Завідувачка - Карпець Наталія Григорівна

«Чудо-голки, чудо-нитки…»

Щорічно в третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Свято не має ніякого політичного підґрунтя, його головна мета - популяризувати українську культуру і традиції. У цей день багато жителів країни з задоволенням одягають вишиванки на роботу або навчання, виходять гуляти по вулиці в національних вбраннях, беруть участь в конкурсах і масових заходах. Бібліотеки не стоять осторонь цього. Клепачівська сільська бібліотека (бібліотекар Наталія Карпець) організувала виставку вишиваного одягу «Чудо-голки, чудо-нитки…», аби ще раз користувачі бібліотеки мали змогу побачити на власні очі різноманітні вишивані сорочки, скатертини, рушники. Біля виставки провела бесіду, з якої присутні дізналися, що свято Вишиванки було започатковане вперше в Чернівцях. А для всіх, хто бажає вишивати сам, стане в нагоді представлене видання «Українська вишивка».

Для найріднішої - матусі

Напередодні свята – Дня Матері в Клепачівській сільській бібліотеці-філії відбулося чергове засідання клубу за інтересами «Весена майстерня». Бібліотекар Наталія Карпець розповіла про історію виникнення свята матері. Діти з нетерпінням чекали творчого процесу. Отримавши заздалегідь підготовлені заготовки з паперу та інші підручні матеріали, хлопці та дівчата активно взялися до роботи. Цього дня виготовляли квіти для найрідніших - матусь.

Всім учасникам майстер-класу сподобалося виготовляти подарунок мамі своїми руками. Учні залишились задоволені результатами своєї праці. Такі засідання виховують у них повагу та любов до рідної неньки. Учасники заходу висловили побажання, аби їх було більше. Вони з нетерпінням чекатимуть наступної зустрічі в бібліотеці.

У калейдоскопі яскравих сторінок

Незмінною передумовою успішної діяльності бібліотеки залишається її фонд, де одним із джерел надання оперативної, оригінальної інформації є періодичні видання.

Сьогодні не кожна сільська бібліотека може дозволити собі достойну передплату того кола видань, які б хотілося мати в її стінах. Але це не стосується бібліотек Калайдинцівської сільської ради (сільський голова Ґава В.О.). Щороку для користувачів Клепачівської сільської бібліотеки виділяються кошти для передплати газет та журналів. Звичайно, перевагу завжди віддаємо інтересам читача. Тож наші читачі завжди в курсі найсвіжіших публікацій.

Зважаючи на те, що спостерігається зниження інтересу до читання і взагалі до користування бібліотеками, сільська бібліотека (бібліотекар Наталія Карпець) застосовує різноманітні заходи, заохочуючи відвідувачів до читання періодичних видань.

Ось і нещодавно було влаштовано інформаційну паузу для постійних читачів та виставку - інсталяцію до Дня Святого Валентина.

Туберкульоз - хвороба соціальна

Під такою назвою пройшла година-застереження в Клепачівській сільській бібліотеці для молоді.

Сільський фельдшер Шепель Наталія Григорівна розповіла присутнім про це підступне інфекційне захворювання. Розповідати молоді про симптоми, перебіг і наслідки туберкульозу сьогодні потрібно. Школярі, які були присутні на заході, дещо про туберкульоз вже знали. Але, зізналися, що хотіли б почути більше і будь-яка інформація піде на користь.

Впродовж заходу старшокласники не тільки дізналися про хворобу, а й задавали питання. Бібліотекар Наталія капець зазначила: «Інформованість набагато краща. Принаймні можна сказати, що Ви станете обережнішими, оскільки вже знаєте, як можна заразитися цією хворобою, знаєте ознаки захворювання. Тож, відповідно, уважніше будете слідкувати за станом свого здоров’я і, звичайно, зможете відрізнити туберкульоз від звичайної простуди».

«Комп’ютер у бібліотеці - це розвага чи необхідність?»

