Завідувачка - Легуша Валентина Володимирівна

Прийди до серця, Україно, благослови добром мене!

Хто не знає свого минулого,

Той не вартий свого майбутнього.

Бути справжнім патріотом - означає пишатися своєю країною. Українці впродовж століть будують вільну та незалежну державу, виконуючи заповітну мрію багатьох поколінь українських патріотів. Адже тільки почуття любові й глибокої гордості за Україну, разом із твердою вірою в її світле майбутнє, дає право кожному українцеві стверджувати: це мій народ, моя держава, моя Україна.

З нагоди Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України в Остапівській сільській книгозбірні пройшла історичний година «Прийди до серця Україно, благослови добром мене». Активна користувач бібліотеки Аня Гарбуз ознайомила присутніх на заході з тернистим історичним шляхом України до незалежності - від найдавніших часів до сьогодення. Згадала імена та постаті великих українців, котрі в різні часи прославили нашу державу.


Також увазі учасників заходу була запропонована викладка літератури «Україна: сторінки історії». Тематика представлених видань про нашу країну, її багатовікову історію, народні традиції різноманітна - історична, документальна, науково-довідкова, пізнавальна – буде цікавою для всіх категорій користувачів.



Забуттю не підлягає

Уклонімось низько до землі тим,

Хто в серці буде вічно жити.

Історія - це людська пам'ять, вона нічого не забуває, ні доброго, ні поганого, все в неї на обліку, все передається з покоління в покоління. Відшуміли, відгриміли бої, згасли криваві заграви над рідною Вітчизною. Настала весна, весна Перемоги, радості.

Наш земний уклін усім, хто воював на фронтах Другої світової війни, виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто підняв з руїн і відродив рідний край. Подвиг Ваш – безсмертний, пам'ять про Вас - нетлінна, вдячність народу - безмежна.

В Остапівській сільській бібліотеці пройшла година пам’яті «Забуттю не підлягає». Ведуча заходу Валентина Легуша розповіла про події воєнних років, про безсмертний подвиг покоління, яке розгромило нацизм і врятувало людство від рабства.

Учні школи: Злата Остапко, Вадим Улитко, Поліна Меншикова, Анастасія Чечукалова декламували вірші військової тематики. По завершенню заходу запросили всіх скоштувати солдатську кашу.

Мужність і біль Чорнобиля

Радіація не зникає в мить

На це піде не одне століття.

Вона й досі нам душу гнітить

Для всіх живих вона - страхіття.

Вже давно відзвеніли Чорнобильські дзвони, а ми пам’ятаємо тих, хто пішов у вогонь спасаючи людство від біди. Наша пам'ять і пам'ять наступних поколінь - знову і знову буде повертатися до тих трагічних квітневих днів 1986 року. Вшановуючи пам'ять героїв в Остапівській сільській бібліотеці пройшла інформаційна година «Мужність і біль Чорнобиля».

Бібліотекар Валентина Легуша розповіла про страшну трагедію і людей, які врятували світ, про причини та наслідки найбільшої в світі техногенної та екологічної катастрофи та познайомила з літературою, що розповідає про ті події. Присутні дізналися більше про трагедію від ліквідаторів аварії: Сергія Животкова, Анатолія Козеренко, Олексія Гарбуз, Василя Савченко.

Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, кого сьогодні вже немає з нами, та схилили свої голови перед тими, хто ціною власного життя оплатив шанс мільйонів на життя.

Були ми там, куди нас кликав час.

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30 – та річниця виведення військ із Афганістану. Цього дня в Остапівській сільській бібліотеці було організовано перегляд літератури «Були ми там, куди нас кликав час». Бібліотекар Валентина Лугуша провела бесіду біля книжкової виставки, розповіла про події того часу, познайомила користувачів з літературою «афганської» тематики.

Чорнобиль не має минулого.

26 квітня 1986 року у пам’яті українського народу це день Чорнобильського лиха, болю, суму і забути це й викреслити із нашої пам’яті неможливо.

До 32 роковин Чорнобильської катастрофи в Остапівській сільській бібліотеці пройшов урок пам’яті «І гірко плаче полин …»

Бібліотекар Валентина Легуша розповіла про тих, хто ризикуючи здоров’ям і життям брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС.

Присутні заходу мали змогу ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Чорнобиль не має минулого». Чорнобиль це чорний біль нашої землі, це подвиг і трагедія, це пам'ять. І скільки б минуло років, все одно це слово полум’янітеме чорним вогнищем скорботи.

Про все цікаве на планеті читай в журналі та в газеті

З метою популяризації періодичних видань бібліотекар Остапівської сільської бібліотеки Валентина Легуша зібрала читачів біля виставки-огляду «Про все цікаве на планеті читай в журналі та газеті». Користувачі ознайомилися з новими яскравими та цікавими журналами, що надійшли у фонд, та висловили власні побажання щодо газет, які б вони хотіли бачити в бібліотеці.

«Геній Шевченко»

9 березня в Остапівській сільській бібліотеці відбулася цікава година, приурочена до дня народження Т. Г. Шевченка: «Стежками творчості генія». Читачів було ознайомлено з біографією поета, та з творчістю великого Кобзаря.

День писемності та мови

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу це його рідна мова, яка пов’язує людину з її народом, з кожним поколіннями, з їхніми духовними надбаннями.

9 Листопада в Україні відзначається день української писемності та мови. У Центральній Районній бібліотеці ім. В. Малика, та сільських бібліотеках, а саме: Михнівській, Березотіцькій, Остапівській, Олександрівській, Окіпській, Левкоромоданівській та Литвяківській з нагоди цього свята проведено ряд заходів.

«Не виплакані війни»

5 листопада в Оспапівській сільській бібліотеці проведено годину пам’яті - «Не виплакані війни».

У заході взяли участь читачі бібліотеки. Із вступним словом виступила бібліотекар, яка ознайомила присутніх із трагічними сторінками нашої держави. Присутні поділились спогадами, які переказували їхні батьки та дідусі. На завершення, учасники заходу ознайомились з матеріалами книжково-документальної виставки - «Тут пам'ять у вічністю говорить».

Кiлькiсть переглядiв: 352