», який реалізує в Україні Інститут соціокультурного менеджменту, визначали внутрішні та зовнішні ресурси громади, говорили про свої проблеми та досягнення, знайомилися з досвідом роботи громади з села Вербоватівка, що на Дніпропетровщині.


Під час виконання вправи «Дерево проблем» учасники спробували вирішити важливі проблеми, які хвилюють жителів сіл Тарандинці та Губське. Активним учасником тренінгу став голова Тарандинцівської сільської ради Анатолій Тітенко, який підтримав створення центру активності громади, який стане місцем позитивних змін у житті людей.

23 серпня в Тарандинцівській сільській бібліотеці проведено годину державності. Всім серцем любіть свою Україну.

Година скорботи

26.04.2016 року в Тарандинцівському будинку культури проведено годину скорботи «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко» до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії.

На захід були запрошені учасники ліквідації на Чорнобильській АЕС та вдови чорнобильців.

Ведуча заходу Тамара Гаврик розповіла про трагічні сторінки історії нашої країни.

Пролунали пісні про Чорнобиль у виконанні Ріти Шафороси та Тамари Гаврик. Запалили поминальну свічку.

Присутні познайомилися з книжковою виставкою «Чорнобильська трагедія – біль України», яку підготовила завідувачка сільською бібліотекою Любов Таркані. Завершився захід чаюванням.

Розважально-пізнавальна гра дошкільнят «Ходить гарбуз по городу»

У вівторок 6 жовтня до Тарандинцівської бібліотеки завітали діти із місцевого дитячого садочка «Ромашка». На них чекала цікава дитяча розважально-пізнавальна гра « Ходить гарбуз по городу».

Малеча з задоволенням співали українські народні пісеньки про овочі.

Бібліотекар Любов Іванівна Таркані познайомила діток з прислів’ями та казками де згадуються овочі.

Найвеселішими для малюків були загадки, які діти активно відгадували. Додому всі ішли дуже задоволені і несли нові цікаві книжечки, щоб прочитати вдома.

«Виростиш ти, сину…»

7 січня виповнилось 79 років із дня народження великого сина українського народу, видатного поета, нашого земляка Василя Симоненка. Працівники центральної районної бібліотеки та її активні читачі стали учасниками традиційного районного свята «Виростиш ти, сину…» , яке розпочалося у рідному селі поета. Біля хати у Бієвцях зібралися літератори Лубенщини, члени літературного об'єднання імені Олеся Донченка, керівництво району, учнівська молодь, громадськість села, представники ЗМІ. До присутніх звернулися голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко та голова районної ради Олексій Дядечко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Микола Перепелиця. Також виступили секретар літературного об'єднання імені Олеся Донченка, лауреат літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка Ніна Шерстюк, Бієвецький сільський голова Ніна Остапенко. Учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника поету в центрі села.
Урочистості продовжились у Тарандинцівській ЗШ І-ІІІ ступенів, у якій свого часу навчався поет. В стінах шкільного музею Василя Симоненка лунали спогади про життєвий і творчий шлях поета, його вірші у виконанні переможців традиційного районного конкурсу читців поезій В.Симоненка, присутніх письменників та поетів. Зі словами вітань до учасників зустрічі звернувся міський голова Лубен Олександр Грицаєнко. Також відбулося традиційне щорічне вручення літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка. Підсумки оголосила та назвала переможців голова журі, заступник голови районної ради Євгенія Яковченко. Голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко та голова районної ради Олексій Дядечко вручили премії переможцям, побажали їм подальших творчих здобутків. У номінації «Література і публіцистика» перемогу здобула письменниця Раїса Плотникова за книгу поезій «Без фіранок», у номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» - Володимир Семенюта за цикл полотен краєвидів Лубенщини. Почесними грамотами районної ради та райдержадміністрації нагороджено людей, творчі доробки яких заслуговують на увагу. Це Валерій Волосков із Полтави, почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України, за вагомі здобутки у просвітницькій і культурологічній діяльності, активну громадську позицію та Юрій Савка з Луцька, майстер народного мистецтва, за вагомий особистий внесок у збереження та розвиток традицій української народної вишивки, створення власної школи вишиваного портрету.
Спливають роки, але час не зітре з пам'яті вдячних нащадків світлий образ людини з бентежною, відкритою і чистою душею, чия поезія проникнута глибокою любов'ю до рідного народу, до простої людини, до землі, на якій народився, зріс і пішов у широкий світ всенародного визнання.
Отже в багатьох бібліотеках Лубенщини звучить у січневі дні Симоненкове слово. В Духівській сільській бібліотеці пройшла літературна година «Для пісні своєї, в щасливую мить народила його Україна» . Учні місцевої школи прослухали розповідь бібліотекаря Вікторії Яценко про життєвий і творчий шлях поета, а потім у виконанні бібліотекаря та юних земляків лунали безсмертні рядки поезії Василя Симоненка.

/Files/images/foto_2/13.jpg

/Files/images/foto_2/8.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 365