(Інтернет – мандрівка)

Нам випало жити в час небувалого злету науково-технічного прогресу, жити у столітті інформації. Ми оточені інформацією завжди: коли читаємо книжки, слухаємо радіо, дивимось телевізор, спілкуймось між собою. Запитання, відповіді, прохання, посмішки, рухи, - все це є передавання інформації. Взагалі, необхідність висловлювати і передавати інформацію привела до появи мови, писемності, мистецтва; викликала до життя книгодрукування телебачення, обчислювальну техніку.

Технічний прогрес приніс нові засоби комунікації, тобто засоби спілкування. А разом з ними - нові цінності. Першим проривом у цьому напрямку стала книга, пізніше - періодичні друковані видання, потім - телеграф, радіо, телебачення і, нарешті Інтернет. На початку ХХІ століття книга і комп’ютер є найавторитетнішими джерелами інформації.

На початку 2016 року в нашій Клепачівській бібліотеці з'явивилися 2 ноутбуки. а з ними і Інтернет. Що змінилося з появою електронного помічника у бібліотеці? Як він використовуєтьчя у роботі бібліотекаря? Яке його майбутнє? Ці та ряд інших питань спробуємо сьогодні проаналізувати.

Перший кроком освоєння роботи з комп'ютером - були курси організовані для бібліотекарів району. Другим - робота з текстовими програмами

Читачі отримали нагоду Інтернет-пошуку необхідної інформації. Щоправда, користування Інтернетом контролює бібліотекар.

Комп'ютер осучаснив роботу бібліотекаря, дав можливість йти в ногу з сьогоденням, пропонувати читачам нові бібліотечні послуги, зацікавлювати їх, підтримувати Інтернет-зв'язок.

Звісно, комп'ютер в бібліотеці - це не бібліотека в комп'ютері. Комп'ютер - засіб, зробити знайомство та мандрівку книгою веселішою, привабливішою та вагомішою.

Година - реквієм «Скільки гроз і боїв пронеслось»

Ось вже сімдесята третя весна вітає всіх тих, хто пережив війну, вітає вона й тих, хто знає про ті події не лише з книг, фільмів чи від розповідей старшого покоління. Вітає і вкотре нагадує про страхіття війни й наказує берегти мир.

Бібліотекар Клепачівської сільської бібліотеки - філії взяла участь у підготовці та проведенні для місцевої громади години - реквієму «Скільки гроз і боїв пронеслось», який відбувся біля могили, де похований захисник Хома Ходжаєв. Багато односельців, серед яких були і читачі бібліотеки, зібралися на цьому святому місці, аби віддати данину пам’яті та шани герою. У бібліотеці була розгорнута книжкова виставка «Оборона, визволення України: скрижалі пам’яті», з якої можна було дізнатися про бої за Київ, Харків, Одесу та інші населені пункти України.

Великий Поет, який піднявся над малим часом.

Врізаючись гранітним профілем

Він йшов на повний зріст

Вразливий і беззахисний

Під градом націлених

Очей об’єктивів і магнітофонів.

6 січня цього року Василю Стусу виповнилося б 80 років. Годину вшанування творчої і подвижницької діяльності великого українського поета і патріота Василя Стуса для своїх наймолодших читачів організувала Наталія Карпець, бібліотекар Клепачівської сільської бібліотеки-філії.

Діти ( дехто вперше) з вуст бібліотекаря почули, що Василь Стус – легендарна постать, якій вдалося реалізувати свій талант за обставин, де інші “гаснуть”, посилаючись на умови.

Великий Поет, який піднявся над малим часом. Це була людина найбільших чеснот, життєвим кредом, якої було “Караюсь, мучусь, але не каюсь”, Людина, яка остерігалась тихо говорити Правду. Він вище за інших підніс свою нескореність владі, що полювала на таланти.

Справжній поет - це бунт душі. Таланти – наші духовні атланти.

А ще школярі з зацікавленістю слухали розповідь бібліотекаря про те, що життєвий шлях Василя Стуса пройшов і через місто Лубни. Він служив тут у військовій частині.

Після Сковороди й Шевченка, після Симоненка й Довженка, після Драй–Хмари і Вишні, після тисячі патріотів – потоптаних, понівечених, знищених тоталітарною системою, Стус не зміг жити інакше – одверто став на прю з нею. Свідомо, беззастережно, з відкритим забралом. Поряд із ним було багато сподвижників, але не кожен із них пройшов свій трудний шлях від початку й до кінця так, як зробив це Стус.

Наприкінці заходу для тих, хто вперше відвідав бібліотеку Наталія Григорівна влаштувала екскурсію бібліотекою.

Свято сміху

1 квітня – свято сміху!

1 квітня - це день веселощів!

1 квітня на вас чекають жарти, сміх!

1 квітня – свято для всіх.

«Український народ дуже любить гумор. Сміх додає позитивних емоцій та здоров’я. З гумором треба дружити. Смійтеся на здоров’я!» - Такими словами розпочала виступ бібліотекар Клепачівської сільської бібліотеки Наталія Карпець.

Під час проведення заходу відвідувачі ознайомилися із письменниками – сатириками та розширили знання про творчість класиків спадщини гумору і сатири. Серед молоді проведено конкурс на краще читання гумористичного твору.

Всі присутні переконалися в тому, що роль сміху дуже важлива і усмішка – це усмішка сили, здоров’я і позитиву.

«ХАЙ ДУХ ШЕВЧЕНКА ОБ’ЄДНУЄ НАС»

Під такою назвою в Клепачівській сільській бібліотеці пройшла літературна година, приурочена 202 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. На захід завітали користувачі бібліотеки різних категорій.
Бібліотека Наталія Карпець розкрила велич і безсмертя українського поета, розповіла про життєвий шлях Великого Кобзаря, про його творчість не тільки як поета, але і як художника.

Серце прихилить: вимолить долю

6 березня, напередодні свята 8 березня, в Клепачівській сільській бібліотеці пройшло літературно-мистецьке свято «Серце прихилить: вимолить долю».
Ведуча заходу, бібліотекар Наталія Карпець, розповіла історію виникнення жіночого свята та презентувала книжкову виставку «А жінка в світ приходить для любові». Привітання зі святом від чоловічої статі прозвучало в особі голови Калайдинцівської сільської ради Василя Олексійовича Гави.
В цей святковий день приємні емоції дарували жінкам і музичні номери – пісні про весну та кохання лунали у виконанні Риженка Юрія та Яценка Андрія, ансамблю «Берегиня» та колективу «Калина». Гарні слова-побажання прозвучали і від начальника відділу культури і туризму Лубенської РДА Людмили Василівни Пазенко. Також Людмила Василівна привітала колектив «Калина» з присвоєнням йому звання «Народного». А представники фірми «Кернел», яка виступила спонсором свята, вручили працівникам закладів культури в якості подарунка ноутбук для проведення святкових заходів в с. Клепачі.

Літературно – мистецький вечір «Весь вечір – тільки про любов» відбувся до Дня закоханих в с. Клепачі.

Активна молодь села - Сергій Семенюта, Тетяна Семенюта, Катерина Мисник, Вікторія Михель разом із працівниками сільського клубу та бібліотеки Людмилею Мошею і Наталією Карпець організували чудову конкурсно-розважальну програму і весь вечір – тільки про любов.

Всі присутні мали чудову нагоду мандрувати країною кохання, поблукати великого щастя. Свято любові, свято найкращого почуття, яке окрилює, дає сили і натхнення, радість і захоплення переповнювало учасників заходу.

Дійство проходило в дуже теплій атмосфері, перепліталося активними конкурсами і вдалося на славу.

Кiлькiсть переглядiв: 161